ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bergamo trazi pomoc

Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 11:18

Bergamo trazi pomoc Schermata-2020-03-20-alle-16.18.03


https://www.ilprimatonazionale.it/cronaca/bergamo-dem-gori-piange-sottovalutato-emergenza-situazione-disperata-150371/?fbclid=IwAR2BJMb3Xr8gaaifS2xLlnoVAGt9flhuldjRx0Tvleh7siKnJMQzBtBCZvY
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 11:20

Broj umrlih je istice daleko veci od svakodnevnih statistika, jer mnogi umiru po kucama, bez da im se radi kontrola na Koronu ili bilo sta.

Zdravstveni sistem je jak, ali je sve to nedovoljno.

Mozete automatski prevesti.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by RayMabus 21/3/2020, 11:23

Meni je prva rodica s malom u Bergqmu. Druga je u Paviji. Uostalom živija san i ja tri godine tamo.

Gotovo je to sad. Kasno je. Starčad i kronični bolesnici će poumrit , zaraženi će za dva tjedna steć neki imunitet i onda će broj zaraženih i umrlih padat.

Sad je gotovo više. Već ih je poharalo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175953
2014-04-11


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 11:37

Bergamo ili Pavia, ne zna se gde je gore.

Pavia je Univerzitetsko mesto, ima skola tamo.

Prvo je tamo buknulo a zatim Bergamo i Bresa.

Uputili su apel ljudima da izadju napolje, zagrle i poljube Kineze, pomognu dà ekonomija nastavi da funkcionise, ali je to sada bila greska kao i slikanje iz restorana, kako nije nista i da se nastavi normalnim tokom, fazon nasih,”Nece valjda kod nas, to tamo negde”.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by vili40 21/3/2020, 11:38

vele najbolji epidemiolozi da je najoptimističniji scenarij za Italiju taj da bi tek za tri mjeseca moglo doći do nekog smirivanja i pada broja zaraženih i mrtvih.Tri mjeseca su jako puno jer je svaki dan dug ko tjedan i ne znam kako bi Italija izgledala nakon tri mjeseca ovakvog stanja.
vili40
vili40

Male
Posts : 10747
2015-08-02


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 11:42

Juce izasao napolje, matori od nekih 80 godina na klupici da se sunca.

Penzosi se sakrili iza kafica, njih petoro, cirkaju.

Pored svega, ima neodgovornih ljudi.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by RayMabus 21/3/2020, 11:51

Serbinho-3 wrote:Bergamo ili Pavia, ne zna se gde je gore.

Pavia je Univerzitetsko mesto, ima skola tamo.

Prvo je tamo buknulo a zatim Bergamo i Bresa.

Uputili su apel ljudima da izadju napolje, zagrle i poljube Kineze, pomognu dà ekonomija nastavi da funkcionise, ali je to sada bila greska kao i slikanje iz restorana, kako nije nista i da se nastavi normalnim tokom, fazon nasih,”Nece valjda kod nas, to tamo negde”.
Ova u Paviji nije u gradu nego je to neko selo na rubu Pavije i živi u kući a ova u Bergamu ima svoj stan dva kilometra od centra tako da je ona baš u toj žiži. 

A oni u Bergamu Kinez drži fast food na stanici doli u centru. Kako se neće zarazit kad su natrpali sve živo tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175953
2014-04-11


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by kaya 21/3/2020, 12:00

Nije sada važno što su oni podcjenili to nego im treba pomoći.
A što im oni najveći lopovi u eu njemci ne nabavljaju i šalju pomoć. I uopće ne razumijem što im svi iz eu nisu pomogli do sada, doktorima ili opremom..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 12:07

To je kad si ti bio.

Sada su tu natrpali migranata, zapitas se da nisi u Senegalu.

Ima svega i svacega.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 12:13

kaya wrote:Nije sada važno što su oni podcjenili to nego im treba pomoći.
A što im oni najveći lopovi u eu njemci  ne nabavljaju i šalju pomoć. I uopće ne razumijem što im svi iz eu nisu pomogli do sada, doktorima ili opremom..

Tacno je sve to.

Nego mi najjaca ona ekipa sa Istoka, fazon Rumunija, Poljska i tako te zemlje.

Kada treba da crpe lovu, tu su i kada trebaju milione svojih “eksperata” da posalju.

Zatim, ako se nesto desi, nema ih nigde.

Realna slika EU.

Razumem Nemacka, najaca i vodi glavnu rec, mada ako pogledas malo one sa Istoka

:facepalm
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by RayMabus 21/3/2020, 12:25

Serbinho-3 wrote:To je kad si ti bio.

Sada su tu natrpali migranata, zapitas se da nisi u Senegalu.

Ima svega i svacega.
Nije kad san ja bija nego prije nekih sedan godina kad san iša malo do njih da ih vidin. Zato mi je i upalo u oko jer kad san ja bija tu je bila neka stračara a onda je neki Kinez uzeja pa na stanici otvorija fast food , kineski restoran....uglavnom Kineskine poslužuju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175953
2014-04-11


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by RayMabus 21/3/2020, 12:33

Kad san ja bija nije bill ti crnaca i Japanaca tamo. I za ne falit sretnem Maura a s Maurom mi pušili travu na veliko , odma me pripozna nakon toliko godina pa se raspričali pa baš ga pita šta je ovo Isusa ti i on mi govori da su natrpali sve živo da njima domaćima situacija loša i tako.

Šta će oni jedu govna a ovi trpaju sve živo , najveći ciganluk koji postoji in utrpalo u tu Italiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175953
2014-04-11


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by RayMabus 21/3/2020, 12:43

Sve se ovde vidi :

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Italy

Kad san ja bija imali su miljon stranaca , bilo je toga a oni danas imaju pet miljona stranaca plus ovi ka moje dvi rodice koje ne upadaju u tu statistiku jer žive od malih nogu u Italiji pa imaju državljanstvo.

I sad kad in pomete ovu starčad tri miljona Italijana a tribat će opet radna snaga a Nijemci kupe ove iz Evrope , šta će oni uvozit ? Mogu samo ove cigane iz Indije dovodit.

Ma oni su u kurcu s tom demografijom totalno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175953
2014-04-11


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 12:51

Mogao si naci u Bergamu neki posao i ostati.

Bergamo ti je fin gradic, ima Città Alta, fin kraj, izmedju Milana i Lago di Guarda.

Stanovi ti nisu skupi, malo dalje od Centra, slusao dvojicu Juznjaka(Jung Italije), ima za neke male pare a i Centar nije skup.

Usput ti je povezano sa ostatkom, mozes da radis gde hoces, ionako svi vozom ovde putuju, nije kao kod nas, druga prica.

Aerodrom ti je tu, preko puta Orio Centar Shopping veliki, vlasnik je i Atalante fudbalskog kluba.

Fin kraj, nisi se trebao tu vracati u Split, sta ces tamo.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Serbinho-3 21/3/2020, 12:56

Ti stranci ti dodju ko reklama, kao i ovi sa Istoka.

Realno klosarijada.

Generalno nas iz Juge nema ovde, retko da sretnes.

Tako da si za njih klasa.

Ovde ne vole ni ljude sa Juga Italije, nekad mi neprijatno koliko naglas ih vredjaju a sede sa mnom u drustvu, nisam ti iz te price.

To ti je neka prica.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by RayMabus 21/3/2020, 12:57

Pa radija san tamo dvi godine al onda doša Euro pa nije bilo računice. Nisan ja planira ni ostat nego otiša kod tete a nji dvi još srednja škola pa mi ona našla jedan posal pa kako u Hrvatskoj nije bilo posla onda osta tako tri godine u Italiji.

To prije sedan osam godina kad san bija to san uzeja godišnji pa otiša do nji dvi da vidin di su kako su , jedan tjedan kod ove u Bergamu u stanu šta je teta uzela i drugi tjedan kod druge rodice u Pavija.

To san na godišnjem bija.

Ima ovi muž od rodice u Paviji svoju tvornicu za odlaganje željeza. On je sa Sicilije a visok neki jak uopće nije neki mali Talijan , njemu je stari neki mafijaš pa ostavija njemu i sestri tu tvornicu i  onda on ima dvadesetak radnika i kamione i skuplja to željezo i razvrstava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175953
2014-04-11


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by RayMabus 21/3/2020, 13:23

Serbinho-3 wrote:Mogao si naci u Bergamu neki posao i ostati.

Bergamo ti je fin gradic, ima Città Alta, fin kraj, izmedju Milana i Lago di Guarda.

Stanovi ti nisu skupi, malo dalje od Centra, slusao dvojicu Juznjaka(Jung Italije), ima za neke male pare a i Centar nije skup.

Usput ti je povezano sa ostatkom, mozes da radis gde hoces, ionako svi vozom ovde putuju, nije kao kod nas, druga prica.

Aerodrom ti je tu, preko puta Orio Centar Shopping veliki, vlasnik je i Atalante fudbalskog kluba.

Fin kraj, nisi se trebao tu vracati u Split, sta ces tamo.
A šta ću u Bergamu nakon šta su oni uveli Euro pa ispalo da radiš za manje ?

To san ja otiša kod tete pa eto osta tri godine , nisan planira ni toliko ostat a kamo li duže. Nije to neka velika razlika u pari kad odbiješ podstanarstvo tako da ono meni to ne triba , dobro mi je došlo onda al to je to , vratija se ovamo pa malo s noge na nogu pa se zaposlija , pa onda šema sa stanovima a kako se nisan oženija a para imam za sebe onda ne znam šta ću tamo kad nema tu neke zarade jer nije to velika plaća u odnosu na Hr kad odbiješ podstanarstvo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175953
2014-04-11


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by kaya 21/3/2020, 14:30

Serbinho-3 wrote:
kaya wrote:Nije sada važno što su oni podcjenili to nego im treba pomoći.
A što im oni najveći lopovi u eu njemci  ne nabavljaju i šalju pomoć. I uopće ne razumijem što im svi iz eu nisu pomogli do sada, doktorima ili opremom..

Tacno je sve to.

Nego mi najjaca ona ekipa sa Istoka, fazon Rumunija, Poljska i tako te zemlje.

Kada treba da crpe lovu, tu su i kada trebaju milione svojih “eksperata” da posalju.

Zatim, ako se nesto desi, nema ih nigde.

Realna slika EU.

Razumem Nemacka, najaca i vodi glavnu rec, mada ako pogledas malo one sa Istoka

:facepalm
A oni s istoka se posebno stisli. Pa da im svaka zemlja pošalje 5 doktora i 5 aparata, al jok..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Bergamo trazi pomoc Empty Re: Bergamo trazi pomoc

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum