ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by epikur37 13/10/2019, 12:27

austrija i Slovenija imaju dosta pravoslavaca...al di je slovenska pravoslavna crkva.


nr glupirajte se

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Ringo10 13/10/2019, 12:32

epikur37 wrote:austrija i Slovenija imaju dosta pravoslavaca...al di je slovenska pravoslavna crkva.


nr glupirajte se
STvarno su smiješni s tim glupostima.

Šansa za HPC je otišla u nepovrat još krajem 19 stoljeća. 

Ali pravaši su poznati po tome da mamuzaju mrtvoga konja ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21548
2015-09-24


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by jastreb 13/10/2019, 12:33

RayMabus wrote:Najjače uporište rvatskih pravoslavaca

https://priznajem.hr/novosti/koraci-prema-autokefalnosti-crnogorske-pravoslavne-crkve-milo-dukanovic-prozvao-spc-da-sluzi-ideji-velike-srbije/95125/

Milo in ga učera.
Crnogorci su 100%-tni pravoslavci (osim ono malo muslimana i još manje katolika,koji se tako deklariraju)pa oni i ne trebaju posebno kuhati i prekuhavati.

Crna Gora ima i svećenike crnogorske nacionalnosti,a imaju i jaku pravoslavnu tradiciju još od Petrovića i Crnojevića. Imali su vladike od kojih je najpoznatiji P.P.Njegoš. Imali su autokefalnost i prije.

Imaju i svoje svece,od kojih je najpoznatiji Vasilije Ostroški,kojeg naravno svojataju i Srbi,što i nije čudo jer mu se mole i katolici i muslimani.

I pored svega toga pravoslavno vrhovništvo se dvoumi,hoće li ili neće Crnogorcima dati samostalnost.

E sad reci ti meni tko bi onda priznao nekakvu HPC,kad ne znam jel se i 1% pravoslavaca u HR izjašnjava Hrvatima.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Šandor Winnetou 13/10/2019, 12:41

epikur37 wrote:austrija i Slovenija imaju dosta pravoslavaca...al di je slovenska pravoslavna crkva.


nr glupirajte se
zar je svaki pravoslavac srbo?

_________________
Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by epikur37 13/10/2019, 12:44

tre wrote:
epikur37 wrote:austrija i Slovenija imaju dosta pravoslavaca...al di je slovenska pravoslavna crkva.


nr glupirajte se
zar je svaki pravoslavac srbo?

naravno da nije, ima rusa, bugara, rumunja etc..al nema slovenaca..jedino ako ero što pokrenbe
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Eroo 13/10/2019, 12:44

epikur37 wrote:austrija i Slovenija imaju dosta pravoslavaca...al di je slovenska pravoslavna crkva.


nr glupirajte se

Ja bih ukinuo sve autokefalnosti i za početak napravio nešto slično kao kod nas katolika. Treba im njihov "Vatikan".
Idite i širite Radosnu vijest (Isus)... Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju...
Autokefalna je jedino Kristova Crkva, bez dodatnih pridjeva.
Eroo
Eroo

Posts : 74367
2016-07-22


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by jastreb 13/10/2019, 12:50

Eroo wrote:
epikur37 wrote:austrija i Slovenija imaju dosta pravoslavaca...al di je slovenska pravoslavna crkva.


nr glupirajte se

Ja bih ukinuo sve autokefalnosti i za početak napravio nešto slično kao kod nas katolika. Treba im njihov "Vatikan".  
Kažu da će to biti Moskva. Ne zovu je uzalud "Treći Rim". 

Kako će sve to izgledat,ja ne znam.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by RayMabus 13/10/2019, 12:51

Neće Vatikan priznat HPC da Rvati neuteknu na pravoslavlje. Ta HPC koju vodi taj Bugar nije vjerski priznata.

HPC može bit samo grčko katoličke orijentacije tj da priznaje Papu dakle nije pravoslavna u hijerahijskom smislu riječi mada jest po liturgiji.

Trenutna HPC koju vodi taj Bugar to nije dakle to je ništa. , skupina vjernika i to je sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175332
2014-04-11


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Guest 13/10/2019, 13:15

dzango wrote:
pizzon wrote:
dzango wrote:
pizzon wrote:vodis racuna o interesima
svog naroda, svoje crkve, svoje drzave.
Kako vodiš računa? Provocirajući Rusiju dok Erdogan ulazi u Siriju a EU i Ameri spuštenih gaća negoduju preteći sankcijama? Jebalo majku od mudrosti.

niko ne izaziva rusiju.
vec gleda svoje interese.
ekonomske i nacionalne.
nijedna zemlja evrope ne pokusava
sebe da izopsti iz sredine kojoj
pripada. mi to cinimo od
prvih dana vladavine s.m. i m.m.
slavimo jubilej sami, ne zovemo
ni sve vladike, episkope.
niti smemo da prihvatimo
piziv car. patrijarsije da prisustvujemo
svecanosti koja se organizuje
povdom naseg jubileja.
Vladike i episkopi su pozvani ali nisu hteli da se odazovu pozicu zbog ordena dodeljenog dikratoru koji predstavlja nenarodnu vlast. Nisu želeli da se svrstaju uz one koji su nastavljači politike Miloševića i Mire Marković i koji na svaki način rade protiv svog naroda.
Jebem li vam majku sendvičarsku.

da li su pozvani ili nisu,
neka se oni izjasne.
kao i po pitanju potiskivanja
sa BU,  teoloskog  itd.
ako sam ja sendvicar,
onda ti nisi cist.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Eroo 13/10/2019, 13:50

dzango wrote:Vladike i episkopi su pozvani ali nisu hteli da se odazovu pozicu zbog ordena dodeljenog dikratoru koji predstavlja nenarodnu vlast.


:)
Eroo
Eroo

Posts : 74367
2016-07-22


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Šandor Winnetou 13/10/2019, 14:01

epikur37 wrote:
tre wrote:
epikur37 wrote:austrija i Slovenija imaju dosta pravoslavaca...al di je slovenska pravoslavna crkva.


nr glupirajte se
zar je svaki pravoslavac srbo?

naravno da nije, ima rusa, bugara, rumunja etc..al nema slovenaca..jedino ako ero što pokrenbe
a jel može hrvat preći na pravoslavlje i ostati hrvat s obzirom da je kod sotonske sekte pravoslavlje isto što i biti srbo.

_________________
Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by dzango 13/10/2019, 16:10

Maggie19 wrote:Dobar ti gif u potpusu, dzani ;-P
Pogodi ko me je inspirisao.

_________________
Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Maggie19 13/10/2019, 16:22

dzango wrote:
Maggie19 wrote:Dobar ti gif u potpusu, dzani ;-P
Pogodi ko me je inspirisao.
B-)
Moram razmislit ;-))

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by immortal 13/10/2019, 21:06

:grin :grin
jbt koji cirkus

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23123
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Grčka PC priznala Ukrajinsku PC - Page 3 Empty Re: Grčka PC priznala Ukrajinsku PC

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum