ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pljušte otkazi

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by dzango 25/3/2020, 20:09

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:mene jebe taj moj obrt. starta mi od 1.6
ne znam jel mi se isplati čekati neku isplatu ili da igram na to da ga zatvorim i sišem odmah pomoć sa biroa
Ne znam. Ja san ti da podatke od Nostradamusa i garantiran za njih da će ti avio putnički prijevoz jako dugo bit zatvoren. Doduše nisan zna da je to zbog kuge jer san uvik mislija sunčeva oluja il tako nešto al sad vidin da je to zbog kuge.
Nema letenja u avionima , mali prostor u kojem moraš boravit bar uru vrimena pa sad računaj koliko je došlo prošle godine aviinom u Split pa ćeš skužit.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Split_Airport
3,3 miljona putnika prošle godine

mene jebe taj moj obrt. starta mi od 1.6
ne znam jel mi se isplati čekati neku isplatu ili da igram na to da ga zatvorim i sišem odmah pomoć sa biroa
i zajeb je što nas gazda planira vratiti na posal 1.5 .. pa gledam da sisam državu i radim na crno.. a od sezone mi ništa, pa ću produžiti za njega do 15.7 ili čak 1.8.. ne znam kako da sisam državu
ali ovo je sve optimističan scenarij.
u nekom još gorem sranju jebali smo ježa
kad se ti misliš skinut sa sise? već ti je 30
idi sadi matovilac, špinat i patliđan
Ni ja se još nisam skinuo sa sisa a još malo pa ću pedeset.

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 25/3/2020, 20:10

Ja imam dva podstanara , jedan je zidar , u biti ima svoju firmu , on je gazda , drugi radi u autoindustriji koja radi dijelove za auta i sad ja san in tako jeftino iznajmija stanove da oni čak ni u ovoj krizi nemaju interes da odu jer im je svugdje puno skuplje , znači s te strane nema problema al šta ako sad ne budu radili.

Ja od njih plaćam porez i ako će meni Marić odgodit da ne moram platit poreze na stanove iduća tri miseca ja ću njima odgodit i to da ne moraju ni oni meni ako ne mogu iduća tri miseca plaćat podstanarstvo.

Znači ja to mogu napravit al mi Marić mora dat da ja imam odgodu plaćanja poreza na stanove iduća tri miseca jer inače smo svi u kurcu : ja neću imat za platit a oni nemaju odakle.

Država mora sve odgodit na tri miseca jer inače smo u kurcu svi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by epikur37 25/3/2020, 20:26

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Ljudi trebaju koristiti mjere koje država daje to je ok ali i razmišljati kako da ipak nešto naprave u ovoakvoj situaciji.
A šta će napravit ? Cila jadranska regija se oslanja na turizam.


Malo ribarstvo, malo poljodjelstvo....smanjiti troškove.

Ja imam svoj vrtlić od nekih 45 kvadrata, već mi je bob iscvjetao.

Baš se mislim proširiti na jednu parcelu koja je osatvljena za put nekad davno a di sam suvlasnik, ostali su u americi. Tu onda krumpir, kukuruz ...praktični kompletnu poljoprivredu mogu vrtiti sam.

Kad nema turista brod za ribičiju, smještaj podstanarima.



epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by dijagram 25/3/2020, 20:28

RayMabus wrote:Ja imam dva podstanara , jedan je zidar , u biti ima svoju firmu , on je gazda , drugi radi u autoindustriji koja radi dijelove za auta i sad ja san in tako jeftino iznajmija stanove da oni čak ni u ovoj krizi nemaju interes da odu jer im je svugdje puno skuplje , znači s te strane nema problema al šta ako sad ne budu radili.

Ja od njih plaćam porez i ako će meni Marić odgodit da ne moram platit poreze na stanove iduća tri miseca ja ću njima odgodit i to da ne moraju ni oni meni ako ne mogu iduća tri miseca plaćat podstanarstvo.

Znači ja to mogu napravit al mi Marić mora dat da ja imam odgodu plaćanja poreza na stanove iduća tri miseca jer inače smo svi u kurcu : ja neću imat za platit a oni nemaju odakle.

Država mora sve odgodit na tri miseca jer inače smo u kurcu svi.
pametno razmisljas, i socijalno osjetljivo:)
bojim se da drzava nece imati uho za takve stvari, barem do sad nikad nije imala
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 25/3/2020, 20:28

Evo nekih vijesti :

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/sto-ako-zbog-korone-ne-platite-racune-ili-ratu-kredita-hep-ce-vam-izaci-u-susret-teleoperateri-nece-a-banke-jos-razmisljaju-1011789

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tko-ima-pravo-i-kako-ga-ostvariti-sve-sto-trebate-znati-o-odgodi-poreza-zbog-koronavirusa-foto-20200325


U ovoj državi ima puno ljudi koji plaćaju porez nekretninu a ne znam šta on misli da netko ima te pare kad stane ekonomija.

Pa svima daj mogućnost tko ne može dda može odgodit na bar tri mjeseca.

Donili su oni neke mjere saml šta mi je još rano za proučavanje al mora ti dat mogućnost odgode.

https://www.grantthornton.hr/novosti/porezne-i-ostale-mjere-za-ublazavanje-posljedica-koronavirusa-covid-19
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 25/3/2020, 20:37

dijagram wrote:
RayMabus wrote:Ja imam dva podstanara , jedan je zidar , u biti ima svoju firmu , on je gazda , drugi radi u autoindustriji koja radi dijelove za auta i sad ja san in tako jeftino iznajmija stanove da oni čak ni u ovoj krizi nemaju interes da odu jer im je svugdje puno skuplje , znači s te strane nema problema al šta ako sad ne budu radili.

Ja od njih plaćam porez i ako će meni Marić odgodit da ne moram platit poreze na stanove iduća tri miseca ja ću njima odgodit i to da ne moraju ni oni meni ako ne mogu iduća tri miseca plaćat podstanarstvo.

Znači ja to mogu napravit al mi Marić mora dat da ja imam odgodu plaćanja poreza na stanove iduća tri miseca jer inače smo svi u kurcu : ja neću imat za platit a oni nemaju odakle.

Država mora sve odgodit na tri miseca jer inače smo u kurcu svi.
pametno razmisljas, i socijalno osjetljivo:)
bojim se da drzava nece imati uho za takve stvari, barem do sad nikad nije imala
A gledaj ovi lik šta ima svoju firmu on mi plaća sad 750 kuna mjesečno jer smo se dogovorili da on stavi kužinu i da ću mu to odbivat xy miseci. On nema dice , ima neku žensku i ovo je njemu gratis stan i on nema tu nikakvih problema s plaćanjem kad sam mu tako namistija da mu paše a i posli mu neće bit velika stanarina jer će bit 1300 za jednosoban stan.

Drugi stan mi je rodica a momak radi u autoindustriji a sve stalo i sad neće se pokrenit tri miseca i meni da odgodi ja bi njima da gratis tri miseca jer mi je to rodica.

Mene ne tribaju te pare uopće nego triba ovima na poreznoj paltit porez a od toga ga plaćam tako da meni ako to odgode ja ću drage volje reč rodici da mi ne triba plaćat sad ako ne može i gotovo.

Autoindustrija će se pokrenit za tri miseca i on će počet ponovo radit i nastavljamo sve po starome.

Samo nek odgodi tri miseca , ništa drugo.

I ovako san joj mislija poklonit koji misec gratis onako eto jer su mlad par al već san in da dvosobni stan za 1250 kuna i to in je poklon al meni pare ne tribaju tako da san ima već plan da joj dan gratis jedan misec misec al ne mogu sad dok su mi porezi za vratom do 1.01.2021.

Nek im odgode tri miseca odma će dobit đabe jedan misec misec a dva ću joj rastegnit kroz ostale stanarine na duži perido i sve štima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 25/3/2020, 20:45

A vidim da su oni nešto u Narodnim novinama donili al sve je ovo tek počelo , zato mi se ne da to proučavat jer znam da puno ljudi plaća porez na nekretninu i da to moraju tamo odgodit u poreznij upravi na bar tri miseca jer je stala industrija trenutno.

https://www.grantthornton.hr/novosti/porezne-i-ostale-mjere-za-ublazavanje-posljedica-koronavirusa-covid-19

Kakoš ti platit porez a sve stalo ?!?!?!?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 25/3/2020, 20:53

Ovo ti je situacija da će se morat svi nečega odreć malo al ne mogu ako država ne odgodi.

Meni je najlakše jer meni ako odgodi i ja ću samo odgodit njima ako budu sami tražili i gotovo a te rate ću im obračunat na duži perido kroz ostale rate dok se situacija ne poprsvi u industriji a popravit će se za tri miseca. Rodici možda dan i gratis ta tri miseca jer mi jednostavno ne triba a njoj triba i gotovo , to mi uopće problem odreć se toga da joj dan gratis tri miseca kad mi ne visi porez za vratom.

Sva srića pa nisu ni jedan ni drugi vezani uz turizam , možda je ovi šta je zidar al to je njegova firma , neće sebe otpusti , ima 20.radnika , samo će poslat Bosance doma radi manjeg obima posla a on ima posla uvik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 25/3/2020, 21:36

Viš šta se dešava sad : U Italiji su nikidan zabranili svu proizvodnju koja nije potrebna za potrebe stanovništva.

Znači ti imaš tvornicu igračaka i moraš je zatvoriti i otpuštat ljude , ne puni se proračun itd.

A zašto ? Jer imaš virus u državi.

Dakle nije pitanje oće li bit turista nego je stvar postavljena tako da : Ako želiš turiste morat ćeš ugasit sve.

Mislim da je izbor vrlo jednostavan.

Nema turista jer je opasnost od korone unutar države sprovod za ekonomiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by darth_vader 25/3/2020, 22:21

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:mene jebe taj moj obrt. starta mi od 1.6
ne znam jel mi se isplati čekati neku isplatu ili da igram na to da ga zatvorim i sišem odmah pomoć sa biroa
Ne znam. Ja san ti da podatke od Nostradamusa i garantiran za njih da će ti avio putnički prijevoz jako dugo bit zatvoren. Doduše nisan zna da je to zbog kuge jer san uvik mislija sunčeva oluja il tako nešto al sad vidin da je to zbog kuge.

Nema letenja u avionima , mali prostor u kojem moraš boravit bar uru vrimena pa sad računaj koliko je došlo prošle godine aviinom u Split pa ćeš skužit.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Split_Airport

3,3 miljona putnika prošle godine

i zajeb je što nas gazda planira vratiti na posal 1.5 .. pa gledam da sisam državu i radim na crno.. a od sezone mi ništa, pa ću produžiti za njega do 15.7 ili čak 1.8.. ne znam kako da sisam državu

ali ovo je sve optimističan scenarij.

u nekom još gorem sranju jebali smo ježa
u poljoprivrednike
hrana ce biti zlato:)

:tu
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 31/3/2020, 12:30

Od pandemije do recesije


https://www.klix.ba/biznis/posao/broj-nezaposlenih-raste-svaki-dan-u-hnk-za-tri-dana-200-otkaza-u-bih-7-000-prekida-ugovora/200331059

Svi na biro po naknade za nezaposlene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by Guest 31/3/2020, 21:00

u svabiji,svi koji primaju netto ispod 1500 ojrova,a takih je pofanj u nizem segmentu,drzava ih oslobadja plaćanja štojera na plaću..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 1/4/2020, 11:12

Austrija , najviše pogođen sektor turizma i ugostiteljstva

https://www.klix.ba/biznis/posao/zbog-koronavirusa-u-austriji-200-hiljada-ljudi-ostalo-bez-posla/200401041
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 1/4/2020, 12:04

U Ciboni svi dobili otkaz , sad mogu na biro po naknadu za nezaposlene

https://www.klix.ba/sport/kosarka/raspad-sistema-u-ciboni-otkaz-dobili-svi-od-trenera-do-kuharice/200401068
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2020, 12:22

upravo sam zatvorio obrt.

inače da pohvalim našu birokraciju, vrlo brzo su me poslali na broj koji me je savjetovao, i obrt možeš online zatvoriti (preko aplikcije egrađanin) u svega 10minuta , nekoliko klikova, i jednu uplatnicu od 150kn.

prije dva tjedna dobio otkaz.

kada mi prođe ovo zatvaranje, idemo na burzu rada se prijaviti , i sisati malo naknadu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 1/4/2020, 12:30

AssadNaPodmornici wrote: upravo sam zatvorio obrt.

inače da pohvalim našu birokraciju, vrlo brzo su me poslali na broj koji me je savjetovao, i obrt možeš online zatvoriti (preko aplikcije egrađanin) u svega 10minuta , nekoliko klikova, i jednu uplatnicu od 150kn.

prije dva tjedna dobio otkaz.

kada mi prođe ovo zatvaranje, idemo na burzu rada se prijaviti , i sisati malo naknadu
Tako je. Uzmi im pare. :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2020, 12:32

a najbolje da neću.. iako mrzim čardak, prošle godine sam im preko raznih poreza i davanja pao 7 -8 tisuća€ poreza , tako da mi mogu vratiti 3mjeseca po 300€

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2020, 12:34

AssadNaPodmornici wrote:a najbolje da neću.. iako mrzim čardak, prošle godine sam im preko raznih poreza i davanja pao 7 -8 tisuća€ poreza , tako da mi mogu vratiti 3mjeseca po 300€

vidiš koliko je glupa država.

koliko postoji nas poreznih obveznika koji smo im plaćali na tisuće i tisuće i tisuće eura poreza, neki i na milijune europa porez,

a sada ista ta država toliko je rasipala pare, da nemože više od 3 mjeseca vraćati minimalac u društvo prije nego sve se raspadne.. kada je trebalo financirati sve te kurvice na državnoj sisi i puste lupače pečata
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 1/4/2020, 12:36

AssadNaPodmornici wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a najbolje da neću.. iako mrzim čardak, prošle godine sam im preko raznih poreza i davanja pao 7 -8 tisuća€ poreza , tako da mi mogu vratiti 3mjeseca po 300€

vidiš koliko je glupa država.

koliko postoji nas poreznih obveznika koji smo im plaćali na tisuće i tisuće i tisuće eura poreza, neki i na milijune europa porez,

a sada ista ta država toliko je rasipala pare, da nemože više od 3 mjeseca vraćati minimalac u društvo prije nego sve se raspadne.. kada je trebalo financirati sve te kurvice na državnoj sisi i puste lupače pečata
Nek se zadužuju. Šta smo više dužni to bolje.Morat će rezat nešto u državnom aparatu. Veći javni dug = manji čardak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 2/4/2020, 13:08

Prošlog mjeseca više od 300 tisuća ljudi ostalo je bez posla u Španjolskoj


https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2171477

Šta gore to bolje. Sad svi na biro i sisaj državi pare.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by RayMabus 2/4/2020, 14:48

U Americi je u tjedan dana više od 6,6 miljona ljudi dobilo otkaz

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2171540

Šta gore to bolje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Pljušte otkazi - Page 2 Empty Re: Pljušte otkazi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum