ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by veber 20/6/2019, 23:28

kaya wrote:Kako si krenuo ocekujem u sljedecem postu da te sef odvezao doma .
pa lako slikam isplatnu listu.

ali nije šef države, kolinda.

kolega koji je iz beograda dobije 240€ više. 

jer je 400+400km udaljeniji od firme nego ja. a plaćaju od adrese s koje ideš do sjedišta firme. 0,30€ po kilometru. jedan bugarin dobije preko soma eura.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by RayMabus 20/6/2019, 23:28

Svi ste u drukčijim životnim okolnostima i zato toliko nesuglasica. Kad ja kažen da bi radija od ponedjeljka do petka ništa vikend za četiri tisuće kuna svi se čude kako to.

Pa lipo ako mi je to kraj kuće plus ovi podstanari ja iman 7000 kuna.

Ja san najeftinija radna snaga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by RayMabus 20/6/2019, 23:32

RayMabus wrote:Svi ste u drukčijim životnim okolnostima i zato toliko nesuglasica. Kad ja kažen da bi radija od ponedjeljka do petka ništa vikend za četiri tisuće kuna svi se čude kako to.

Pa lipo ako mi je to kraj kuće plus ovi podstanari ja iman 7000 kuna.

Ja san najeftinija radna snaga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by kaya 20/6/2019, 23:32

veber wrote:
kaya wrote:Kako si krenuo ocekujem u sljedecem postu da te sef odvezao doma .
pa lako slikam isplatnu listu.

ali nije šef države, kolinda.

kolega koji je iz beograda dobije 240€ više. 

jer je 400+400km udaljeniji od firme nego ja. a plaćaju od adrese s koje ideš do sjedišta firme. 0,30€ po kilometru. jedan bugarin dobije preko soma eura.
Pa placa se par kuna po kilometru i tu, kada ides sa svojim autom u sluzbene svrhe negdje. Sad kak si ti to uklopio u sluzbeni auto i privatne svrhe odnosno obrnuto ne znam...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by aben 20/6/2019, 23:32

RayMabus wrote:Svi ste u drukčijim životnim okolnostima i zato toliko nesuglasica. Kad ja kažen da bi radija od ponedjeljka do petka ništa vikend za četiri tisuće kuna svi se čude kako to.

Pa lipo ako mi je to kraj kuće plus ovi podstanari ja iman 7000 kuna.

Ja san najeftinija radna snaga.

opa, pa ti ne ovisiš o društvu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by RayMabus 20/6/2019, 23:38

aben wrote:
RayMabus wrote:Svi ste u drukčijim životnim okolnostima i zato toliko nesuglasica. Kad ja kažen da bi radija od ponedjeljka do petka ništa vikend za četiri tisuće kuna svi se čude kako to.

Pa lipo ako mi je to kraj kuće plus ovi podstanari ja iman 7000 kuna.

Ja san najeftinija radna snaga.

opa, pa ti ne ovisiš o društvu
Pa ne ovisin. Mogu stat i doma. Ovo jedino pod ovakvin uvjetima mogu radit , od ponediljka do petka niks vikendi.

Vikendi su za opijanje. Trošin plaću.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by RayMabus 20/6/2019, 23:41

Od ponediljka do petka. Niks vikendi. U petak ja iden u kavanu i nema me do nedilje.

To su ti moji uvjeti : niks vikendi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by red wolf 20/6/2019, 23:42

Malo me ovo zbunjuje...Ako je potražnja veća, a ponuda je manja, cijena rada bi trebala rasti...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by RayMabus 20/6/2019, 23:54

Dat ću oglas : radin za četiri tisuće kuna od ponediljka do petka niks vikendi jer vikendima pijen.

Eto pa smo sve raščtili pa tko ima uvjete a triba mu čovik eto ne može bit jeftini nego šta je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by RayMabus 20/6/2019, 23:57

Kako meni doša pajdo prije tri godine da će mi dat šansu priko lita , 3600 kuna sve subote radne.

A jeba ti ja mater u usta. Radi non stop za ništa. Ljudi debili ode i taki misle da će njima ovi Pakkstanci radi za te pare.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175699
2014-04-11


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by veber 20/6/2019, 23:58

kaya wrote:
veber wrote:
kaya wrote:Kako si krenuo ocekujem u sljedecem postu da te sef odvezao doma .
pa lako slikam isplatnu listu.

ali nije šef države, kolinda.

kolega koji je iz beograda dobije 240€ više. 

jer je 400+400km udaljeniji od firme nego ja. a plaćaju od adrese s koje ideš do sjedišta firme. 0,30€ po kilometru. jedan bugarin dobije preko soma eura.
Pa placa se par kuna po kilometru i tu, kada ides sa svojim autom u sluzbene svrhe negdje. Sad kak si ti to uklopio u sluzbeni auto i privatne svrhe odnosno obrnuto ne znam...
cijelu ti listu na pp pošaljem

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Isplat10
211-kilometraža s astrom u službene svrhe
300-ono kaj mi zovemo toplim obrokom
510-nagrada koju je u biti isplatio BMW pa firmu nije nikaj koštalo. pokrenuli liniju u jednom danu. doduše dugom danu. i sve je to netto.

a kada koristim auto u privatne svrhe ne isplaćuju mi 0,30 po kilometru.
ali svima isplate 0,30€ neovisno o mjestu stanovanja po kilometru svaka 4 tjedna.
isplata ide od sjedišta firme do povratka u sjedište firme. i to ti isplate. zato srbin ima 240€ više jer je to u oba pravca 800km. pravilo firme je da svi auslenderi koji ne žive s obitelji u njemačkoj moraju nakon 4 tjedna minimum 4 dana provest s obitelji.

dobiješ cijelu listu sa svim poreznim razredima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by immortal 21/6/2019, 00:00

Triny wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
kakav si ti da ti mi uvozimo indijce za 200€ da umjesto tebe lupaju pečate i tako dalje, promjenio bi priču odmah.

ne bi.
a jel bogati.. 

vidiš ja sam za kapitalizam. ali pravi kapitalizam. dakle ako mičemu regulacije pakistancima da ovdje dolaze konobariti, raditi kao majstori, skladištari, prodavači, kuvari, onda treba maknuti regulacije da pakistanci mogu doći u u državni sektor lupati pečate, a i biti advokati, direktori gospodarske komore, te maknuti sve preprepeke stranim kapitalistima, da mogu doći ovdje i otvarati od agencija za nekretnine do agencija u turizmu, do tvornica i građevinskih firmi, do svojih elektrana , velika većina toga im je onemogućena , 

socijalizam za kapitaliste i uhljebe, a neoliberalni kapitalizam za radničku klasu u privatnom sektoru.. jel bogati


niko živ uključujući tebe ne zno za ča si ti, jer tvoja priča ne ovisi o istini, nego o trenutnoj situaciji u kojoj se nalaziš. ti tvrdiš malo vako, a malo onako, kako god samo da ti odgovoro.


čestitan ti mortal joint, upravo si izgubila titulu nojtragičnijeg forumaša
yoda se skroz pogubio
svi ste vi pogubljeni malo jače i već dulje vremena
immortal
immortal

Female
Posts : 23141
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by immortal 21/6/2019, 00:03

AssadNaPodmornici wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ala vas ;D je evo emotivno i osobno. evo nerviran se.. možeš mislit. realno me boli kurac, a vi se nakačite ko muve na govno :D

realno me boli kurac, meni ti radnici ionako nisu konkurencija niti prijetnja, osim ako se nasele ovdje pa počnu pretvarati državu u šerijatsku vukojebinu. 

aj ima osobna komponenta, drago mi je slušati kako neki poslodavci kmeče , 

usput familija mi je u privatnom sektoru, svi, i to svi imaju svoje firme, pa čak i ja većinu vremena radim skoro kao poduzetnik u malo u crnoj/sivoj zoni malo u bijeloj, tako da sa osobne strane meni nema štete čak i korist :) 

eto da opet ja nebuden tema po 100put..

sun si tako prostri ka si reko da bi jo drukčije pivo da se meni poso zatrese, a zapravo si govori iz svog rakursa.


i, ti stalno metildu apostrofiroš, po 100 puti, pa ča.

sve si isfaliva... ali neka
sada si i ti nakon pola foruma postao ospjednut sa mnom.. a očito.. "za dobrin konjem prašina se diže"  :rasta
bilo kim samo da se može ruganjem drugom osjetiti bitan
immortal
immortal

Female
Posts : 23141
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by aben 21/6/2019, 00:09

mortal wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ala vas ;D je evo emotivno i osobno. evo nerviran se.. možeš mislit. realno me boli kurac, a vi se nakačite ko muve na govno :D

realno me boli kurac, meni ti radnici ionako nisu konkurencija niti prijetnja, osim ako se nasele ovdje pa počnu pretvarati državu u šerijatsku vukojebinu. 

aj ima osobna komponenta, drago mi je slušati kako neki poslodavci kmeče , 

usput familija mi je u privatnom sektoru, svi, i to svi imaju svoje firme, pa čak i ja većinu vremena radim skoro kao poduzetnik u malo u crnoj/sivoj zoni malo u bijeloj, tako da sa osobne strane meni nema štete čak i korist :) 

eto da opet ja nebuden tema po 100put..

sun si tako prostri ka si reko da bi jo drukčije pivo da se meni poso zatrese, a zapravo si govori iz svog rakursa.


i, ti stalno metildu apostrofiroš, po 100 puti, pa ča.

sve si isfaliva... ali neka
sada si i ti nakon pola foruma postao ospjednut sa mnom.. a očito.. "za dobrin konjem prašina se diže"  :rasta
bilo kim samo da se može ruganjem drugom osjetiti bitan

ruganje mi je osobni hobi, ni to ni tajna,

ali na ovoj temi jo nis spomenu nihiliusa, un je nepismeno spomenu mene, i mećo mi misli u glovu.
i sa reci da mu se ti ne bi narugala :)



nihilius wrote:očno to
aben nekuži. on misli "jeftina radna snaga" , i misli to je kapitalizam jer sada muslimani konkuriraju domaćima kada im je taman počela rasti plaća.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t34533p140-nedostatak-radnika-uzrokovao-pad-placa#1441614

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by kaya 21/6/2019, 00:18

veber wrote:
kaya wrote:
veber wrote:
kaya wrote:Kako si krenuo ocekujem u sljedecem postu da te sef odvezao doma .
pa lako slikam isplatnu listu.

ali nije šef države, kolinda.

kolega koji je iz beograda dobije 240€ više. 

jer je 400+400km udaljeniji od firme nego ja. a plaćaju od adrese s koje ideš do sjedišta firme. 0,30€ po kilometru. jedan bugarin dobije preko soma eura.
Pa placa se par kuna po kilometru i tu, kada ides sa svojim autom u sluzbene svrhe negdje. Sad kak si ti to uklopio u sluzbeni auto i privatne svrhe odnosno obrnuto ne znam...
cijelu ti listu na pp pošaljem

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Isplat10
211-kilometraža s astrom u službene svrhe
300-ono kaj mi zovemo toplim obrokom
510-nagrada koju je u biti isplatio BMW pa firmu nije nikaj koštalo. pokrenuli liniju u jednom danu. doduše dugom danu. i sve je to netto.

a kada koristim auto u privatne svrhe ne isplaćuju mi 0,30 po kilometru.
ali svima isplate 0,30€ neovisno o mjestu stanovanja po kilometru svaka 4 tjedna.
isplata ide od sjedišta firme do povratka u sjedište firme. i to ti isplate. zato srbin ima 240€ više jer je to u oba pravca 800km. pravilo firme je da svi auslenderi koji ne žive s obitelji u njemačkoj moraju nakon 4 tjedna minimum 4 dana provest s obitelji.

dobiješ cijelu listu sa svim poreznim razredima.
Nemoj molim te, mislim slati mi svoju listu.i ti si tu zbrkao sve i svasta. U biti rade ono sto se tu radi.
U knjigovodstvu postoji stavka nanada za odvojen zivot, koja nije oporeziva, zato se dio place isplacuje kroz nju.
Auto koji daju nije na firmu jer na sluzbeni auto ne mozes isplacivati 2 kn ili 0, 3 eura vec na privatni, tako isto izbjegavaju porez.
Kod nas stranci nakon mjesec dana odu 7 dana kuci. 
Ah ta postena Njemacka...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by kaya 21/6/2019, 00:24

Plus sigurna sam da vam zapravo i ne daju taj auto nego samo na platnim listama imate dio place ko fol jer ste vozili privatni auto u sluzbene svrhe jer nije oporezivo...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by veber 21/6/2019, 00:30

kaya wrote:Plus sigurna sam da vam zapravo i ne daju taj auto nego samo na platnim listama imate dio place ko fol jer ste vozili privatni auto u sluzbene svrhe jer nije oporezivo...
pročitala si me. zapravo radim za 10€ brutto, živim u kontejneru i ...i... a ne znam kaj još napisat.

čekam safeta da se makne s čučavca da se odem otuširat?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by kaya 21/6/2019, 00:34

Ma nisam to rekla al ...ne pretjeruj. Jbg.
Mi tu dobro znamo sto rade a sad sto vi to hocete isprezentirati malo drugacije..
Rade sto i ovdje, jedino mislim da je to tretman za balkance, njemcima sumnjam . Al moguce. A hoce ljudi spustiti trosak, jednostavno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by veber 21/6/2019, 00:45

kaya wrote:Ma nisam to rekla al ...ne pretjeruj. Jbg.
Mi tu dobro znamo sto rade a sad sto vi to hocete isprezentirati malo drugacije..
Rade sto i ovdje, jedino mislim da je to tretman za balkance, njemcima sumnjam . Al moguce. A hoce ljudi spustiti trosak, jednostavno.
ja ne reprezentiram. ja savkog odgovaram da ne ide u njemačku ako nema barem 1800€ plaćen stan i plaćen gablec. sve drugo je kurac.

nijemci traže rad. negdje ne radiš nikaj, negdje se ubiješ. nisam ja svetoje ili neki  pa da bulaznim.

meni firma plaća hotel, ne zbog lijepih očiju.

i nisu mi dali auto jer sam im zgodan jer zato kaj mi treba. ja ti na pp pošaljem platnu listu i to sada kada sam na bolovanju.

kao što rekoh. za 1500-1800€ u hr ćeš zaradit. bolje odi u dansku nego u njemačku.

osim ako ti poslodavac ne osigura stan i hranu.

ja se uopće ne želim družit s "domaćom" ekipom. s nijemcima na roštiljadu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by veber 21/6/2019, 00:54

i da baš toliko uljepšavam napisao bi da mi je firma dala mercedes na korištenje, ne opel astru.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by kaya 21/6/2019, 00:58

Ma ok, ja ti samo kazem da su to stare fore, isplatiti dio place kroz naknadu za odvojen zivot i fol koristenja privatnog auta u sluzbene svrhe. Te stavke nisu oporezive. Njima dobro jer im umanji bruto, vama isti dogovoreni iznos ali u biti manja placa , jer je umanjena za ovo navedeno . 
Svim se sluze, a mi balkanci jelte...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća - Page 12 Empty Re: Nedostatak radnika uzrokovao pad plaća

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum