ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:12

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 V4575

Evo ga.
Srbija 102% BDPa Yuge(dakle Srbija sa vojvodinom prosjek), Hrvatska 127% BDPa Yuge, dakle množi sve brojeve sa faktorom 1.27


AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by Ringo10 4/5/2019, 14:17

AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
AlfaOmega wrote:Kad je bija rat između Irana i Iraka, znaš kak ti je išlo. Prvo se irački brod ukrca u jugoslovensku luku i napuni streljivom, odmah posli njega eto ti iranskog. I tako misecima...
Profit domaće naminske industrije je bija ka u priči. 
A Energoinvest, Hidrogradnja, Famos... tendera po cilom Bliskom istoku, to nemreš sve stići. I onda se čude ljudi kak se moglo besplatno ići na more, jbt. Pa kak neće, firme dobro radile, radnici imali trinestu plaću plus more.
I plus stan još od stambenog fonda.

gle moj kurac je veći od tvoga.
kako se to dokazuje? slika se kurac i usporede se slike

ti tvrdiš da je yugoslavija imala industriju. ja tvrdim da nije. ja ti pošaljem brojke koliko je izvoz yugoslavenske industrije, ti tipkaš o iračkim i iranskim brodovima.

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Industrija-jugoslavia

evo ti industrijska proizvodnja yugoslavije po radniku

Njemački industrijski radnik proizvodi 6300 $ dobara po glavi, moćni bosanac i hrvat i srbin proizvode 880 $

Razlika je točno da je njemački industrijski radnik 7.15puta produktivniji.  Znaš šta znači 7.15 puta produktivniji?
Znači da što je za proizvesti nešto yugoslavenskom radniku trebala cijela smjena od 8sati, švabo je to napravio za 1sat i 10minuta.

Talijanski radnik je proizvodio 4700$ industrijske robe, dakle jebeni talijan je bio 5.3 puta produktivniji od yugoslavena.
dakle što je yugoslovenu trebalo 8h sati, talija bi to napravio u 1ipo uru.

Japanac je bio čak 8 puta produktivniji. Zato se Italija koja je malo lošija i dalje može konkurirati sa švabom, jer  - japancu treba 1h , švabi treba 1h i 10 minuta, a talijanu 1h i 30minuta..
a jebenom moćnom yugoslovenu treba 8h . to ti je matematika,  netreba vam diferencijalni račun za ove brojeve.

evo ako usporediš sa kime se yugoslavija mogla uspoređivati to je bila rumunjska, mađarska, bugarska, dakle to su bili naša razina prije 91. od albanije je yugoslovenski radnik bio duplo produktivniji.
pazi mi smo tek od šiptara bilo 2x produktivniji. od crnih šiptara. a isto vremeno, 7x slabiji od švaba.

proizvodnja grčkog radnika, tadašnje najsiromašnije zemlje EU koja je bila u polu-građanskom ratu je bio 1500$ po glavi stanovnika. Dakle jebeni Grci u takvoj raspaloj državi su bili duplo produktivniji od vas yugoslovena.

Današnja RH ima industrijski output po glavi stanovnika mislim čak i veći od grčke ili tu negdje. ALi i mi smo vukojebina za sebe.

imaš li ti ikakve relevatne izvore , koji pokazuju da je yugoslavija bila moćna ekonomija? mislim, aj kako ćeš mi objasniti hiperinflaciju(nestašice) ?

A imas li ikakvu usporedbu po republikama bivse SFRJ tamo negdje na vrhuncu Juge i danasnjih istih tih  republika bivse SFRJ.

imao sam moram iskopati. znam iz glave da smo imali 20-30% veći BDP od prosjeka yuge. Dakle ovi podaci su prosjek. Ako onda ideš gledati RH u Yugi, onda pomnoži sve ove brojeve sa faktorom 1.25 ili 1.3

Dakle onda bi industrijska produktivnost RH radnika u Yugi bila 800$ *1.3 = 1040 $. njemački je i dalje 6200$, dakle razlika je taman 6puta. Nije više 7.15puta.

I dalje očaj.
idem iskopati
MA dobro, ono sto se nazivalo socijalizmom je bilo ekonomski neefikasno i nije moglo dalje opstati. 

E sad je ovdje pitanje hipotetsko naravno, kako bi izgledala Juga sa reformama poput Kineskih ili mozda i ruskih, sa otvorenim trzistem i uvozom svega ovako kao danasnje republike bivse SFRJ.

Nije nikakva mudrost otvoriti zemlju i domace trziste za uvoz svega i svacega, to bi i Juga uradila da je opstala i vec je bila na tome tragu. Mudrost je sacuvati svoju proizvodnju i industriju u takvoj ekonomskoj klimi i konkurenciji i transformirati svoju ekonomiju.

Republike bivse SFRJ UGLAVNOM NISU USPJELE u tome.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:19

Juga je imala resurse, samim tim i reference. I bilo je ideja da se reformira, ali stranci su već bacili to sime mržnje u glupe glave Balkanaca, i točak povisti je krenija u drugom smiru.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:19

AlfaOmega wrote:Slažem se da je proizvodnja Unisa, Pretisa, Famosa, Končara i Obodina bila neusporedivo veća 80tih, neg ranijih 90tih, kad je političko rukovodstvo već sve razjebalo.
Recimo tender samo jedne Hidrogradnje u Iraku krajem 80tih je vridija milijardu dolara. Tad, jel...
Energoinvest u Libiji je ima par takvih tendera u manje-više istoj vridnosti.
Sam Famos je uspija izvesti transporterskih motora (da zamisli, proizvodnja jbt) u vridnosti od čak 950 milijuna, a kupovala ih čak i Amerika, zamisli. 
Hrvatska danas ima proizvodnju i tendere u kojoj vridnosti? Koliko je mašina izvezeno et bar u SAD?

Ti spominješ firme. Meni je cura radila do nedavno u firmi koja u Splitu ima par stotina inžinjera, i sama ta firma za koju vjerojatno ako nisi IT struke , nisi čuo, napravi godišnje pola milijarde kuna izvoza industrije.
A nisi čuo.

naravno te brojke kurca ne znače, - stavljaju se brojke na razini cijele države i stavi se link;
evo neda mi se sa DZSa vaditi podatke ali nevirujem da bi novinari lagali(sve se provjeri na DZSu)

http://hr.n1info.com/Biznis/a368753/Uvoz-u-Hrvatsku-raste-po-dvostruko-vecoj-stopi-nego-izvoz.html

Hrvatski izvoz u protekloj godini bio je vrijedan 107,6 milijardi kuna,

107,6 milijardi kuna je industrijski izvoz RH.
16milijardi $
mislim realno to je goli kurac, ali opet nije niti tako mala cifra.

Na ovim gore slikama, vidi se ;
Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Izvoz-jugoslavia

Izvoz yugoslavije po glavi stanovnika 700$, pomnoži sa 24milijuna stanovnika = 17milijardi $?
opet niti brojka od 17milijardi $, neznači, treba vidjeti koja je vrijednost $ po kojoj godini. koja je bazna godina za dolar.

Mislim izvoz RH industrije je sigurno nešto veći od YU izvoza, taman je tolika razlika u kvaliteti RH sada i RH u socijalizmu. A RH sada je kurac, što znači da je YUga bila goli kurac

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:22

Kaj je danas pola milijarde kuna u odnosu na milijardu dolara iz godine 1988?
Pravi prihod i Končar i srbijanska Lasta. Ali gdi to ide? Koliko se oporezuje dobiti? Zakaj su autoceste pod koncesijom?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:23

Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
AlfaOmega wrote:Kad je bija rat između Irana i Iraka, znaš kak ti je išlo. Prvo se irački brod ukrca u jugoslovensku luku i napuni streljivom, odmah posli njega eto ti iranskog. I tako misecima...
Profit domaće naminske industrije je bija ka u priči. 
A Energoinvest, Hidrogradnja, Famos... tendera po cilom Bliskom istoku, to nemreš sve stići. I onda se čude ljudi kak se moglo besplatno ići na more, jbt. Pa kak neće, firme dobro radile, radnici imali trinestu plaću plus more.
I plus stan još od stambenog fonda.

gle moj kurac je veći od tvoga.
kako se to dokazuje? slika se kurac i usporede se slike

ti tvrdiš da je yugoslavija imala industriju. ja tvrdim da nije. ja ti pošaljem brojke koliko je izvoz yugoslavenske industrije, ti tipkaš o iračkim i iranskim brodovima.

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Industrija-jugoslavia

evo ti industrijska proizvodnja yugoslavije po radniku

Njemački industrijski radnik proizvodi 6300 $ dobara po glavi, moćni bosanac i hrvat i srbin proizvode 880 $

Razlika je točno da je njemački industrijski radnik 7.15puta produktivniji.  Znaš šta znači 7.15 puta produktivniji?
Znači da što je za proizvesti nešto yugoslavenskom radniku trebala cijela smjena od 8sati, švabo je to napravio za 1sat i 10minuta.

Talijanski radnik je proizvodio 4700$ industrijske robe, dakle jebeni talijan je bio 5.3 puta produktivniji od yugoslavena.
dakle što je yugoslovenu trebalo 8h sati, talija bi to napravio u 1ipo uru.

Japanac je bio čak 8 puta produktivniji. Zato se Italija koja je malo lošija i dalje može konkurirati sa švabom, jer  - japancu treba 1h , švabi treba 1h i 10 minuta, a talijanu 1h i 30minuta..
a jebenom moćnom yugoslovenu treba 8h . to ti je matematika,  netreba vam diferencijalni račun za ove brojeve.

evo ako usporediš sa kime se yugoslavija mogla uspoređivati to je bila rumunjska, mađarska, bugarska, dakle to su bili naša razina prije 91. od albanije je yugoslovenski radnik bio duplo produktivniji.
pazi mi smo tek od šiptara bilo 2x produktivniji. od crnih šiptara. a isto vremeno, 7x slabiji od švaba.

proizvodnja grčkog radnika, tadašnje najsiromašnije zemlje EU koja je bila u polu-građanskom ratu je bio 1500$ po glavi stanovnika. Dakle jebeni Grci u takvoj raspaloj državi su bili duplo produktivniji od vas yugoslovena.

Današnja RH ima industrijski output po glavi stanovnika mislim čak i veći od grčke ili tu negdje. ALi i mi smo vukojebina za sebe.

imaš li ti ikakve relevatne izvore , koji pokazuju da je yugoslavija bila moćna ekonomija? mislim, aj kako ćeš mi objasniti hiperinflaciju(nestašice) ?

A imas li ikakvu usporedbu po republikama bivse SFRJ tamo negdje na vrhuncu Juge i danasnjih istih tih  republika bivse SFRJ.

imao sam moram iskopati. znam iz glave da smo imali 20-30% veći BDP od prosjeka yuge. Dakle ovi podaci su prosjek. Ako onda ideš gledati RH u Yugi, onda pomnoži sve ove brojeve sa faktorom 1.25 ili 1.3

Dakle onda bi industrijska produktivnost RH radnika u Yugi bila 800$ *1.3 = 1040 $. njemački je i dalje 6200$, dakle razlika je taman 6puta. Nije više 7.15puta.

I dalje očaj.
idem iskopati
MA dobro, ono sto se nazivalo socijalizmom je bilo ekonomski neefikasno i nije moglo dalje opstati. 

E sad je ovdje pitanje hipotetsko naravno, kako bi izgledala Juga sa reformama poput Kineskih ili mozda i ruskih, sa otvorenim trzistem i uvozom svega ovako kao danasnje republike bivse SFRJ.

Nije nikakva mudrost otvoriti zemlju i domace trziste za uvoz svega i svacega, to bi i Juga uradila da je opstala i vec je bila na tome tragu. Mudrost je sacuvati svoju proizvodnju i industriju u takvoj ekonomskoj klimi i konkurenciji i transformirati svoju ekonomiju.

Republike bivse SFRJ UGLAVNOM NISU USPJELE u tome.

Kina je 1979 uvela kapitalizam i krenulo je.
Kada je YUga bankrotirala prvi put 1980, tadašnji MMF i USA su predlagali Yugi da uvede Kineski model. Dakle da uvedu kapitalizam i slobodno tržište, a da partija zadrži vlast.
Partija naravno odbila. Odbili uvesti kapitalizam, i kasnije završilo kako je završilo.
Marković i Yugoslavenski neki ekonomisti su čak početkom 90tih imali plan uvođenja kapitalizma, ali država se raspala već u ratu.
A 80tih, partijsko vodstvo nije htjelo uvesti kapitalizma. Da se uveo kapitalizam 80tih, vrlo lako bi se izbjegao rat, vjerojatno bi se države odvojile, ali bi se izbjegao rat, kasnije bi se možda opet ujedinile u labavi ekonomski savez(kao Rusija i Bjelorusija i Kazahstan itd), i standard bi bio kudikamo-veći od Vardara do Triglava i nebi bilo rata.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:25

Nije goli kurac ak uzmeš u obzir da su tvrtke pri davale stanarska prava. A danas robuješ za stan komercijalnoj banci. Koja opet ne razvija tvoju zemlju u miri u kojoj razvija svoju matičnu, jel. 
Na more se išlo besplatno. Danas ti moraš se cjenkati kad odeš na more. Ili ako si ima sreće pa uspija, uzet ćeš hotel. Ali nisu svi uspili. Zato jako puno ljudi i biži ih Hrvatske, đoda.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:29

AlfaOmega wrote:Kaj je danas pola milijarde kuna u odnosu na milijardu dolara iz godine 1988?
Pravi prihod i Končar i srbijanska Lasta. Ali gdi to ide? Koliko se oporezuje dobiti? Zakaj su autoceste pod koncesijom?

Pa evo
https://www.theodora.com/wfb/1992/rankings/exports_million_0.html
Izvoz Yugoslavije za 91. 13.3 milijardi $.
Koliko to danas vrijedi?
jednostavno.

https://www.usinflationcalculator.com/

Ubaciš godinu 1991, kraj 2019, dobiješ izvoz u današnjim omjerima, 25milijardi $.

Yuga imala 24milijuna stanovnika, što znači za današnje omjere 1000$ po glavi stanovnika današnji omjer.

RH je tada imala malo manje od 5milijuna stanovnika.. 5000*1000= to bi značilo da je RH u Yugi tada izvozila 5milijardi $ industrije.
edit(mi smo bili 25% efikasniji, dakle 5milijardi množiš sa 1.25 dobiješ oko 6 milijardi)

Prošle godine je izvezla 13.3milijarde $

Eto to vam je moji ljudi ekonomija.

Opet velik dio izvoza ide u Sloveniju , Bih i Srbiju.  Međutim nevalja otpisati cijeli izvoz za te zemlje, jer to znači da RH ne izveze dio u navedene zemlje, da bi sigurno jedan dio proizvodnje otišao vanka. TO je već faktor igranja.

Sada treba vidjeti koliko smo izvezli u srbiju, BiH i Sloveniju, i onda toga oduzeti od ukupnog izvoza(ne oduzeti sve, jer da nema Srbije sigurno bi se dio proizvodnje probio vanka). - recimo oduzmemo pola.

Opet bi ostalo da minimalno RH izvozi 2x više nego u socijalizmu. (nakon edita brojka je vjerojatno između 1,5 i 2x)

To je opet sranje, kad bi gledao podatke recimo slovačke , sigurno bi brojka bila 6-7 možda i 10x veća


Last edited by AssadNaPodmornici on 4/5/2019, 14:31; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:31

Kvantitet para ni nužno i kvalitet ekonomije. Kak točno prosičan Hrvat ima korist od tog izvoza?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:32

AlfaOmega wrote:Kvantitet para ni nužno i kvalitet ekonomije. Kak točno prosičan Hrvat ima korist od tog izvoza?
satralo mi mozak, nešto se trudim programirati.. povlačim sa teme :D
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:32

Srićno s bitcoinima.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:33

AlfaOmega wrote:Nije goli kurac ak uzmeš u obzir da su tvrtke pri davale stanarska prava. A danas robuješ za stan komercijalnoj banci. Koja opet ne razvija tvoju zemlju u miri u kojoj razvija svoju matičnu, jel. 
Na more se išlo besplatno. Danas ti moraš se cjenkati kad odeš na more. Ili ako si ima sreće pa uspija, uzet ćeš hotel. Ali nisu svi uspili. Zato jako puno ljudi i biži ih Hrvatske, đoda.
nisam rekao da je RH puno bolja. malo jest bolja, ali i dalje goli kurac. zar ja svaki put moram naglašavati da je RH goli kurac malo bolja od Yuge ali i dalje kurac, kao što moram naglašavati da navijam za Assada.
Sleep

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:34

Ne moraš ovo drugo :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by Ringo10 4/5/2019, 14:35

AssadNaPodmornici wrote:
AlfaOmega wrote:Kaj je danas pola milijarde kuna u odnosu na milijardu dolara iz godine 1988?
Pravi prihod i Končar i srbijanska Lasta. Ali gdi to ide? Koliko se oporezuje dobiti? Zakaj su autoceste pod koncesijom?

Pa evo
https://www.theodora.com/wfb/1992/rankings/exports_million_0.html
Izvoz Yugoslavije za 91. 13.3 milijardi $.
Koliko to danas vrijedi?
jednostavno.

https://www.usinflationcalculator.com/



RH je tada imala malo manje od 5milijuna stanovnika.. 5000*1000= to bi značilo da je RH u Yugi tada izvozila 5milijardi $ industrije.
edit(mi smo bili 25% efikasniji, dakle 5milijardi množiš sa 1.25 dobiješ oko 6 milijardi)

Prošle godine je izvezla 13.3milijarde $

A ne, necemo tako. Izvoz tada i sada su neusporedivi.

Od toga izvoza Hrvatske danas od 13.3 milijarde   odbij zemlje bivse SFRJ ili na izvoz Hrvatske u Jugi od tih 5 milijardi dodaj ono sto se izvozilo u ostale republike.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:43

evo naša sam za 2017
https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2018/04-02-02_01_2018.htm

Izvoz u BiH 10.4milijarde kn = 1,6milijardi $
Izvoz u Srbiju 5milijardi kn = 0.75milijadi $
Izvoz u Sloveniju 11,5milijardi kn = 1,74milijarde $
Izvoz u Makedoniju , Kosov, Crna gora 2.5milijardekn = 0.35millijard $
zbrojiš ovo dobije 4,5milijardi $ izvoza na EX you.

Oduzmeš od 13.3 milijarde - ostane ti 9milijardi $(tu negdje)
usporediš izvoz i YUge 6milijardi $


RH danas izvozi za nekih 50% više nego u socijalizmu. Eto. Srednja žalost

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AssadNaPodmornici 4/5/2019, 14:44

a sada imamo očajnu industriju, a možeš misliti kolkiko je tada bila očajnija.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20937
2018-06-14


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by Ringo10 4/5/2019, 14:53

AssadNaPodmornici wrote:a sada imamo očajnu industriju, a možeš misliti kolkiko je tada bila očajnija.
Cekaj, mozda sam ja neupucen, ali koju vi to industriju imate?

OK, Gavrilovic vam radi sa nekih 20% predratnih kapaciteta, tu je nesto malo i Podravka ... za ostalo ... ja se ispricavam, ali ne znam.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:54

Nije. Kad izvoziš motor u SAD po visokim standardima, to nije očaj. I to se nemre porediti sa pivom koje izvoziš u susidnu Srbiju ili Bosnu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by Guest 4/5/2019, 14:58

Yoda,Ringec..Alfić je dobro rekao za one firme koje su radile po srednjem istoku i sjeveru afrike..brutalna lova..
NE ZABORAVITI ISTO CINJENICU da je trebalo u Juzi staroj stalno financirati rocnu vojsku od miljun ljudi..RH nije sposobna uopce imati rocnu vojsku s obzirom na troskove..financirala su se masa drustvenih projekata i stvari,Jugići iz svih republika su bili stalni gosti na jandranskoj obali..Sada samo elita,vecina provede ljetne odmore doma..
U Juzi su sVI radnici iz bilo kojeg poduzeca,imali svoje Odmaralite na obali,i po nekoj smjesnoj sumi,su ljetovali sa obitelji..

Isto tako se subvencioniralo sve i svasta..od hrane direktno iz firmi po dampinskoj cijeni do ogrijeva i sveg ostalog..

Istina,zato su primanja bila skromna,a konkurentnost nikakva...

Ipak,sjecam se da sam imao placu u secerani 300 deemova,kojih sam 100 davao u kucu,100 trosio cjeli mjesec,a imao curu i stalno visili po picerijama i kaficima diskotekama..i 100 je jos bilo u dzepu,kad je sljedeca placa stizala na racun..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by AlfaOmega 4/5/2019, 14:59

Isto ka da Kažeš da su Kinezi najveći proizvodzać danas samo zato jerbo prednjače u izvozu igračaka. Pa jbt, onda je i Etiopija jedan od najkul proizvodzača jerbo izvoze na tone i tone kave. Bolje se živi u Etiopiji neg u Jugoslaviji, yey

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by Guest 4/5/2019, 14:59

AssadNaPodmornici wrote:a sada imamo očajnu industriju, a možeš misliti kolkiko je tada bila očajnija.
Nope Dude...tehnologija se uglavnom uvozila iz Nizozemske i svabije..i u periodu 60-80,se sve gradilo i bilo u to vrijeme moderno.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH - Page 3 Empty Re: Ni Erdoganu vise ne vjeruje carsija samo Amerika!Ako padne Amerika pada i BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum