ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlajland ghetto

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by catabbath Fri 8 Mar - 17:52

Zločinačku policija ne dira.

catabbath

Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Hektorović Sat 6 Apr - 7:35

KAKO SU DIVLJALI RATOVI SPLTISKIH BANDI Među žrtvama i Giljanovićev otac: 'Živio sam u strahu, nosio sam pancirku. Moj sin nije bježao od zakona'
Vlajland ghetto - Page 2 Mafia
Predao sam se samo zato što je sad napokon mir – kratko je jučer oko 11.30 kazao Ivan Giljanović (37), zvani Giljo, nakon što se predao i u pratnji dvojice policajaca s lisičinama na rukama došao u splitsku Policijsku upravu.
Giljanović je pobjegao početkom svibnja prošle godine, nakon što je oko 19.40 u kafiću u Ulici Domovinskog rata izrešetao Marka Bekavca s nekoliko hitaca iz pištolja. DORH ga tereti za pokušaj ubojstva, a do jučer je bio nedostupan policiji usprkos tjeralici i europskom uhidbenom nalogu.
Istraga USKOK-a
Njegove riječi odnose se na uhićenje i zatvaranje jedanaesteročlane skupine po vodstvom Željka Rajića, koja je nedavno završila u istražnom zatvoru pod sumnjom da su počinili kaznena djela teškog ubojstva u pokušaju, ubojstva u pokušaju, iznude, teške tjelesne ozljede i oštećenja tuđe stvari, piše Slobodna Dalmacija.
USKOK je prije dva tjedna otvorio istragu protiv osam osoba – Rajića, Ante Vučka(29), Duje Pivčevića (23), Tonćija Mikelića (26), njegove djevojke J.R. (22), Roberta Žuvele (21) i Petra Vuknića (38).
Prekjučer su, pak, izvijestili da su proširili istragu na još četiri osobe, i to na Hrvoja Kovčalije (41) rodom iz Vukovara, Lenija Bana (32) iz Kaštela, Liridona Berishe (28), koji se nalazi u istražnom zatvoru zbog ubojstva Ante Prnjaka, te Anite E. (22) iz Splita.


Vlajland ghetto - Page 2 Giljo3
Vladimir Dugandžić / Hanza media




Ivan Giljanović





 
Od četiri točke proširene istrage, tri se odnose na djela koje je zločinačka grupa, kako ju je USKOK okvalificirao, počinila prema osobama koje su povezane baš s Giljanovićem. Jedna od žrtava je i njegov otac Zvonko Giljanović.
'Prijetili su da će mi ubiti sina'
– Nisam ja znao gdje se moj sin krije svih ovih mjeseci, niti sam bio s njim u kontaktu. On me je samo jutros nazvao i rekao da je u gradu, da se želi predati i ja sam nazvao policiju. Samo znam da su ovi koji su zatvoreni, kad su mi prijetili, govorili da znaju gdje je on, da će ga ubiti i tako to.
Svih ovih mjeseci živio sam u strahu, morao sam nositi pancirku kad sam išao uvečer na treninge, okretao bih se oko sebe kad bih parkirao auto... Rajića sam znao jer je dolazio na treninge, jedanput sam mu spasio i život! Ma nisam se ja bojao za sebe, već za svoje unuke.
Moj sin nije bježao od zakona, nego je bježao od njih, jer je znao što će mu se u zatvoru dogoditi, da ga mogu otrovati, izbosti...
Bekavac je bio dio svega ovoga, vidi se na fotografijama koje su objavljivane da je on bio dio ove ekipe. Samo je prije on radio te neke stvari, a onda poslije njega taj mali Australac – kazao je danas novinarima Slobodne Zvonko Giljanovićodmah nakon što mu je sin uveden u policiju.


Vlajland ghetto - Page 2 Giljo
Slobodna Dalmacija




Ivan Giljanović





 
U USKOK-ovu proširenju istrage stoji da je Rajić tijekom prosinca 2018. godine došao do boksačkog kluba u kojem je Zvonko trener te mu je prijetio da će zajedno s Vučkom, Pivčevićem, Lenijem Banom i drugima ubiti njega i članove njegove obitelji ako im do sutra ne plati 5000 eura, što je on i učinio.
Nekoliko dana poslije Rajić opet dolazi i govori Zvonku da su on i njegovi prijatelji jako ljuti na njegova sina i da im zato mora dati još 5000 eura da ih smiri, inače će ga ubiti.
Izrešetali mu Mercedes
On opet plaća, a Rajić desetak dana poslije s Vučkom u Smartu dolazi na parkiralište u Osječkoj ulici i uz iste prijetnje opet traži 10 tisuća eura. Zvonko i to plaća, no mira nema jer 3. siječnja 2019. godine na njegov parlafon zvoni nepoznata osoba i prijeti mu smrću, da bi onda sve kulminiralo poslije dvadesetak dana, kad je Vučak u Okrugu Gornjem ispred Giljanovićeve kuće izrešetao njegov Mercedes.
Zvonko Giljanović još je istražiteljima ispričao i da je 8. veljače na dnu Marmontove vidio trojicu muškaraca. Prepoznao je Pivčevića te im je prišao i pitao što se događa, a Pivčević mu je kazao da imaju problem s njegovim sinom Ivanom, da ih prijavljuje policiji, koja ih onda pretresa i maltretira.
Pitao ih je i zašto mu prijete, plaše obitelji, pucaju po autu, na što mu je Vučak kazao da on ne puca po automobilima, nego po ljudima, da ima iza sebe dva ubojstva u Australiji i da će naći njegova sina i ubiti ga.
Nadalje, USKOK u proširenju istrage navodi da je, nakon što ga je 25. prosinca 2018. pokušao ubiti u vozilu kod Mercatora, Vučak iznuđivao Antu Petrovića, Giljanovićeva rođaka, i to dok je on propucanih nogu ležao u bolnici.
Petrović je u bolnici dobio poruku od ženske osobe koja se predstavila kao Anita i poručila mu da treba dati 10 tisuća eura ako želi svoj mir i mir Giljanovićima. On je potom zvao Zvonka Giljanovića, koji mu je dao novac, pa je nazvao Anitu, plavušu u dobi od 30-ak godina koja je došla u bolnicu, i dao joj eure.
Dva tjedna poslije u praonici u Kaštelima do njega su došli Vučak i Pivčević. Ovaj prvi podignuo je majicu i pokazao mu pištolj za pojasom te su tražili od njega da se makne od Giljanovića. Tvrdili su da je Giljo naručio njihova ubojstva, a da on skuplja novac za to. Istog je dana kod kafića na Čiovu vidio Lenija Bana, koji mu je rekao isto što i ova dvojica te mu je zaprijetio nožem da se makne od Giljanovića.
Bokserom u glavu
I naposljetku, treća točka za koju se grupa tereti vezana je uz Giljanovića, i to na način da je žrtva – a riječ je o sinu vlasnika jednog poznatog splitskog restorana – bila iznuđivana zbog toga što su Vučak i ostali tvrdili da on novac koji duguje Giljanoviću sada duguje njima.
Naime, početkom ove godine njega su kod kuće tražili Vučak, Pivčević i Ban, no nisu ga našli pa ga je Ban nazvao i rekao mu da se nađu u jednom trogirskom kafiću. Tamo ga je odvela supruga, a on je s trojkom izišao iz lokala. Čim su izišli, Ban ga je udario bokserom u glavu pa je u nesvijesti pao na tlo.
Od daljnjeg udaranja spasila ga je supruga, koja je vidjela da se nešto događa. Kad je došao svijesti, rekli su mu da im je dužan 30 tisuća eura, da oni preuzimaju dugove od Gilje. Tražili su od njega da zove Antu Petrovića, da će mu oni dati tisuću eura da mu kaže da je to kamata, a onda kad dođe, da će se oni s njim obračunati, piše Slobodna Dalmacija.
Nekoliko dana poslije zvao ga je Ban te se našao s njima u Trogiru. Sjeli su u Golf zagrebačke registracije koji je vozio Pivčević, a Vučak i Ban počeli su ga udarati govoreći mu da je dobar s Giljanovićem i da radi za njega. Spominjali su mu i da je dobar s Jozom Čabrajom, koji je "siledžija", a da su oni "mafija koja stvar rješava pištoljima, a ne šakama".
Tražili su da se zaduži kod nekoga za 10 tisuća eura i da novac da njima, a oni će udariti kamatu i tako će im on biti dužan 30 tisuća eura. No, nitko koga je zvao nije imao novac, pa su ga oni i dalje tukli, a onda je nazvao suprugu i rekao joj da donese tisuću eura u lokal ispred kojega su ga prvi put napali. Ona je to i učinila. Zbog svega što je proživio isključio je telefone i odselio se s adrese na kojoj je živio s obitelji u nepoznato.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Guest Sat 6 Apr - 13:32

a sto se tetoviraju kao pičkice??? Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by epikur37 Sat 6 Apr - 13:37

Vlaji i šiptari...nikakvo čudo.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by RayMabus Sat 6 Apr - 13:40

Eto pospremilo ih u ćuzu. Fino oni na Jozu a Jozo fino dogovor s policijom i specijalci ih samo naredali. Sad če fino po deset godina Zenice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176402
2014-04-11


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Hektorović Tue 7 May - 22:05

[size=44]Pucnjava u centru Splita, uhićene dvije osobe[/size]


Prije 15 minuta


Vlajland ghetto - Page 2 Split-ilu-pxl

Ilustracija: Google Street View

NETKO je večeras oko 20:30 ispred lokala na Carrarinoj poljani u Splitu iz vatrenog oružja ispalio hitac u zrak.
Splitska policija kratko je priopćila da nema ozlijeđenih i da su privedene dvije osobe koje se povezuje s pucnjavom.

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Hektorović Sat 18 May - 17:40

Pucnjava u Splitu, propucan muškarac. Poznati novi detalji
prije 22 minute

Vlajland ghetto - Page 2 PXL_080118_19217075sad1
Ilustracija: Ivo Cagalj/PIXSELL
U SPLITU je u ranim popodnevnim satima došlo do pucnjave. 
Policija je dojavu o pucnjavi dobila oko 14:40 sati, u Mosećkoj ulici. 
Iz vatrenog oružja propucan je 38-godišnjak koji je prevezen u bolnicu.
Kako javlja Dalmacija danas, muškarac je propucan u stubištu zgrade. 
Posvađali se oko stana?
Dalmatinski portal neslužbeno doznaje kako je propucani muškarac ranjen u predjelu trbuha i nije životno ugrožen. On i muškarac koji ga je propucao navodno su se posvađali oko stana. 
Uhićena je muška osoba, a kriminalističko istraživanje je u tijeku, kažu iz policije. 
Više informacija trebalo bi se doznati nakon policijskog očevida. 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Hektorović Sun 1 Mar - 21:49

U Splitu propucan mlađi muškarac
prije 32 minute

Vlajland ghetto - Page 2 85ffb436-ae04-471c-bafe-8033b26f54ef

VEČERAS oko 20:30 sati splitska policija dobila je dojavu da se u Ulici Slobode nalazi ozlijeđeni muškarac. Pronašli su ga s prostrjelnom ranom, netko ga je propucao iz vatrenog oružja, potvrdili su za Index iz policije.
Neslužbeno doznajemo kako je riječ o mlađem muškarcu u 20-im godinama koji je pogođen u noge. Prebačen je u KBC Split.
Neobično je što nitko nije čuo pucnjavu tako da policija još ne zna na kojem je mjestu točno mladić ranjen.
Policija na mjestu događaja obavlja očevid, a o svemu je obaviješteno i Županijsko državno odvjetništvo.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by jastreb Sun 1 Mar - 22:28

Glavni krivac za ovakvo stanje je Torcida.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by debotoijusto Sun 1 Mar - 22:29

jastreb wrote:Glavni krivac za ovakvo stanje je Torcida.
obracun kod fast fooda , uobicajna slika splita danas
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by jastreb Sun 1 Mar - 22:32

debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Glavni krivac za ovakvo stanje je Torcida.
obracun kod fast fooda , uobicajna slika splita danas
Torcida.

Cekaj samo nek koga koknu.

Odma drugi dan osvanjuju murali po zidovin. 

Slobodna puna osmrtnica koje potpisuju "članovi".,a sprovod samo sta se ne zapiva kad umren zamotajte me u bilo.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by jastreb Sun 1 Mar - 22:33

Kad mi zavladamo,obecajem vam prvo ce se van zakona stavit "skupine".
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by jastreb Sun 1 Mar - 22:35

Dok nije bilo skupina mladi su uzore trazili u igracima,a sad u kriminalcima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by debotoijusto Sun 1 Mar - 22:46

jastreb wrote:
debotoijusto wrote:
jastreb wrote:Glavni krivac za ovakvo stanje je Torcida.
obracun kod fast fooda , uobicajna slika splita danas
Torcida.

Cekaj samo nek koga koknu.

Odma drugi dan osvanjuju murali po zidovin. 

Slobodna puna osmrtnica koje potpisuju "članovi".,a sprovod samo sta se ne zapiva kad umren zamotajte me u bilo.
torcida daje krv i skuplja pomoc za potrebite
i fasade odrzava lijepim
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by epikur37 Sun 1 Mar - 22:55

sve te navijačke ekipe su niskog iq i sociopatskih sklonosti...njah
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Hektorović Mon 2 Mar - 2:07

epikur37 wrote:sve te navijačke ekipe su niskog iq i sociopatskih sklonosti...njah

Radnička klasa

Jedan englez, ne sjećam se imena, je davno napisao kako sve niže klase moraju imati nešto oko čega će se sukobiti... u europi je to nogomet :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Hektorović Wed 17 Jun - 23:10

"Meci lete oko naše djece, dileri drogu razvoze u četiri Smarta i bijelom Golfu. Policija sve zna"
Svaki splitski kvart ima najmanje tri skupine dilera', rekao je Splićanin koji je dobro upućen i u nedavnu pucnjavu u Kaštel Kambelovcu. Teško su ranjeni Jakov Šimić i Jozo Čabraja
Teško ozlijeđeni Jozo Čabraja (29) nakon mafijaškog obračuna liječi se na Odjelu intenzivne njege splitske bolnice.
Ozljede su mu višestruke. Kako doznajemo ima više prostrjelnih rana u predjelu prsišta, bubrega, te višestruki prijelom lijeve natkoljenice. Napadači Čabraji nisu poštedjeli niti lice tako da osim prostrjelnih rana od vatrenog oružja ima i rezne rane po obrazima i usnama.
Jakov Šimić (33), za kojeg splitsko tužiteljstvo sumnja da je pucao u Čabraju i Marija Boljata zvanog Pajkić (36), iz vatrenog mafijaškog okršaja je izašao s prostrjelnom ranom prepone koju liječnici na Odjelu vaskularne kirurgije, gdje se i liječi, smatraju teškom. Ranjene, Čabraju i Šimića, u bolnici čuvaju dobro naoružani policajci.
Istražitelji još nisu utvrdili tko je upucao Šimića. Pravi mafijaški obračun u Kaštel Kambelovcu doslovce je utjerao strah u kosti okolnim stanarima koji mogli vidjeti i čuti što im se događa doslovce ispod prozora.
Meci su u nedjelju oko 22.50 sati prštali na sve strane. Olovna zrna samo pukim slučajem nisu ranila ili ubila još nekog. Meci su se tako zarili u kuću F.M., ali i u kuću njegova susjeda T.T.
Tijelo ubijenog Maria Boljata završilo je na patologiji po nalogu zamjenice ŽDO-a Split koja je naložila obdukciju poradi točnog utvrđivanja uzroka smrti. Kako neslužbeno doznaju 24sata Boljat ima višestruke ozljede po tijelu nastale najvjerojatnije udarcima bejzbol palicom, propucanu lijevu nogu te nekoliko ulazno-izlaznih rana na leđima i prsištu koje su bile smrtonosne.
Istražitelji su nakon očevida pronašli pušku, takozvanu “pumpericu” marke "Maverick" kalibra 12 milimetara s patronama nabijenim olovnom sačmom. Radi se zapravo o oružju koje mafijaši koriste za ovakve bliske okršaje. Istražitelji su kako se doznaje pronašli i jedan pištolj kalibra 7,65 milimetara koji je korišten u pucnjavi. Tko je koristio koje oružje u ovom obračunu pokazati će dodatna vještačenja i analize. Splićanin, dobro upućen u lokalnu kriminalnu scenu, kaže da je ovaj posljednji obračun samo pokazatelj kako bande i budaletine vladaju sistemom Bronxa.
- Ova pucnjava nije ništa novo. I prije neki dan gledao sam sina s prozora kako se igra s vršnjacima. Pored njih su prohujali meci. Jer su budaletine koje dilaju drogu usred bijela dana pucali jedne na druge. Svaki splitski kvart ima najmanje tri skupine dilera. To svi znaju. Kada mi građani to znamo, čudo je da policija to ne zna. U mojem kvartu drogu dilaju s četiri „Smarta“ i jednim starim bijelim Golfom. Policija to zna.
Često se može vidjeti kako kvartovski policajci prolaze pokraj tih dilera Gledamo s prozora i čudimo se. Ili ih policajci ne poznaju, ili oni ne rade ništa, jer im je plaća sigurna. Stječe se dojam da policija ništa ne radi. Evo kao i sada, policija po pozivu dođe na mjesto zločina kada je sve gotovo. Mrtav ne bježi.
Zna se i tko je pucao. Zna se sve. Pucalo se na njih i ranije. Podnijet će se kaznene prijave. Statistički, policija je odradila svoj posao. Krenuti će dugotrajno suđenje. Sutra će se dogoditi nova pucnjava ili palež zbog osvete i kamo to ide. Sve dok netko od nas mirnih građana, kada mu dijete nehotice nastrada, ne uzme stvar u svoje ruke po cijenu zatvora – progovara Splićanin, čije ime iz razumljivih razloga izostavljamo, dodavši kako se baš i ne osjeća sasvim siguran u svojem gradu, jer mafijaške skupine ili kriminalci solo igrači danas vladaju gradom.
Jakova Šimića sumnjiče da je ubio Mara Boljata te da je pokušao ubiti Jozu Čabraju za što bi mogao „dobiti“ najmanje 10 godina zatvora do dugotrajne kazne zatvorom. Povod je, neslužbeno doznajemo, pokušaj Boljatove osvete. Šimić je, navodno, pretukao Boljatovog prijatelja pa ga je ovaj, zajedno s Čabrajom, došao osvetiti.
No upali su u zasjedu u kojoj su izvukli deblji kraj. Preostala trojica aktera obračuna, Mate Šuker (35) i Josip Šuker (30) i Toni Vitaljić (40), koji je u bijegu, odgovarati će za sudjelovanje u tučnjavi koja se u konačnici pretvorila u zločin.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Vlajland ghetto - Page 2 Empty Re: Vlajland ghetto

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum