ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by RayMabus 14/1/2020, 21:31

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Klix-logo2020


TEŠKE RIJEČI 


Trener Igokee poručio Čolanu: Od sada sam ti ja i komesar i generalni sekretar i predsjednik

Dragan Bajić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH B_200114151


Trener Igokee Dragan Bajić je odlučio neispoštovati odluku Košarkaškog saveza BiH te je izveo svoje igrače večeras na parket u Laktašima iako je prvenstvo BiH prekinutoBajić smatra da se susret 14. kola Lige 12 protiv Spars Realwaya morao odigrati, te nije birao riječi koje je uputio generalnom sekretaru saveza Ameru Čolanu koji je danas pismenim putem obavijestio klubove o prekidu prvenstva.

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH M11_200114154ŽELE POBJEDU 20:0Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Timer_icon_v11h 1m

Ne priznaju odluku KS BiH: Igrači Igokee izašli na parket, smatraju da su dobili meč


"Pošto se sad u sve umiješao generalni sekretar Amer Čolan i on hoće da kroji sudbinu i moje porodice i porodica mnogih koji su vezani za sve ovo želim da mu da kao čovjek koji živi u košarci BiH jako dugo i koji je ostavio nekog traga iza sebe za razliku od njega poručim nešto potpuno lično", počeo je monolog Bajić, te nastavio:

"Gospodine Čolan, vidim da ste jako zabrinuti za svu situaciju oko lige BiH, dobro je poznato čije vi interese zastupate i čime se služite. Od danas znaj da sam ti ja i komesar lige i generalni sekretar i predsjednik i Upravni odbor, ja sam taj koji će krojiti kako će šta izgledati kad je liga u pitanju jer si jako nekorektan i bezobrazan. Razlog što ti ovo poručujem je taj što uprava KK Igokee ne vrši nikakav pritisak na mene kad su rezultati u pitanju. Jučer sam ti ovo sve fino rekao u telefonskom razgovoru jer sam pokušao da na fin način prezentujem nastalu situaciji. Međutim bio si jako arogantan i nisi imao razumjevanja na činjenice koje sam ti iznosio. Rekao si mi da pripazim da neki srpski klub ne ispadne iz lige, vidiš li gdje je stepen tvog razmišljanja, dobro je poznato da si deklarisani nacionalista, da mrziš sve sto nije Bošnjačko", rekao je Bajić za Srpskainfo.

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH M11_200114093SKANDALRepublika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Timer_icon_v16h 31m

Košarkaški savez BiH prekinuo takmičenje u prvenstvu BiH



"Za razliku od tebe gospodine Čolan, Dragan Bajić ima prijatelje i Bošnjake, prijatelje koji bi ruku dali za mene, ne sto sam lijep ili zgodan već što bih ja isto uradio za njih. Ti to nemaš gospodine Čolan, nažalost! U vezi sa tvojom porukom da pripazim da neki srpski klub ne bi ispao. Sigurno ti nisi taj koji će meni govoriti na šta ja treba da pripazim, da ti samo kažem da mi se jako sviđa KK Promo iz Donjeg Vakufa, sviđa mi se entuzijazam ljudi koji vode klub, publika koja ispunjava dvoranu do posljednjeg mjesta, njih pedesetak je došlo u Aleksandrovac i bodrilo svoj klub bez i jedne ružne riječi upućene meni i mojim i igračim, a nadam se da ni ti ljudi nisu doživjeli nijednu neugodnost boravkom u Aleksandrovcu. To je sport gospodine Čolan, to je košarka i to je ono sto ja volim. Još jedno da napomenem, volim i Hamdu Frljka,dobar je trener a i dobar čovjek, bez obzira što se zove Hamdo", rekao je Bajić.

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH M11_200114121IMA LI RJEŠENJA?Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Timer_icon_v14h 24m

Komesar košarkaške Lige 12 tvrdi da prvenstvo nije prekinuto, iz saveza ga demantuju



Kako je istakao, Igokea se trudila maksimalno da u organizaciji utakmica gleda da odmorimo i svoj tim, a i ostalim klubovima izađe u susret koliko je bilo moguće.

"Od kad sam preuzeo klupu Igokee časno i pošteno sam se odnosio prema ligi BH, kao i uvijek maksimalno ulazio u svaku utakmicu sa ciljem da pobijedim", izjavio je Dragan Bajić


https://www.klix.ba/sport/kosarka/trener-igokee-porucio-colanu-od-sada-sam-ti-ja-i-komesar-i-generalni-sekretar-i-predsjednik/200114151
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by epikur37 14/1/2020, 21:43

Puzajuca disolucija....to!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by RayMabus 14/1/2020, 22:35

epikur37 wrote:Puzajuca disolucija....to!
Ima nešto u tome. Baš proučavam radnju jer Igokea prošle godine nije ni igrala u prvenstvu Bih a sad ove godine im napravili ovo i sad ovi iz Sarajeva poludili i prekinili cijelo prvenstvo.

Sam Dodik se inače i bavija košarkom a Igokea iz Laktaša je njegov projekt.

https://www.alo.rs/vesti/region/pogledajte-kako-milorad-dodik-ubada-trojke-video/16675/vest

Uglavnom da , prca ih Dodo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by RayMabus 15/1/2020, 00:54

Možda bi Hrvatska trebala razmislit o jednoj stvari ovdje a u suštini se sastoji od toga da se napravi ABA 3 liga a tu Hrvatska mora dati jedan klub pod uvjetom da u toj ABA 3 ligi igraju Zrinjski i još jedan klub iz HB koji oće ako oće.

S tim bi i Srbima i Hrvatima bilo potpuno svejedno oće li se igrat ovo košarkaško prvenstvo u Bih čija je centrala u Sarajevu.

I recimo sjedište ABA 3 lige u Banja Luci i sve ok.

Dakle samo Hrvatska mora dat jedan klub koji će tu igrat dakle da kao država podrži tu ideju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by Hektorović 15/1/2020, 02:13

Košarkaški savez BiH reketari Dodu za lovu
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by RayMabus 15/1/2020, 02:36

Hektorović wrote:Košarkaški savez BiH reketari Dodu za lovu
Nema od toga ništa. Nije košarka ko nogomet pa da se tu vrti lova il se iz nacionalnih liga igra u Evropi a i da se igra ovi tzv bih klubovi nemaju para za to. Mogu povuć RS za niku stvar. Bar kad je košarka u pitanju. Uostalom ima ABA liga i razno razne kombinacije da je klubovima prvenstvo BiH u košarci moguće zaobić i napravit neko bolje regionalno natjecanje.

Napraviš ABA 3 ligu i eto ti jače i zanimljivije lige od prvenstva košarke u BiH.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by Serbinho-3 15/1/2020, 06:57

Slab menadzment.

Stavi obicna takmicenja u basketu, pusti na tv, gadjanje trojki, slobodna bacanja, nagradni fond.

Mislim da bi imalo vise interesovanja od klasicne kosarke.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by RayMabus 15/1/2020, 09:46

Oglasio se Dodik

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-rs-je-u-svakom-obliku-drzava-nemamo-samo-stolicu-u-ujedinjenim-nacijama/200115010

Znači izlaze iz košarkaškog saveza BiH
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by Hektorović 15/1/2020, 10:24

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Košarkaški savez BiH reketari Dodu za lovu
Nema od toga ništa. Nije košarka ko nogomet pa da se tu vrti lova il se iz nacionalnih liga igra u Evropi a i da se igra ovi tzv bih klubovi nemaju para za to. Mogu povuć RS za niku stvar. Bar kad je košarka u pitanju. Uostalom ima ABA liga i razno razne kombinacije da je klubovima prvenstvo BiH u košarci moguće zaobić i napravit neko bolje regionalno natjecanje.

Napraviš ABA 3 ligu i eto ti jače i zanimljivije lige od prvenstva košarke u BiH.

Je smijuruja

Nego radi se i o ovome

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Ponosna
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by RayMabus 15/1/2020, 10:32

Znam da je političko prepucavanje a manje sam sport. Prepucavaju se Sarajevo i BL s tim da klubovima iz RS to prvenstveno nebitno da će ako ne bude po njihovome jednostavno istupit pa se neće ove godine igrat prvenstvo i to je to i onda je to udar na košarkaški savez BiH i ovog lika :

https://www.google.com/amp/s/sport.avaz.ba/kosarka/541900/amer-colan-za-avaz-necu-dozvoliti-neregularnosti-u-prvenstvu-bih%3famp=1

Neki probošnjački kadar koji bi to centralizira i sad ih Dodik podjebaje a ovi mu mogu popušit kurac.

No pratimo. Ovo je ionako sukob na relaciji BL - Sarajevo dok ovi hrvatski košarkaški klubovi iz BiH mogu samo pasivno pratit razvoj događaja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH Empty Re: Republika Srpska istupa iz prve košarkaške lige BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum