ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski dnevnik forumaša

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 22/12/2019, 16:26

Sinoć pogledao The Lighthouse


odličan, ali mračan i depresivan film. Pokazuje zorno šta izolacija i samoća naprave ljudskom umu
Možda bi se neki djelovi mogli i drugačije protumačiti, ali mislim da je ipak alkohol u kombinaciji sa izolacijom napravio najviše štete na kraju. 

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 The-lighthouse-robert-pattinson-willem-dafoe

Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 22/12/2019, 16:31

Upravo pogleda još jedno sramoćenje Junajtida...
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 22/12/2019, 19:40

The witcher

Znaci, boze. Ocarana sam. Za sada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 22/12/2019, 21:30

daxx wrote:
violator wrote:Zapocela sam s petom epizodom The Witcher.

S obzirom da se serija zasniva na pricama  Andrzeja Sapkowskog o Geraltu i njegovom lovu na cudovista, a ne videoigrama koje ne predstavljaju kanon, upoznajemo se i s bicima iz slavenske mitologije i folklora (fino kazu "vukodlak", a ne " werewolf", npr.) te imamo prikaz i pojasnjenja Wtcherovog zivota. Ima dosta magije, scena borbi natopljenih krvlju i iznutricama, govora o sudbini i Geraltu koji u nju ne vjeruje sto ce pokrenuti citavu jednu novu tematsku pricu.. Ono sto mi predstavlja nekakav turn off u seriji jesu interakcije likova, osmisljenih dijaloga i komicnih elemenata koji me katkad podsjecaju na rjesenja iz Xene-ratnice..  Recimo, pojava barda i njegova komunikacija s Witcherom. Bah.
Meni je osobno serijal igara bolji od serije jer je izašao u razdoblju od 13 godina i puno je detaljniji od serije. Ako nisi, preporučam The Witcher 3 Wild Hunt - produkcijski kvalitetnije i bolje odrađeno od serije

Knjge su mi naravno na prvom mjestu, igre na drugom i serija na trećem
Moglo je i bolje npr. da je možda HBO bio u pitanju ili neki drugi studio s mrvicu većim buđetom, ali neću se žaliti jer napokon smo dobili seriju s "naših prostora" :D

A sto se desava u videoigrama? Andrzej ih nije smatrao nastavcima svojih prica, a ja nisam gamer :p pa sam mislila da je to neki shite... :)


Daa, odlicno je sto ce konacno i nasa pretkrscanska vjerovanja malo obici svijet, iako ima bica i iz drugih mitologija..  

U prvoj epizodi spominju Kikimoru (predstavljena kao neko odvratno paukoliko bice)...

"Kikimora je legendarni istočnoslavenski zao kućni duh koji se pojavljuje u liku malene žene. Kikimora se brine o domaćim životinjama. Neprijateljski je raspoložena prema muškarcima, a noću uznemirava djecu..."

https://www.slavorum.org/beware-of-kikimora-the-scariest-among-slavic-nightmare-creatures/


Spominju i strigu, iako u seriji ona nije istoznacnica za vjesticu..

https://blagamisterije.com/strige-i-striguni-takvi-su-od-rodenja-zive-medu-ljudima-obicnim-zivotom-dok-im-se-netko-ne-zamjeri-i-tek-tad-otkriju-svoje-pravo-lice/18389/


Mislim da u 4. epizodi spominju "selkiemore". Pretpostavljam da je naziv za ovu vodenu neman nastao prema prici o selkijima (ljudima-tuljanima) iz keltske mitologije.  :)

http://www.orkneyjar.com/folklore/selkiefolk/...

----

.I takooo.  Kako budem dalje gledala epizode, spominjat cu druga bica..


P. S. bi li Witcher bio nesto poput kresnika?


https://www.istrapedia.hr/hr/natuknice/1492/krsnik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 23/12/2019, 08:52

I vukodlaka spominju :D


Je, tako nesto viola...
Osim sto se ne radja u bijeloj posteljici vec je orphan nad kojim su se izvodile mutacije. Koliko se sjecam knjige...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 23/12/2019, 09:24

violator wrote:
daxx wrote:
violator wrote:Zapocela sam s petom epizodom The Witcher.

S obzirom da se serija zasniva na pricama  Andrzeja Sapkowskog o Geraltu i njegovom lovu na cudovista, a ne videoigrama koje ne predstavljaju kanon, upoznajemo se i s bicima iz slavenske mitologije i folklora (fino kazu "vukodlak", a ne " werewolf", npr.) te imamo prikaz i pojasnjenja Wtcherovog zivota. Ima dosta magije, scena borbi natopljenih krvlju i iznutricama, govora o sudbini i Geraltu koji u nju ne vjeruje sto ce pokrenuti citavu jednu novu tematsku pricu.. Ono sto mi predstavlja nekakav turn off u seriji jesu interakcije likova, osmisljenih dijaloga i komicnih elemenata koji me katkad podsjecaju na rjesenja iz Xene-ratnice..  Recimo, pojava barda i njegova komunikacija s Witcherom. Bah.
Meni je osobno serijal igara bolji od serije jer je izašao u razdoblju od 13 godina i puno je detaljniji od serije. Ako nisi, preporučam The Witcher 3 Wild Hunt - produkcijski kvalitetnije i bolje odrađeno od serije

Knjge su mi naravno na prvom mjestu, igre na drugom i serija na trećem
Moglo je i bolje npr. da je možda HBO bio u pitanju ili neki drugi studio s mrvicu većim buđetom, ali neću se žaliti jer napokon smo dobili seriju s "naših prostora" :D

A sto se desava u videoigrama? Andrzej ih nije smatrao nastavcima svojih prica, a ja nisam gamer :p pa sam mislila da je to neki shite... :)


Daa, odlicno je sto ce konacno i nasa pretkrscanska vjerovanja malo obici svijet, iako ima bica i iz drugih mitologija..  

U prvoj epizodi spominju Kikimoru (predstavljena kao neko odvratno paukoliko bice)...

"Kikimora je legendarni istočnoslavenski zao kućni duh koji se pojavljuje u liku malene žene. Kikimora se brine o domaćim životinjama. Neprijateljski je raspoložena prema muškarcima, a noću uznemirava djecu..."

https://www.slavorum.org/beware-of-kikimora-the-scariest-among-slavic-nightmare-creatures/


Spominju i strigu, iako u seriji ona nije istoznacnica za vjesticu..

https://blagamisterije.com/strige-i-striguni-takvi-su-od-rodenja-zive-medu-ljudima-obicnim-zivotom-dok-im-se-netko-ne-zamjeri-i-tek-tad-otkriju-svoje-pravo-lice/18389/


Mislim da u 4. epizodi spominju "selkiemore". Pretpostavljam da je naziv za ovu vodenu neman nastao prema prici o selkijima (ljudima-tuljanima) iz keltske mitologije.  :)

http://www.orkneyjar.com/folklore/selkiefolk/...

----

.I takooo.  Kako budem dalje gledala epizode, spominjat cu druga bica..


P. S. bi li Witcher bio nesto poput kresnika?


https://www.istrapedia.hr/hr/natuknice/1492/krsnik
Igre su naravno temeljenje na knjigama, ali uz dosta svoje nadodane priče i ne baš točnim redosljedom jer su ukomponirane odluke od Geralta koji naravno pokušava biti neutralan - 3 opcije i svaka mijenja priču u tri grane - jako kvalitetno i dobro napravljeno
Zadnja koju sam igrao je iz 2015 i ta je najmanje uzela iz knjiga, ali je iskoristila najbolje jer glavni temelj priče je The Wild Hunt(oni su nešto poput jahača apokalipse) i njihova potraga za Cirillom  
serija, igre i knjige se naravno razlikuju po redosljedu. Evo npr. na mom avataru su ti Geralt i Cirila - elder blood child - već u prvoj epizodi serije nam je predstavljena, a u igri tek u trećem nastavku- ali u igri je zato starija i moćnija. 

pa da,  morali su nadodati još neka bića da bude raznovrsnije. a striga se dosta spominjala u prvom nastavku igre. U prvoj igri je Geralt spasio princezu od prokletstva strige

skoro pa pogodak. jako slično i blizu witcheru, pogotovo ova inicijacija(samo malo drugačija) -- nešto poput trial of grasses u školi vuka i dosta toga nabrojanog je opis witchera. Svojim potion-ima može nekada pomoći ljudima koji su bolesni, ali ponekad uz posljedice jer naravno kao i kod ljekova može doći do nuspojava.
Velika  razlika je u tome da witcheri nemaju te neke posebne druge moći koje su nabrojane. samo osnovnu magiju i ne mogu/ne žele imati obitelj/djecu jer su sterilni i lišeni emocija - dobro, ovo nije neki uvijet za ne imanje obitelji
Ali ostatak je poprilično dobar opis i mislim da je to možda čak i bila inspiracija za Witchera.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Egy 24/12/2019, 11:51

Gledam See. Nije zbog Momoe al nije mi mrsko gledat ga prije spavanja B-) .
Uglavnom, serija je zanimljiva, nije dosadna i čist ok za razbribrigu.
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 24/12/2019, 13:38

Sinoć pocea gledat dokumentarac ‘Dont fuck with cats’...
Ima tri epizode, reka sam sebi da ću pogledat prvu pa lec...
Naravno, pogleda san ih sve tri in a row...
Koja bolest od dokumentarca, čista bolest...
Ne mos virovat dok gledaš...
X-(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 24/12/2019, 13:40

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Cf796510
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 25/12/2019, 16:04

Pogledala zadnju epizodu witchera... Suze niz lice tokok cijele epizode
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 26/12/2019, 19:29

Da, šteta što je bilo samo 8 epizoda po sat vremena. Nadam se da će u drugoj sezoni biti barem 12 epizoda
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 26/12/2019, 19:40

Tek 2021 izlazi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 26/12/2019, 19:47

ma brzo će to doći jer vrijeme u zadnje vrijeme brže ide ili se to meni čini :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 26/12/2019, 19:54

Pogleda Snowmana...
Los film, čak je i Fassbender bija los...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 26/12/2019, 20:12

Nemoj zezat taman sam mislila stavit
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 26/12/2019, 20:21

Zbrkan je...
Ima je sve predispozicije za bit vrhunski triler...
:(

Počni radije gledat bolesni dokumentarac koji san preporucija prije neki dan...
Je da je bolestan, al je vrhunski napravljen...
I ne možeš virovat da je to sve istina...
Da pogledaš takav film, ne bi virova u njega, bija bi ti nerealan...
A sve istina...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 27/12/2019, 19:05

Vidila sam ali nisam tocno skuzila o cemu se radi...
Bacit cu oko.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 27/12/2019, 22:02

Preporuka:
Filmski dnevnik forumaša - Page 16 25be7c10
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Maggie19 30/12/2019, 18:35

https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak/zazeljeli-ste-se-neceg-mracnog-i-skandinavskog-pogledajte-seriju-fortitude-i-zaboravit-cete-na-sve-druge-serije-koje-ste-dosad-pratili-20191230

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 30/12/2019, 18:49

Ovaj dokumentarac koji san preporucija je, za mene, najveći uspjeh ljudskog tijela i psihe ikad...
Ikad!
Ne mogu uopće pojmit kako je moguće napravit šta je Alex napravija...
Čudo!
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Maggie19 30/12/2019, 23:58

Pogledat cemo. ;-))

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 16 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum