ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by Eroo Sun 2 Feb - 10:42

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Milan-Kucan-768x431
Je li Bosna i Hercegovina “bure baruta” kao što je Macron nedavno izjavio?


Ona je bure baruta. To je valjda jasno svima koji se bave ili žele baviti Balkanom. Mislim da je velika greška međunarodne zajednice da šalje na to područje ljude koji ne poznaju povijest. Problemi balkanskih zemalja, uključujući i BiH, bez poznavanja prošlosti nemaju sretna rješenja. Često se govori o Daytonskom sporazumu. On je prekinuo rat, ali ima urođene probleme koje bi trebao riješiti, ali ih međunarodna zajednica nije riješila do danas. Takva situacija ne pogoduje razvoju BiH. To je ustvari nefunkcionalna zemlja, podijeljena na Republiku Srpsku i na Federaciju unutar koje je puno sukoba između većinskog muslimanskog i manjinskog hrvatskog stanovništva.

Što kažete na nezadovoljstvo Hrvata koje Bošnjaci stalno preglasavaju?


To je pitanje državne konstrukcije BiH. Ta bi morala biti izvedena iz činjenice da je to država koju konstituiraju tri ravnopravna naroda, Srbi, Hrvati i Bošnjaci. Ustavna konstrukcija nije takva. Postoje dva entiteta i tu Hrvata nema. Mislim da to nije dobro. Znače li njihovi ustavnopravni entiteti i teritorijalnu podjelu u BiH, ja mislim da ne. Nije identitet neke nacije nužno vezan za teritoriju, pogotovo ne u ovakvoj u principu federalno uređenoj zemlji. To su stari problemi koji se ne rješavaju i samo još produbljuju krizu.

Strahujete li od porasta islamskog radikalizma u BiH?

Oni koji govore o radikalizaciji muslimana u BiH, na neki način su u pravu. Ali to nije izvorni islam BiH. Za vrijeme nesretnih ratova protiv BiH Bošnjacima su u pomoć dolazili mudžahedini. Danas tamo žive i imaju svoje obitelji. Na to tada nitko nije bio dovoljno pažljiv. Izetbegović se okrenuo onima koji su mu bili spremni pomoći, nažalost, to su upravo bile radikalne islamske zemlje. Posljedice su tu. Može li BiH sama riješiti to pitanje? Mislim da ne može. Konačno to nije samo problem BiH.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/premium/milanovic-je-minirao-sporazum-drnovseka-i-racana-1376522 - www.vecernji.hr

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by Eroo Sun 2 Feb - 10:48

Kolinda, Macron a evo sad i Kučan. 
Kad je političari opisuju stanje u BiH  obično kažu da je "nefunkcionalna",
umjesto da kažu da je već nepovratno raspala.Nema tog "ljepila" koji bi 
je mogao sastaviti skupa. Posebno ne postoji nekakvo "sekundno"...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by jastreb Sun 2 Feb - 11:14

Bure baruta bi već odavno eksplodiralo i raspalo se,a BIH djeluje i postoji dugo koliko i Hrvatska.

Uostalom zašto vam BIH toliko smeta??? Zar mislite da će se neki dijelovi pripojiti Hrvatskoj?

Malo morgen!

Jugoslavija vam je bila jedina opcija da sa Hrvatskom budete u istoj državi i da na Izačiću,Gradiškoj,Brodu,ili Orašju ne čekate u kolonama.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by Eroo Sun 2 Feb - 12:08

jastreb wrote:Bure baruta bi već odavno eksplodiralo i raspalo se,a BIH djeluje i postoji dugo koliko i Hrvatska.

Uostalom zašto vam BIH toliko smeta??? Zar mislite da će se neki dijelovi pripojiti Hrvatskoj?

Malo morgen!

Jugoslavija vam je bila jedina opcija da sa Hrvatskom budete u istoj državi i da na Izačiću,Gradiškoj,Brodu,ili Orašju ne čekate u kolonama.

Sve što vidimo da je gnjilo (koliko god to zavijli u celofan) je u završnoj  fazi raspadanja.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by vuksadinare Sun 2 Feb - 12:32

jastreb wrote:Bure baruta bi već odavno eksplodiralo i raspalo se,a BIH djeluje i postoji dugo koliko i Hrvatska.

Uostalom zašto vam BIH toliko smeta??? Zar mislite da će se neki dijelovi pripojiti Hrvatskoj?

Malo morgen!

Jugoslavija vam je bila jedina opcija da sa Hrvatskom budete u istoj državi i da na Izačiću,Gradiškoj,Brodu,ili Orašju ne čekate u kolonama.
pa npr.ere sa nikad nisu osjecali dijelom bh-a kao republike u sfrj-ot ili kao neovisne...sve sto je bilo u hrvatskoj sve je bilo preslikano i na hercegovinu mislim zapadnu sve do mostara...jebote za vrijeme sfrj-ot u hercegovini si sarajevsko pivo trebao trazit svijecom npr.u ljubuskom a karlovacko i ozujsko si imao na svakom koraku..citao se vecernji list nesto manje slobodna dalmacija..koje oslobodjenje,borba i slicno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99163
2015-09-08


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by Eroo Sun 2 Feb - 12:46

Nisam do Sarajeva imao nikakav odnos, ono baš nikakav. 
Samo sam jednom, ito ponoići  vlakom, prošao kroz Sarajevo.
Nije se radilo o nikakvom animozitetu, jednostavno tako smo onda živjeli. 
Današnja slika Srajeva, sve sa Arapima, Turcima i vehabijama, nije nešto 
što ne bi izazivalo gađenje kod prosječnog Hercegovca.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by vuksadinare Sun 2 Feb - 13:24

Eroo wrote:Nisam do Sarajeva imao nikakav odnos, ono baš nikakav. 
Samo sam jednom, ito ponoići  vlakom, prošao kroz Sarajevo.
Nije se radilo o nikakvom animozitetu, jednostavno tako smo onda živjeli. 
Današnja slika Srajeva, sve sa Arapima, Turcima i vehabijama, nije nešto 
što ne bi izazivalo gađenje kod prosječnog Hercegovca.
pa opcenito malo je hercegovaca hrvata gledalo nesto ptema sarajevu jedino ako je morao bas..npr ne upise zeljeni faks u zagrebu a upise ga u sarajevu i tako slicno nesto tom..ja koliko se sjecam iz vremena juge a cesto sam isao u hercegovinu jer smo bili pogranicno podrucje ja tam rijetko sam vidio kako sam naveo da cita sarajevsku ili beogradsku stampu ili kupuje osim ak nije bio muslic,srbin ili kakav pojedinac hrvat jugic..tv zagreb se obavezno gledao..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99163
2015-09-08


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by jastreb Sun 2 Feb - 14:20

vuksadinare wrote:
Eroo wrote:Nisam do Sarajeva imao nikakav odnos, ono baš nikakav. 
Samo sam jednom, ito ponoići  vlakom, prošao kroz Sarajevo.
Nije se radilo o nikakvom animozitetu, jednostavno tako smo onda živjeli. 
Današnja slika Srajeva, sve sa Arapima, Turcima i vehabijama, nije nešto 
što ne bi izazivalo gađenje kod prosječnog Hercegovca.
pa opcenito malo je hercegovaca hrvata gledalo nesto ptema sarajevu jedino ako je morao bas..npr ne upise zeljeni faks u zagrebu a upise ga u sarajevu i tako slicno nesto tom..ja koliko se sjecam iz vremena juge a cesto sam isao u hercegovinu jer smo bili pogranicno podrucje ja tam rijetko sam vidio kako sam naveo da cita sarajevsku ili beogradsku stampu ili kupuje osim ak nije bio muslic,srbin ili kakav pojedinac hrvat jugic..tv zagreb se obavezno gledao..
Pa o tome vam i pričam.

Znači jedino u SFRJ su mogli biti u istoj zajednici sa Hrvatskom. 

Juge više nema i Hrvati BIH su zauvijek(ili sve do eventualne obnove neke južnoslavenaske unije) odvojeni od matice.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by epikur37 Sun 2 Feb - 15:09

Kučan i ta slovenska  ljevica zajedno s gradonačelnikom Ljubljane Jankovićem su ok i korisni jer podržavaju srpski secesionizam u biH.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by Eroo Sun 2 Feb - 17:27

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
Eroo wrote:Nisam do Sarajeva imao nikakav odnos, ono baš nikakav. 
Samo sam jednom, ito ponoići  vlakom, prošao kroz Sarajevo.
Nije se radilo o nikakvom animozitetu, jednostavno tako smo onda živjeli. 
Današnja slika Srajeva, sve sa Arapima, Turcima i vehabijama, nije nešto 
što ne bi izazivalo gađenje kod prosječnog Hercegovca.
pa opcenito malo je hercegovaca hrvata gledalo nesto ptema sarajevu jedino ako je morao bas..npr ne upise zeljeni faks u zagrebu a upise ga u sarajevu i tako slicno nesto tom..ja koliko se sjecam iz vremena juge a cesto sam isao u hercegovinu jer smo bili pogranicno podrucje ja tam rijetko sam vidio kako sam naveo da cita sarajevsku ili beogradsku stampu ili kupuje osim ak nije bio muslic,srbin ili kakav pojedinac hrvat jugic..tv zagreb se obavezno gledao..
Pa o tome vam i pričam.

Znači jedino u SFRJ su mogli biti u istoj zajednici sa Hrvatskom. 

Juge više nema i Hrvati BIH su zauvijek(ili sve do eventualne obnove neke južnoslavenaske unije) odvojeni od matice.
To ti sanjaš i ne bh Hrvati. Samostalnost unutar BiH je za bh Hrvate najbolja opcija...dok BiH ne raspadne.
Nakon toga  trebamo vidjeti koga ćemo pripojit. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom Empty Re: Kučan: BiH je bure baruta, to je valjda jasno svima koji se bave Balkanom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum