ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by Counter-Strike 27/8/2019, 00:56

tako su i u americi racunali za vrijeme obamine administracije da onaj ko radi 2-3 sata tjedno je zaposlen,bolje bi mu bilo da je nezaposlen i na socijali

Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 01:11

U Hrvatskoj više ni nema te neke radne snage koja masovno visi po biroima tražeći bilo kakav posao. To je sve iselilo i još iseljava a imaš i negativni prirodni prirast od 15 tisuća stanovnika dakle i da ništa ne iseljava imat ćeš godišnje 15 tisuća manje nezaposlenih.

U Hrvatskoj ove godine imaš 24 razreda prvašića manje i svake godine će toga bit još manje.

Bijela kuga + iseljavanje = demografski slom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by Counter-Strike 27/8/2019, 03:19

iseljavaju se ali ce najebati,pogotovo ovi sto nisu navikli raditi,kad dodjes na zapad shvatis definiciju rijeci "rad"
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by immortal 27/8/2019, 04:38

RayMabus wrote:Njemačka na vrhuncu svoje ekonomske moći ima 4% nezaposlenih a Hrvatska ih sad ima 8% dakle od tih 100 tisuća nezaposlenih odbij pola dakle ostane ti 50 tisuća a to su ljudi poput mene kojima je dopizdilo radit za kikiriki a ima par apartmana itd tj imaju love.

Normalno da moraju uvozit kad im nema i neće nitko radit za kikiriki više u Hrvatskoj.
A zarada
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 10:44

Unimatrix_Zero wrote:iseljavaju se ali ce najebati,pogotovo ovi sto nisu navikli raditi,kad dodjes na zapad shvatis definiciju rijeci "rad"
A gledaj , radija san vanka i to u pilani dvi godine , ja san upoznat s time samo šta ja iman 40 godina a pun san nekretnina a niks kredita i dugova i niks žena i dica tako da meni ne triba ić vani al tko misli da će tamo ladit jaja taj se neće dobro tamo provest.

No ovi mlađi se nauče , to više za ove starije od trideset koji su naučili na balkanski režim rada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 10:49

Ne iseljava ni taj Balkan pojednako , recimo ode kod mene u Kaštelima broj ljudi svake godine raste. Urbana područja i jadranska obala nisu pogođena iseljavanjem jer tu ljudi doseljavaju. Rualna područja istočne Europe e tu su ti najveća iseljavanja u svim smjerovima bilo van države bilo prema gradovima il obali i tu je ujedno i najveći krah nataliteta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by dzango 27/8/2019, 10:55

jastreb wrote:
Eroo wrote: 
Relativno solidne plate, 
Plaće.
Plate jebem li vas. Naučite taj srpski više, nije kineski.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 10:57

dzango wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote: 
Relativno solidne plate, 
Plaće.
Plate jebem li vas. Naučite taj srpski više, nije kineski.
Pusti ih seru. I kod nas se kaže plata samo ne tako nego npr platna lista.

Platna lista

Isplate

Uplate

Uplatinica

Platiti

Uplatiti
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 11:00

Isto tako ne kažete vi u Srbiji

Plateni godišnji odmor nego plaćeni godišnji odmor

Kod na je plaća a kod vas je plata.

To su one jotacije i šta je lakše izgovorit , t prelazi u ć pa je plata plaća i to je sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 11:05

U biti plata je jedna plaća.

To su svršeni i nesvršeni glagoli a pošto je neki posao obično više mjeseci i traje onda je plaća.

Uplaćivati , nesvršeni glagol , radnja koja se odvija

Uplatiit , svršeni glagol

Dakle plata je svršeni oblik , nešto ko jedna plaća koja se desila već.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 11:21

I jedno i drugo je točno samo kod nas plaća je nešto šta se dešava kontinuirano dok recimo kad nešto obaviš a jedqn je posao onda je Koliko ti je platio za to i to dakle je jedna plaća za jedan posao jednom.

To je samo imenica.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by RayMabus 27/8/2019, 11:35

Rasprava o plaćama i platama mi je jezično nebitna. U Srbiji se kaže plata a vamo plaća i nema tu sad neke rasprave.

Plaće su u Srbiji male a ima 12% nezaposlenih , u 2018 in je uteklo nešto više od 50 tisuća ljudi na zapad i to će doć na 4% nezaposlenih kroz par godina isto ko i u Bugarskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by mutava baštarda 27/8/2019, 12:33

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:S Balkana se uvijek selilo, ne znam čemu panika?
I Tesla je migrant, i mnogi znani i neznani.
I ja sam, mada ne klasični, jer nisam išao trbuhom za kruhom, ali ipak...
Tesla se selio iz Evrope u kojoj su obitelji imale +10 dice, a selilo se kolonizirati Ameriku. Kužiš razliku...
Imate preko 100,000 besposlenih, a uvozite 50,000 strane radne snage.
Lijenost ili neprilagodljivost na  trgu radne snage?
Ovi šta su odselili su očigledno malo drugačiji, pismeniji ili šta već.
S druge strane imate poslodavce koji nastoje u par godina biti bogati.
...s barem 2-3 vile s bazenom, par ludih autombila, barkami i slično...
umjesto da gledaju da imaju samo pristojan mjesečni dohodak.
Nije u šoldima sve, ima puno drugih stvari u životu koje su puno ljepše
i ne da se ih kupiti jer nemaju cijene.
Mi smo još uvijek bogata zemlja, samo što je država nakaradna i ima vojsku parazita koji joj daju legitimitet da bude takva.  


Kad nije sve u šoldima zbog čega si otišao sa vjekovnih ognjšta...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by Eroo 27/8/2019, 12:47

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:S Balkana se uvijek selilo, ne znam čemu panika?
I Tesla je migrant, i mnogi znani i neznani.
I ja sam, mada ne klasični, jer nisam išao trbuhom za kruhom, ali ipak...
Tesla se selio iz Evrope u kojoj su obitelji imale +10 dice, a selilo se kolonizirati Ameriku. Kužiš razliku...
Imate preko 100,000 besposlenih, a uvozite 50,000 strane radne snage.
Lijenost ili neprilagodljivost na  trgu radne snage?
Ovi šta su odselili su očigledno malo drugačiji, pismeniji ili šta već.
S druge strane imate poslodavce koji nastoje u par godina biti bogati.
...s barem 2-3 vile s bazenom, par ludih autombila, barkami i slično...
umjesto da gledaju da imaju samo pristojan mjesečni dohodak.
Nije u šoldima sve, ima puno drugih stvari u životu koje su puno ljepše
i ne da se ih kupiti jer nemaju cijene.
Mi smo još uvijek bogata zemlja, samo što je država nakaradna i ima vojsku parazita koji joj daju legitimitet da bude takva.  


Kad nije sve u šoldima zbog čega si otišao sa vjekovnih ognjšta...
Pa studirao sam ovdje, nema veze s odlaskom o kojem pričaš.
Pa pokušali su me odavde instalirat u Mostaru, ali sam nakon godinu dana odustao.
Pokušao sam, ali nije išlo. Kad bih nekoga zaposlio zanimalo me samo što zna i raditi.
Nakon toga su padale primjedbe nekih domaćih kabadahija : "Kud baš o'tamo". :D
Rekoh sebi, nije ovo za mene, vraćaj se...
Ovdje sam imao širom otvorena vrata za učiti i napredovati, a to me je jedino zanimalo.
Sam novac po sebi me nije posebno zanimao.
Drugi su se brinili da sam uvijek imao veću plaću od moga šefa... :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75281
2016-07-22


Back to top Go down

PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI - Page 2 Empty Re: PUSTINJA BALKAN Od 1990. do danas otišlo 8,6 MILIONA LJUDI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum