ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The First 'Geological' Map In History

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Leviathan2 21/10/2019, 23:22

red wolf wrote:
jastreb wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote:Afrika je koljevka čovječanstva...
Ai ne i kulture.

Kolijevka kulture je Dunavska civilizacija.
Za razliku od Zapada koji poznaje samo pravila, zakone, legalizam i birokraciju, koji sve sagledava parcijalno i čija paradigma je vječna borba za resurse, pljačka i otimanje, Vinča je na svijet gledala kao na cijelinu, haromoniju i simbiozu. U toj Dunavskoj, vinčanskoj civilizaciji sve je bilo povezano, čak i prividne suprotnosti. Svaka se pojava odražavala u drugoj pojavi, a čovjek je bio mjesto susreta mikro i makro kozmosa.  Prema prirodi nisu imali eksplatatorski odnos, već duboko poštovanje. I svoje građevine gradili su tek neznatnim intervencijama u okoliš, u već postojeće brdno prikladnog oblika.
Sve je počelo u Africi...Tamo je Adam stvoren...hahahahahahahahahahahahahaha
svasta
i to jos vjerujes u ta zidovska sranja
svaka im cast, prodase vam povjest, religiju
ko zna sto ce jos
sposobni narod

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Noor 21/10/2019, 23:22

jastreb wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote:Afrika je koljevka čovječanstva...
Ai ne i kulture.

Kolijevka kulture je Dunavska civilizacija.
Za razliku od Zapada koji poznaje samo pravila, zakone, legalizam i birokraciju, koji sve sagledava parcijalno i čija paradigma je vječna borba za resurse, pljačka i otimanje, Vinča je na svijet gledala kao na cijelinu, haromoniju i simbiozu. U toj Dunavskoj, vinčanskoj civilizaciji sve je bilo povezano, čak i prividne suprotnosti. Svaka se pojava odražavala u drugoj pojavi, a čovjek je bio mjesto susreta mikro i makro kozmosa.  Prema prirodi nisu imali eksplatatorski odnos, već duboko poštovanje. I svoje građevine gradili su tek neznatnim intervencijama u okoliš, u već postojeće brdno prikladnog oblika.
što i nije čudno ako znamo da je pripadala neolitiku, znači mlađem kamenom dobu u kojem nitko nije gradio nebodere i autopute

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by veber 21/10/2019, 23:22

Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
mene :)
zasto
volim povijest
koji dio?
opcenito
pa i ja volim žene općenito, ali neke su mi draže.
na mom cloudu imaš samo o rimu 500 knjiga u pdf.
imam od početka civilzacija pa do prve idustrijske, većina je rim. to mi je hobi. tako da ako želiš, marc je i još neki forumaš, skinuli doc

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Noor 21/10/2019, 23:23

veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
zasto
volim povijest
koji dio?
opcenito
pa i ja volim žene općenito, ali neke su mi draže.
na mom cloudu imaš samo o rimu 500 knjiga u pdf.
imam od početka civilzacija pa do prve idustrijske, većina je rim. to mi je hobi. tako da ako želiš, marc je i još neki forumaš, skinuli doc
bum na lap..tnx :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by red wolf 21/10/2019, 23:24

Leviathan2 wrote:
red wolf wrote:
jastreb wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote:Afrika je koljevka čovječanstva...
Ai ne i kulture.

Kolijevka kulture je Dunavska civilizacija.
Za razliku od Zapada koji poznaje samo pravila, zakone, legalizam i birokraciju, koji sve sagledava parcijalno i čija paradigma je vječna borba za resurse, pljačka i otimanje, Vinča je na svijet gledala kao na cijelinu, haromoniju i simbiozu. U toj Dunavskoj, vinčanskoj civilizaciji sve je bilo povezano, čak i prividne suprotnosti. Svaka se pojava odražavala u drugoj pojavi, a čovjek je bio mjesto susreta mikro i makro kozmosa.  Prema prirodi nisu imali eksplatatorski odnos, već duboko poštovanje. I svoje građevine gradili su tek neznatnim intervencijama u okoliš, u već postojeće brdno prikladnog oblika.
Sve je počelo u Africi...Tamo je Adam stvoren...hahahahahahahahahahahahahaha
svasta
i to jos vjerujes u ta zidovska sranja
svaka im cast, prodase vam povjest, religiju
ko zna sto ce jos
sposobni narod
To ti nema veze s religijom...Upravo suprotno...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by jastreb 21/10/2019, 23:24

red wolf wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote:Afrika je koljevka čovječanstva...
Ai ne i kulture.

Kolijevka kulture je Dunavska civilizacija.
Pusti te priče...Vi ga poznajete kao Lucifera...Spustio se u Afriku...
U te svrhe izmišlja se priča o migrantima koji su stvorili Evropu, iako je čovjek Lepenskog vira homo sapiens koji u Evropi živi ne kako sam i ja nekad govorio 40 000 godina, već više od 200 000 godina, prema najnovijim istraživanjima objavljenom u Natureu, Katerine Harvati sa univerziteta u Tuebingenu. Ona je u Grčkoj pronašla lubanju homo sapiensa staru 210 000 godina. Lepenac je klasični homo sapiens sa mezokefalnom lubanjom (lubanja umjerene veličine), koja je karakteristična za prastare stanovnike Evrope kroz cijelo kameno doba. Do duše, ima malo izbačeno čelo, što ukazuje na mješanje sa Neandertacem, koji je isto autohtoni stanovnik Evrope, čije gene danas nose samo i jedino Evropljani. Prema tome, Evropa nije rođena u migrantskim kampovima, nego na Balkanu, potomci tih praevropljana su Srbi, Hrvati i ostali Slaveni, a migranti nisu stvorili tu civilizaciju, nego ju je dio migranata uništio (preci današnjih zapadnjaka koji su provalili u Vinču iz juznih ruskih stepa). Interesantno je da se uvijek krade hrvatska, srpska i slavenska povijest, a nikad albanska. Možda zato što se iz nje nema sta ukrasti.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by red wolf 21/10/2019, 23:26

jastreb wrote:
red wolf wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote:Afrika je koljevka čovječanstva...
Ai ne i kulture.

Kolijevka kulture je Dunavska civilizacija.
Pusti te priče...Vi ga poznajete kao Lucifera...Spustio se u Afriku...
U te svrhe izmišlja se priča o migrantima koji su stvorili Evropu, iako je čovjek Lepenskog vira homo sapiens koji u Evropi živi ne kako sam i ja nekad govorio 40 000 godina, već više od 200 000 godina, prema najnovijim istraživanjima objavljenom u Natureu, Katerine Harvati sa univerziteta u Tuebingenu. Ona je u Grčkoj pronašla lubanju homo sapiensa staru 210 000 godina. Lepenac je klasični homo sapiens sa mezokefalnom lubanjom (lubanja umjerene veličine), koja je karakteristična za prastare stanovnike Evrope kroz cijelo kameno doba. Do duše, ima malo izbačeno čelo, što ukazuje na mješanje sa Neandertacem, koji je isto autohtoni stanovnik Evrope, čije gene danas nose samo i jedino Evropljani. Prema tome, Evropa nije rođena u migrantskim kampovima, nego na Balkanu, potomci tih praevropljana su Srbi, Hrvati i ostali Slaveni, a migranti nisu stvorili tu civilizaciju, nego ju je dio migranata uništio (preci današnjih zapadnjaka koji su provalili u Vinču iz juznih ruskih stepa). Interesantno je da se uvijek krade hrvatska, srpska i slavenska povijest, a nikad albanska. Možda zato što se iz nje nema sta ukrasti.
Postojalo je biće koje je imalo svoj evolucijski put na Zemlji...Došljaci su se poigrali s njime...Rezultat ste vi Ljudi...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Noor 21/10/2019, 23:29

Koje biće je to bilo?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by red wolf 21/10/2019, 23:30

Noor wrote:Koje biće je to bilo?
Polu čovjek, polu majmun...Koji je imao svoj put...Nažalost, "došljaci" su se poigrali s njime...Sve Vam je opisano u Bibliji...Ali, niste spremni za to...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Noor 21/10/2019, 23:32

red wolf wrote:
Noor wrote:Koje biće je to bilo?
Polu čovjek, polu majmun...Koji je imao svoj put...Nažalost, "došljaci" su se poigrali s njime...Sve Vam je opisano u Bibliji...Ali, niste spremni za to...
hoces reci da imamo došljačkih gena?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by red wolf 21/10/2019, 23:33

Noor wrote:
red wolf wrote:
Noor wrote:Koje biće je to bilo?
Polu čovjek, polu majmun...Koji je imao svoj put...Nažalost, "došljaci" su se poigrali s njime...Sve Vam je opisano u Bibliji...Ali, niste spremni za to...
hoces reci da imamo došljačkih gena?
Da
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by jastreb 21/10/2019, 23:33

Također sam u svojim istraživanjima došao do određenih podataka,koja su pobila moja prethodna stajališta o Hrvatima koji se diče nekim velikim kršćanima,a imaju tako malo svetaca.  

Viđše sam puta predbacivao nekim katolibanima kakav smo mi to katolički narod,a imamo 4-5 svetaca,dočim ih čak i Arapi imaju više od nas.

Pri tome nisam uzeo u obzir,da je ona krilatica "od stoljeća sedmog tu žive Hrvati" jedna velika laž. Naši preci su tu starosjedioci,tako da možemo slobodno reći da su naši sveci i sveti Kvirin Sisački,ranokršćanski mučenik, sveti Dimitrije Srijemski,također mučenik iz prvih stoljeća kršćanstva,kao i jedan od najslavnijih teologa katoličke Crkve sveti Jeronim,koji je naš Dalmatinac i po kojem se (ne bez osnova) zove hrvatski zavod u Vatikanu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by jastreb 21/10/2019, 23:39

Hrvati,odnosno njihovi preci među prvim su narodima koji su primili kršćanstvo,o čemu se možete uvjeriti čitajući Novi zavjet. Sveti Pavao je posjetio Mljet,na kojem je nakon brodoloma proveo 3 mjeseca,a i sam piše kako je propovjedao na Iliriku.

Apostol Pavao sam kaže da je propovijedajući stigao čak do Ilirika (Rim. 15, 19), a za svoga učenika Tita veli da je otišao na propovijed u Dalmaciju (2. Tim. 4, 11). Sveti Jeronim, porijeklom Dalmatinac, također govori o Pavlovoj propovijedi u Iliriku, a Epifanije Ciparski opet tvrdi da je apostol Luka (možda kao pratilac Pavlov) učestvovao u evangelizaciji Dalmacije, Galije, Italije i Makedonije. Predanje o radu apostola Pavla u Dalmaciji je ostalo i dalje živo. Dalmatinski historičar Ivan Lucijus (+1679) zabilježio je i konkretniji podatak kako se apostol Pavao prolazeći kroz Dalmaciju zaustavio kod grada Burnuma, nedaleko današnjeg Kistanja, blizu rijeke Ticijus (današnje Krke), što ukazuje na postojanje jedne kršćanske općine u ovom kraju već u apostolsko doba.


Da,zaboravih reći da je Pavao često spominjao i Makedoniju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Noor 21/10/2019, 23:42

red wolf wrote:
Noor wrote:
red wolf wrote:
Noor wrote:Koje biće je to bilo?
Polu čovjek, polu majmun...Koji je imao svoj put...Nažalost, "došljaci" su se poigrali s njime...Sve Vam je opisano u Bibliji...Ali, niste spremni za to...
hoces reci da imamo došljačkih gena?
Da
u kojem trenutku evolucije čovjeka?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by veber 21/10/2019, 23:42

Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
volim povijest
koji dio?
opcenito
pa i ja volim žene općenito, ali neke su mi draže.
na mom cloudu imaš samo o rimu 500 knjiga u pdf.
imam od početka civilzacija pa do prve idustrijske, većina je rim. to mi je hobi. tako da ako želiš, marc je i još neki forumaš, skinuli doc
bum na lap..tnx :)
skineš bez fr, dam ti pristup i 24h ti vrijedi pristup. imaš index, imam knjiga o povijesti nekih 2000, nema šanse da ih mogu pročitati.
ali šeram s drugima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Noor 21/10/2019, 23:44

veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
koji dio?
opcenito
pa i ja volim žene općenito, ali neke su mi draže.
na mom cloudu imaš samo o rimu 500 knjiga u pdf.
imam od početka civilzacija pa do prve idustrijske, većina je rim. to mi je hobi. tako da ako želiš, marc je i još neki forumaš, skinuli doc
bum na lap..tnx :)
skineš bez fr, dam ti pristup i 24h ti vrijedi pristup. imaš index, imam knjiga o povijesti nekih 2000, nema šanse da ih mogu pročitati.
ali šeram s drugima.
da čitam na plaži ;)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by veber 21/10/2019, 23:45

jastreb wrote:Također sam u svojim istraživanjima došao do određenih podataka,koja su pobila moja prethodna stajališta o Hrvatima koji se diče nekim velikim kršćanima,a imaju tako malo svetaca.  

Viđše sam puta predbacivao nekim katolibanima kakav smo mi to katolički narod,a imamo 4-5 svetaca,dočim ih čak i Arapi imaju više od nas.

Pri tome nisam uzeo u obzir,da je ona krilatica "od stoljeća sedmog tu žive Hrvati" jedna velika laž. Naši preci su tu starosjedioci,tako da možemo slobodno reći da su naši sveci i sveti Kvirin Sisački,ranokršćanski mučenik, sveti Dimitrije Srijemski,također mučenik iz prvih stoljeća kršćanstva,kao i jedan od najslavnijih teologa katoličke Crkve sveti Jeronim,koji je naš Dalmatinac i po kojem se (ne bez osnova) zove hrvatski zavod u Vatikanu.
u tvojim istraživanjima?

ono malo sam opal sas zidić, malo sam pod utjecajem nebeskog svoda pa pišem gluposti.

sve vas je trebalo u trajnu mirovinu poslat

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by jastreb 21/10/2019, 23:46

Noor wrote: 
što i nije čudno ako znamo da je pripadala neolitiku, znači  mlađem kamenom dobu u kojem nitko nije gradio nebodere i autopute
Pa i ne baš. U Bibliji već na prvim stranicama imaš izvještaj o Babilonskoj kuli,koja je imala tenzije rasti "do neba".
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by veber 21/10/2019, 23:48

Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
opcenito
pa i ja volim žene općenito, ali neke su mi draže.
na mom cloudu imaš samo o rimu 500 knjiga u pdf.
imam od početka civilzacija pa do prve idustrijske, većina je rim. to mi je hobi. tako da ako želiš, marc je i još neki forumaš, skinuli doc
bum na lap..tnx :)
skineš bez fr, dam ti pristup i 24h ti vrijedi pristup. imaš index, imam knjiga o povijesti nekih 2000, nema šanse da ih mogu pročitati.
ali šeram s drugima.
da čitam na plaži ;)
pa pdf format, čitaš di hoćeš.
imaš kakv želju 3D, ddosadno mi je pa radim 3d printove, neki zanimljivi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by red wolf 21/10/2019, 23:51

Noor wrote:
red wolf wrote:
Noor wrote:
red wolf wrote:
Noor wrote:Koje biće je to bilo?
Polu čovjek, polu majmun...Koji je imao svoj put...Nažalost, "došljaci" su se poigrali s njime...Sve Vam je opisano u Bibliji...Ali, niste spremni za to...
hoces reci da imamo došljačkih gena?
Da
u kojem trenutku evolucije čovjeka?
Između 500 i 350 tisuća godina prije Krista...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Noor 22/10/2019, 00:00

jastreb wrote:
Noor wrote: 
što i nije čudno ako znamo da je pripadala neolitiku, znači  mlađem kamenom dobu u kojem nitko nije gradio nebodere i autopute
Pa i ne baš. U Bibliji već na prvim stranicama imaš izvještaj o Babilonskoj kuli,koja je imala tenzije rasti "do neba".
tu te čekam :)
arhitektura je, uz sve ostalo, bitna odrednica velicine i dosega neke civilizacije
Piramide, zigurati, hramovi, trgovi, palače, odvodnja, vodovodi, kupališta..sve to imale su civilizacije o kojima je Ero otvorio temu
Vinča je imala sojenice i zemunice


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

The First 'Geological' Map In History - Page 3 Empty Re: The First 'Geological' Map In History

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum