ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Guest 6/6/2019, 03:12

mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.

Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by michaellcmacha 6/6/2019, 03:24

pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
koji vi, u jugoistočnoj srbiji nitko ne govori srpski, a bogami ga slabo i razumiju...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by immortal 6/6/2019, 03:24

pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
tko bi rekao
jedina težnja kod vas srba je pakost prema Hrvatima
čita se u svakom vašem postupku

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by immortal 6/6/2019, 03:25

michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
koji vi, u jugoistočnoj srbiji nitko ne govori srpski, a bogami ga slabo i razumiju...
treba znati lagati kao srbin
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Noor 6/6/2019, 03:45

pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
zasto? pa treba njegovati dijalekte

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by jastreb 6/6/2019, 03:54

Stvar je u tome da Srbi u Hrvatskoj pričaju čistim književnim jezikom(štokavština i ijekavica) dočim dosta mlađih Hrvata slabije poznaje taj govor jer kod kuće pričaju kajkavski ili čakavski,ili pak štokavsko-ikavski.

Tako će recimo Srbin iz Benkovca ljepše zboriti književni od Hrvata iz Petrovog polja,koji će govoriti dida, bija, razumija,lipota...

Srbin iz Gomirja bolje će govoriti književni od Hrvata iz Čabra koji priča jezikom kojeg ne razumiju Hrvati koji žive 10-tak km dalje.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Šandor Winnetou 6/6/2019, 03:59

pa normalno da se djeca žele vratiti svojim korjenima, stoga ne čudi ovakav uspjeh Hrvatske djece

_________________
Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2018-01-01


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Hektorović 6/6/2019, 04:08

dzango wrote:Lako je njima kada znaju i srpski jezik, ćirilicu, srpske pisce... Oni su krenuli od osnova a Hrvati negde od polovine.

Za razliku od nas, kakvu ste vi to književnost i kulturu imali u Renesansi i Baroku...

Nikakvu... što čak i turbosrbin Kusturica govori.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-11


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by n_razbojnik 6/6/2019, 04:18

jastreb wrote:Stvar je u tome da Srbi u Hrvatskoj pričaju čistim književnim jezikom(štokavština i ijekavica) dočim dosta mlađih Hrvata slabije poznaje taj govor jer kod kuće pričaju kajkavski ili čakavski,ili pak štokavsko-ikavski.

Tako će recimo Srbin iz Benkovca ljepše zboriti književni od Hrvata iz Petrovog polja,koji će govoriti dida, bija, razumija,lipota...

Srbin iz Gomirja bolje će govoriti književni od Hrvata iz Čabra koji priča jezikom kojeg ne razumiju Hrvati koji žive 10-tak km dalje.
čabranski ubija... 

a što ćemo sa srbima koji pričaju čakavicu, i prezivaju se ich?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Guest 6/6/2019, 04:33

mortal wrote:
michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
koji vi, u jugoistočnoj srbiji nitko ne govori srpski, a bogami ga slabo i razumiju...
treba znati lagati kao srbin
svako ko je srbin
u bilo kom kraju srbije
zna knjizevne reci
sa svakim van svog okruga
govore knjizevnim.
da, msm na taj deo
krajnji jug, vranje, i istocno
prema bugarskoj.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Counter-Strike 6/6/2019, 04:35

u vranje nema laganje  pirat

_________________
Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-13


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by michaellcmacha 6/6/2019, 04:36

pizzon wrote:
mortal wrote:
michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
koji vi, u jugoistočnoj srbiji nitko ne govori srpski, a bogami ga slabo i razumiju...
treba znati lagati kao srbin
svako ko je srbin
u bilo kom kraju srbije
zna knjizevne reci
sa svakim van svog okruga
govore knjizevnim.
da, msm na taj deo
krajnji jug, vranje, i istocno
prema bugarskoj.


bogami ja ih onomad apsolutno ništa nisam razumio...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Guest 6/6/2019, 04:36

Noor wrote:
pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
zasto? pa treba njegovati dijalekte
kod nas se stide lokaknog
svako ko govori drugacije nije iskren. cim napuste sredinu
promene govor. dovoljno je da
ode da pazari u neki vec grad
on prilagodi govor.
blam je
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Counter-Strike 6/6/2019, 04:37

Niam ekspert za jezike ali nacuo sam da prije reforme Srpskog jezika koju je sproveo Vuk Karadzic,Srpski i Ruski su bili tako slicni da su se bez problema Srbi i Rusi mogli razumjeti,poslije reforme ne
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-13


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by michaellcmacha 6/6/2019, 04:38

pizzon wrote:
Noor wrote:
pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
zasto? pa treba njegovati dijalekte
kod nas se stide lokaknog
svako ko govori drugacije nije iskren. cim napuste sredinu
promene govor. dovoljno je da
ode da pazari u neki vec grad
on prilagodi govor.
blam je
daj ne kakaj, pa svi srbijanci koji su ovdje kod nas živjeli ili žive odmah ih prepoznaš po govoru koji ne mijenjaju ni u hrvtskoj a kamoli tu kod vas kod kuće
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Guest 6/6/2019, 04:49

dobro kenjam
ti znas bolje kako se ponasaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Noor 6/6/2019, 05:02

pizzon wrote:
Noor wrote:
pizzon wrote:mi volimo knjizevni jezik
ne govorimo svi pravilno
ali tezimo da ovladamo znanjem
sr.jezika. knjizevni je krajnji cilj.
zasto? pa treba njegovati dijalekte
kod nas se stide lokaknog
svako ko govori drugacije nije iskren. cim napuste sredinu
promene govor. dovoljno je da
ode da pazari u neki vec grad
on prilagodi govor.
blam je
pa glupo se stidjeti svog govora
vidi abena kakav dijalekt dere, meni se to bas sviđa
isto tako i sva druga narjecja volim cuti
a priznat cu također i srpski mi uopce nije mrzak, bilo knjizevni, bilo narječja, dapače volim i to

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by michaellcmacha 6/6/2019, 05:06

naravno ti nemaš pojma da kod nas dugi niz godina žive i rade jedan srboljub nikolić, vrhunski grill majstor iz leskovca, koji je upravo postao poznat prvo u zagrebu a potom i na moru, komnen andrić, bez ikakvih je problema došao u hrvatsku igrati nogomet i doveo svoju obitelj, i ovdje su se ono što se kaže sretno skućili... snežana velebit je došla u hrvatsku udala se, nostrificirala diplomu beogradskog pravnog fakulteta u vukovaru rodila, danas tu živi, jebiga čudi me da nije našla posao u struci, ali očito da nije u politici, inače veli žena da je zadovoljna životom u hrvatskoj.... uglavnom nitko ih ne spriječava niti poprijeko gleda ukoliko govore ekavicom ili koriste specifične termine za pojedine stvari ili situacije.... bio sam u beogradu, tj radio, ne znam kako je danas ali dobro se sjećam da sam se svakakvih izgovora i dijalekata naslušao.... u stvari moguće da ima i tih tvojih slučajeva ali nisam uvjerenja da su u većini..... evo upravo ovaj trenutak na jednom od tv programa je serija u kojoj se govori i srpski i hrvatski radnja serije pol u zg pol u bg... evo i moj klinac to gleda vjerovao ili ne.... :)))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Noor 6/6/2019, 05:08

michaellcmacha wrote:naravno ti nemaš pojma da kod nas dugi niz godina žive i rade jedan srboljub nikolić, vrhunski grill majstor iz leskovca, koji je upravo postao poznat prvo u zagrebu a potom i na moru, komnen andrić, bez ikakvih je problema došao u hrvatsku igrati nogomet i doveo svoju obitelj, i ovdje su se ono što se kaže sretno skućili... snežana velebit je došla u hrvatsku udala se, nostrificirala diplomu beogradskog pravnog fakulteta u vukovaru rodila, danas tu živi, jebiga čudi me da nije našla posao u struci, ali očito da nije u politici, inače veli žena da je zadovoljna životom u hrvatskoj.... uglavnom nitko ih ne spriječava niti poprijeko gleda ukoliko govore ekavicom ili koriste specifične termine za pojedine stvari ili situacije.... bio sam u beogradu, tj radio, ne znam kako je danas ali dobro se sjećam da sam se svakakvih izgovora i dijalekata naslušao.... u stvari moguće da ima i tih tvojih slučajeva ali nisam uvjerenja da su u većini..... evo upravo ovaj trenutak na jednom od tv programa je serija u kojoj se govori i srpski i hrvatski radnja serije pol u zg pol u bg... evo i moj klinac to gleda vjerovao ili ne.... :)))
Pogrešan čovek ;)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by michaellcmacha 6/6/2019, 05:08

naveo sam samo nekoliko primjera a u stvari imaš jako veliki broj ljudi koji u hrvatskoj žive poodavno i govore sve vrijeme ili sa nagaskom ili koristeći srpske termine, a trenutno radnika u hrvatskoj iz srbije pun kurac u osamsto i nitko s nikim nikakvih problema

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by michaellcmacha 6/6/2019, 05:09

Noor wrote:
michaellcmacha wrote:naravno ti nemaš pojma da kod nas dugi niz godina žive i rade jedan srboljub nikolić, vrhunski grill majstor iz leskovca, koji je upravo postao poznat prvo u zagrebu a potom i na moru, komnen andrić, bez ikakvih je problema došao u hrvatsku igrati nogomet i doveo svoju obitelj, i ovdje su se ono što se kaže sretno skućili... snežana velebit je došla u hrvatsku udala se, nostrificirala diplomu beogradskog pravnog fakulteta u vukovaru rodila, danas tu živi, jebiga čudi me da nije našla posao u struci, ali očito da nije u politici, inače veli žena da je zadovoljna životom u hrvatskoj.... uglavnom nitko ih ne spriječava niti poprijeko gleda ukoliko govore ekavicom ili koriste specifične termine za pojedine stvari ili situacije.... bio sam u beogradu, tj radio, ne znam kako je danas ali dobro se sjećam da sam se svakakvih izgovora i dijalekata naslušao.... u stvari moguće da ima i tih tvojih slučajeva ali nisam uvjerenja da su u većini..... evo upravo ovaj trenutak na jednom od tv programa je serija u kojoj se govori i srpski i hrvatski radnja serije pol u zg pol u bg... evo i moj klinac to gleda vjerovao ili ne.... :)))
Pogrešan čovek ;)
ma nemam pojma ja uopće ne gledam tv, ali čujem u pozadini...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-09


Back to top Go down

Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata - Page 2 Empty Re: Užas: četnici znaju hrvatski bolje od Hrvata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum