ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 21/4/2019, 18:54

Gnječ wrote:

i tih par sati je previše. skužih da je filozofija postala neka vrsta ateističke religije. but i'm a thinker not a philosopher. thinker bi bila neka evoluirana vrsta filozofa. izgleda isto ali nije razlika je drastična.

Nije nikakav a kamoli posebnog značaja vrijedan pothvat imati mišljenje o bilo čemu, jer mišljenje ionako svi imaju. Da sad ne navodim sočniju verziju te spoznaje.
Thinker nije nikakva evoluirana vrsta filozofa. Razliku sam, ako ona postoji, već naveo ranije.
Thinker može biti i običan sofist, a punokrvni filozof se mora držati kako barem onih dobro poznatih (notornih) činjenica tako i ograda logike, inače se ne može smatrati i nema (ga se) pravo nazivati punokrvnim filozofom.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 21/4/2019, 19:57

violator wrote:Bas se logirala da si pogledas ovo..


Negdje od sedme minute..



objekt ima oblik potkove na stažnjim djelovima potkove jesu kao neki pogonski "motori" otvori iz kojih izlazi plazma plave boje ta se plazma spaja sa lijevim i desnim otvorom i stvara mlaz plazme u obliku luka. neznam s čime bi usporedio tu plazmu. oblik objekta vrlo je sličan onom alienskom brodu iz filma Prometheus.

skoro pa su isti.

Denkverbot - Page 12 Maxresdefault

Denkverbot - Page 12 X205sl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 21/4/2019, 20:53

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

i tih par sati je previše. skužih da je filozofija postala neka vrsta ateističke religije. but i'm a thinker not a philosopher. thinker bi bila neka evoluirana vrsta filozofa. izgleda isto ali nije razlika je drastična.

Nije nikakav a kamoli posebnog značaja vrijedan pothvat imati mišljenje o bilo čemu, jer mišljenje ionako svi imaju. Da sad ne navodim sočniju verziju te spoznaje.
Thinker nije nikakva evoluirana vrsta filozofa. Razliku sam, ako ona postoji, već naveo ranije.
Thinker može biti i običan sofist, a punokrvni filozof se mora držati kako barem onih dobro poznatih (notornih) činjenica tako i ograda logike, inače se ne može smatrati i nema (ga se) pravo nazivati punokrvnim filozofom.

ono što sam pričao. znači filozofija i filozofi su neka elitna vrsta koja ne misli jer mišljenje svatka budala ima, koja ne razmišlja jer svaki čovjek koji nešto radi automatski razmišlja. razmišljaju i oni koji danu uopće ne razmišljaju. oni razmišljaju kao i svi ostali dok spavaju. ustvari ajmo reći da spavanje ne postoji nego ćemo to sad zvati filozofiranje u besvjesnom stanju.

šta još? zašto bi moje mišljenje bilo manje vrijedno od nekog čistokrvnog filozofa debila? ha? tko će to prosuditi? ti? elita? tajna elitna društva? zašto bi ičije mišljenje bilo bezvrijedno u odnosu na te tvoje kako si ono ih nazvao čistokrvne filozofe? kakvi su tito čistokrvni filozofi? iz koje se pičke rađaju? čistokrvne?

de ba bolan bre šejker ne budali odi uzmi bulidžu i obriši mindžu kravi pa malo njuši možda ti se napali libido.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 21/4/2019, 21:04

Gnječ wrote:
šta još? zašto bi moje mišljenje bilo manje vrijedno od nekog čistokrvnog filozofa debila? ha? tko će to prosuditi? ti? elita? tajna elitna društva? zašto bi ičije mišljenje bilo bezvrijedno u odnosu na te tvoje kako si ono ih nazvao čistokrvne filozofe? kakvi su tito čistokrvni filozofi? iz koje se pičke rađaju? čistokrvne?

Teorije zavjera, a?
Svi te progone, a?
Malo te trese paranoja, a?
Ajde dobro. Kako sam već rekao, svakome njegovo, a ovo nabrojano je očito tvoje i neka ti bude.
I kakvi su te sad čistokrvni filozofi spopali? Tko je uopće spomenuo čistokrvne filozofe?
Ja sam govorio u punokrvnim filozofima, a ne čistokrvnim, a i ti ćeš priznati da između ta dvije kvalifikacije ipak postoje stanovite i ne tako male razlike.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 21/4/2019, 21:09

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
šta još? zašto bi moje mišljenje bilo manje vrijedno od nekog čistokrvnog filozofa debila? ha? tko će to prosuditi? ti? elita? tajna elitna društva? zašto bi ičije mišljenje bilo bezvrijedno u odnosu na te tvoje kako si ono ih nazvao čistokrvne filozofe? kakvi su tito čistokrvni filozofi? iz koje se pičke rađaju? čistokrvne?

Teorije zavjera, a?
Svi te progone, a?
Malo te trese paranoja, a?
Ajde dobro. Kako sam već rekao, svakome njegovo, a ovo nabrojano je očito tvoje i neka ti bude.
I kakvi su te sad čistokrvni filozofi spopali? Tko je uopće spomenuo čistokrvne filozofe?
Ja sam govorio u punokrvnim filozofima, a ne čistokrvnim, a i ti ćeš priznati da između ta dvije kvalifikacije ipak postoje stanovite i ne tako male razlike.

ti si čistokrvni psihopata. odjebi s tim tvojim zrcaljenjima, transferima i pizdarijama iz tvog psihopatskog arsenala. ili počni funkcionirati kao normalno ljudsko biće ili ... ma zaboravi, nebitno. da ljudsko biće :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 21/4/2019, 21:12

ovo je zanimljivo; boomerang shaped ship

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 21/4/2019, 21:23

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
šta još? zašto bi moje mišljenje bilo manje vrijedno od nekog čistokrvnog filozofa debila? ha? tko će to prosuditi? ti? elita? tajna elitna društva? zašto bi ičije mišljenje bilo bezvrijedno u odnosu na te tvoje kako si ono ih nazvao čistokrvne filozofe? kakvi su tito čistokrvni filozofi? iz koje se pičke rađaju? čistokrvne?

Teorije zavjera, a?
Svi te progone, a?
Malo te trese paranoja, a?
Ajde dobro. Kako sam već rekao, svakome njegovo, a ovo nabrojano je očito tvoje i neka ti bude.
I kakvi su te sad čistokrvni filozofi spopali? Tko je uopće spomenuo čistokrvne filozofe?
Ja sam govorio u punokrvnim filozofima, a ne čistokrvnim, a i ti ćeš priznati da između ta dvije kvalifikacije ipak postoje stanovite i ne tako male razlike.

ti si čistokrvni psihopata. odjebi s tim tvojim zrcaljenjima, transferima i pizdarijama iz tvog psihopatskog arsenala. ili počni funkcionirati kao normalno ljudsko biće ili ... ma zaboravi, nebitno. da ljudsko biće :D

:yawn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2019, 13:03

čekamo da se čistokrvni filozov probudi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2019, 16:18

dok čistokrvni filozof šejker spava u svijetu je snova, pogledajmo malo što se događa u svijetu realnosti:



bravo nonice!!! pokažite mladim mlatimudanima kako se hitaju grote udri policijote žgadiju ACAB! BACI KAMEN LOMI BAGRU. NONICE SU ZAKON.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2019, 18:13

LOTUS FLOWER

The Secret Meaning of the Lotus Flower
Nothing is more spiritual than the lotus—it experiences immaculate conception every single day.

A prominent figure in Buddhist and Egyptian culture, and native flower for both India and Vietnam, the lotus holds enormous symbolic weight. It spans various thousand-year-old Eastern cultures and yet, is still considered one of the most sacred flowers today. So what is it about this mysterious blossom that people find so enrapturing? Its colorful bloom is an obvious suspect, but the lotus also has a life cycle unlike any other. With its roots based in mud, it submerges every night into murky river water, and—undeterred by its dirty environment—it miraculously re-blooms the next morning without residue on its petals.

Although cultures have their own interpretations of this daily process, there is a general consensus among ancient texts that it symbolizes spiritual enlightenment and rebirth. The lotus stunned people with its ability to dip into the grime and revive itself unscathed—an incredible daily cycle of life, death, and a sudden immaculate rebirth that can only be described as spiritual. It is no wonder the lotus is associated with such celestial symbolism—the flower simply defies logic.

The lotus represented something unearthly and enlightening for Eastern cultures, which is why the flower is often seen alongside divine figures. In Buddhist and Egyptian culture, the flower represented the universe. In Hindu culture, it is said that gods and goddesses sat on lotus thrones. And according to Buddhist myth, the Buddha appeared atop a floating lotus, and his first footsteps on Earth left lotus blossoms.

As divine as the Gods, the flower of rebirth was thought to contain magical properties as well. The ancient Egyptians believed lotuses had the ability to resurrect the deceased, as seen in Book of the Dead transformation spells.

“The lotus flower blooms most beautifully from the deepest and thickest mud.”

Each flower color also has its own symbolism. For Buddhist practitioners, a white lotus symbolizes purity, whereas a yellow lotus is associated with spiritual ascension. However, the real question remains: how has the flower acquired such all-encompassing spiritual significance?

The lotus flower's daily resurrection is certainly interesting, and surely symbolic of revival. (This makes it the perfect gift for anyone recovering from injury or a traumatic experience.) But the flower also has a fascinating will to live. A lotus seed can withstand thousands of years without water, able to germinate over two centuries later.

The flower also blooms in the most unlikely of places such as the mud of murky river water in Australia or Southern Asia. Not only does it find sanctuary in the muck, but due to the waxy protection layer on its petals, its beauty is blithely unaffected when it re-blooms each morning. It continues to resurrect itself, coming back just as beautiful as it was last seen. With such refusal to accept defeat, it's almost impossible not to associate this flower with unwavering faith. Although cultures have largely dubbed the lotus as a spiritual figurehead, it is most emblematic of the faith within ourselves. It is particularly what the Buddhist proverb, aims to edify; living life with unwavering faith, as the lotus does, ensures the most beautiful revivals.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2019, 18:14

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 22/4/2019, 22:21

" ....mladić kaže majci da će postati doktor filozofije. na to će ona: divno! a kakva je to bolest, filozofija?" :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2019, 22:38

mativka wrote:" ....mladić kaže majci da će postati doktor filozofije. na to će ona: divno! a kakva je to bolest, filozofija?" :)

neizlječiva,
um caruje, a dundo maroje

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 22/4/2019, 22:39

kic wrote:
night sky wrote:
kic wrote:
night sky wrote:
kic wrote:
stvarno mi je smijesno gledati komentar dogadjaja prije nego sto se pogleda sam dogadjaj, kao da prvo trazimo sta cemo misliti o necem, pa tek onda idemo se zapravo upoznati s tim.. strah od vlastitog suda?


???? ako su aitori nepoznati naravno da je smijesno.... zna se sto se moze ocekivati, zizek pojefe petersona u jednom zalogaju,puno mocnij u argumentaciji....peyetson voli igre,mastovit ali se izgubi....kao aben, mozda mu je i fizicki slican, glasic etc....

zasto bi bilo neobicno cuti st9 drugi misle? prije ili poslije....sve su to samo informacije jer ni zizek ni peyerson nisu svete krave o cijim stavovima ovisi zivot,bili ciji....bar se nadam.....

.. strah? a mozda se bojis da ce necije misljenje utjecati na tvoje?......

prvi pasus ti je vise za ulice, osjecam neku ljutnju tvoju spram mene, jel Neptun izasao iz kuce?

svejedno mi je smijesno i mislim da je to kriv nacin i da bi trebali otvoreno i istrazivacki nastupiti prema samom kanonu materije ako nas zanima, u protivnom ispada kao da trazimo argumente koje cemo upotrijebiti i osluskujemo bilo vecine, a kako je mozda divno otvoreno pristupiti necemu i mozda biti iznenadjen? cinjenicom da se slazes s necim kad cujes i povezes neke stvari..

naravno da Zizek jede svakog, to me podjeca na one neke teme na starom forumu kad su dolazili pisati kak je filozofija pricanje u prazno, a iskusniji su odgovorali da je bas i dosao na njiovo podrucje i da s takvom argumentom u startu gubi..

Zizek moze pricati mjesec dana bez prestanka, obrazovan je i dobar dio ce zvucati smisleno.. ali u startu je stao na krivu stranu


doista?..... a ja crtu izivljsvanja na mativkin post.....
.....zena je lijpo rekla da nema vremena ali da ju je znatizelja natjerala da virne,sto drugi misle, nista neuobicajno, htjela se javiti,pitati da li je netko pratio,iskomentrao.... pa ako je moja reakcija s ulice tvoja je onda brdanska.... hepi?..... i jos s dodstkom neptuna.... fakat si komican....

naravno, KAD se posveti temi,i ako odprati podugacku debatu......do tada ima informaciju,samo informaciju na temelju onogavsto vec zna o njima i komentare drugih....i to joj je dovoljno,moze mozgati dok recka sunkicu ili farba jaja :D........




sto nas vraca na.....da li se bojis da ce necije misljenje poljuljati, promijeniti tvoje? ...... ili , kako ti to mislis funkcionirati kad smo svakodnevno zatrpani svakojakim informacijama, oglusimmo se snagom volje ili nosimo cepove za usi.....?

ja se mativki uopce nisam obratio, vec sama naglas napisao sto mislim o takvom pristupu uopceno, nisam je ni citirao nit joj se obratio, vec rekao da mi je to divertente..

ima vremena - nema vremena, izgleda da ima.. no dobro

ja jesam brdjanin hvala, bas sam se vratio s izvora Zrmanje, krasan kraj, kazu da se tu i Winnetou snimao.. osjeca se divljina..

sve u svemu, bolje je nekad slusati potok i gledati u nebo nego slusati debatere satima ili njihove recenzente ili stavec ..

Denkverbot - Page 12 20190413



glupost, sada se samo izvlacis.... 


brdanin ima i drugo znacenje......


ajde odlicno.... bolje priroda nego komp!......
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 22/4/2019, 23:08

Speare Shaker wrote:
night sky wrote:


zato jer ljudskost stavljam iznad znanja ,danas ionako dostupno vise nego ikad....

Znanje dostupno više nego ikad?
To malo morgen, što bi rekao Slobodan Milošević
Informacije, ili bolje rečeno podaci, su dostupni više nego ikad.
Znanje se, makar se temelji na informacijama, ipak ne može svesti samo na gole informacije. Potrebna je kontekstualizacija odnosno intepretacija i reintepretacija.
Znaš za onaj Danteov princip po kojem je put u pakao popločan dobrom namjerama?
E, upravo tako završi to stavljanje tzv. ljudskosti ispred znanja, pri čemu naravno ne postoje dvije jednake definicije ljudskosti na svijetu, nego svaki čovjek ima neku svoju.
Dakle, na kraju to o čemu govoriš obavezno završi sa djelovanjem po principu skupilo se zlo i gore da se malo dogovore.
Ali svakome njegovo pa tako i tebi tvoje.


..... ljudska vrsta ipak nije skroz nrsposobna pa da od nekakvih infirmacija, s neta nap.  ne dobije ono sto trazi.... i da,danas mnogo brze sazna,nauci nego nekad prije.....


 ne moras sve dati, uvijek imati dobre namjere jer to nije ni moguce,nesto ostavi i za sebe tj. ne budi naivan ali nastoj biti pravedan i respektiraj ljude jer sve je ogledalo!....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 22/4/2019, 23:24

aben wrote:
mativka wrote:" ....mladić kaže majci da će postati doktor filozofije. na to će ona: divno! a kakva je to bolest, filozofija?" :)

neizlječiva,
um caruje, a dundo maroje
Upravo tako!

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 22/4/2019, 23:27

night sky wrote:
glupost, sada se samo izvlacis.... 
...
to je više nego očigledno. no, nek mu bude...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 22/4/2019, 23:41

Gnječ wrote:But the flower also has a fascinating will to live. A lotus seed can withstand thousands of years without water, able to germinate over two centuries later.




japancima je to uspjwlo,iz sjemena starog dvije tisuce godina dobiti cvijet a nove sjemenke poslati botanicarima na sve strane svijeta.....

ako to nije humanost na djelu ,za dobrobit sviju,onda ne znam sto je....mogli su ih sebicno posaditi u vlastitom jezercu... ali nisu......
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2019, 23:47

mativka wrote:
night sky wrote:
glupost, sada se samo izvlacis.... 
...
to je više nego očigledno. no, nek mu bude...

ne stoj na stroni onoga ki te broni zoto ča te broni,

"izvločiš se" je retorička figura, slična onoj "je li ti mati zno da si peder", dizajnirona je je tako da nemo dobroga odgovora. "izvločin se" je priznanje a "ne izvločin se" je negiranje da se izvločiš.


nemo gore stvori od gljedanja komentarov prije utakmice. tako nika ne znoš je li ono ča si pomislila isto ono ča bi bila pomislila. somu sebe uskraćuješ za misao. kod provih debata ( ko ča su one od wiliama craiga, pogljedoj) poanta je uvika zauzimati suprotan, antagonistički stav prema govorniku, i unda miriti je li rebuttal sugovornika na istoj ili drukčijoj liniji odtebe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 23/4/2019, 00:10

aben wrote:
mativka wrote:
night sky wrote:
glupost, sada se samo izvlacis.... 
...
to je više nego očigledno. no, nek mu bude...

ne stoj na stroni onoga ki te broni zoto ča te broni,

"izvločiš se" je retorička figura, slična onoj "je li ti mati zno da si peder", dizajnirona je je tako da nemo dobroga odgovora. "izvločin se" je priznanje a "ne izvločin se" je negiranje da se izvločiš.


nemo gore stvori od gljedanja komentarov prije utakmice. tako nika ne znoš je li ono ča si pomislila isto ono ča bi bila pomislila. somu sebe uskraćuješ za misao. kod provih debata ( ko ča su one od wiliama craiga, pogljedoj) poanta je uvika zauzimati suprotan, antagonistički stav prema govorniku, i unda miriti je li rebuttal sugovornika na istoj ili drukčijoj liniji odtebe.
iznosim dojam onoga što sam sama pročitala, načina na koji sam pročitano doživjela i osjećaja nakon procesuiranja informacije :)
ovo samo potvrđuje da si nisam umislila.

hmm, pri tome nije poželjno nekoga tko je to gledao upitati za dojmove?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 23/4/2019, 00:13

night sky wrote:
Gnječ wrote:But the flower also has a fascinating will to live. A lotus seed can withstand thousands of years without water, able to germinate over two centuries later.




japancima je to uspjwlo,iz sjemena starog dvije tisuce godina dobiti cvijet a nove sjemenke poslati botanicarima na sve strane svijeta.....

ako to nije humanost na djelu ,za dobrobit sviju,onda ne znam sto je....mogli su ih sebicno posaditi u vlastitom jezercu... ali nisu......
prošle godine sam poželjela iz nekog ribnjaka prenijeti lotus kod sebe u moj mali zeleni, vodeni kutak. no korijen je bio predubok i prejak, tako da nisam uspjela u svom naumu.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum