ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by melkior Thu 30 May - 19:01

Ne volim Srbe, realno, mislim da se Srbima na Kosovu vraća loša karma iz balkanskih ratova ´90-ih. Ali u odnosu na Šiptare, Srbi su jebena gospoda. Ali s obzirom na ono što su nama radili prije 25, 30 godina, uopće ih ne žalim. Konačno su i Srbi na Kosovu dobili svoje Srbe  Basketball
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by dijagram Thu 30 May - 19:05

melkior wrote:Ne volim Srbe, realno, mislim da se Srbima na Kosovu vraća loša karma iz balkanskih ratova ´90-ih. Ali u odnosu na Šiptare, Srbi su jebena gospoda. Ali s obzirom na ono što su nama radili prije 25, 30 godina, uopće ih ne žalim. Konačno su i Srbi na Kosovu dobili svoje Srbe  Basketball
B-)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by melkior Thu 30 May - 19:10

melkior wrote:
Hrvatska mentalno kasni za Slovencima 15 godina.
Osobno bih volio da su Hrvati u nekim starima sličniji Slovencima. U nekim stvarima mi je drago da nismo. Ali realno, u usporedbi svih bivših jugoslavenskih republika, Slovenci su ipak najbolje prošli i život u Sloveniji je ipak daleko najugodniji. Htjeli mi to priznati ili ne, ali Slovenci su za nas jebeni Zapad. Doduše, za detaljniju usporedbu trebalo bi napraviti dubinsku komparativnu analizu između Slavice Ecclestone i Melanije Trump  :cleanteeth
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by n_razbojnik Thu 30 May - 19:12

melkior wrote:Ne volim Srbe, realno, mislim da se Srbima na Kosovu vraća loša karma iz balkanskih ratova ´90-ih. Ali u odnosu na Šiptare, Srbi su jebena gospoda. Ali s obzirom na ono što su nama radili prije 25, 30 godina, uopće ih ne žalim. Konačno su i Srbi na Kosovu dobili svoje Srbe  Basketball
i opet će paliti ambasade po BG i pozivati na mobilizaciju srpstva sjeverno od Kosmeta i Metohije a kosovski srbi popušit qrchinu kao i krajiški...sve za majku Srbiju

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 19:13

by melkior Today at 12:52
U mome tekstu pishe Takozvani hrvati ..Janjevci su doveli preko Gucica i njemachkog DTB Tudjmana (Hazar) na vlast.Ja nikad nisam chuo da netko ima takvo prezime u hrvata( tudji chovjek)..Danas su najveci hrvati oni koji to nisu...imam u obitelji neke koji su se dotepli u obitelj i ubjishe se tvrdeci da su hrvati..A kad im kazem da nisu ...tukli bi se s menom ::)Mama mu chehinja...tata slovak a on kaze zato shto je rodjen u Zagrebu da je Hrvat..P jebem ti mater glupu ..ja mu velim,,,shto bi bio da si se rodio u Berlinu...veli Hrvat....hahahhaahhahahahahahhahaahahhaah...meni je interesantan taj mentalni sklop kod ljudi,,,,choporashenje..Hvala ti na odgovor....cijenim tvoje mishljenje..posebno kada je u pitanju umjetnost..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by n_razbojnik Thu 30 May - 19:14

melkior wrote:
melkior wrote:
Hrvatska mentalno kasni za Slovencima 15 godina.
Osobno bih volio da su Hrvati u nekim starima sličniji Slovencima. U nekim stvarima mi je drago da nismo. Ali realno, u usporedbi svih bivših jugoslavenskih republika, Slovenci su ipak najbolje prošli i život u Sloveniji je ipak daleko najugodniji. Htjeli mi to priznati ili ne, ali Slovenci su za nas jebeni Zapad. Doduše, za detaljniju usporedbu trebalo bi napraviti dubinsku komparativnu analizu između Slavice Ecclestone i Melanije Trump  :cleanteeth
Da recimo, nije zapad kakav očekuješ od Austrije i Njemačke ali jest ono što čini prijelaz iz balkanije u zapadnu Europu...kao što je Apsurdistan u odnosu na BiH i Srbiju civilizacija

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 19:17

Jedino šta je bolje u HR u odnosu na SRB su bolji putevi. Ovajo isto sranje, samo drugo pakovanje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by melkior Thu 30 May - 19:26

frka wrote:by melkior Today at 12:52
U mome tekstu pishe Takozvani hrvati ..Janjevci su doveli preko Gucica i njemachkog DTB Tudjmana (Hazar) na vlast.Ja nikad nisam chuo da  netko ima takvo prezime u hrvata( tudji chovjek)..Danas su najveci hrvati oni koji to nisu...imam u obitelji neke koji su se dotepli u obitelj i ubjishe se tvrdeci da su hrvati..A kad im kazem da nisu ...tukli bi se s menom ::)Mama mu chehinja...tata slovak a on kaze zato shto je rodjen u Zagrebu da je Hrvat..P jebem ti mater glupu ..ja mu velim,,,shto bi bio da si se rodio u Berlinu...veli Hrvat....hahahhaahhahahahahahhahaahahhaah...meni je interesantan taj mentalni sklop kod ljudi,,,,choporashenje..Hvala ti na odgovor....cijenim tvoje mishljenje..posebno kada je u pitanju umjetnost..
Za vrijeme rata nedaleko moje kuće doselili su se Janjevci. Krasna obitelj s 12 djece. Kad su liječnici zabranili njegovoj ženi da više rađa jer je posljednji porod bio dosta težak i kompliciran, pater familias je pohodio lokalnog župnika da ga pita jel smije oženiti drugu ženu ako mu umre prva, jer on se zarekao da će imati 20-ero djece  cheers
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 19:35

Naravno najgore je generalizirati ali u svakom narodu postoji neshto prepoznatljivo shto im je imanentno.Niko nece reci za da su srbi ustashe iako je i srba bilo vjerojatno u manjoj kolichini u ustashama ..tako isto za chetnike iako je bilo jako puno hrvata i slovenaca u njima uglavnom su to srbi..Ja kada tipkam o tim stvarima uglavnom mislim na onaj primitivni kukolj koji se nalazi u svim tim ljudima sa balkana..Od malena me je zanimalo odakle to dolazi i kako se stvara taj mentalitet koji vlada tim prostorima..Kada se malo bolje pogleda skoro oduvijek pamet nije imala shanse zbog primitivizma koji je bio glasniji..Tako je i ovdje na forumu.Vecinu trigeruje neka rijech pa mesto zdravog razuma..pochnu da razmishljaju emotivno shto je po meni totalno glupo ..jer emocije su dobre samo u krevetu...pa pomislim da se budale ne zele jebat z menm..uplashim se pa pobjegnem:::)))Taj mentalitet ...njegovi korijeni to me jebe...mada znam da sve pochinje od neke stnice koja se kasnije razvije u neshto negativno i postane pravilo ponashanja stotina tisuca ljudi.Slovenci su blize zapadu pa su poprimili neke njihove individualistichke elemente u svome razmishljanu i ponashanju..Nijedna krajnost nije dobra...to je moje osobno mishljenje koje bashtinim iz iskustva.Sve u svemu glupo je generalizirati.Kada kazesh shto su nam radili...da li si pomislio shto ste im radili??Naravno na takav nachin nikada se ne moze doci do prave istine jer se pojavi onaj emotivni elemenat koji ubije razum u pojam,,Ja vjerujem da je sve u jebenom mentalitetu koji se stvara stotinama godina a nestaje nakon par tisuca godina..Kada shvatimo kako se stvara taj negativni mentalitet onda ce se znati i lijek protiv bolesti koja unishtava nemilice taj prelijepi prostor..Naravo u par rechenca se ne moze nishta reci pa uglavnom svi naginjemo stereotipima..Prije se govorilo u svakom zitu ima kukolja....a jasam dodao ...Danas u svakom kukolju ima zita...Fakat su takva vremena..kada pametan zacuti a fukara se digne na dvije noge i porushi sve ono shto se gradilo stoljecima..Na Balkanu je Sizifov posao oduvijek bio na cijeni..da nije tako ne bi bash na balkanu rodjen taj Sizif...Je l' tak':)))??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by melkior Thu 30 May - 19:52

frka wrote:Naravno najgore je generalizirati ali u svakom narodu postoji neshto prepoznatljivo shto im je imanentno.Niko nece reci za da su srbi ustashe iako je i srba bilo vjerojatno u manjoj kolichini u ustashama ..tako isto za chetnike iako je bilo jako puno hrvata i slovenaca u njima uglavnom su to srbi..Ja kada tipkam o tim stvarima uglavnom mislim na onaj primitivni kukolj koji se nalazi u svim tim ljudima sa balkana..Od malena me je zanimalo odakle to dolazi i kako se stvara taj mentalitet koji vlada tim prostorima..Kada se malo bolje pogleda skoro oduvijek pamet nije imala shanse zbog primitivizma koji je bio glasniji..Tako je i ovdje na forumu.Vecinu trigeruje neka rijech pa mesto zdravog razuma..pochnu da razmishljaju emotivno shto je po meni totalno glupo ..jer emocije su dobre samo u krevetu...pa pomislim da se budale ne zele jebat z menm..uplashim se pa pobjegnem:::)))Taj mentalitet ...njegovi korijeni to me jebe...mada znam da sve pochinje od neke stnice koja se kasnije razvije u neshto negativno i postane pravilo ponashanja stotina tisuca ljudi.Slovenci su blize zapadu pa su poprimili neke njihove individualistichke elemente u svome razmishljanu i ponashanju..Nijedna krajnost nije dobra...to je moje osobno mishljenje koje bashtinim iz iskustva.Sve u svemu glupo je generalizirati.Kada kazesh shto su nam radili...da li si pomislio shto ste im radili??Naravno na takav nachin nikada se ne moze doci do prave istine jer se pojavi onaj emotivni elemenat koji ubije razum u pojam,,Ja vjerujem da je sve u jebenom mentalitetu koji se stvara stotinama godina a nestaje nakon par tisuca godina..Kada shvatimo kako se stvara taj negativni mentalitet onda ce se znati i lijek protiv bolesti koja unishtava nemilice taj prelijepi prostor..Naravo u par rechenca se ne moze nishta reci pa uglavnom svi naginjemo stereotipima..Prije se govorilo u svakom zitu ima kukolja....a jasam dodao ...Danas u svakom kukolju ima zita...Fakat su takva vremena..kada pametan zacuti a fukara se digne na dvije noge i porushi sve ono shto se gradilo stoljecima..Na Balkanu je Sizifov posao oduvijek bio na cijeni..da nije tako ne bi bash na balkanu rodjen taj  Sizif...Je l' tak':)))??
Zaboravio sam ime, ali sredinom 19. stoljeća (doba Bachovog apsolutizma) jedan austrijski putopisac posjetio je Vojvodinu i pisao o običajima i naseljima koje j zatekao. Ostavio je dnevnik u kojem je ostalo zapisano kako  je u jednom vojvođanskom gradu pronašao ostatke rimskog slavoluka. Novi doseljenici su uništili ostatke tog slavoluka i iskoristili građevinski materijal jer ne žele da se zna da je na tom području prije njih ikada obitavala neka druga, ranija civilizacija. Čini mi se da se radilo o Sremskoj Mitrovici, ali nisam siguran. Čini mi se da upravo u tom primjeru leži sva dubina tragedije Balkana.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 19:53

by melkior Today at 13:26
Za vrijeme rata nedaleko moje kuće doselili su se Janjevci. Krasna obitelj s 12 djece. Kad su liječnici zabranili njegovoj ženi da više rađa jer je posljednji porod bio dosta težak i kompliciran, pater familias je pohodio lokalnog župnika da ga pita jel smije oženiti drugu ženu ako mu umre prva, jer on se zarekao da će imati 20-ero djece ..
=====================================================================================
Sa janjevcima sam bio jako dobar pa sam chak bio i gost u nekim njihovim kucama mada je poznato da oni kao i albanci ne dovode nikoga u svoju kucu osim obitelji i ljudi kojima iznimno vjeruju.
Iako su potomci starih dubrovchana ipak su poprimili mentalitet prostora u kojemu su zivjeli...pa tako i hercegovci razlichitih vjeroispovijesti su ipak mentalno skoro isti..Tako je i sa srbima iz hrvatske ..slichniji su jedni drugima nego sa srbima iz shumadije..zato su i krvolochniji jedni prema drugima .Opet ..se vracam na taj mentalitet koji me naveo da chak chtam Frojda sa 18 godina..Analiza i samopsihoanalza...ako se ne varam tako se zvala jedna od njegovih knjiga..Neshto sam malo dotakao...pa sam se bacio na etnografiju trazeci tamo korijene ali jebi ga zivot ne dopushta bavljenje onim shto nas zanima nego morash raditi na materijalnim vrijednostima ako zelish shkolovati i pravilno odgojiti djecu.No do danas me nije to pustilo...ta potraga za korijenima zla koje se ciklichno pojavljuje na tim prostorima..Zato sam i pocheo dolaziti na forum a posebno na ovaj jer jako puno primjera primitivizma se moze ischitati na kranu.Dobri su za zajbanciju jer onda pokazu josh vishe svoju prirodu pa dolazim do vishe materijala o porijeklu toga mentaliteta...'Za danas dosta..odoK malo trchat po pjeshchanim plazama,Jeben napor ali dobar za noge i za sport kojim se bavim..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by jastreb Thu 30 May - 20:00

n_razbojnik wrote: 
Da recimo, nije zapad kakav očekuješ od Austrije i Njemačke ali jest ono što čini prijelaz iz balkanije u zapadnu Europu...kao što je Apsurdistan u odnosu na BiH i Srbiju civilizacija
Ma je,vraga. Možda je Zagreb,Varaždin,Rijeka i Istra. Te Dubrovnik.

Ovo drugo je teški Balkan. Babina Zapadna Bosna je Amerika spram Korduna i Banije.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 20:02

melkior wrote:
frka wrote:Naravno najgore je generalizirati ali u svakom narodu postoji neshto prepoznatljivo shto im je imanentno.Niko nece reci za da su srbi ustashe iako je i srba bilo vjerojatno u manjoj kolichini u ustashama ..tako isto za chetnike iako je bilo jako puno hrvata i slovenaca u njima uglavnom su to srbi..Ja kada tipkam o tim stvarima uglavnom mislim na onaj primitivni kukolj koji se nalazi u svim tim ljudima sa balkana..Od malena me je zanimalo odakle to dolazi i kako se stvara taj mentalitet koji vlada tim prostorima..Kada se malo bolje pogleda skoro oduvijek pamet nije imala shanse zbog primitivizma koji je bio glasniji..Tako je i ovdje na forumu.Vecinu trigeruje neka rijech pa mesto zdravog razuma..pochnu da razmishljaju emotivno shto je po meni totalno glupo ..jer emocije su dobre samo u krevetu...pa pomislim da se budale ne zele jebat z menm..uplashim se pa pobjegnem:::)))Taj mentalitet ...njegovi korijeni to me jebe...mada znam da sve pochinje od neke stnice koja se kasnije razvije u neshto negativno i postane pravilo ponashanja stotina tisuca ljudi.Slovenci su blize zapadu pa su poprimili neke njihove individualistichke elemente u svome razmishljanu i ponashanju..Nijedna krajnost nije dobra...to je moje osobno mishljenje koje bashtinim iz iskustva.Sve u svemu glupo je generalizirati.Kada kazesh shto su nam radili...da li si pomislio shto ste im radili??Naravno na takav nachin nikada se ne moze doci do prave istine jer se pojavi onaj emotivni elemenat koji ubije razum u pojam,,Ja vjerujem da je sve u jebenom mentalitetu koji se stvara stotinama godina a nestaje nakon par tisuca godina..Kada shvatimo kako se stvara taj negativni mentalitet onda ce se znati i lijek protiv bolesti koja unishtava nemilice taj prelijepi prostor..Naravo u par rechenca se ne moze nishta reci pa uglavnom svi naginjemo stereotipima..Prije se govorilo u svakom zitu ima kukolja....a jasam dodao ...Danas u svakom kukolju ima zita...Fakat su takva vremena..kada pametan zacuti a fukara se digne na dvije noge i porushi sve ono shto se gradilo stoljecima..Na Balkanu je Sizifov posao oduvijek bio na cijeni..da nije tako ne bi bash na balkanu rodjen taj  Sizif...Je l' tak':)))??
Zaboravio sam ime, ali sredinom 19. stoljeća (doba Bachovog apsolutizma) jedan austrijski putopisac posjetio je Vojvodinu i pisao o običajima i naseljima koje j zatekao. Ostavio je dnevnik u kojem je ostalo zapisano kako  je u jednom vojvođanskom gradu pronašao ostatke rimskog slavoluka. Novi doseljenici su uništili ostatke tog slavoluka i iskoristili građevinski materijal jer ne žele da se zna da je na tom području prije njih ikada obitavala neka druga, ranija civilizacija. Čini mi se da se radilo o Sremskoj Mitrovici, ali nisam siguran. Čini mi se da upravo u tom primjeru leži sva dubina tragedije Balkana.

Izgleda da nisu dobro uradili posao pošto postoji arheološko nalazište ,,sirmium”, koje je u lepenski vir, medianu, viminacium i feix romulianu najpoznatije arheološko nalazište u Srbiji...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 20:05

Ja sam chak uvjeren da je vecina balkanaca toliko genetski izmijeshana da je glupo govoriti o nekoj chistoci ...srbin ..hrvat ...kurac palac..pa zato ih i zajbavam da su zadnji srbi izginuli na kosovu a hrvati na sigetskom polju::))
Da taj rushilachki menalitet postoji u svkom od nas..Ja sam dozivio sebe u jednoj situaciji kada sam shvatio da zbog nepravde mogu ubiti pet ljudi koji su bili ispred mene a ja imao beretu za pojasom..Nikada se u zivotu nisam uplashio toliko kao sam sebe..Sreca da je bio jedan frend samnom pa mi spasio zivot a i onima drugima..Jebo te..zbog jedne rijechi ilipar njih spremni smo ubiti..Pa fakat je to bolesno..Ponos te moze uzemljiti ...zato nakon toga iskustva izbjegavam ljude koji imaju dijametralno mishljenje sa mojim ...koji ne znaju slushati shto govorish..nego se ulove za neku rijech koja im odgovara ili ne odgovara i onda guslaju to danima,,,godinama,,,pa pochne mashta da radi....i to predje na selo...grad ..pokrajinu...drzavu...kontinent...postaje pravilo ...Brale ...ljudski mozak je ludilo::)))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by n_razbojnik Thu 30 May - 20:15

jastreb wrote:
n_razbojnik wrote: 
Da recimo, nije zapad kakav očekuješ od Austrije i Njemačke ali jest ono što čini prijelaz iz balkanije u zapadnu Europu...kao što je Apsurdistan u odnosu na BiH i Srbiju civilizacija
Ma je,vraga. Možda je Zagreb,Varaždin,Rijeka i Istra. Te Dubrovnik.

Ovo drugo je teški Balkan. Babina Zapadna Bosna je Amerika spram Korduna i Banije.
Nwe znam po čemu su Rijeka i Istra...Rijeka izgleda kao Vladivostok, a mentalno je još i gore... dobro istra ima i kokaina, jebe se njima

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 20:34

frka wrote:Naravno najgore je generalizirati ali u svakom narodu postoji neshto prepoznatljivo shto im je imanentno.Niko nece reci za da su srbi ustashe iako je i srba bilo vjerojatno u manjoj kolichini u ustashama ..tako isto za chetnike iako je bilo jako puno hrvata i slovenaca u njima uglavnom su to srbi..Ja kada tipkam o tim stvarima uglavnom mislim na onaj primitivni kukolj koji se nalazi u svim tim ljudima sa balkana..Od malena me je zanimalo odakle to dolazi i kako se stvara taj mentalitet koji vlada tim prostorima..Kada se malo bolje pogleda skoro oduvijek pamet nije imala shanse zbog primitivizma koji je bio glasniji..Tako je i ovdje na forumu.Vecinu trigeruje neka rijech pa mesto zdravog razuma..pochnu da razmishljaju emotivno shto je po meni totalno glupo ..jer emocije su dobre samo u krevetu...pa pomislim da se budale ne zele jebat z menm..uplashim se pa pobjegnem:::)))Taj mentalitet ...njegovi korijeni to me jebe...mada znam da sve pochinje od neke stnice koja se kasnije razvije u neshto negativno i postane pravilo ponashanja stotina tisuca ljudi.Slovenci su blize zapadu pa su poprimili neke njihove individualistichke elemente u svome razmishljanu i ponashanju..Nijedna krajnost nije dobra...to je moje osobno mishljenje koje bashtinim iz iskustva.Sve u svemu glupo je generalizirati.Kada kazesh shto su nam radili...da li si pomislio shto ste im radili??Naravno na takav nachin nikada se ne moze doci do prave istine jer se pojavi onaj emotivni elemenat koji ubije razum u pojam,,Ja vjerujem da je sve u jebenom mentalitetu koji se stvara stotinama godina a nestaje nakon par tisuca godina..Kada shvatimo kako se stvara taj negativni mentalitet onda ce se znati i lijek protiv bolesti koja unishtava nemilice taj prelijepi prostor..Naravo u par rechenca se ne moze nishta reci pa uglavnom svi naginjemo stereotipima..Prije se govorilo u svakom zitu ima kukolja....a jasam dodao ...Danas u svakom kukolju ima zita...Fakat su takva vremena..kada pametan zacuti a fukara se digne na dvije noge i porushi sve ono shto se gradilo stoljecima..Na Balkanu je Sizifov posao oduvijek bio na cijeni..da nije tako ne bi bash na balkanu rodjen taj  Sizif...Je l' tak':)))??

stani brenzaj! ustaša je srpska riječ ustaše su srbi a ne hrvati, hrvati su četnici po nazivu četa. nevjejovatno ali istinito.

SRBI SU BILI USTAŠE VEKOVIMA PRE HRVATA

Kralj Petar I Karađorđević je izdao knjigu pod nazivom "Dnevni zapisi jednog ustaša o bosansko-hercegovačkom ustanku 1875-1876. godine", dok je veliki Valtazar Bogišić napisao "Nacrt zakona za hercegovačke ustaše" kojim je pokušao da predloži ustrojstvo revolucionarnog antiosmanlijskog pokreta prekodrinskih Srba. To nije sve.

Kada Srbin želi da uvredi Hrvata, nazove ga ustašom (naravno, ako taj Hrvat nije ustaša, pošto ako jeste onda nije uvreda). Kada Hrvat duboko zaglibi u nacionalističko onanisanje, onda se diči svojim ustaštvom. U post-ratovskoj svesti, ustaša je hrvatska reč i samo Hrvat može biti ustaša (mada velika većina Hrvata to nisu, da bi bio ustaša taj etnički uslov moraš da ispuniš).

Problem sa tom konstrukcijom je što ona ne odgovara etimološkim i istorijskim činjenicama. Ustaša je reč koja dolazi od glagola "ustati", i sinonim je za reč "ustanik". Šta više, ustanik bi mogla da bude novija reč, budući da je navodno još Vuk Karadžić srpske ustanike s početka XIX stoleća nazivao i ustašama.

Nema nikakve sumnje da je to bila glavna reč koja se odnosila na srpske ustanike u Bosni i Hercegovini tokom pobune protiv Osmanlijskog carstva 1875-78. godine.

Niti su oni sebe zvali ustanicima, niti su ih Srbi iz okolnih zemalja tako zvali. Oni su bili ustaše koje su dizale "ustaške barjake".

Kako to znamo? Kralj Petar I Karađorđević je u Nevesinjskoj pušci učestvovao pod nom d'gerom Petar Mrkonjić, da bi sakrio svoj identitet od obrenovićevskih agenata (Mrkonjić Grad nosi ime po tom njegovom pseudonimu). Nakon što se ustanak završio naš je monarh objavio knjigu pod nazivom "Dnevni zapisi jednog ustaša o bosansko-hercegovačkom ustanku 1875-1876. godine".

Istovremeno s tim, Valtazar Bogišić (srpski istoričar prava, ministar pravde Crne Gore, član Ujedinjene omladine srpske) napisao je "Nacrt zakona za hercegovačke ustaše" kojim je pokušao da predloži ustrojstvo tog po svemu revolucionarnog antiosmanlijskog pokreta Srba preko Drine. Bio je to svojevrsni ustav ondašnjih srpskih "ustaša" u Hercegovini.

Tu se priča ne završava. Nevesinjski ustanak izazvao je ratove Srbije i Crne Gore sa Turskom (kasnije se uplela i Ruska imperija, iz čega je Bugarska oslobođena). Tokom tih ratova, istoričar Miloš Milojević osniva dobrovoljačke jedinice koje nose čudesne nazive. Čudesne iz ove perspektive.

Naime, u pitanju su Moravsko-dobričko-dobrovoljački ustaški kor, Dobrovoljačko-ustaški raško-ibarski kor i Deževsko-ibarsko-ustaški kor. Ove paravojne formacije oslobodile su čak četiri stotine srpskih sela tih godina, i navodno se nikada nisu povukli sa bojišta.

E sad, možda je "ustaša" i hrvatska reč, možda je istinski srpsko-hrvatska, kao i mnoge druge, ali prvo pouzdano korišćenje te reči u Hrvata odigralo se 1929. godine formiranjem organizacije "Ustaša – Hrvatski revolucionarni pokret".

Uglavnom, danas zvuči perverzno nazvati kralja Petra I - ustašom. A ipak, on je sebe upravo tako zvao.

Poenta je sledeća: ne bi trebalo da se odričemo nijedne sprske reči zbog trenutnih istorijskih okolnosti, niti bi očigledne srpske reči trebalo da odbacujemo zato što zvuče "hrvatski" jer ih Hrvati koriste dok mi koristimo tuđice. Ako tako budemo radili, na kraju ćemo ostati bez i jedne jedine reči.

https://www.telegraf.rs/zanimljivosti/2482246-sokantno-ustasa-je-srpska-rec-srbi-su-bili-ustase-vekovima-pre-hrvata-foto
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 20:38

To je ona priča o 3 nevesinjske puške... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Guest Thu 30 May - 20:57

Serbia Strong wrote:To je ona priča o 3 nevesinjske puške... Basketball

da. nije to priča to je istina povijest nemogu sad naći nadgrobne spomenike srba iz tog doba gdje uklesamo ćirilicom piše ustaša pa ime i prezime i godine rođenja i smrti. ili poginuo tad i tad u toj bitci...

Hercegovački ustanak (1875.-1878.), Bosansko-hercegovački ustanak ili Nevesinjska puška bio je pretežno srpski ustanak podignut u okolini Nevesinja 1875. godine protiv otomanske vlasti koji se ubrzo proširio na cijelu Bosnu i Hercegovinu. Trajao od 9. srpnja 1875. do 4. kolovoza 1877. godine.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hercegovački_ustanak_(1875.-1878.)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by melkior Thu 30 May - 20:57

jastreb wrote:
n_razbojnik wrote: 
Da recimo, nije zapad kakav očekuješ od Austrije i Njemačke ali jest ono što čini prijelaz iz balkanije u zapadnu Europu...kao što je Apsurdistan u odnosu na BiH i Srbiju civilizacija
Ma je,vraga. Možda je Zagreb,Varaždin,Rijeka i Istra. Te Dubrovnik.

Ovo drugo je teški Balkan. Babina Zapadna Bosna je Amerika spram Korduna i Banije.
Ovako: precizno, geografska podjela između Srednje Europe i Balkana prolazi rijekom Savom. Kulturološki, tamo gdje naiđete na veliku pivnicu u središtu grada jest srednja Europa. Tamo gdje pivnicu zamijeni ćevapdžinica, tamo počinje Balkan. Tamo gdje ćevapdžinicu zamijeni konoba, tamo počinje Mediteran. Uz groblja, upravo pivnice, ćevapdžinice i konobe čine suštinu razlike između Srednje Europe, Balkana i Mediterana, na onoj najosnovnijoj, primarnoj razini.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by vuksadinare Thu 30 May - 21:03

Jbg..onda je stanojko ustasa :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99131
2015-09-08


Back to top Go down

Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo - Page 2 Empty Re: Srpska premijerka Brnabić nazvala Albance 'šumskim ljudima' i dobila rampu za ulazak na Kosovo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum