ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by flumen 21/2/2019, 09:58

Intervju sa Hrvatskom zastupnicom u Europarlamentu

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by flumen 21/2/2019, 09:59

Kad mi je jedan počeo držati lekciju 'oni su Englezi, mi smo mala Hrvatska', nisam odšutjela. Rekla sam mu: 'Gledaj, mogu vam priznati jedino to što ste veći od nas, a drugo, mi smo imali svoje kraljeve, i mi smo jeli iz tanjura s noževima, vilicama i žlicama, dok ste vi još uvijek jeli prstima s onim drvenih pladnjeva. Bili ste toliko prljavi jer se niste kupali, pa su se vaše žene udavale za Vikinge jer su i oni bili čistiji od vas. Dakle, nemoj mi molim te govoriti o Engleskoj. Porobili ste pola svijeta, pa imate što pokazati, a Hrvatska koja je toliko puta porobljena i pokradena, još uvijek u svojim muzejima ima svoje. A što je u vašim: predmeti iz Indije, Pakistana, Irana, Afrike...' Nakon tog sam dobila deset puta veći respekt od njih', prepričala nam je.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by flumen 21/2/2019, 09:59

Nisam odvjetnik Britanije, ali oni su ipak zagovarali Europu ravnopravnih država članica i nisu se mogli slagati s onim što Berlin i Pariz hoće, jednu nadnacionalnu Europu u kojoj će države biti svedene na regije. A to što im sada rade tolike probleme, nije to zbog Britanaca, to je radi nas koji smo ostali. Da mi pomislimo, ako njima to rade, što će tek nema malim članicama.'

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by flumen 21/2/2019, 09:59

'Moje mišljenje se nije promijenilo. Europska komisija, oni koji već vuku konce, kako god hoćete, imaju svoju agendu, a to je da Europa bude jedna država, i vidim da sve vodi prema tomu. S druge strane, ja vjerujem u Europu ravnopravnih država članica, a ne u neku nadnacionalnu, 'nadnaravnu' Europu jer to ne može biti. Puno ljudi se poziva na Ameriku, i mi ćemo biti, kao, isti, ali to nije tako. Vi kad odlazite u Ameriku, ostavljate kuću, zemlju, kulturu, jezik, ma sve... Mi smo u Europsku uniju ušli sa svim tim i sad netko traži da se odreknemo svega. To je za mene neprihvatljivo, u Europskoj uniji kakvu ja vidim svatko treba poštivati tuđu kulturu, jezik i običaje, a ne da idemo na brisanje naših posebnosti.'

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by flumen 21/2/2019, 10:00

Svaka joj je na mjestu :tu

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by flumen 21/2/2019, 10:05

Meni je glavni cilj napredak Hrvatske. Što je dobro za narod, dobro je i za mene, što je loše za narod loše je i za mene, taman da to predlaže i moj rođeni brat.'

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by flumen 21/2/2019, 14:05

Kad je odlazila u Europski parlament javnost je uglavnom govorila o petogodišnjem 'nagradnom putovanju' izabranih zastupnika u Strasborug i Bruxelles. Naglasak je bio na visokoj plaći, oko 8.000 eura, a i činjenici da ondje sjedi čak 751 zastupnik. Ako u Hrvatskom saboru sjedi njih 151, a ne 'trgaju' se od posla, onda je ovo doista zazvučalo kao 'ladovina. No, Tomašić kaže da je istina posve drukčija.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by prckov 21/2/2019, 14:17

flumen wrote:Nisam odvjetnik Britanije, ali oni su ipak zagovarali Europu ravnopravnih država članica i nisu se mogli slagati s onim što Berlin i Pariz hoće, jednu nadnacionalnu Europu u kojoj će države biti svedene na regije. A to što im sada rade tolike probleme, nije to zbog Britanaca, to je radi nas koji smo ostali. Da mi pomislimo, ako njima to rade, što će tek nema malim članicama.'

'Moje mišljenje se nije promijenilo. Europska komisija, oni koji već vuku konce, kako god hoćete, imaju svoju agendu, a to je da Europa bude jedna država, i vidim da sve vodi prema tomu. S druge strane, ja vjerujem u Europu ravnopravnih država članica, a ne u neku nadnacionalnu, 'nadnaravnu' Europu jer to ne može biti. Puno ljudi se poziva na Ameriku, i mi ćemo biti, kao, isti, ali to nije tako. Vi kad odlazite u Ameriku, ostavljate kuću, zemlju, kulturu, jezik, ma sve... Mi smo u Europsku uniju ušli sa svim tim i sad netko traži da se odreknemo svega. To je za mene neprihvatljivo, u Europskoj uniji kakvu ja vidim svatko treba poštivati tuđu kulturu, jezik i običaje, a ne da idemo na brisanje naših posebnosti.'
:tu
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by RayMabus 21/2/2019, 17:14

Nadam se da su ti Briti dovoljno lukavi da podmažu Orbana toliko da mu nije stalo oće li biti u Pučanima pod Nijemcima ili ući u savez konzervatista i reformista u kojoj je Tomašić i poljska Pravo i pravda


https://www.ex-iskon-pleme.com/t32252-merkel-stala-uz-junkera-u-sukobu-sa-orbanom

U tom slučaju Plenkovic ostaje usamljen ovdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by Regoč 21/2/2019, 17:51

Istina, Eunija se sve više pretvara u Četvrti Rajh.

_________________
Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije Empty Re: Njemačka i Francuska htjeli izgurati Britaniju iz Europske unije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum