ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata - Page 2 Empty Re: Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata

Post by dijagram Tue 3 Sep - 10:24

jastreb wrote:Nije samo Bugojno u pitanju. HVO je od ABIH izgubio sve bitke. Sve.

Znači kad god su ratovali izgubili su. Eventualno su nešto uspjeli obraniti,ali izgubili su sve značajne gradove oko kojih su se klali(Vareš,Kakanj,dio Mostara, Jablanicu, Travnik...)

Da ne govorimo da su u miru izgubili još i više.
Nisu to bile bitke. Tko je imao vecinu i bolju organizaciju pocistio bi protivnika u jednom danu iz grada.
Izuzetci su rijetki, ponegdje je potrajalo koji dan(Vares)
Slicno su muje prošle u Prozoru,Žepču  dok je u Uskoplju ostalo pola-pola. 
Bitke koje su se vodile kasnije bile su uglavnom bez znacajnih pomaka, vise pozicijski rat.
Oću reć, bubetas kao i obicno o necemu sto ne znas a tako bi volio znati:)

dijagram

Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata - Page 2 Empty Re: Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata

Post by RayMabus Tue 3 Sep - 11:33

Kako god u Bugojnu je izgubljena srednja Bosna a pošto su KC i fratri za Sarajevo koje su preuzeli Bošnjaci onda nemoš niti planirat vojni povratak.

Ispušili i onda još dodatno iseljavaju van. Piši propalo
RayMabus
RayMabus

Posts : 175362
2014-04-11


Back to top Go down

Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata - Page 2 Empty Re: Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata

Post by RayMabus Tue 3 Sep - 11:51

Bugojno je najveći poraz. To znam jer sam general GF s pet zvjezdica pa znam vodit ratove. Tu smo ispušili vrata za srednju Bosnu.

Ratovi se vode il ne vode. Nema između.

Najveće greške Tuđmanove politike koja se i danas provodi su Gojko Šupak i Mate Boban kojima je bilo bitno da su njihova dva sela u Hrvatskoj a ono gore tko jebe. Istu politiku provode i danas.

Druga najveća greška je marš na Bl u operaciji Maestral jer smo tako samo omogućili Bošnjacima da lakše osvoje Sanski most i Ključ te smo im deblokirali Sarajevo.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175362
2014-04-11


Back to top Go down

Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata - Page 2 Empty Re: Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata

Post by RayMabus Tue 3 Sep - 12:25

HDZ je totalno pogrešan kad je BiH u pitanju. To se vidi i danas kad iz političkih razloga slave HB a dobili su optužnicu za UZP.

Njih triba izbacit i nedat im moć kad je Bosna u pitanju tako da s jedne strane možda i dobro šta je Komšić umisto Čovića. Komšića instaliraju Amerikanci. Sad taj Komšić udara na RS i na kraju će je malo po malo demontirati i to je to.

S obzirom da je HDZ loš za Hrvatsku kad je Bih u pitanju tako je bolje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175362
2014-04-11


Back to top Go down

Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata - Page 2 Empty Re: Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata

Post by RayMabus Tue 3 Sep - 12:37

Znaš kako se kaže : Dobar konj ima tisuću mana a loš samo jednu.

To je HDZ politika u BiH ; Nevalja.

Čak i meni koji imam pet zvjezdica u GF da mi daju zapovjedništvo morao bih odbiti jer s takvom politikom ne mogu ništa napraviti na bojnom polju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175362
2014-04-11


Back to top Go down

Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata - Page 2 Empty Re: Bugojno prije i nakon protjerivanja Hrvata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum