ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by immortal 27/7/2019, 00:15

Noor wrote:
mortal wrote:
Serbia Strong wrote:
Noor wrote:



https://opusteno.rs/grad-krusevac-f101/grad-krusevac-poreklo-imena-t18244.html

Znam, zekim se malo...




Basketball
uuuu kakvu pesmicu desničarka norka dobila od miligramskog micina
ravno od urošević gedže i native pajute (kud je taj zalutao)
šupljačo, dolje na palačama sam ti već napisala, a sada ću tu ponoviti...

teško je živjeti na skučenom mjestu, a vjerujem još teže u ovako skučenom umu kao što je tvoj
bome, nije ti lako

izađi glupačo napolje ako misliš da čamiš u mom umu
nije um za krmače poput tebe, nego za razmišljanje
samo ti dalje podilazi miligramskoj inteligenciji sugovornika
kod njega ti je očito bitno nešto drugo, ne pamet
bit će da ti godi
nećemo ti zamjeriti 
samo rokaj

immortal

Posts : 23185
2014-04-16


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by immortal 27/7/2019, 01:10

marcellus wrote:
pizzon wrote:
mortal wrote:
jastreb wrote:Sa mnom rade dva Srbina iz BN(RS).

Odlični ljudi,nikakvih problema. Izlaze sa nama.

Ne znam kakav idiot bi morao biti da kad ih čuješ u trgovini kada naručuju hljeb da ih zbog toga napadneš.

Ja ne znam koji je to idiot došao zaraditi plaću u Hrvatsku a ne može reći kruh!!
Moj otac u švabiji nije tražio ni kruh ni hljeb nego Brot

ko radi u drzavnoj sluzbi
mora da koristi sl.reci
hleb je rec koju koristi narod.
ne sami srbi.

koji narod idiote nedojebani?

samo srpski, hrvati nikad nisu koristili riječ "hleb" niti je ona dio i jednog lokalnog hrvatskog narječja

da, samo srbi koriste riječ "hleb". U Hrvatskoj se ne koristi zadnjih nekoliko stoljeća, koristila se u srednjem vijeku

u hrvatskoj doduše postoji riječ "uhljeb" koja je u osnovi srbizam ali je općeprihvaćena
:tu
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by Noor 27/7/2019, 07:56

dabome, a ti si moć svog uma i razmišljanja potvrdila na temi o inteligenciji U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 1f602

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by Guest 27/7/2019, 08:12

mortal wrote:
Noor wrote:
mortal wrote:
Serbia Strong wrote:
Noor wrote:



https://opusteno.rs/grad-krusevac-f101/grad-krusevac-poreklo-imena-t18244.html

Znam, zekim se malo...




Basketball
uuuu kakvu pesmicu desničarka norka dobila od miligramskog micina
ravno od urošević gedže i native pajute (kud je taj zalutao)
šupljačo, dolje na palačama sam ti već napisala, a sada ću tu ponoviti...

teško je živjeti na skučenom mjestu, a vjerujem još teže u ovako skučenom umu kao što je tvoj
bome, nije ti lako

izađi glupačo napolje ako misliš da čamiš u mom umu
nije um za krmače poput tebe, nego za razmišljanje
samo ti dalje podilazi miligramskoj inteligenciji sugovornika
kod njega ti je očito bitno nešto drugo, ne pamet
bit će da ti godi
nećemo ti zamjeriti 
samo rokaj


A šta je to tvoj um? Jel se to maže na kruh? Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by Guest 27/7/2019, 08:12

Noor wrote:dabome, a ti si moć svog uma i razmišljanja potvrdila na temi o inteligenciji  U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 1f602

Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by immortal 27/7/2019, 08:30

Noor wrote:dabome,   U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 1f602
?? jel ti se srbin priključio na dupe
milimicin ?
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by Guest 27/7/2019, 08:37

mortal wrote:
Noor wrote:dabome,   U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 1f602
?? jel ti se srbin priključio na dupe
milimicin ?


Neka se javi neko da izdrnda ovu frigidnu babetinu. Stvar je više nego alarmantna... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by immortal 27/7/2019, 08:58

Serbia Strong wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:dabome,   U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 1f602
?? jel ti se srbin priključio na dupe
milimicin ?


Neka se javi neko da izdrnda ovu frigidnu babetinu. Stvar je više nego alarmantna... Basketball
to je frkina dijagnoza
misli ako ne trzam na njegovo srpsko ubacivanje da sam frigidna
palim se na Ustaše .. hebiga
a možda malo i muljam
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by immortal 27/7/2019, 09:02

Serbia Strong wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:
mortal wrote:
Serbia Strong wrote:

Znam, zekim se malo...




Basketball
uuuu kakvu pesmicu desničarka norka dobila od miligramskog micina
ravno od urošević gedže i native pajute (kud je taj zalutao)
šupljačo, dolje na palačama sam ti već napisala, a sada ću tu ponoviti...

teško je živjeti na skučenom mjestu, a vjerujem još teže u ovako skučenom umu kao što je tvoj
bome, nije ti lako

izađi glupačo napolje ako misliš da čamiš u mom umu
nije um za krmače poput tebe, nego za razmišljanje
samo ti dalje podilazi miligramskoj inteligenciji sugovornika
kod njega ti je očito bitno nešto drugo, ne pamet
bit će da ti godi
nećemo ti zamjeriti 
samo rokaj


A šta je to tvoj um? Jel se to maže na kruh? Basketball

najprije nauči mjerne jedinice
možda ti zatreba u životu
da ti se više ne dogodi da ponudiš onaj  ...micin od 1000 mg pa se sve žene oko tebe razbježe 
osim Norke , naravno
kod nje sve prolazi
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by Guest 27/7/2019, 09:16

mortal wrote:
Serbia Strong wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:dabome,   U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 1f602
?? jel ti se srbin priključio na dupe
milimicin ?


Neka se javi neko da izdrnda ovu frigidnu babetinu. Stvar je više nego alarmantna... Basketball
to je frkina dijagnoza
misli ako ne trzam na njegovo srpsko ubacivanje da sam frigidna
palim se na Ustaše .. hebiga
a možda malo i muljam


Ložiš se na pedere? No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by immortal 27/7/2019, 09:17

Serbia Strong wrote:
mortal wrote:
Serbia Strong wrote:
mortal wrote:
Noor wrote:dabome,   U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 1f602
?? jel ti se srbin priključio na dupe
milimicin ?


Neka se javi neko da izdrnda ovu frigidnu babetinu. Stvar je više nego alarmantna... Basketball
to je frkina dijagnoza
misli ako ne trzam na njegovo srpsko ubacivanje da sam frigidna
palim se na Ustaše .. hebiga
a možda malo i muljam


Ložiš se na pedere? No
kad se "pederi" skupe oko vas gubite posljednji atom snage
viđeno u više navrata
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by jastreb 27/7/2019, 16:33

marcellus wrote: 

koji narod idiote nedojebani?

samo srpski, hrvati nikad nisu koristili riječ "hleb" niti je ona dio i jednog lokalnog hrvatskog narječja

da, samo srbi koriste riječ "hleb". U Hrvatskoj se ne koristi zadnjih nekoliko stoljeća, koristila se u srednjem vijeku

u hrvatskoj doduše postoji riječ "uhljeb" koja je u osnovi srbizam ali je općeprihvaćena
Uopće ne govorimo o hlebu,nego o hljebu.

Riječ je hljeb je hrvatska. Tom riječi služili su se mnogi hrvatski književnici u svojim djelima (Hljeba,hljeba,gospodaru-Ivan Mažuranić)a spominje se i u hrvatskom prijevodu katoličke Biblije na više mjesta.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by Serbinho-3 27/7/2019, 16:53

Rec Hleb, manje vise koriste svi Sloveni.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26494
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by jastreb 27/7/2019, 17:00

Serbinho-3 wrote:Rec Hleb, manje vise koriste svi Sloveni.
Koliko najamnika u oca mojega imaju hljeba i suviše, a ja umirem od gladi! (Ivan GundulićSuze sina razmetnoga)
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by jastreb 27/7/2019, 17:01

Serbinho-3 wrote:Rec Hleb, manje vise koriste svi Sloveni.
Koliko najamnika u oca mojega imaju hljeba i suviše, a ja umirem od gladi! (Ivan GundulićSuze sina razmetnoga)




Hljeb se u značenju kruha u Hrvatskoj najčešće smatra srbizmom, pa ne manjka poluinteligenata koji će vas rado – a neopravdano – „poučiti“ da se u hrvatskom jeziku kaže samo kruh. Ipak, ni oni koji tako misle ne istjeruju (još) riječ hljeb pošto-poto iz hrvatskoga jezika, nego je kanaliziraju na značenje određene veličine kruha (štruca, vekna, glava kruha). No kad bi bilo tako, kad hljeb ne bi bio i hrvatska riječ u značenju kruha, kako bismo razumjeli stihove Ivana Mažuranića, pjesnika kojemu nitko ne može odreći njegovo hrvatstvo – bio je i hrvatski ban, narodnjak, pučanin: „Mili Bože, što je raja kriva? ... Kriva je što je živa / A neima što Turčinu treba: / Žuta zlata i bijela hljeba.“ Ili: „Hljebahljeba, gospodaru! / Ne vidjesmo davno hljeba!“ Ili: „Čekaj, krstu, dokle s neba / Noć večeras pane tiha, / Pečenja ću mješte hljeba!“ Mažuranić je, dakako, znao i za riječ kruh: „Otkud zlato, koji ruha neima? Otkud zlato, koji kruha neima?“ Dakle, sigurno je da Mažuranić, upotrijebivši hljeb, nije mislio samo na štrucu i sl. Naravno, hljeb je prasl. i stsl. riječ, *hlěbúkoja je prodrla u slavenske jezike (na kraju ću spomenuti i vezu sa starogermanskom riječi *hlaiba), a pretpostavlja se da se može dovesti u vezu i s grč. klíbanos, pekač za pečenje kruha, peć. 
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by immortal 27/7/2019, 17:22

jastreb wrote:
Serbinho-3 wrote:Rec Hleb, manje vise koriste svi Sloveni.
Koliko najamnika u oca mojega imaju hljeba i suviše, a ja umirem od gladi! (Ivan GundulićSuze sina razmetnoga)




Hljeb se u značenju kruha u Hrvatskoj najčešće smatra srbizmom, pa ne manjka poluinteligenata koji će vas rado – a neopravdano – „poučiti“ da se u hrvatskom jeziku kaže samo kruh. Ipak, ni oni koji tako misle ne istjeruju (još) riječ hljeb pošto-poto iz hrvatskoga jezika, nego je kanaliziraju na značenje određene veličine kruha (štruca, vekna, glava kruha). No kad bi bilo tako, kad hljeb ne bi bio i hrvatska riječ u značenju kruha, kako bismo razumjeli stihove Ivana Mažuranića, pjesnika kojemu nitko ne može odreći njegovo hrvatstvo – bio je i hrvatski ban, narodnjak, pučanin: „Mili Bože, što je raja kriva? ... Kriva je što je živa / A neima što Turčinu treba: / Žuta zlata i bijela hljeba.“ Ili: „Hljebahljeba, gospodaru! / Ne vidjesmo davno hljeba!“ Ili: „Čekaj, krstu, dokle s neba / Noć večeras pane tiha, / Pečenja ću mješte hljeba!“ Mažuranić je, dakako, znao i za riječ kruh: „Otkud zlato, koji ruha neima? Otkud zlato, koji kruha neima?“ Dakle, sigurno je da Mažuranić, upotrijebivši hljeb, nije mislio samo na štrucu i sl. Naravno, hljeb je prasl. i stsl. riječ, *hlěbúkoja je prodrla u slavenske jezike (na kraju ću spomenuti i vezu sa starogermanskom riječi *hlaiba), a pretpostavlja se da se može dovesti u vezu i s grč. klíbanos, pekač za pečenje kruha, peć. 

Kraljevina Hrvatska i Slavonija
I tada je bilo migracija, govor se mješao
pun tuđica tada i danas
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije - Page 3 Empty Re: U Hrvatskoj radi oko 10.000 sezonaca iz Srbije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum