ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Serbinho-3 Sat 22 Jun - 12:46

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao 20954795815d0dede632904563570669_w640


https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2019&mm=06&dd=22&nav_id=1557673
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Serbinho-3 Sat 22 Jun - 13:15

Jedan je Longie, njemu posao ne treba kako kaze a za ostatak ekipe koja nece da radi, pomoci ce ekipa iz Bangladesa.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by kaya Sat 22 Jun - 13:29

Serbinho-3 wrote:Jedan je Longie, njemu posao ne treba kako kaze a za ostatak ekipe koja nece da radi, pomoci ce ekipa iz Bangladesa.
:)
Ekipa iz bangladesa ne smije doci. Jer oni cekaju svoj trenutak , da im netko ponudi 5000 eura , radno vrijeme svaka srijeda od 11:00- 13:00 i godisnji odmah .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Serbinho-3 Sat 22 Jun - 13:33

Tamo izgleda ako radis, gledaju te ko ludaka 

:cleanteeth
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by kaya Sat 22 Jun - 13:37

Serbinho-3 wrote:Tamo izgleda ako radis, gledaju te ko ludaka 

:cleanteeth
Da, kao gle kretena.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Guest Sat 22 Jun - 14:02

kaya wrote:
Serbinho-3 wrote:Jedan je Longie, njemu posao ne treba kako kaze a za ostatak ekipe koja nece da radi, pomoci ce ekipa iz Bangladesa.
:)
Ekipa iz bangladesa ne smije doci. Jer oni cekaju svoj trenutak , da im netko ponudi 5000 eura , radno vrijeme svaka srijeda od 11:00- 13:00 i godisnji odmah .

svi oni koji imaju više od 35 godina su out of luck. evo bi je prije nekoliko mjeseci sajam radne stoke sitnog zuba u Puli i svi poslodavci tražili su radnu stoku sitnog zuba mlađu od 35 godina.

ali ima i ovoga:

MLADEN BILIĆ, VLASNIK RESTORANA ISTRIJANKA: Zavod mi je poslao popis od 40 radnika. Javilo ih se samo četvero - A NI ONI NISU ŽELJELI RADITI

Priča nam kako se, još prije početka sezone, obratio Zavodu za zapošljavanje, odakle su mu poslali popis od 40-ak ljudi koji su mu se trebali javiti. No, javilo ih se tek četvero.

- Dvoje je došlo na razgovor i posao nije prihvatilo, a dvije su se žene javile telefonski. Obje su to učinile iz puke formalnosti jer su morale, kako ne bi izgubile naknadu sa Zavoda, ali ih posao zapravo nije zanimao. Jedna je doduše kazala da će posao prihvatiti, ali na crno, kako ne bi izgubila status na Zavodu, dok je druga navela da je samohrana majka i ne može odraditi sezonu, priča nam Bilić.

Kolike su plaće, načinjemo i tu, za poslodavce nepopularnu temu, iznoseći mu nedavne podatke sindikata da plaće u ugostiteljstvu zaostaju za prosječnom hrvatskom plaćom.

- Ma nema šanse, nitko se za četiri tisuće kuna ne bi ni probudio ujutro, odmahuje Bilić, dodajući da radnici u ugostiteljstvu zarađuju oko tisuću eura, a tu je još i manča. Ali, priznaje da sindikati imaju pravo kad se žale da su ljeti naši radnici zapravo diskriminirani.

- Kad sam lani sve izračunao, ispalo je da strani radnici doista zarade više jer imaju manje troškove. Da ne kažem da njima morate pronaći i platiti i stan. I tu su naši ljudi opet podigli cijene i koriste gužvu, pa za stan za koji su prije par godina tražili 300, sad traže barem 500 eura. Tko sve to može platiti? I ja sam pun obveza, od najma objekta do nabave. Meso je poskupilo, povrće je još i skuplje od mesa, a voće plaćamo k'o suho zlato, žali se Bilić.

Što se točno događa, ne mogu objasniti, ali veliki dio nekadašnjih sezonaca otišao je u inozemstvo, u to sam siguran, a dio naših prepao se posla ili im nije u interesu raditi. Neki, naravno, ni ne mogu. S druge strane, ne može svatko biti konobar ili kuhar. Što ja mogu s time da je na Zavod stiglo tisuću uljanikovaca, pa ne mogu mi bravari i zavarivači odraditi sezonu, veli vlasnik ovog restorana.

https://www.glasistre.hr/pula/mladen-bilic-vlasnik-restorana-istrijanka-zavod-mi-je-poslao-popis-od-40-radnika-javilo-ih-se-samo-cetvero-a-ni-oni-nisu-zeljeli-raditi-591276
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by kaya Sat 22 Jun - 14:17

Ja se bojim da bi se ovo moglo pretvoriti u skup izrabljenih radnika a onda se bojim da ce pojaviti ovi iz njemacke kojima odmah daju drzavljanstvo, svoju zenu i povezu ih kuci 
Tako da, ne zelim sudjelovati vise...presparno je to..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Serbinho-3 Sat 22 Jun - 14:29

Parkirace vam migrante kao likove iz Bangladesa, jer javnost etiketu migranta ne zeli a Kolinda ce za zahvalnost dobiti funkciju u EU.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Serbinho-3 Sat 22 Jun - 14:33

Inace su Albanci sa Kosova male bebe za ove.

Povecali su populaciju 4 puta od 1955, stancaju se ko na fabrickoj liniji.

Vrlo lako mogu postati vecina u HR.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Guest Sat 22 Jun - 14:36

covek treba da radi da bi primerom
delovao na decu.
kao prvo !
kao drugo, sta ako i naredna generacija ima odklon prema radu.
nisu sve generacije u porodici,
jednako uspesne, efikasne.
ali kult privredjivanja mora da
opstane iz generacije u generaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by debotoijusto Sat 22 Jun - 14:39

katolicka djamahirija u epizodi " kako zasto ??? "
nije da mi nevolje slucajne drzave ne izvuku smijesak u kutku usana
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30610
2014-04-12


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Guest Sat 22 Jun - 14:55


Znam studenticu koja je radila prošle godine u ugostiteljstu u turizmu kao konobar, u objektu 30ak metara uz more kraj kojeg su 3-4 velike plaže.

Na oglasu u studentskom centru pisalo je kako je satnica 30 kuna, plaćeni prekovremeni i bonus za rad nedjeljom...

Cura je radila 7 dana u tjednu smjene po 10-12 sati, a dnevni promet im je bio preko 20 tisuća

Na kraju je dobila minimalac, s tim da joj je prva plaća kasnila preko mjesec dana pa je nastavila raditi i drugi mjesec nadajući se dobroj zaradi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by kaya Sat 22 Jun - 15:03

slobodan wrote:
Znam studenticu koja je radila prošle godine u ugostiteljstu u turizmu kao konobar, u objektu 30ak metara uz more kraj kojeg su 3-4 velike plaže.

Na oglasu u studentskom centru pisalo je kako je satnica 30 kuna, plaćeni prekovremeni i bonus za rad nedjeljom...

Cura je radila 7 dana u tjednu smjene po 10-12 sati, a dnevni promet im je bio preko 20 tisuća

Na kraju je dobila minimalac, s tim da joj je prva plaća kasnila preko mjesec dana pa je nastavila raditi i drugi mjesec nadajući se dobroj zaradi...
A ja znam dva konobara s burze koja su dosla raditi sezonu u restorancic do plaze, povlacili su se ko krepane krave deset dana, pojeli za destoricu , trazili isplatu za deset dana, jos pokrali i pobjegli na koncert u italiju,i  sta sad?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Guest Sat 22 Jun - 15:31

kaya wrote:trazili isplatu za deset dana
i  sta sad?
onda nisu bili zaposleni, nego na crno

zaposli ljude legalno, na ugovor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by RayMabus Sat 22 Jun - 19:58

Serbinho-3 wrote:Jedan je Longie, njemu posao ne treba kako kaze a za ostatak ekipe koja nece da radi, pomoci ce ekipa iz Bangladesa.
Ja sam noć s petka na subotu proveo u zatvorskoj čeliji. Desna noga mi je natekla. Danas me vodili na sud , cili dan proveo tamo. Pita mene sudac na kraju da šta ja mislin bil me tribalo osudit ili ne a ja mu govorin a brige mene sve isti mi je kurac.

Ne da mi se pričat šta je bilo jer je preglupo za pričat al ja san taj koji je zva policiju no kako nešto malo ispod 1 promila alkohola onda prispava u čeliji.

Za sve postoji prvi put. Idemo dalje. Odeš u zatvor pa spavaš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by RayMabus Sat 22 Jun - 20:26

Gnječ wrote:
kaya wrote:
Serbinho-3 wrote:Jedan je Longie, njemu posao ne treba kako kaze a za ostatak ekipe koja nece da radi, pomoci ce ekipa iz Bangladesa.
:)
Ekipa iz bangladesa ne smije doci. Jer oni cekaju svoj trenutak , da im netko ponudi 5000 eura , radno vrijeme svaka srijeda od 11:00- 13:00 i godisnji odmah .

svi oni koji imaju više od 35 godina su out of luck. evo bi je prije nekoliko mjeseci sajam radne stoke sitnog zuba u Puli i svi poslodavci tražili su radnu stoku sitnog zuba mlađu od 35 godina.

ali ima i ovoga:

MLADEN BILIĆ, VLASNIK RESTORANA ISTRIJANKA: Zavod mi je poslao popis od 40 radnika. Javilo ih se samo četvero - A NI ONI NISU ŽELJELI RADITI

Priča nam kako se, još prije početka sezone, obratio Zavodu za zapošljavanje, odakle su mu poslali popis od 40-ak ljudi koji su mu se trebali javiti. No, javilo ih se tek četvero.

- Dvoje je došlo na razgovor i posao nije prihvatilo, a dvije su se žene javile telefonski. Obje su to učinile iz puke formalnosti jer su morale, kako ne bi izgubile naknadu sa Zavoda, ali ih posao zapravo nije zanimao. Jedna je doduše kazala da će posao prihvatiti, ali na crno, kako ne bi izgubila status na Zavodu, dok je druga navela da je samohrana majka i ne može odraditi sezonu, priča nam Bilić.

Kolike su plaće, načinjemo i tu, za poslodavce nepopularnu temu, iznoseći mu nedavne podatke sindikata da plaće u ugostiteljstvu zaostaju za prosječnom hrvatskom plaćom.

- Ma nema šanse, nitko se za četiri tisuće kuna ne bi ni probudio ujutro, odmahuje Bilić, dodajući da radnici u ugostiteljstvu zarađuju oko tisuću eura, a tu je još i manča. Ali, priznaje da sindikati imaju pravo kad se žale da su ljeti naši radnici zapravo diskriminirani.

- Kad sam lani sve izračunao, ispalo je da strani radnici doista zarade više jer imaju manje troškove. Da ne kažem da njima morate pronaći i platiti i stan. I tu su naši ljudi opet podigli cijene i koriste gužvu, pa za stan za koji su prije par godina tražili 300, sad traže barem 500 eura. Tko sve to može platiti? I ja sam pun obveza, od najma objekta do nabave. Meso je poskupilo, povrće je još i skuplje od mesa, a voće plaćamo k'o suho zlato, žali se Bilić.

Što se točno događa, ne mogu objasniti, ali veliki dio nekadašnjih sezonaca otišao je u inozemstvo, u to sam siguran, a dio naših prepao se posla ili im nije u interesu raditi. Neki, naravno, ni ne mogu. S druge strane, ne može svatko biti konobar ili kuhar. Što ja mogu s time da je na Zavod stiiglo tisuću uljanikovaca, pa ne mogu mi bravari i zavarivači odraditi sezonu, veli vlasnik ovog restorana.

https://www.glasistre.hr/pula/mladen-bilic-vlasnik-restorana-istrijanka-zavod-mi-je-poslao-popis-od-40-radnika-javilo-ih-se-samo-cetvero-a-ni-oni-nisu-zeljeli-raditi-591276
Točno. Ako se nisi nekako osigura a uvatija si 35 godina onda si u kurcu ode.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Serbinho-3 Sat 22 Jun - 20:43

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Jedan je Longie, njemu posao ne treba kako kaze a za ostatak ekipe koja nece da radi, pomoci ce ekipa iz Bangladesa.
Ja sam noć s petka na subotu proveo u zatvorskoj čeliji. Desna noga mi je natekla. Danas me vodili na sud , cili dan proveo tamo. Pita mene sudac na kraju da šta ja mislin bil me tribalo osudit ili ne a ja mu govorin a brige mene sve isti mi je kurac.

Ne da mi se pričat šta je bilo jer je preglupo za pričat al ja san taj koji je zva policiju no kako nešto malo ispod 1 promila alkohola onda prispava u čeliji.

Za sve postoji prvi put. Idemo dalje. Odeš u zatvor pa spavaš.

Trebao si ti njemu reci da ionako ne priznajes taj Sud, vec samo Sud Galakticke Federacije, tako da te briga sta god da ti dosudi.

Kad je Bal, neka je na vodi.

:cleanteeth
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Serbinho-3 Sat 22 Jun - 20:47

HR ekonomija ne moze ici napred samo sa izdavanjem soba, zimmer frei i tako to.

Ako ljudi nece da rade, onda im ne treba ni skola, tj.diploma.

HR nema sezonu 300 i kusur dana godisnje, sreca, tek ne bi bilo ko ni jogurt da ponese, svi nesto iznajmljuju i lade u ladu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by RayMabus Sat 22 Jun - 20:50

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Jedan je Longie, njemu posao ne treba kako kaze a za ostatak ekipe koja nece da radi, pomoci ce ekipa iz Bangladesa.
Ja sam noć s petka na subotu proveo u zatvorskoj čeliji. Desna noga mi je natekla. Danas me vodili na sud , cili dan proveo tamo. Pita mene sudac na kraju da šta ja mislin bil me tribalo osudit ili ne a ja mu govorin a brige mene sve isti mi je kurac.

Ne da mi se pričat šta je bilo jer je preglupo za pričat al ja san taj koji je zva policiju no kako nešto malo ispod 1 promila alkohola onda prispava u čeliji.

Za sve postoji prvi put. Idemo dalje. Odeš u zatvor pa spavaš.

Trebao si ti njemu reci da ionako ne priznajes taj Sud, vec samo Sud Galakticke Federacije, tako da te briga sta god da ti dosudi.

Kad je Bal, neka je na vodi.

:cleanteeth
Ma brige , me ionako nemislin više nigdi radit tako da te prekršajne i kaznene šta.mi oni napišu , skupljat ću ih na frižideru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by darth_vader Sat 22 Jun - 21:07

Znači da ne moraju raditi, a uhljebi bi ih rado upregli u bijelo roblje, ali ne znaju kako... podrška svim neradnicima uz poruku:" ni zrna žita, ni kapi znoja okupatoru..."
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao Empty Re: Poražavajuće: Čak 600.000 ljudi ne radi nigde, niti traži posao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum