ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hajduk Split

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Zeko 13/2/2020, 18:08

Kako se tješe dalmatinski forumski idiot i dalmatinska forumska  jocolor pokušavajući maleni regionalni klubić hajdučić šrd iz Splita učiniti velikim. Nikako da im dođe u iz dupeta u glavu da u Hrvatskoj postoji samo jedan jedini veliki klub - GNK Dinamo Zagreb, a sve ostalo, bez iznimki, su maleni regionalni klubići.

Zeko

Posts : 6712
2015-08-26


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 13/2/2020, 18:35

Velikan, Hajduk iz Splita napokon dobiva svoj Muzej i Interpretacijski centar.


Hajduk Split - Page 3 Logo_1-961159962

Muzej Poljuda i Interpretacijski centar Hajduka uredit će se na oko 2.500 metara četvornih prostora smještenog ispod istočne tribine stadiona Poljud. Nizom interaktivnih interpretacijskih elemenata posjetiteljima će se kroz tri etaže (podrum, prizemlje i prvi kat) ispričati stoljetna priča o splitskom sportu i Hajduku te jedinstvena arhitektonska priča stadiona - poljudske ljepotice.

Najveći izazov za projektni tim svakako je bio interpretacijom obuhvatiti i posjetiteljima predstaviti jedinstveni odnos između splitskog kluba i Splićana te općenito navijača Hajduka, tu specifičnu, gotovo fenomenološku vezu koja se stvara rođenjem, a ne raskida nikada. 

Upravo tim temama otvara se hajdučka priča. Kroz prve teme - 'Ideja i geneza' i ‘Kratki pregled povijesti splitskog sporta’ posjetiteljima će se predstaviti splitski sportski počeci, razvoj najznačajnijih sportova i sportskih klubova, trofejni povijesni trenuci i najznačajniji sportaši kroz povijest. U sklopu cjeline predstavlja se i Fabjan Kaliterna, inicijator razvoja niza sportova u Splitu. Nakon upoznavanja s bogatom sportskom poviješću, posjetiteljima se nizom interaktivnih sadržaja predstavlja ključna tema postava - odnos navijača i kluba kroz temu ‘Pogled izvana’. Prije svega, kroz svjedočanstva brojnih poznatih i trofejnih splitskih sportaša koji iz prvog lica pričaju o tome kako je bilo raditi prve sportske korake u Splitu te o načinu na koji je grad nagradio i proslavio njihove najveće sportske uspjehe. Ujedno će se ispričati i priča o specifičnom odnosu grada prema sportu uopće. Osim što će se kroz ove priče Split prikazati kao sportski grad, one će omogućiti posjetitelju i uvid u posebno splitsko sportsko srce, naviku građana da zajedno sa svojim sportašima slave njihove najveće uspjehe i priređuju grandiozne dočeke svojih trofejnih sportaša. Ovaj je element interpretacije ključan radi razumijevanja odnosa Splita i Hajduka koji počiva na spomenutim uzajamnom uvažavanju, ali je daleko dublji i specifičniji. Taj odnos i njegove značajke posjetitelji uviđaju u temi 'Pogled iznutra' u sklopu koje će se ponuditi niz svjedočanstava navijača koji će pričati zašto vole Hajduk i koju ulogu taj klub ima u njihovim životima. Bit će to intimne ispovijesti, osobne perspektive, emocije prenesene na specifičnu multimedijalnu platformu. Uvodnim pričama završava prva etapa postava koji se nastavlja na prvom katu.

Prvi kat rezerviran u cijelosti za povijest Hajduka. Kroz uvodne priče u temi ‘Razvoj grba i dresa kluba kroz vrijeme’, preko iznošenja najznačajnijih činjenica iz klupske prošlosti i interaktivne multimedijalne sustave posjetitelji će pretraživati stoljetnu povijest kluba, najznačajnija sportska lica - od osnivača do igrača i trenera kroz temu ‘Hajduk 1911. do danas’. U ovoj temi interpretira se i nastanak navijačke skupine Torcida, integralnog dijela Hajduka. Interpretacija će biti postavljena na specifične vizualne platforme koje prate vremenske dekade. Vizualne platforme su svojevrsni hommage unikatnoj izvedbi krovišta Poljuda, građenog MERO tehnikom. Ista tehnika primjenjuje se i u izvedbi spomenutih vizualnih platformi, po tome također jedinstvenih u svijetu (transparente površine u kombinaciji s grafičkim mapama sa stražnje stane i interpretacijskim tekstovima s prednje, uz ugrađena multimedijalna i produkt dizajnerska rješenja, a sve u harmoniji s dominantnim staklenim plohama etaže prvog kata). 

Nakon upoznavanja s klupskom poviješću, posjetitelji se spuštaju u podrum koji je svojevrstan showroom postava. U ovom dijelu u temi „Muzej Poljuda“ prezentira se nastanak ideje i gradnja stadiona Poljud u te njegove osnovne značajke. Izmjenjuju se cjeline ‘Povijesna retrospektiva’, ‘Hajduk i Torcida’, ‘Torcida iz prve ruke’, a u potonjoj se pruža mogućnosti osobnog doživljaja prikazom navijanja sa sjevernih tribina ili najatraktivnijih koreografija Torcide, i to prostoru opremljenom kao 9D kino. 

Podrum sadržava i koridor kojim posjetitelji mogu izići na istočnu tribinu ili krenuti u razgled stadiona i klupskih prostorija uz prethodnu najavu. Važno je napomenuti kako je posjetiteljima omogućeno stalno nadopunjavanje postava kroz kabine u kojima će moći snimiti svoje svjedočanstvo o doživljaju Hajduka i Splita, ili komentirati utakmicu Hajduka, a sadržaj će se potom reproducirati na jednom od ekrana u objektu.

Uz popratne sadržaje - suvenirnicu/fan shop, polivalentne dvorane za održavanje raznih izložbi, predavanja i igara, kušaonicu dizajniranu po uzoru na prašku pivnicu ‘U Fleku’ u kojoj je započela hajdučka priča – Muzej Poljuda i Interpretacijski centar Hajduka će biti mjesto koje uz atraktivan, edukativan i interaktivan sadržaj prikazuje jedinstvenu priču ovog splitskog kluba.

Hajduk Split - Page 3 Interijer_1-814607855

Hajduk Split - Page 3 Interijer_2-808926696

Hajduk Split - Page 3 Interijer_3-196204973

Hajduk Split - Page 3 Interijer_4-476074426

Hajduk Split - Page 3 Interijer_5-770249496

Hajduk Split - Page 3 Logo_3-990400133
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by sitting_bull 14/2/2020, 03:43

kad će proslava 15 godina bez titule?

ili se to ne slavi?
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Tominjo 14/2/2020, 08:17

Neće raditi prostoriju za buduće trofeje da ne troše bezveze prostor.

_________________

As free as the wind And hopefully learning Why the sea on the tide Has no way of turning

Tominjo
Tominjo

Posts : 3880
2018-11-10


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 14/2/2020, 08:54

Roland Deschain wrote:Neće raditi prostoriju za buduće trofeje da ne troše bezveze prostor.
U HNL-u ni Barci ne bi tribala prostorija za trofeje...
Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by sitting_bull 14/2/2020, 11:29

fridrih_niche wrote:
Roland Deschain wrote:Neće raditi prostoriju za buduće trofeje da ne troše bezveze prostor.
U HNL-u ni Barci ne bi tribala prostorija za trofeje...
:bball:
hajduk je isto neka vrsta Barcelone, pogotovo ako se prisjetimo kako je žaba digla nogu kad je vidjela da konja potkivaju.

ide priča kako tudor šalje darka nejašmića na kaljenje u olimpiju.
izvor informacije: po idiotu amperu pouzdane sportske novosti.

eto, igrač od 2.000.000 € ide na posudbu.
ima se, može se.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare 14/2/2020, 11:35

sitting_bull wrote:
fridrih_niche wrote:
Roland Deschain wrote:Neće raditi prostoriju za buduće trofeje da ne troše bezveze prostor.
U HNL-u ni Barci ne bi tribala prostorija za trofeje...
Basketball
hajduk je isto neka vrsta Barcelone, pogotovo ako se prisjetimo kako je žaba digla nogu kad je vidjela da konja potkivaju.

ide priča kako tudor šalje darka nejašmića na kaljenje u olimpiju.
izvor informacije: po idiotu amperu pouzdane sportske novosti.

eto, igrač od 2.000.000 € ide na posudbu.
ima se, može se.
kaze brbic u slobodnoj dalmaciji..da se moramo pokrivati sa onim sto imamo...dakle poruka i tuši..tušo jbg lagali smo te..ako izgunbis od slavena a vidim nece igrati pola momcadi imam bonacica u dezurnoj sobi na cekanju ako ti mozebitno jezik proradi Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99113
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare 14/2/2020, 12:24

sto radi mario stanic?...on ko i huljaj nit ga vidis nit ga cujes...tako ce i proc kao huljaj..dosao tiho otiso tiho sto je uradio?...malo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99113
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Zeko 14/2/2020, 15:04

On ti je Dinamov skaut u Hajduku, kak' ti to nije jasno?

_________________
ŠTO JE DINAMOVA SEKTA HTJELA, TO SAD I IMA
Zeko
Zeko

Male
Posts : 6712
2015-08-26

Age : 64
Lokacija: : Metropola i po potrebi

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by FRANK 14/2/2020, 15:12

Andreas Goldberger wrote:
Roland Deschain wrote:Čestitke klubu koji je od nekad prvog kluba u Hrvatskoj postao prvi i šire.
Hvala.
Žao nam je što mi vama nikad ne možemo čestitati kad ni sami ne znate kad ste osnovani.  ;)
Ja sam.kao navijac dinama cestitao pr vi Hajduku na rodjendanu.
Eto vi meni kao Dinamovcu cestitajte 09.06 jer je na taj datum 1945 osnovan najveci hrvatski klub.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 14/2/2020, 16:32

PABLO ESCOBAR wrote:
Ja sam.kao navijac dinama cestitao pr vi Hajduku na rodjendanu.
Eto vi meni kao Dinamovcu cestitajte 09.06 jer je na taj datum 1945 osnovan najveci hrvatski klub.
Čestitat ću tebi, ali samo tebi jer klub ionako na taj datum ne slavi rođendan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 14/2/2020, 17:06

PABLO ESCOBAR wrote:
Andreas Goldberger wrote:
Roland Deschain wrote:Čestitke klubu koji je od nekad prvog kluba u Hrvatskoj postao prvi i šire.
Hvala.
Žao nam je što mi vama nikad ne možemo čestitati kad ni sami ne znate kad ste osnovani.  ;)
Ja sam.kao navijac dinama cestitao pr vi Hajduku na rodjendanu.
Eto vi meni kao Dinamovcu cestitajte 09.06 jer je na taj datum 1945 osnovan najveci hrvatski klub.
Pa to i je pravi datum osnutka Dinama...
45.-e...
A ne da je stariji od Hajduka...
Po falsifikatorima je stariji i od Notts Countyja...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by sitting_bull 14/2/2020, 17:26

fridrih_niche wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
Andreas Goldberger wrote:
Roland Deschain wrote:Čestitke klubu koji je od nekad prvog kluba u Hrvatskoj postao prvi i šire.
Hvala.
Žao nam je što mi vama nikad ne možemo čestitati kad ni sami ne znate kad ste osnovani.  :;):
Ja sam.kao navijac dinama cestitao pr vi Hajduku na rodjendanu.
Eto vi meni kao Dinamovcu cestitajte 09.06 jer je na taj datum 1945 osnovan najveci hrvatski klub.
Pa to i je pravi datum osnutka Dinama...
45.-e...
A ne da je stariji od Hajduka...
Po falsifikatorima je stariji i od Notts Countyja...
;)
isto kao što hajduk ima novi datum osnutka.

citiram:
"Osnivačka Skupština HŠK Hajduk održana je 7. svibnja 1944. godine u dvorani Narodnog doma u Visu. Osim predstavnika partizanske vojske ovom svečanom činu bili su nazočni i predstavnici savezničkih vojnih misija.
Nakon osnivanja HŠK Hajduk je odigrao na Visu tri utakmice i 3. lipnja brodom Bakar otplovio prema talijanskom gradu Bariju. 
Tu su se odvijali treninzi igrača HŠK Hajduk NOVJ (Narodno oslobodilačka vojska Jugoslavije), kako se tada zvao.


NAPOMENA: Hajduk je od svibnja 1944. do sredine ožujka 1945. godine u svojoj pisanoj prepisci koristio naziv HŠK Hajduk NOVJ, a od sredine ožujka 1945. godine Hajduk JA. Na sjednici Skupštine održanoj 23. listopada 1945. Hajduk je donio odluku da iz naziva briše JA. I od tada se, kratko vrijeme, nazivao FD Hajduk (Fiskulturno društvo). "


dakle, hajduk je od svibnja 1994. godine do 23.listopada 1945. godine bio vojni klub, nešto kao CSKA u SSSR-u. 
tek 23. listopada 1945. hajduk je prestao biti vojni klub jugoslavenske vojske.





sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 14/2/2020, 17:51

Fali ti Boze šta smo najstariji klub...
I najbolji...
I Najveći...
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by sitting_bull 14/2/2020, 20:11

fridrih_niche wrote:Fali ti Boze šta smo najstariji klub...
I najbolji...
I Najveći...
<3
i mrtvi.

živio naš hajduk!
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Zeko 15/2/2020, 19:22

Ima boga, ima pravde. Ni krađa VAR-a nije pomogla hajdučiću šrd protiv Belupa.

_________________
ŠTO JE DINAMOVA SEKTA HTJELA, TO SAD I IMA
Zeko
Zeko

Male
Posts : 6712
2015-08-26

Age : 64
Lokacija: : Metropola i po potrebi

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 15/2/2020, 19:44

Crveni karton i sve pada u vodu...
E moje srce pujankasko...
Al nema veze, jer...
...Hajduk živi vječno!
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by sitting_bull 15/2/2020, 19:50

fridrih_niche wrote:Crveni karton i sve pada u vodu...
E moje srce pujankasko...
Al nema veze, jer...
...Hajduk živi vječno!
<3
hajduk je mrtav.

živio naš hajduk!
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by sitting_bull 15/2/2020, 19:51

slaven - VARduk 2 : 1
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Tominjo 15/2/2020, 22:36

Tudor se posipao pepelom i priznao grešku. Od silnih stopera om stavi glupavog Jurića na stopera i onda izvadi Edouka, lijevog beka igraju svi samo ne oni koji su bekovi. I sad neka viroza igrača koji su zanimljivo svi u agenciji tate Nejašmića. Koja sprdačina od kluba.

_________________

As free as the wind And hopefully learning Why the sea on the tide Has no way of turning

Tominjo
Tominjo

Posts : 3880
2018-11-10


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 15/2/2020, 23:11

Ego-manijak je sjeba danas utakmicu onako kako Burić nije nijednu u oba svoja mandata. Bitno da se po Buriću počelo srati prije nego je odradio prvi trening, a ovog ego-manijaka koji je 3 dana prije prvenstva pobjegao i ostavio sve u govnima su neki dočekali kao da dolazi mesija.

Došao je sad u dobroj situaciji, ima pripreme pred sobom, ima kadar igrača kakav ima, ima i prijelazni rok. Ovo što on igra, to je mogao početi odmah igrati u klubu koji ima novca i budžet da potjera jedno 8-9 igrača i kupi isto toliko oni koji odgovaraju formaciji i ideji koju on ima. No on nije došao u takav klub, nego je došao u klub s ograničenim budžetom i profilom igrača kakav ima. Ne možeš ništa drugo nego se prilagoditi situaciji ili ne trebaš preuzimati momčad. No ne, tvrdoglavi ego-manijak ide glavom kroz zid, u drugom trećem planu mu završavaju dva liva beka za koje je odšteta plaćena više od milijun eura prošlo lito, a igra limitirani igrač koji bi trebao biti napadač, a ima samo trku i ništa više. Doveli su mu dva stopera, tu su neki mladi potencijali, a on stavi Stanka Jurića u zadnju liniju? A 8 jebenih stopera ima, danas su mu trojica počela na klupi? Pa u 3pm, koji kurac onda taj Dellova ili Vušković, pa i Vučur rade u prvoj momčadi kad ti počinje jedan Jurić?
Najveće otkriće prošle sezone (Neja) ti također završi u drugom, trećem planu. 
Znači, ajmo razjebati sve što valja jer eto igrati ćemo formaciju koju smo zamislili? Pa nisi trener jebenog M. City-a...

Pozdravio sam dolazak ovog dvojca Stanić/Kepčija, Tudora nisam niti sam mu ikad oprostio onaj odlazak. Pokazao je da u ovih 7-8 godina nakon što je pobjegao nije ništa naučio, a i nigdje se nije duže zadržao što dosta toga govori. Šanse da on uspije sad u Hajduku u ovoj specifičnoj sredini su jednake kao moje da dobijem na lotu (a nikad nisam igrao)...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 3 Empty Re: Hajduk Split

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum