ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/7/2019, 09:14

metilda wrote:
Speare Shaker wrote:Naša velika sreća bi bila da se svemir nalazi u jednoj ogromnoj crnoj jami jer bi sve informacije o zbivanjima u istom na kraju ostale zapisane na obzoru događa te ogromne crne jame sa kojeg bi se dale i dekodirati, tako bi barem nešto ostalo iza nas, ali to je već neka druga tema.

bez obzira na crne rupe svaka informacija o nama ostaje zapisana i nikada neće nestati..
bilo da se ta zbiljnost naziva crnom rupom ili Bogom..

To je i moje osobno uvjerenje, ali ja sam govorio o konkretnom fizikalnom modelu. Riječ je o raspravi koja se kolokvijalno zove black hole information paradox, a koja se vodila između dva tabora na čijim su polovima bili s jedne strane Hawking. a s druge Susskind.
Da sad ne duljim s detaljima, jasnu pobjedu je odnio Susskind (Hawking je priznao poraz) iza koje je stajao praktički kompletan fizikalni mainstream sa istim zaključkom koji smo i mi iznijeli samo u formi konkretnog fizikalnog riješenja.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/7/2019, 09:21

Maggie19 wrote:Kao sto sam i sama rekla, znanost jest uvjetovana (i) drustvenim kontekstom.
I to u svim njenim fazama, pa i u interpretaciji.

Društveni kontekst svakako u znanosti igra određenu i to nemalu ulogu, ali ZNANOST NIJE NUŽNO UVJETOVANA DRUŠTVENIM KONTEKSTOM.
Znanost uostalom itekako sudjeluje u promjeni društvenog konteksta u određenom smjeru, u promjenu ne samo u svojoj domeni nego i u području filozofije, književnosti, umjetnosti pa i onom što pogrdno nazivamo (s debelim razlozima) pop trash trulim pomodarstvom.
Druga je priča što povoljan društveni kontekst može pomoći u nekom generalnom poticanju znanosti.
Prevrti malo makar po grubom sjećanju primjere iz povijesti pa ćeš i sama shvatiti da su mnogi znanstvenici, posebno oni iz davnih vremena, doslovce u svojim umovanjima o konkretnim riješenjima išli kontra svega u što je društvo tada vjerovalo, a teško se oteti dojmu da su mnogi baš u tom društvenom otporu nalazili posebno nadahnuće.
Uostalom, to je ponavljam odlično argumentirao i opisao Steven Pinker u svojoj Praznoj ploči navodeći konkretne primjere iz novije povijesti i da si pročitala knjigu kao što očito nisi, ne bi iznosila ovakve zaključke, svakako ne u nekoj tvrđoj formi oslanjajući se pri tome na intuitivna objašnjenja, što je pogrešno jer je na nekim primjerima (kvantna mehanika) jasno dokazano kako nas intuicija itekako zna prevariti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/7/2019, 09:26

Maggie19 wrote:
Naravno da ne opstajemo. Kao civilizacija.
Mi cemo, vjerujem, opstati.
,-D

Naravno da opstajemo.
Kao civilizacija.
Otpast će samo pojedini primjeri društava koja su već sad nepovratno zabrazdili u određene ekstreme koji ima dugoročno garantiraju propast.
Druga je priča što će cijela civilizacija morati doumiti i u praksi primjeniti čitav niz promjena, ne samo u sferi tehnologije (komercijalna upotreba vruće fuzije kao glavnog izvora energije. U svakom slučaju preporučam čitanje s razumjevanjem knjige Fizika budućnosti - Michio Kaku, nebitno što je pisana vrlo popularno i što ima čitav niz predviđanja za koje je ekstremno malo vjerojatno da će se i obistiniti) nego i na području morala, etike pa i onoga što se generalno zove duh društva odnosno duhovnost, ali to je već jako široka tema o kojoj sad ne bih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/7/2019, 21:04

Koliko držanje do svoje vjere u kojoj si rođen, znači za opstanak?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/7/2019, 21:11

bez vjere ne bih mogla ni disati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/7/2019, 21:28

metilda wrote:bez vjere ne bih mogla ni disati
Zoč?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/7/2019, 22:21

mativka wrote:
metilda wrote:bez vjere ne bih mogla ni disati
Zoč?

pa iz iskustva
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/7/2019, 22:24

metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:bez vjere ne bih mogla ni disati
Zoč?

pa iz iskustva
Meni je potreban opis da bih shvatila osobu, njenu vjeru i moje poštivanje spram nje...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/7/2019, 22:27

mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:bez vjere ne bih mogla ni disati
Zoč?

pa iz iskustva
Meni je potreban opis da bih shvatila osobu, njenu vjeru i moje poštivanje spram nje...

ne znam, svaki put kad bih na forumu opisala svoja životna ili duhovna iskustva, iskustvo komentara bi bilo neugodno..tako da ne bih duljila..
ali osnov vjere je da u Bogu živimo, mičemo se i jesmo, Bog je u nas udahnuo dah života pa time i moje iskustvo (fizičko i duhovno istovremeno) da samo u Bogu mogu disati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/7/2019, 22:34

metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:bez vjere ne bih mogla ni disati
Zoč?

pa iz iskustva
Meni je potreban opis da bih shvatila osobu, njenu vjeru i moje poštivanje spram nje...

ne znam, svaki put kad bih na forumu opisala svoja životna ili duhovna iskustva, iskustvo komentara bi bilo neugodno..tako da ne bih duljila..
ali osnov vjere je da u Bogu živimo, mičemo se i jesmo, Bog je u nas udahnuo dah života pa time i moje iskustvo (fizičko i duhovno istovremeno) da samo u Bogu mogu disati
Ja ne bih tako isključivo gledala na nečiju ispovijest.
Cijenim svačije mišljenje, stav i sustav vrednota.
Ja sam rimokatolkinja i znam tko sam.
Mene samo zanima, ako je svjetska ideja da svi budu isti, kako pomiriti razlike određene rođenjem...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/7/2019, 22:37

mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
Zoč?

pa iz iskustva
Meni je potreban opis da bih shvatila osobu, njenu vjeru i moje poštivanje spram nje...

ne znam, svaki put kad bih na forumu opisala svoja životna ili duhovna iskustva, iskustvo komentara bi bilo neugodno..tako da ne bih duljila..
ali osnov vjere je da u Bogu živimo, mičemo se i jesmo, Bog je u nas udahnuo dah života pa time i moje iskustvo (fizičko i duhovno istovremeno) da samo u Bogu mogu disati
Ja ne bih tako isključivo gledala na nečiju ispovijest.
Cijenim svačije mišljenje, stav i sustav vrednota.
Ja sam rimokatolkinja i znam tko sam.
Mene samo zanima, ako je svjetska ideja da svi budu isti, kako pomiriti razlike određene rođenjem...

misliš isti pred zakonom?
jer ne mogu svi biti isti, svaka je osoba jedinstvena i svako vjerovanje posebno
a i Isus je molio da svi budu Jedno što ne znači da svi budu isti
razlike je lako prevladati konstruktivnim dijalogom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/7/2019, 22:43

metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:

pa iz iskustva
Meni je potreban opis da bih shvatila osobu, njenu vjeru i moje poštivanje spram nje...

ne znam, svaki put kad bih na forumu opisala svoja životna ili duhovna iskustva, iskustvo komentara bi bilo neugodno..tako da ne bih duljila..
ali osnov vjere je da u Bogu živimo, mičemo se i jesmo, Bog je u nas udahnuo dah života pa time i moje iskustvo (fizičko i duhovno istovremeno) da samo u Bogu mogu disati
Ja ne bih tako isključivo gledala na nečiju ispovijest.
Cijenim svačije mišljenje, stav i sustav vrednota.
Ja sam rimokatolkinja i znam tko sam.
Mene samo zanima, ako je svjetska ideja da svi budu isti, kako pomiriti razlike određene rođenjem...

misliš isti pred zakonom?
jer ne mogu svi biti isti, svaka je osoba jedinstvena i svako vjerovanje posebno
a i Isus je molio da svi budu Jedno što ne znači da svi budu isti
razlike je lako prevladati konstruktivnim dijalogom
Ma ne, ja razmišljam na drugačiji način - globalno :)
Političke elite i na taj način..
Zbog toga uvijek naglašavam da znam tko jesam..

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/7/2019, 22:50

mativka wrote:Cijenim svačije mišljenje, stav i sustav vrednota.

pa ne bih rekla da mogu cijeniti militantnost komunističke ideje ili islamskog fundamentalizma..
jesi li razmišljala o tome kad si ovo napisala?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/7/2019, 22:55

metilda wrote:
mativka wrote:Cijenim svačije mišljenje, stav i sustav vrednota.

pa ne bih rekla da mogu cijeniti militantnost komunističke ideje ili islamskog fundamentalizma..
jesi li razmišljala o tome kad si ovo napisala?
Jesam.
Jesi li ti kada si postavila takvo pitanje u RH, razmišljala globalno ili lokalno?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/7/2019, 22:57

mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:Cijenim svačije mišljenje, stav i sustav vrednota.

pa ne bih rekla da mogu cijeniti militantnost komunističke ideje ili islamskog fundamentalizma..
jesi li razmišljala o tome kad si ovo napisala?
Jesam.
Jesi li ti kada si postavila takvo pitanje u RH, razmišljala globalno ili lokalno?

mislim da nisam razumjela pitanje..
inače sam i ja u prethodnim postovima mislila globalno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/7/2019, 22:59

svejedno ne razumijem kako možeš cijeniti militantnost komunizma ili islamskog fundamentalizma
taj način duhovnosti u svakom slučaju nije na dobrobit opstanka naše civilizacije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/7/2019, 23:17

metilda wrote:svejedno ne razumijem kako možeš cijeniti militantnost komunizma ili islamskog fundamentalizma
taj način duhovnosti u svakom slučaju nije na dobrobit opstanka naše civilizacije
Moraš upoznati sve...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 31/7/2019, 00:00

mativka wrote:
metilda wrote:svejedno ne razumijem kako možeš cijeniti militantnost komunizma ili islamskog fundamentalizma
taj način duhovnosti u svakom slučaju nije na dobrobit opstanka naše civilizacije
Moraš upoznati sve...

mislim da smo i globalno i lokalno jako dobro upoznati sa posljedicama militantnog komunizma
a svijet, u posljednje vrijeme posebno zapadna europa  i "vrijednostima" radikalnog islama
tako da je poprilično neobično cijeniti takve "vrednote"
prihvaćam činjenicu da postoje ljudi koji i dalje zastupaju komunističke ideje i da su muslimani svuda oko nas, ali mislim da je u cilju očuvanja civilizacije potrebno napraviti odmak od negativnih stavova i njihovih provedbi
nije cilj biti dobar sa svima po svaku cijenu
pogledaj koliko je štete učinio papa franjo podupirući migrante i forsirajući politiku otvorenih granica
pokazalo se da to nisu bespomoćni ljudi potrebni sažaljenja 
o lokalnim komunistima da i ne govorim.. nisam za zidove ali su oni ponekad nasušno potrebni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 31/7/2019, 05:46

mativka wrote:Koliko držanje do svoje vjere u kojoj si rođen, znači za opstanak?

da se vratim na početno pitanje..
odmak od vjere i sekularizacija društva dovela je do masovnih abortusa..
nitko ovdje nije komentirao podatak da se godišnje pobaci 56 000 000 djece..
zapadna civilizacija je nastojala smanjiti demografski rast stanovništva da bi onim malobrojnim bilo ugodnije živjeti
posljedica takve politike dovela je do toga da se udio stanovništva zapadnog kruga smanjuje u odnosu na broj stanovnika trećeg svijeta i islama koji drže do dvoje vjere i žive prema njoj..
zapad sa svakim pobačajem produbljuje svoju raku..
imam dojam da si svijet zamislila u skladu sa lennonovim imagine
ali to je nepostojeći new age svijet
treba oštro podvući crtu između svijeta laži i svijeta istine..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 31/7/2019, 06:52

Vara te dojam.
Upravo  sam zbog bojazni gubitka nacionalnog identiteta postavila takvo pitanje...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 31/7/2019, 06:58

mativka wrote:Vara te dojam.
Upravo  sam zbog bojazni gubitka nacionalnog identiteta postavila takvo pitanje...

takav dojam sam stekla iz ove tvoje rečenice:

mativka wrote:Cijenim svačije mišljenje, stav i sustav vrednota.

ako cijeniš svačije mišljenje, stav i sustav vrednota onda po toj logici cijeniš i militantni komunizam i radikalni islam i pro abortion civilno društvo..
ali sad se idem igrati s unučicom... u mom mikrokozmosu u kojem su sve stvari posložene u najboljem redu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum