ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by RayMabus 19/6/2019, 01:22

Hrvatska je kao država postala ovisna o stranoj radnoj snazi i to je rezime cijele ove priče jer dat 65 tisuća radnih dozvola i onda im je i to malo samo govori u kakvu su situaciju sebe doveli a to je da je ekonlmija države potpuno ovisna o uvozu radne snage.

RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by veber 19/6/2019, 01:25

Gnječ wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Prekvalifikacije su ti ono npr možeš položit za bageristu. To pola godine najviše polažeš i onda na baušteli možeš upravljat bageru. To su ti te prekvalifikacije.

To ti je to. Ne znan šta je tu toliko bitno i to tvoje skakanje pariš mi debil neki.
položio i ja za krenistu u nemačku, tražila firma.

ali to nije prekvalifikacija jer ti i dalje radiš u svojoj struci kao i prije. za krenistu si morao položit jer ćeš vjerojatno kranom morat prebacivati CNC robote simo tamo po hali.
naravno, ali ne bum ja već netko tko je tamo i obučen za to. možeš mislit kako sam u tih par sati sve to svladao. mislim đojstik krana ko i fanukova ruka. isti kurac.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by RayMabus 19/6/2019, 01:27

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Prekvalifikacije su ti ono npr možeš položit za bageristu. To pola godine najviše polažeš i onda na baušteli možeš upravljat bageru. To su ti te prekvalifikacije.

To ti je to. Ne znan šta je tu toliko bitno i to tvoje skakanje pariš mi debil neki.

ti si splićo pa imaš fjakasto kasno paljenje. to znači upalit će ti se lampadina za desetak godina. ma pomalo vrag uza i prišu.
Ma dramiš bezveze. To je par tih prekvalifikacija tipa pomoćni kuhar , bageriste , kamionđije , njegovatelj. To ti je cila priča oko toga.

samo pričamo. nema drame puca mi kurac za vas i za prokletu vam ustašiju rvacku. totalno mi je svejedno. ali popizdim kad nanjušim prevaru.
Ma nisu to ustaše nikakve nego sitni kokošari. Ustaše su imale neke ideale a ovo su obični lopovi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by Guest 19/6/2019, 01:29

RayMabus wrote:Hrvatska je kao država postala ovisna o stranoj radnoj snazi i to je rezime cijele ove priče jer dat 65 tisuća radnih dozvola i onda im je i to malo samo govori u kakvu su situaciju sebe doveli a to je da je ekonlmija države potpuno ovisna o uvozu radne snage.

rvacka je ovisna o svemu da nema stranih kredita gdje se vlada brutalno zadužuje ne bi vi ni palac mogli cikati. uvozite sve od hrane, pića, tehnike sve vi uvozite od igle do aviona. vi nikakvu industriju nemate apsolutno nikakvu. neka vam prdnu dve sezone vi ste kaputt.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by RayMabus 19/6/2019, 01:30

Lopovluk , korupcija , nemar ....to ako nazoveš ustašama onda si im dao kompliment jer ustaše su imale neke ideale a ovima je ideal samo krađa tako da nemoj ih zvat ustašama jer ih tako hvališ pošto ispada da imaju nekakve ideale.

Nemaju , to su obični lopovi i tako ih triba zvat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by RayMabus 19/6/2019, 01:30

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Hrvatska je kao država postala ovisna o stranoj radnoj snazi i to je rezime cijele ove priče jer dat 65 tisuća radnih dozvola i onda im je i to malo samo govori u kakvu su situaciju sebe doveli a to je da je ekonlmija države potpuno ovisna o uvozu radne snage.

rvacka je ovisna o svemu da nema stranih kredita gdje se vlada brutalno zadužuje ne bi vi ni palac mogli cikati. uvozite sve od hrane, pića, tehnike sve vi uvozite od igle do aviona. vi nikakvu industriju nemate apsolutno nikakvu. neka vam prdnu dve sezone vi ste kaputt.
Znam pa slažem se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by veber 19/6/2019, 01:36

@gnječ pederčino.
zamisli paradoks. kći izvadi PS1 živi se polomimo da ga uopće uštekamo.
mala iz ropotarnice povjesti izvadi moj đojstik s polugicama i za zagrijavanje neki kreš ali bendikot. onda na tatinu najdražu rezident ivl. rasturila me. onda je našla džurin park, pa i tu me rasturila. u spyro sam ju uspio rasturit.

zaključak male, ma jebali te ti đojstici klasično upravljanje je zakon.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by RayMabus 19/6/2019, 01:53

Bija san se kupat u dvi ure jer mi je bilo vruće pa doša doma pa lega pa spava cili dan. Diga se negdi oko devet navečer. Pa par kava popija. Sad ću gledat filmove na interneti jer mi je po noći ugodno a po danu spavan.

Nek oni useljavaju , ja san se egzistencijalno osigura da mogu i ležat doma i ne radit ništa. Nije to neki potrošački život al ja san zadovoljan ćin nemoran robovat za drugoga a oni nek se snalaze jer isleit će i Srbija i BiH u Njemačku pa će se i tamo podignit plaće pa će sve teže nalazit radnu snagu a onda će ih dodatno iznenadit Njemačka kad to sve usisa jer šta bi Arape uvozili kad ima radne snage u istočnoj Europi koja želi u Švabiju.

Tako da će ti domaći kapitalisti i političari ostat priklješteni uza zid kad ode ne budu mogli više ništa useljavat osim Pakistanaca i crnaca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by aben 19/6/2019, 07:38

problem prekvalifikacija i sl se lako riješi ukidanjem zahoda za zapošljavanje. tu funkciju mogu preuzeti njuškalo i plavi oglasnik i sl.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini - Page 5 Empty Re: Pavić : Povisit ćemo kvote i za strane radnike u građevini

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum