ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hajduk Split

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Tominjo 4/5/2019, 02:46

sitting_bull wrote:
fridrih_niche wrote:Hajduk je Brand!
<3
hajduk je brandy, badelov domaći.
Onaj najjeftiniji šljam.

Tominjo

Posts : 3880
2018-11-10


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 4/5/2019, 17:55

Hajduk Split - Page 39 41753610

Na današnji dan pre 39 godina su igrači ,,ustaškog” i ,,četničkog” kluba kmečali za maršalom... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 4/5/2019, 20:01

Cila Juga je onda plakala...
Svak ko tvrdi drugačije je licemjerni redikul...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 4/5/2019, 20:06

Najveći hrvatski klub suvereno korača prema Europi!
Hajduk živi vječno!
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 4/5/2019, 20:25

fridrih_niche wrote:Cila Juga je onda plakala...
Svak ko tvrdi drugačije je licemjerni redikul...
;)


I Ante? Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 4/5/2019, 20:53

Ante se ni ne sica, nije ni u školu krenija...
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 4/5/2019, 21:08

Ante je tada bija pionir... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by FRANK 5/5/2019, 00:36

Serbia Strong wrote:
fridrih_niche wrote:Cila Juga je onda plakala...
Svak ko tvrdi drugačije je licemjerni redikul...
;)


I Ante? Basketball
Kod nas se u kuci tog jutra u munchenu zacuo krik. Nisam ima ni 6 punih godina . Kad je caca od srece dotrca u stan i vika iza svega glasa KREPA JE MIRE KREPA JE GUDIN MAJKU MU JEBEN MRTVU KONACNO JE KREPA.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 5/5/2019, 07:39

Dobro, to je bilo u Njemačkoj...
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Zeko 6/5/2019, 21:15

Serbia Strong wrote:Hajduk Split - Page 39 41753610

Na današnji dan pre 39 godina su igrači ,,ustaškog” i ,,četničkog” kluba kmečali za maršalom... Basketball
I ti pišeš pizdarije. Hajdučić šrd nikada za srbe u jugoslaviji nije bio ustaški klub, jer to je za njih bio samo i isključivo Dinamo. Hajdučić šrd je bio partizanski klub, a poznata je stvar da su četnici, kad su vidli da u drugom svjetskom ratu "vrag šalu bere", mahom prelazili u partizane. I zato uopće ne čudi kaj na tvojoj slici zajedno plaču igrači partizanskog i četničkog kluba za voljenim im vođom.

_________________
ŠTO JE DINAMOVA SEKTA HTJELA, TO SAD I IMA
Zeko
Zeko

Male
Posts : 6711
2015-08-26

Age : 64
Lokacija: : Metropola i po potrebi

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by FRANK 7/5/2019, 00:30

Zeko wrote:
Serbia Strong wrote:Hajduk Split - Page 39 41753610

Na današnji dan pre 39 godina su igrači ,,ustaškog” i ,,četničkog” kluba kmečali za maršalom... Basketball
I ti pišeš pizdarije. Hajdučić šrd nikada za srbe u jugoslaviji nije bio ustaški klub, jer to je za njih bio samo i isključivo Dinamo. Hajdučić šrd je bio partizanski klub, a poznata je stvar da su četnici, kad su vidli da u drugom svjetskom ratu "vrag šalu bere", mahom prelazili u partizane. I zato uopće ne čudi kaj na tvojoj slici zajedno plaču igrači partizanskog i četničkog kluba za voljenim im vođom.
Dobro tvoja opsesivna mrznja prema dalmatincima je dosla do zavrsne faze. Prvo Hajduk je nazalost prevarom postao partizanski klub. 
I ostao mu je taj predznak. 
1945 hrvatska ozna tj udba osniva dinamo kao pandan srpskoj udbi iz zvezde.
Partizan Hajdukovim NE mrtvom lesinaru postaje vojni klub. 
Jedini razlog zasto navijam xa dinamo je taj prokleti Vis 1944.
A koliko se sicam delije i cetnici su najvise najebavali bas u splitu. Bas kao sto su dalmatinci u ovome ratu najvise jebali mater cetnicima. U biti dalmatinci i hercegovci su na kraju krajeva i iznijeli teziste rata na svojim ledjima. Hajduk ima svoju sramotu u obliku vicka krstulovica tita kirigina itd. Dinamo je imao ratne zlocince Marka Belinica Holjevca i onog generala inace sve odreda partizanski ratni zlocinci. 
Tako da ne laprdaj o necemu ako nemas pojma. A ako uzmemo da su se kao hajdukovci ili simpatizeri tog kluba izjasnili i hrvatski velikani i mucenici Maks Luburic i Rafael Boban onda Gotovina Norac Pauk Zadro Itd. 
A koliko se ja dobro sican Mecena mog i tvog kluba se u mostaru srdacno izljubila sa cetnickim vojvodom nije nijedan hajdukovac.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 7/5/2019, 08:13

Ante?
Zasto se trudiš oko debila?
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 7/5/2019, 13:56

PABLO ESCOBAR wrote:
Dobro tvoja opsesivna mrznja prema dalmatincima je dosla do zavrsne faze. Prvo Hajduk je nazalost prevarom postao partizanski klub. 
I ostao mu je taj predznak. 
1945 hrvatska ozna tj udba osniva dinamo kao pandan srpskoj udbi iz zvezde.
Partizan Hajdukovim NE mrtvom lesinaru postaje vojni klub. 
Jedini razlog zasto navijam xa dinamo je taj prokleti Vis 1944.
A koliko se sicam delije i cetnici su najvise najebavali bas u splitu. Bas kao sto su dalmatinci u ovome ratu najvise jebali mater cetnicima. U biti dalmatinci i hercegovci su na kraju krajeva i iznijeli teziste rata na svojim ledjima. Hajduk ima svoju sramotu u obliku vicka krstulovica tita kirigina itd. Dinamo je imao ratne zlocince Marka Belinica Holjevca i onog generala inace sve odreda partizanski ratni zlocinci. 
Tako da ne laprdaj o necemu ako nemas pojma. A ako uzmemo da su se kao hajdukovci ili simpatizeri tog kluba izjasnili i hrvatski velikani i mucenici Maks Luburic i Rafael Boban onda Gotovina Norac Pauk Zadro Itd. 
A koliko se ja dobro sican Mecena mog i tvog kluba se u mostaru srdacno izljubila sa cetnickim vojvodom nije nijedan hajdukovac.
I što je najgore,to je čovjek koji dan danas vodi klub, što potvrđuju ljudi koji rade u klubu (od SD do trenera) pa igrači koji dolaze ( primjer onog srbina koji je javno priznaje da je svoj dolazak u Dinamo dogovarao s Zdravkom Mamićem).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 7/5/2019, 14:26

Osmorica navijača Ajaxa koji su došli na derbi Hajduka i Dinama, te se tom prigodom već drugu godinu zaredom učlanili u Hajduk, po povratku u Nizozemsku su objavili doista zanimljiv video.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by FRANK 7/5/2019, 15:01

Andreas Goldberger wrote:

Osmorica navijača Ajaxa koji su došli na derbi Hajduka i Dinama, te se tom prigodom već drugu godinu zaredom učlanili u Hajduk, po povratku u Nizozemsku su objavili doista zanimljiv video.




Daj molim te usporedjivas Giganta sa klubom koji je osudjen na 4 5 mjesto sugave hnl. Prosla su vremena kad su hajduk i ajax zajedno igrali 
Ajax se uzdigao i ako Bog da potvrdit ce za 23 24 dana da je jedan od najvecih ikada.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Zeko 7/5/2019, 15:05

PABLO ESCOBAR wrote:
Zeko wrote:
Serbia Strong wrote:Hajduk Split - Page 39 41753610

Na današnji dan pre 39 godina su igrači ,,ustaškog” i ,,četničkog” kluba kmečali za maršalom... Basketball
I ti pišeš pizdarije. Hajdučić šrd nikada za srbe u jugoslaviji nije bio ustaški klub, jer to je za njih bio samo i isključivo Dinamo. Hajdučić šrd je bio partizanski klub, a poznata je stvar da su četnici, kad su vidli da u drugom svjetskom ratu "vrag šalu bere", mahom prelazili u partizane. I zato uopće ne čudi kaj na tvojoj slici zajedno plaču igrači partizanskog i četničkog kluba za voljenim im vođom.
Dobro tvoja opsesivna mrznja prema dalmatincima je dosla do zavrsne faze. Prvo Hajduk je nazalost prevarom postao partizanski klub. 
I ostao mu je taj predznak. 
1945 hrvatska ozna tj udba osniva dinamo kao pandan srpskoj udbi iz zvezde.
Partizan Hajdukovim NE mrtvom lesinaru postaje vojni klub. 
Jedini razlog zasto navijam xa dinamo je taj prokleti Vis 1944.
A koliko se sicam delije i cetnici su najvise najebavali bas u splitu. Bas kao sto su dalmatinci u ovome ratu najvise jebali mater cetnicima. U biti dalmatinci i hercegovci su na kraju krajeva i iznijeli teziste rata na svojim ledjima. Hajduk ima svoju sramotu u obliku vicka krstulovica tita kirigina itd. Dinamo je imao ratne zlocince Marka Belinica Holjevca i onog generala inace sve odreda partizanski ratni zlocinci. 
Tako da ne laprdaj o necemu ako nemas pojma. A ako uzmemo da su se kao hajdukovci ili simpatizeri tog kluba izjasnili i hrvatski velikani i mucenici Maks Luburic i Rafael Boban onda Gotovina Norac Pauk Zadro Itd. 
A koliko se ja dobro sican Mecena mog i tvog kluba se u mostaru srdacno izljubila sa cetnickim vojvodom nije nijedan hajdukovac.
Ante, nemoj ubogi Ante. Blage veze o povijesti nemaš i daj više prestani laprdati bez veze i smisla. Jesu li komunjare iliti partizani zabranili rad Građanskom radi igranja u ligi NDH? Jesu li komunjare mjesec-dva nakon toga, kao osnovali Dinamo? A osnovali su oni kurac, jer Dinamo je u Jugoslaviji naslijedio sve ono radi čega je Građanskom zabranjen rad. Je li Dinamo početkom '70-ih jedini od hrvatskih klubova u grbu imao šahovnicu. Pazi, u vrijeme kad se sve hrvatsko htjelo satrti Dinamo je u grb stavio šahovnicu. U inat svima. Je li Dinamo bio u jugo-ligi pokraden toliko kol'ko svi ostali klubovi zajedno nisu? Je li Bakarić javno govorio da Dinamo ne smije biti prvak juge, jer bi se previše Hrvata okupljalo na jednom mjestu? A sve te godine Dinamo je po Europi ravnopravno igrao sa velikanima, a u jugi nije smio ni prismrditi prvom mjestu? Je li dinamovo osvajanje prvenstva juge 1982. godine bio svehrvatski pokret?
Ante, gore izneseno su činjenice, a tvoje laprdanje je laprdanje iz daljine. Usput rečeno, slučajno sam u JNA '79/80-e bio baš u Beogradu i uživo gledao i Zvezda-Dinamo i Zvezda-Hajduk. Kad je Dinamo igrao protiv Zvezde tribine su urlale "ustaše, ustaše", "pozdravljajući" tako igrače Dinama, a kad je Hajduk igrao protiv Zvezde nitko na stadionu tako nešto ni zucnuo nije. Tak' da Ante, nemoj, nemoj o nečemu o čemu pojma nemaš. Opravdava te jedino to, kaj si, kak' veliš, bio u Njemačkoj u to vrijeme i čisto je normalno da ti to nemreš ni znati. Al' onda budi tol'ko fin i pristojan pa nemoj o tome ni laprdati.

_________________
ŠTO JE DINAMOVA SEKTA HTJELA, TO SAD I IMA
Zeko
Zeko

Male
Posts : 6711
2015-08-26

Age : 64
Lokacija: : Metropola i po potrebi

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by FRANK 7/5/2019, 15:11

fridrih_niche wrote:Ante?
Zasto se trudiš oko debila?
;)
Cinjenica je da sam dinamovac kako rece tutlek tominjo deklarativno. Volim Dinamo. Ali ove hdzovacko sdpe svinjarije koje prosipa zekonja nemogu trpit iz jednog razloga.
Moja dva pokojna dida.
Dida Ivan dalmatinac je u ww2 bija wermachtov soldat u belgiji i francuskoj. Umra je sa ricima Hajduk na usnama. Znaci covik koji nije bija partizan covik koji je bija umjetnik klesar ucenik velikog ivana mestrovica moj ponos i nezaboravljena ljubav covik koji mi je bija ka i caca. Covik ciju sliku i sad drzim u takujinu je bija Bili i Torcidas. Moj se caca snjime sukobljava radi Poglavnika. Caca je Poglavnika obozava did njemacki vojnik nije. Taj covik je spreman bija ubit radi hajduka.

Did Petar sa materine strane.
Hercegovac ni moja ga mater nije upantila.
Bilo joj nepune 3 godine kad je umra. 
Ustasa. Crna Legija. Rame uz rame sa Franceticem Lokmicem Bobanom. Bitka na sutjesci neretvi. Satnik ustaske vojnice. Odlikovan od Pavelica osobno. 
Prizivija krizni put. 
I kad se sa kriznog puta vratija napola mrtav prvo sta je pita 
JELI SE HAJDUK VRATIJA U ZIVOT. 
doceka je tu 1950 godinu da vidi slom zvezde.
Hajdukovac do smrti.

Kako rece cuveni Boze Broketa u telegramu dinamu nakon sto je najveci hrvatski klub pobjedio cigane beogradske i omogucija hajduku da osvoji naslov.

DOK JE SRCA BIT CE I KROACIJE.

upravo ja ka dinamovac odbacivam zekine tvrdnje o srpskom hajduku zbog svoja dva dida. Ustase Njemackog vojnika oba hajdukovca

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by FRANK 7/5/2019, 15:18

Zeko wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
Zeko wrote:
Serbia Strong wrote:Hajduk Split - Page 39 41753610

Na današnji dan pre 39 godina su igrači ,,ustaškog” i ,,četničkog” kluba kmečali za maršalom... Basketball
I ti pišeš pizdarije. Hajdučić šrd nikada za srbe u jugoslaviji nije bio ustaški klub, jer to je za njih bio samo i isključivo Dinamo. Hajdučić šrd je bio partizanski klub, a poznata je stvar da su četnici, kad su vidli da u drugom svjetskom ratu "vrag šalu bere", mahom prelazili u partizane. I zato uopće ne čudi kaj na tvojoj slici zajedno plaču igrači partizanskog i četničkog kluba za voljenim im vođom.
Dobro tvoja opsesivna mrznja prema dalmatincima je dosla do zavrsne faze. Prvo Hajduk je nazalost prevarom postao partizanski klub. 
I ostao mu je taj predznak. 
1945 hrvatska ozna tj udba osniva dinamo kao pandan srpskoj udbi iz zvezde.
Partizan Hajdukovim NE mrtvom lesinaru postaje vojni klub. 
Jedini razlog zasto navijam xa dinamo je taj prokleti Vis 1944.
A koliko se sicam delije i cetnici su najvise najebavali bas u splitu. Bas kao sto su dalmatinci u ovome ratu najvise jebali mater cetnicima. U biti dalmatinci i hercegovci su na kraju krajeva i iznijeli teziste rata na svojim ledjima. Hajduk ima svoju sramotu u obliku vicka krstulovica tita kirigina itd. Dinamo je imao ratne zlocince Marka Belinica Holjevca i onog generala inace sve odreda partizanski ratni zlocinci. 
Tako da ne laprdaj o necemu ako nemas pojma. A ako uzmemo da su se kao hajdukovci ili simpatizeri tog kluba izjasnili i hrvatski velikani i mucenici Maks Luburic i Rafael Boban onda Gotovina Norac Pauk Zadro Itd. 
A koliko se ja dobro sican Mecena mog i tvog kluba se u mostaru srdacno izljubila sa cetnickim vojvodom nije nijedan hajdukovac.
Ante, nemoj ubogi Ante. Blage veze o povijesti nemaš i daj više prestani laprdati bez veze i smisla. Jesu li komunjare iliti partizani zabranili rad Građanskom radi igranja u ligi NDH? Jesu li komunjare mjesec-dva nakon toga, kao osnovali Dinamo? A osnovali su oni kurac, jer Dinamo je u Jugoslaviji naslijedio sve ono radi čega je Građanskom zabranjen rad. Je li Dinamo početkom '70-ih jedini od hrvatskih klubova u grbu imao šahovnicu. Pazi, u vrijeme kad se sve hrvatsko htjelo satrti Dinamo je u grb stavio šahovnicu. U inat svima. Je li Dinamo bio u jugo-ligi pokraden toliko kol'ko svi ostali klubovi zajedno nisu? Je li Bakarić javno govorio da Dinamo ne smije biti prvak juge, jer bi se previše Hrvata okupljalo na jednom mjestu? A sve te godine Dinamo je po Europi ravnopravno igrao sa velikanima, a u jugi nije smio ni prismrditi prvom mjestu? Je li dinamovo osvajanje prvenstva juge 1982. godine bio svehrvatski pokret?
Ante, gore izneseno su činjenice, a tvoje laprdanje je laprdanje iz daljine. Usput rečeno, slučajno sam u JNA '79/80-e bio baš u Beogradu i uživo gledao i Zvezda-Dinamo i Zvezda-Hajduk. Kad je Dinamo igrao protiv Zvezde tribine su urlale "ustaše, ustaše", "pozdravljajući" tako igrače Dinama, a kad je Hajduk igrao protiv Zvezde nitko na stadionu tako nešto ni zucnuo nije. Tak' da Ante, nemoj, nemoj o nečemu o čemu pojma nemaš. Opravdava te jedino to, kaj si, kak' veliš, bio u Njemačkoj u to vrijeme i čisto je normalno da ti to nemreš ni znati. Al' onda budi tol'ko fin i pristojan pa nemoj o tome ni laprdati.
Ja ne laprdam i znam da je dinamo glasio ka ustaski klub. Zato san ga ka dite iz izrazito hrvatske kuce i prihvatija. Bakaric je bija teski grobar i partizanovac. Kako i prilici ratnom zlocincu. Ali cinjenica je da je nakon propasti neprezaljene nam NDH prije hajduka prvak bio i dinamo i cigani i grobari. 
I cinjenica je da je i danas pocasni predsjednik dinama general jna franjo tudjman general ivan sibl i da su vatreni navijaci dinama bili joza manolic boljkovac belinic holjevac sve odreda ratni zlocinci i veleizdajnici. Bas kao i njihovi dalmatinski pandani Jure Bilic Tito Kirigin Vicko Krstulovic. Njih mozda nije povezivalo jedinstvo medju dva hrvatska kluba dinama i hajduka. Njih je povezivao zlocin protiv hrvatskog naroda

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19986
2015-09-13


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by sat2 7/5/2019, 15:29

Andreas Goldberger wrote:

Osmorica navijača Ajaxa koji su došli na derbi Hajduka i Dinama, te se tom prigodom već drugu godinu zaredom učlanili u Hajduk, po povratku u Nizozemsku su objavili doista zanimljiv video.




Zanimljiv video turista u posjetu Splitu i Sarajevu!
sat2
sat2

Male
Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Zeko 7/5/2019, 15:47

PABLO ESCOBAR wrote:
Zeko wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
Zeko wrote:
Serbia Strong wrote:I cinjenica je da je i danas pocasni predsjednik dinama general jna franjo tudjman general ivan sibl i da su vatreni navijaci dinama bili joza manolic boljkovac belinic holjevac sve odreda ratni zlocinci i veleizdajnici. Bas kao i njihovi dalmatinski pandani Jure Bilic Tito Kirigin Vicko Krstulovic. Njih mozda nije povezivalo jedinstvo medju dva hrvatska kluba dinama i hajduka. Njih je povezivao zlocin protiv hrvatskog naroda
Vidiš kak' ne znaš:

IVAN ŠIBL

Životna priča Ivana Šibla, partizana kojem je prvi pištolj poklonio Rade Končar, da bi mu baš taj Udba oduzela 1971., intrigantna je i čudesna. Šiblovi su zapravo Schieblovi, majka mu je bila njemačka Židovka, a stara obitelj došla je iz Galicije, gdje su bili tiskari. Šiblov djed bio je u Požegi gradonačelnik, a Strossmayer je bio i tutor jednoj članici obitelji. Na njemačkom ratnom sudu Ivan Šibl bio je 1941. godine osuđen na smrt i jedva je uspio otići u partizane, da bi četiri godine kasnije bio gorko razočaran što su mnogi drugi, prije zagrebačkih partizana iz Desetog korpusa, u kojem je bio politički komesar, pohitali ući u oslobođeni Zagreb. Nevjerojatan je bio Šiblov put od Titova miljenika, urednika Borbe i predsjednika Dinama, osnivača Televizije Zagreb i direktora RTV-a do disidenta prisilno umirovljenog i isključenog iz Saveza komunista.
Inače, Ivan Šibl je najzaslužniji što je Dinamo početkom '70-ih u svoj grb ugradio šahovnicu. 


Gospođa Neva Šibl, koja je u braku s Ivanom Šiblom bila gotovo četrdeset godina, prisjeća se i posljednje večeri prije nego što je njen suprug završio u bolnici i umro. “U ožujku 1989. godine okupilo se kod nas puno njih, Savka, Miko, Srećko Bijelić,dok Tuđmana nije bilo iako je godinama stalno dolazio. Nekako se poveo razgovor treba li Tuđman biti predsjednik stranke, pa su neki čak tvrdili da to nije dobro i zbog činjenice što je bio u zatvoru. Šibl je tada rekao: ‘Samo vi govorite, jedini Tuđman ima hrabrosti za Hrvatsku nešto učiniti’. Bila je subota, sjećam se da su to su bile i posljednje riječi moga supruga prije nego što sam ga u ponedjeljak, kada mu je pozlilo, odvezla na Rebro. Imao je infarkt i nakon deset dana je umro”.



Toliko o Ivanu Šiblu, kak' Ante veli, "ratnom zločincu". Prestani Ante laprdati, molim te k'o boga.

_________________
ŠTO JE DINAMOVA SEKTA HTJELA, TO SAD I IMA
Zeko
Zeko

Male
Posts : 6711
2015-08-26

Age : 64
Lokacija: : Metropola i po potrebi

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest 7/5/2019, 15:57

Sad si izudara Zekana samo tako...
;) (Y)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 39 Empty Re: Hajduk Split

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum