ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by RayMabus 23/3/2020, 15:31

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Klix-logo2020


NAUČNO DOKAZANO 


Muškarcima smeta kada je žena finansijski superiornija osoba u vezi

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi B_200323163


Nije tajna da novac u vezi igra važnu ulogu, ali nova istraživanja pokazala su da je finansijska situacija u vezama kompleksnija nego što se to prije mislilo.

Izgleda da su muškarci pod većim stresom, ne samo kada oni nisu ti koji izdržavaju porodicu, već i kada žena financijski pridonosi kućnom budžetu više od 40 posto. Kulturološka ideja muškosti je jedan od najvećih krivaca za ovu situaciju", prenosi Bright Side.

Što je veća ekonomska neovisnost, veći je stres

Studija provedena na University of Bath tvrdi da se kod muškaraca stres povećava kada žena pridonosi kućnom budžetu više od 40 posto.  Ako muškarac financijski ovisi o ženi, razina psiholoških poremećaja od kojih može oboljeti je veća.

Zaključak je donesen nakon što su izvadili i analizirali podatke iz druge studije koja je provedena u Americi, u kojoj je praćen život  preko 6.000 heteroseksualnih parova, koji su duže od 15 godina u braku ili žive zajedno. Uračunate su razine stresa koje su se temeljene na osjećajima tuge, anksioznosti, nemira, beznadežnosti i osjećaja bezvrijednosti.

Ideja muškosti i moć neravnoteže

Generacijama unazad, u mnogim kulturama, od muškarca se očekivalo da bude glava porodice, onaj koji će donositi novac u dom. Muškost je usko povezana s ispunjavanjem tog očekivanja. Sad kad su suočeni s promjenom u kojoj žene zarađuju više, muškarci mogu osjetiti veću količinu stresa",  istaknula je Joanna Syrda, učesnica studije.

Kada se u vezi nalazi velika finansijska neravnoteža, to može uticati na odluke koje ljudi donose na dnevnoj razini ili načinu na koji štede, kao i na odluke u vezi s eventualnim prekidom veze, gdje se osobe s manjim primanjima mogu osjetiti financijski ranjivijim pa će početi razmišljati o razvodu ili odvajanju.

Svako pravilo ima iznimku

Postoji i iznimka od ovog izravnog povezivanja stresa kod muškaraca i njihovog finansijskog doprinosa porodičnom životu. Ovo pravilo vrijedi kada žene i prije braka ili zajedničkog života, zarađuju više od muškarca. U ovom slučaju, postojeća i potencijalna razlika u primanjima, ustanovljena je unaprijed i to može dovesti do izostanka dodatnog stresa kod muškaraca.

Odnos prihoda je važan

Istraživanje je otkrilo i da je za muškarce jako stresno kada su jedini koji finansijski pridonose domaćinstvu. Ne u mjeri, u kojoj ih stresira kada zarađuju manje od žene, ali značajno povećava razinu stresa. Razlog pojave povećanog stresa  i anksioznosti je, pritisak i odgovornost, koju muškarci imaju kao jedini finansijski stabilni članovi porodice.

Upravo iz tih razloga, postoji još jedan važan zaključak: muškarci su sretniji kada oba partnera finansijski pridonose kućnom budžetu, ali kada su oni ti koji izdržavaju porodicu. Savršena proporcija doprinosa je 60 posto prema otprilike 40 posto koje treba žena pridonijeti jer sve što prijeđe taj postotak stvara probleme.

Spor napredak u eliminiranju razlike u plaćanju između muškaraca i žena

Globalni izvještaj o razlici u plaćanju između muškaraca i žena, Svjetskog ekonomskog foruma za 2018. godinu, indicirao je da razlika i dalje postoji. Iako se situacija u 89 zemalja od ukupno 144 poboljšala, ovim tempom bit će potrebno 200 godina da dođe do izjednačenja. Zemlje koje su napravile najveći progres prema jednakosti su Island, Norveška, Švedska i Finska.


https://www.klix.ba/lifestyle/vezeiseks/muskarcima-smeta-kada-je-zena-finansijski-superiornija-osoba-u-vezi/200323163


Naučno dokazano da je emanicipacija sranje.


Last edited by RayMabus on 23/3/2020, 15:35; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by Noor 23/3/2020, 15:34

a žene obožavaju kad muškarci imaju više love od njih ..još kad su galantni, hehe :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by epikur37 23/3/2020, 15:46

Normalna stvar...musko je ipak glava kuce.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by Noor 23/3/2020, 15:51

epikur37 wrote:Normalna stvar...musko je ipak glava kuce.
pa neka je, meni to paše :)
ne pada mi na pamet boriti se za tu poziciju u obitelji
možda zato jer imam uz sebe partnera uz kojeg se osjećam i ja i "mladunci" :D sigurno i zaštićeno
zajednici financijski doprinosim značajno i to je jedina moja satisfakcija - da su svi zadovoljni

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by marcellus 23/3/2020, 15:55

Po mom iskustvu, to puno više smeta ženama. Niti jedna koju znam se nije, niti bi, udala za frajera koji zarađuje manje od nje.

_________________
Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by Guest 23/3/2020, 16:00

marcellus wrote:Po mom iskustvu, to puno više smeta ženama. Niti jedna koju znam se nije, niti bi, udala za frajera koji zarađuje manje od nje.

žene su zlo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by jastreb 23/3/2020, 16:04

Pa smeta prvijenstveno ženama. Mislim ne da im smeta,nego rijetko će se neka uspješna doktorica,inženjerka,pjevačica,ili glumica,upustiti u vezu sa nekakvim bauštelcem,ili pak sa portirom koji jedva sklapa kraj sa krajem.   

Čak će i ona ići za time da nađe nekoga tko je još financijski jači od nje,jer je u prirodi same žene to.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by jastreb 23/3/2020, 16:05

A i ja sam uvijek išao za tim da ženska bude ne blizu meni sa parama,nego ono teška sirotinja.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by RayMabus 23/3/2020, 16:05

marcellus wrote:Po mom iskustvu, to puno više smeta ženama. Niti jedna koju znam se nije, niti bi, udala za frajera koji zarađuje manje od nje.
Zašto misliš da će je itko ženit ? Može ona imat kriterije al ....ne ide to tako da će one birat šta oće a šta neće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by Maggie19 23/3/2020, 16:08

Nekad bilo.
Ovi se danasnji samo gledaju "udzabit".
;-^^

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by epikur37 23/3/2020, 16:10

Noor wrote:
epikur37 wrote:Normalna stvar...musko je ipak glava kuce.
pa neka je, meni to paše :)
ne pada mi na pamet boriti se za tu poziciju u obitelji
možda zato jer imam uz sebe partnera uz kojeg se osjećam i ja i "mladunci"  :D sigurno i zaštićeno
zajednici financijski doprinosim značajno i to je jedina moja satisfakcija - da su svi zadovoljni

zato što si ti zdrava i normalna ženska a dokaz uspješnog muškarca je zadovoljna i sretna žena
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by RayMabus 23/3/2020, 16:11

Maggie19 wrote:Nekad bilo.
Ovi se danasnji samo gledaju "udzabit".
;-^^
Zato šta ste vi postale takve.

Čitaj opet tekst : Jedina iznimka je kad on već prije braka zarađuje manje od nje pa je to tako unaprijed definirano onda nema stresa.

Zato ja ne radin. Na šta god naletim imat će veću plaću od mene jer je moja 0 kuna.

Ja san pametniji od sviju vas.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by Maggie19 23/3/2020, 16:16

RayMabus wrote:
Maggie19 wrote:Nekad bilo.
Ovi se danasnji samo gledaju "udzabit".
;-^^
Zato šta ste vi postale takve.

Čitaj opet tekst : Jedina iznimka je kad on već prije braka zarađuje manje od nje pa je to tako unaprijed definirano onda nema stresa.

Zato ja ne radin. Na šta god naletim imat će veću plaću od mene jer je moja 0 kuna.

Ja san pametniji od sviju vas.
Nismo mi.postale takve, mi smo takve od pocetka i zacetka.
Bile.
Bioloski-socijalno uvjetovano.
Vi ste postali takvi.
Dobro, bilo vas je kroz povijeat uvijek koji su dolazili na zenino i grebali se, ali ovaj moderni oblik je perverzija cista. ;-@

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by marcellus 23/3/2020, 16:18

kad sve postane jako skupo pička pojeftini...

_________________
Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by marcellus 23/3/2020, 16:18

Gnječ wrote:
marcellus wrote:Po mom iskustvu, to puno više smeta ženama. Niti jedna koju znam se nije, niti bi, udala za frajera koji zarađuje manje od nje.

žene su zlo.

peder.

_________________
Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by jastreb 23/3/2020, 16:20

marcellus wrote:kad sve postane jako skupo pička pojeftini...
To se seljački kaže u ovom stihu:

Joj što volim kad godina izda
Sve poskupi,pojeftini..........
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by RayMabus 23/3/2020, 16:20

Maggie19 wrote:
RayMabus wrote:
Maggie19 wrote:Nekad bilo.
Ovi se danasnji samo gledaju "udzabit".
;-^^
Zato šta ste vi postale takve.

Čitaj opet tekst : Jedina iznimka je kad on već prije braka zarađuje manje od nje pa je to tako unaprijed definirano onda nema stresa.

Zato ja ne radin. Na šta god naletim imat će veću plaću od mene jer je moja 0 kuna.

Ja san pametniji od sviju vas.
Nismo mi.postale takve, mi smo takve od pocetka i zacetka.
Bile.
Bioloski-socijalno uvjetovano.
Vi ste postali takvi.
Dobro, bilo vas je kroz povijeat uvijek koji su dolazili na zenino i grebali se, ali ovaj moderni oblik je perverzija cista. ;-@
Kako niste postale takve ? Jeste na tržištu rada ? Jeste. Jel otimate poslove muškima ? Jeste.

Pa kako nisi postala takva ?

Jesi.

Takva su vremena.

Pročitaj opet. Nisi dobro pročitala. Jedino kad nema stresa je kad ona unaprijed prije braka zarađuje više.

Pa šta san ja debil koji će se truditi tebe fascinirat s dobrim primanjima a sutra izgubim posal ne mogu nać drugi jer su se žene uvalile svugdje.

A pa nisan toliko glup.

Moja su ti primanja nula kuna.

Uzmi il ostavi.


Last edited by RayMabus on 23/3/2020, 16:23; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by Guest 23/3/2020, 16:21

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:Po mom iskustvu, to puno više smeta ženama. Niti jedna koju znam se nije, niti bi, udala za frajera koji zarađuje manje od nje.

žene su zlo.

peder.

žene su zlo slušaj pametnijeg.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by jastreb 23/3/2020, 16:24

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:Po mom iskustvu, to puno više smeta ženama. Niti jedna koju znam se nije, niti bi, udala za frajera koji zarađuje manje od nje.

žene su zlo.

peder.

žene su zlo slušaj pametnijeg.
Žene u islamu imaju najbolji položaj.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by dijagram 23/3/2020, 16:28

epikur37 wrote:
Noor wrote:
epikur37 wrote:Normalna stvar...musko je ipak glava kuce.
pa neka je, meni to paše :)
ne pada mi na pamet boriti se za tu poziciju u obitelji
možda zato jer imam uz sebe partnera uz kojeg se osjećam i ja i "mladunci"  :D sigurno i zaštićeno
zajednici financijski doprinosim značajno i to je jedina moja satisfakcija - da su svi zadovoljni

zato što si ti zdrava i normalna ženska a dokaz uspješnog muškarca je zadovoljna i sretna žena
tak je
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi Empty Re: Muškarcima smeta kad je žena financijski superiornija osoba u vezi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum