ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik Dijane Budisavljević

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Ringo10 26/10/2019, 19:22

jastreb wrote:Upravo čitam knjigu Jasenovac od Goldsteina.

Saznao sam da je Pavelić pušio neke lagane cigarete imenom "Ustaša".

Onda piše da je tzv masonska grupa koja je zatočena u Jasenovcu(nisu uopće bili masoni),a u kojoj su bili poznati hrvatski intelektualci ,među kojima i Barac,nije uopće dobivala knjige,osim Budakova Ognjišta. Neki su ga i 2 puta pročitali,te su se (kako se radi o drugorazrednom djelu) počeli sprdati na račun toga i jedan drugog nazivati "Milinje moje" i "Rankane moj",kako je u knjizi Budak često opisivao razgovore među nekim likovima.
PA sad... dobro da su oni u logoru imali vremena za čitanje i zajebanciju ...

Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by jastreb 26/10/2019, 19:31

Ringo10 wrote:
jastreb wrote:Upravo čitam knjigu Jasenovac od Goldsteina.

Saznao sam da je Pavelić pušio neke lagane cigarete imenom "Ustaša".

Onda piše da je tzv masonska grupa koja je zatočena u Jasenovcu(nisu uopće bili masoni),a u kojoj su bili poznati hrvatski intelektualci ,među kojima i Barac,nije uopće dobivala knjige,osim Budakova Ognjišta. Neki su ga i 2 puta pročitali,te su se (kako se radi o drugorazrednom djelu) počeli sprdati na račun toga i jedan drugog nazivati "Milinje moje" i "Rankane moj",kako je u knjizi Budak često opisivao razgovore među nekim likovima.
PA sad... dobro da su oni u logoru imali vremena za čitanje i zajebanciju ...
To je bila povlaštena skupina,osumnjičena za masoneriju. Ubrzo su preko raznih intervencija pušteni.

Par intelektualaca. I Maček je imao povlašteni status. I još par njih.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 19:52

tre wrote:
pismejker wrote:
tre wrote:
kaya wrote:
tre wrote:
znači dijana spasila 10 ooo djece iz ustaških ralja koji su tu djecu pronašli i doveli do sabirnih centara(a nisu ih zaklali mamicu im njihovu koljačku, kako se usuđuju da ih ne zakolju kad ringo i srpska ekipa vjeruju da jesu jer je tako rekao drug otac tito i majka partija).
moram te ispraviti, nisu ih pronašli nego su im odveli roditelje u njemačke radne logore za što su dobivali naknadu ili su ih ubili pa su ove stavili u "sabirni centar" gdje je mala šansa da ostaneš živ, posebno ako imaš 5 godina. bolest i glad naprave svoje...
ček sad opet se vrtimo u krug, dakle ako ih nisu htjeli spašavati koji su ih kurac dovodili u saborni centar?
a zasto se inace "geniju",dovodi itko u sabirne centre u tijeku ratovanja??Naravno,pun si epiteta za druge,a najmanje logičnih argumenata...iz tvojeg pitanja se daje iscitati da su sabirni centri i logori,mjesta uzitka i spasa....kilo mozga,netko rece... No
ti si dete kreten i ako stignem baciti ću zi navilak sijena pa pasi. Da imaš imalo sive mase u glavi ne bi pisao ovakve budalaštine no to si ipsk ti menageru pa ništa nije čudno.
upravo o tome govorim..laje li laje,argumenta od njega i slicnih cuti,niti za lijek.. lol! lol! lol! ono,opcepoznato je da su Usraše bili kamilica topla,pa su ih svi voljeli i smatrali spasiteljima..ostalo,samo poznati ad homminem..kilo mozga,netko rece... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 19:54

usput budi receno,Zapad je i tADA imao jake obavjestajne sustave,pa nikako nisu mogli znati sto balkanski koljaci, rade u logorima smrti,a vjerovatno su zato i progledali Titi kroz prste sto je potaracao ghovna na Blajburgu...
kako davno rekoh..Peybek..cisti i jasni :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by jastreb 26/10/2019, 20:07

pismejker wrote: vjerovatno su zato i progledali Titi kroz prste sto je potaracao ghovna na Blajburgu... 
Na Blajburgu nije nitko ubijen. Doduše ondje je poginulo nešto ljudi,prilikom mitraljiranja iz engleskih aviona.

Blajburg je samo mjesto gdje su se kvislinzi predali Englezima,a ubrzo izručeni partizanima.

Blajburg nije bio pod kontrolom partizana i oni ondje i da su htjeli nisu mogli izvršavati nikakve likvidacije,tako da je glupost ono kad pišu da je nekakav satnik Tolić ubijen na Blajburgu.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 20:09

Samo za Treja kokoshara... lol! lol! lol!

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 20:10

jastreb wrote:
pismejker wrote: vjerovatno su zato i progledali Titi kroz prste sto je potaracao ghovna na Blajburgu... 
Na Blajburgu nije nitko ubijen. Doduše ondje je poginulo nešto ljudi,prilikom mitraljiranja iz engleskih aviona.

Blajburg je samo mjesto gdje su se kvislinzi predali Englezima,a ubrzo izručeni partizanima.

Blajburg nije bio pod kontrolom partizana i oni ondje i da su htjeli nisu mogli izvršavati nikakve likvidacije,tako da je glupost ono kad pišu da je nekakav satnik Tolić ubijen na Blajburgu.
uffff,da ste bar pedanti po pitanju svega,imali bi i drzavu u dobrom stanju..enivej,zna se za sto je Blajburg simbol..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by jastreb 26/10/2019, 20:17

pismejker wrote: 
uffff,da ste bar pedanti po pitanju svega,imali bi i drzavu u dobrom stanju..enivej,zna se za sto je Blajburg simbol..
kako za koga.

U većini država osmi svibanj se slavi kao dan pobjede nad fašizmom,a u dosta njih to je i državni praznik.

Kod nas ga i ne spomenu.

Za veći dio svijeta 1945. je godina pobjede čovječanstva nad zlom,dočim kod nas MPT pjeva kako je "loša bila četrespeta".
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 20:25

jastreb wrote:
pismejker wrote: 
uffff,da ste bar pedanti po pitanju svega,imali bi i drzavu u dobrom stanju..enivej,zna se za sto je Blajburg simbol..
kako za koga.

U većini država osmi svibanj se slavi kao dan pobjede nad fašizmom,a u dosta njih to je i državni praznik.

Kod nas ga i ne spomenu.

Za veći dio svijeta 1945. je godina pobjede čovječanstva nad zlom,dočim kod nas MPT pjeva kako je "loša bila četrespeta".
:tu :tu :tu ..zna se za koga je bila losa..trebali su se priheftati Zapadu i Rusiji,i bila bi i njima 45 dobra..iako mislim i da su ovak oprosli jako dobro.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Oh_Femder 26/10/2019, 20:38

danni1 wrote:Tu malu srpčad je trebalo ostavit da baulja po Kozari ne ih dovlačit u Hrvatsku i opterečivat hrvatske obitelji s njima.
Da su ih ostavili tamo gdje su bili danas nitko po tim ljudima ne bi srao.
A kaj ti nemaš ni jednog frenda Srbina?

_________________
Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 20:46

cini mi se da je rekao da ima,i da znaju popiti skupa...vjerovatno srbin ne smije niti zucnuti dok ga Danny neshto ne pita... jocolor jocolor jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Oh_Femder 26/10/2019, 21:00

tre wrote:
Oh_Femder wrote:
tre wrote:
Oh_Femder wrote:
tre wrote:
znači dijana spasila 10 ooo djece iz ustaških ralja koji su tu djecu pronašli i doveli do sabirnih centara(a nisu ih zaklali mamicu im njihovu koljačku, kako se usuđuju da ih ne zakolju kad ringo i srpska ekipa vjeruju da jesu jer je tako rekao drug otac tito i majka partija).
Nisu ih zaklali ne zato što je ćopavi bravar nešto reko ili nereko, nego zbog onoga što je reko Mile: - Samo jednu trećinu zaklat!
znači da je srba bilo u Hrvstskoj preko 6 milijuna kad smo uspjeli samo 2 milijuna potarcati!!
Vidi se da si verziran u 'logici' tipičnog srpskog mitomana. To je tek dokaz da si pravi hrvat, možda čak i veći od Crvenkastog! ;P
nego, ako se možeš ti nabacivati s glupostima što ne bi mogao i ja???
U pravu si: tebi nabacivanje glupostima daleko bolje ide nego meni. To ti je u krvnim zrncima zapisano ;P

_________________
Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 21:06

Oh_Femder wrote:
tre wrote:
Oh_Femder wrote:
tre wrote:
Oh_Femder wrote:
Nisu ih zaklali ne zato što je ćopavi bravar nešto reko ili nereko, nego zbog onoga što je reko Mile: - Samo jednu trećinu zaklat!
znači da je srba bilo u Hrvstskoj preko 6 milijuna kad smo uspjeli samo 2 milijuna potarcati!!
Vidi se da si verziran u 'logici' tipičnog srpskog mitomana. To je tek dokaz da si pravi hrvat, možda čak i veći od Crvenkastog! ;P
nego, ako se možeš ti nabacivati s glupostima što ne bi mogao i ja???
U pravu si: tebi nabacivanje glupostima daleko bolje ide nego meni. To ti je u krvnim zrncima zapisano ;P
hahahahahaha..Geni-kameni..kakva krff..??? lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Oh_Femder 26/10/2019, 21:07

pismejker wrote:
tre wrote:
pismejker wrote:
tre wrote:
kaya wrote:
moram te ispraviti, nisu ih pronašli nego su im odveli roditelje u njemačke radne logore za što su dobivali naknadu ili su ih ubili pa su ove stavili u "sabirni centar" gdje je mala šansa da ostaneš živ, posebno ako imaš 5 godina. bolest i glad naprave svoje...
ček sad opet se vrtimo u krug, dakle ako ih nisu htjeli spašavati koji su ih kurac dovodili u saborni centar?
a zasto se inace "geniju",dovodi itko u sabirne centre u tijeku ratovanja??Naravno,pun si epiteta za druge,a najmanje logičnih argumenata...iz tvojeg pitanja se daje iscitati da su sabirni centri i logori,mjesta uzitka i spasa....kilo mozga,netko rece... No
ti si dete kreten i ako stignem baciti ću zi navilak sijena pa pasi. Da imaš imalo sive mase u glavi ne bi pisao ovakve budalaštine no to si ipsk ti menageru pa ništa nije čudno.
upravo o tome govorim..laje li laje,argumenta od njega i slicnih cuti,niti za lijek.. lol! lol! lol! ono,opcepoznato je da su Usraše bili kamilica topla,pa su ih svi voljeli i smatrali spasiteljima..ostalo,samo poznati ad homminem..kilo mozga,netko rece... lol! lol! lol!
Pa veli moja mama da su u utašama bili samo najzgodniji momci. Švabe su na hrvatske seljake gledali kao na untermenschen, a Talijani su djeci dijelili bombone, ali su njenoj baki pojeli mačku ;P Partizani su bili ušljivi, prljavi i podrapani. Babu iz susjedstva su streljali jer je u polju našla neku žicu pa ju je donijela kući i na nju vješala veš. Kad ono, to im bila žica za telefonsku vezu.

_________________
Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Oh_Femder 26/10/2019, 21:08

pismejker wrote:cini mi se da je rekao da ima,i da znaju popiti skupa...vjerovatno srbin ne smije niti zucnuti dok ga Danny neshto ne pita... jocolor jocolor jocolor
A ti, jel' imaš kojeg frenda crnca?

_________________
Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 21:08

Dobro,povijest se ponavlja..svabi malo ultradesno skrenuli,priznajem sa razlogom,pa onda Osterajheri,isto,njes i Madjari,pa ovi eto,Kud svi turci tud i mali mujo.... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 21:08

Oh_Femder wrote:
pismejker wrote:cini mi se da je rekao da ima,i da znaju popiti skupa...vjerovatno srbin ne smije niti zucnuti dok ga Danny neshto ne pita... jocolor jocolor jocolor
A ti, jel' imaš kojeg frenda crnca?
nope..ja nemam frendova.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Oh_Femder 26/10/2019, 21:13

pismejker wrote:
Oh_Femder wrote:
pismejker wrote:cini mi se da je rekao da ima,i da znaju popiti skupa...vjerovatno srbin ne smije niti zucnuti dok ga Danny neshto ne pita... jocolor jocolor jocolor
A ti, jel' imaš kojeg frenda crnca?
nope..ja nemam frendova.. :cleanteeth
It figures ;P

Ja imam samo jednog frenda Židova koji je crnac porijeklom sa Surinama ;P

_________________
Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Guest 26/10/2019, 21:15

dish u svabiji imati prijatelja??? svabe vlastitu djecu izbacuju iz stana sa 18..to su borgovi...sa takvima se druziti...??iiiideeeeš... No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Šandor Winnetou 26/10/2019, 21:20

pismejker wrote:
tre wrote:
pismejker wrote:
tre wrote:
kaya wrote:
moram te ispraviti, nisu ih pronašli nego su im odveli roditelje u njemačke radne logore za što su dobivali naknadu ili su ih ubili pa su ove stavili u "sabirni centar" gdje je mala šansa da ostaneš živ, posebno ako imaš 5 godina. bolest i glad naprave svoje...
ček sad opet se vrtimo u krug, dakle ako ih nisu htjeli spašavati koji su ih kurac dovodili u saborni centar?
a zasto se inace "geniju",dovodi itko u sabirne centre u tijeku ratovanja??Naravno,pun si epiteta za druge,a najmanje logičnih argumenata...iz tvojeg pitanja se daje iscitati da su sabirni centri i logori,mjesta uzitka i spasa....kilo mozga,netko rece... No
ti si dete kreten i ako stignem baciti ću zi navilak sijena pa pasi. Da imaš imalo sive mase u glavi ne bi pisao ovakve budalaštine no to si ipsk ti menageru pa ništa nije čudno.
upravo o tome govorim..laje li laje,argumenta od njega i slicnih cuti,niti za lijek.. lol! lol! lol! ono,opcepoznato je da su Usraše bili kamilica topla,pa su ih svi voljeli i smatrali spasiteljima..ostalo,samo poznati ad homminem..kilo mozga,netko rece... lol! lol! lol!
kako rekoh dete kreten No

_________________
Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Šandor Winnetou 26/10/2019, 21:22

Oh_Femder wrote:
tre wrote:
Oh_Femder wrote:
tre wrote:
Oh_Femder wrote:
Nisu ih zaklali ne zato što je ćopavi bravar nešto reko ili nereko, nego zbog onoga što je reko Mile: - Samo jednu trećinu zaklat!
znači da je srba bilo u Hrvstskoj preko 6 milijuna kad smo uspjeli samo 2 milijuna potarcati!!
Vidi se da si verziran u 'logici' tipičnog srpskog mitomana. To je tek dokaz da si pravi hrvat, možda čak i veći od Crvenkastog! ;P
nego, ako se možeš ti nabacivati s glupostima što ne bi mogao i ja???
U pravu si: tebi nabacivanje glupostima daleko bolje ide nego meni. To ti je u krvnim zrncima zapisano ;P
ja sam pak uvjerenja da sam šegrt i priznajem ti majestorstvo u tom pogledu :hail :hail :hail

_________________
Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Dnevnik Dijane Budisavljević - Page 4 Empty Re: Dnevnik Dijane Budisavljević

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum