ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Još jedna povratnička priča

Go down

Još jedna povratnička priča Empty Još jedna povratnička priča

Post by epikur37 16/7/2019, 10:08

Još jedna povratnička priča 0271da9076adba66fd1d
[size=57]Virovitičanka otkrila zašto se vratila iz Irske: 'Srce mi je pucalo, svaki dan sam plakala'[/size]
– Stekla sam dojam da je svima koji su otišli super – ljudi si kupuju aute, dobro žive, štede. Preko noći sam odlučila otići u Irsku i rekla sebi 'idem nešto napraviti od svog života' – kaže Adriana


Iseljavanje je jedna od glavnih tema u hrvatskom javnom životu posljednjih nekoliko godina. Mnogi su u potrazi "za kruhom" otišli u strane zemlje poput Njemačke i Irske. Nekima se tamošnji život svidio, nekima možda i nije, ali su zbog posla odlučili ostati, no ima i onih koji su se vratili.
– Stekla sam dojam da je svima koji su otišli super – ljudi si kupuju aute, dobro žive, štede. Preko noći sam odlučila otići u Irsku i rekla sebi ''idem nešto napraviti od svog života'' – rekla je Adrijana koja je završila u Killarneyju južno od Dublina te se zaposlila kao sobarica u hotelu. Plaća je bila daleko viša od one u Hrvatskoj, ali se pokazalo da za irske uvjete zapravo radi za minimalac. Bruto primanja 1600 eura, neto plaća 1420 eura, a stan 450 i režije 400 eura... Nakon troškova za hranu ostalo bi joj 200-300 eura, što je, kaže, s njihovim cijenama 200-300 kuna u Hrvatskoj jer je sve jako skupo. Ipak, kaže da joj nije žao što je otišla u Irsku jer je puno naučila u sebi te da ju je Irska naučila da štedi. Cijelu njezinu priču možete pročitati ovdje.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/viroviticanka-otkrila-zasto-se-vratila-iz-irske-srce-mi-je-pucalo-svaki-dan-sam-plakala-1332520?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1332520&utm_campaign=FB+page+statusi&fbclid=IwAR1_3YE8ZwLaX6kxDWQvJtAkqtq_CuedPVzaHkrioaIK9sS1vV9_13X3l4g - www.vecernji.hr
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/viroviticanka-otkrila-zasto-se-vratila-iz-irske-srce-mi-je-pucalo-svaki-dan-sam-plakala-1332520?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1332520&utm_campaign=FB+page+statusi&fbclid=IwAR1_3YE8ZwLaX6kxDWQvJtAkqtq_CuedPVzaHkrioaIK9sS1vV9_13X3l4g - www.vecernji.hr
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by crvenkasti 16/7/2019, 12:17

Ovakve članke treba zabraniti jer postoji opasnost da se i neki Srbin vrati kad pročita.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28846
2014-04-17


Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by Šandor Winnetou 16/7/2019, 12:54

crvenkasti wrote:Ovakve članke treba zabraniti jer postoji opasnost da se i neki Srbin vrati kad pročita.
Zamisli da postane još i Hrvat kao ti, pa gdje će veće sreće od toga za tog srbina cheers

_________________
Još jedna povratnička priča Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by RayMabus 16/7/2019, 13:31

A jes dugo i bila. Još jedna povratnička priča 1f602 

Toliko je kratko bila da nije niti uvedena u evidenciju da je otišla
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by Yehudim 16/7/2019, 13:59

Bruto primanja su mi bila 1.600 eura, a neto plaća mi je iznosila 1.420 eura, stan sam plaćala 450, režije još 400 eura i kad oduzmete još i troškove za hranu, ostane vam 200-300 eura, a to je s njihovim cijenama kao da vam u Hrvatskoj od mjesečne plaće ostane 200-300 kuna. Plaća u Irskoj jest tri puta veća, ali su trostruko skuplji stan, režije, hrana i ostali troškovi. Sve je jako skupo: najjeftinija kava dođe četiri eura, pivo pet eura, a hamburger 13 eura. Sve zdravstvene usluge moraju se platiti - vađenje krvi košta 25 eura, pregled liječnika 50 eura. U početku nisam plaćala zdravstveno osiguranje jer smo se planirali obiteljski osigurati kad suprug dođe u Irsku, naglašava Adrijana.
Teško joj je bilo priviknuti se na irsku hranu, skupo grijanje na struju i drva, ali iznad svega nije se mogla nositi s odvojenošću od obitelji. Nakon dva mjeseca rada i života u Irskoj, shvatila je............
...........................................
  Laže !
Najniža -neto- plaća je 10 Eura na sat. Tjedno 40 h
je 1600 Eura. 
Piva u dućanu je jeftinija nego u RH, hrana isto jeftinija,
hamburger ( dupli ) 6 Eura. 
  Stan neka je i 600 Eura + struja 100
 (voda je besplatna ) Opet bi njoj
i mužu od 3200 ostalo i više nego dovoljno.

   Plaća je tjedno tako da ne znam radi čega pizdi
ako bi im svaki tjedan ostajalo  200-300 Eura.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by RayMabus 16/7/2019, 14:02

Ma sere pusti je. Jedinica u roditelja. Muž ima odličan posao. Ima dite doma. Otišla samo da joj ovi doma ne seru da nije provala. Dva miseca je bila u Irskoj. Jbte ja znan žene koje po tri miseca njeguju starije ljude po Italiji godinama a ovo otišla i vratila se i rekla Nevalja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by Yehudim 16/7/2019, 14:16

 Sve zdravstvene usluge moraju se platiti 


- vađenje krvi košta 25 eura, pregled liječnika 50 eura.


-------------------------------


 Razgovor sa lječnikom dodje 60 Eura


Vadjenje zuba 100


Vadjenje krvi 25 


Ali ne vadiš zub svaki dan, tako i krv


Pa ne ideš ni lječniku svaki dan 


:rasta



 Stupid woman

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by immortal 16/7/2019, 15:53

crvenkasti wrote:Ovakve članke treba zabraniti jer postoji opasnost da se i neki Srbin vrati kad pročita.
 Još jedna povratnička priča 1f605  Još jedna povratnička priča 1f605
immortal
immortal

Female
Posts : 23196
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Još jedna povratnička priča Empty Re: Još jedna povratnička priča

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum