ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 14:50

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Mi nećemo biti ni dio duboke izdajničke politike koja plete svoju mrežu već duže vrijeme, dio politike koja u otvorenim neprijateljima ove države ne vidi nikakav problem. I tačno je, mi smo udruženi patriotski poduhvat. Time se ponosim, ističe član Predsjedništav BiH i lider DF-a Željko Komšić

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom BlankKomšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom 3174142-1300
Željko Komšić:  /Arhiva Oslobođenja

Željko Komšić, član Predsjedništva BiH i lider Demokratske fronte, komentarišući iznesene stavove sa posljednjeg zasjedanja BH bloka, istakao je da su se, čim je pomenuta ideja o opozicionom djelovanju, "najveći pobornici opozicionog djelovanja prometnuli u pozicioniste".

- Ja to mogu razumijeti, jer su neki godinama sanjali da uđu u vlast bilo gdje bilo, pa se sada teško, zbog principa, odreći vlasti tamo gdje se u vlast ušlo, kaže Komšić i dodaje:
"Mi nećemo biti ni dio duboke izdajničke politike koja plete svoju mrežu već duže vrijeme, dio politike koja u otvorenim neprijateljima ove države ne vidi nikakav problem. Možda te politike za takve ljude nisu problem, ali za ovu državu, njene građane i nas, itekako jesu problem, ali tim politikama i mi ćemo biti problem. I predizborna i postizborna atmosfera pokazuje da je to tako. I tačno je, mi smo udruženi patriotski poduhvat. Time se ponosimo".
Lider DF-a, jedne od stranaka BH bloka, osvrnuo se i na reakcije u javnosti koje su uslijedile press konferencije BH bloka: "SNSD i HDZ su se ponadali. Čuo sam i neke poruke o kukavičluku. Sad ih ponavljaju ljudi koji su, kad je bilo stani pani, bili daleko odavde, ali šta ćete, takvih ima i desno i lijevo. Čuli smo i primili k znanju i poruke Zlatnih ljiljana, nama i Nikšiću".
Kao jednu od posljedica ostanka BH bloka izvan vlasti, Komšić je naveo mogući ulazak Milorada Dodika u vlast Federacije.
- Stvari treba posmatrati u širem kontekstu. Neće to biti posljedica neulaska BH bloka u vlast, nego posljedica dugogodišnje popustljivosti tzv. političkog Sarajeva. Dodik i Čović su jednom agresivnom politikom koju je pratila eutanizacija otpora u Sarajevu, i u političkom i psihološkom smislu, preuzeli gotovo sve državne institucije i agencije u čemu im je pomagala ista ona izdajnička struktura koje je sad splela svoju mrežu. U predizbornoj kampanji sam govorio upravo o tome. Dobro se sjećam, u razgovoru sa Sanjinom Bećiragićem. Kada sam rekao da Dodik sa Čovićem može ući u federalnu vlast, bilo je onih falatara koji su govorili: Komšić plaši građane Čovićem i Dodikom. Ja se ipak nadam da do toga neće doći. SNSD bi uz jedno ministarstvo i potpredsjednika FBiH zajedno sa HDZ-om, u potpunosti ovladao Federacijom. To im mogu isporučiti oni koji doista tvrde da to nije njihov problem, ali i oni koji sa Čovićem i Dodikom imaju tijesne lične i poslovne veze. Oni nikada nisu prestali biti dio njihovog Plana B, kazao je Komšić u intervjuu koji će izaći sutrašnjem printanom izdanju Oslobođenja.
Vildana Selimbegović
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 15:02

Ne pada snijeg da pokrije brijeg...Konačno su ispuzali iz kućice. :D
Nije se uspjelo istjerati Hrvate iz Doma naroda, pa tako ni iz vlasti  Federacije,
pa sad "graDŽanska" nema nikakvog smisla. Ili će priznati da su pokvareni lažovi,
ili se vlast u BiH neće moći formirati. Vjerujem da su i u "međunarodnoj zajednici"
frapirani koliko su im sarajevski talibani navlačili uši. Naime, Čović i Dodik požuruju
da se čimprije formira vlast, a to do daljnjeg blokiraju "graDŽani".
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by flumen Fri 8 Feb - 15:16

ero. sta ima novo u dezeli?
kad ce avtoput od Postojne do Reke?

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 15:20

Kao jednu od posljedica ostanka BH bloka izvan vlasti, Komšić je naveo mogući ulazak Milorada Dodika u vlast Federacije.

- Stvari treba posmatrati u širem kontekstu. Neće to biti posljedica neulaska BH bloka u vlast, nego posljedica dugogodišnje popustljivosti tzv. političkog Sarajeva. Dodik i Čović su jednom agresivnom politikom koju je pratila eutanizacija otpora u Sarajevu, i u političkom i psihološkom smislu, preuzeli gotovo sve državne institucije i agencije u čemu im je pomagala ista ona izdajnička struktura koje je sad splela svoju mrežu. U predizbornoj kampanji sam govorio upravo o tome. Dobro se sjećam, u razgovoru sa Sanjinom Bećiragićem. Kada sam rekao da Dodik sa Čovićem može ući u federalnu vlast, bilo je onih falatara koji su govorili: Komšić plaši građane Čovićem i Dodikom. Ja se ipak nadam da do toga neće doći. SNSD bi uz jedno ministarstvo i potpredsjednika FBiH zajedno sa HDZ-om, u potpunosti ovladao Federacijom. To im mogu isporučiti oni koji doista tvrde da to nije njihov problem, ali i oni koji sa Čovićem i Dodikom imaju tijesne lične i poslovne veze. Oni nikada nisu prestali biti dio njihovog Plana B, kazao je Komšić u intervjuu koji će izaći sutrašnjem printanom izdanju Oslobođenja.

_______________________________________

Njihovo lamentiranje o "konstitutivnosti svakog građanina, na svakom pedlju BiH" je bio tek smokvin list.
Srbe su davno ( i prije izbora) istjerali iz Federacije, a plan je bio da se preko "graDžanske" istjera i Hrvate.
No, nije se uspjelo u naumu, pa  se čak i Srbi vratili u vlast Federacije, di im i je mjesto. 
U nastavku ide blokada formiranja vlasti, tako da će stara ekipa biti na vlasti do daljnjeg. 
Kud ćeš boljeg dokaza da ova nakaza od države nema nikakvog smisla.


Last edited by Eroo on Fri 8 Feb - 15:27; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 15:26

flumen wrote:ero. sta ima novo u dezeli?
kad ce avtoput od Postojne do Reke?
Znao sam ja i ove naše kritizirat, jer se ima dosta toga za sredit, ali kad vidim šta se na jugu događa, mi smo idealno složeno društvo.
Autoput? To je trebalo gradit još 91', uvelike se zakasnilo. Slovenija je prirodno zaleđe Istri, na to su neke nepismene glave zaboravile...
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by flumen Fri 8 Feb - 15:27

Eroo wrote:
flumen wrote:ero. sta ima novo u dezeli?
kad ce avtoput od Postojne do Reke?
Znao sam ja i ove naše kritizirat, jer se ima dosta toga za sredit, ali kad vidim šta se na jugu događa, mi smo idealno složeno društvo.
Autoput? To je trebalo gradit još 91', uvelike se zakasnilo. Slovenija je prirodno zaleđe Istri, na to su neke nepismene glave zaboravile...

meni ono od jelsana do postojne ko Doma - isti jezik, kultura, obicaji...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 15:30

flumen wrote:
Eroo wrote:
flumen wrote:ero. sta ima novo u dezeli?
kad ce avtoput od Postojne do Reke?
Znao sam ja i ove naše kritizirat, jer se ima dosta toga za sredit, ali kad vidim šta se na jugu događa, mi smo idealno složeno društvo.
Autoput? To je trebalo gradit još 91', uvelike se zakasnilo. Slovenija je prirodno zaleđe Istri, na to su neke nepismene glave zaboravile...

meni ono od jelsana do postojne ko Doma - isti jezik, kultura, obicaji...
A nama, erotima, cijela  Dalmacija. To se najbolje vidi na Veliku Gospu. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by flumen Fri 8 Feb - 15:32

Eroo wrote:
flumen wrote:
Eroo wrote:
flumen wrote:ero. sta ima novo u dezeli?
kad ce avtoput od Postojne do Reke?
Znao sam ja i ove naše kritizirat, jer se ima dosta toga za sredit, ali kad vidim šta se na jugu događa, mi smo idealno složeno društvo.
Autoput? To je trebalo gradit još 91', uvelike se zakasnilo. Slovenija je prirodno zaleđe Istri, na to su neke nepismene glave zaboravile...

meni ono od jelsana do postojne ko Doma - isti jezik, kultura, obicaji...
A nama, erotima, cijela  Dalmacija. To se najbolje vidi na Veliku Gospu. :)

pa to je logicno kad je to isti narod...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by prckov Fri 8 Feb - 15:42

nestalo gradzanu farbe

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34073
2014-04-19


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 15:59

prckov wrote:nestalo gradzanu farbe
Ustvari, rastopile se.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 16:07

Vlast se u Federaciji dijeli u skladu sa Ustavom (Aneks IV Daytonskog sporazuma),
tako da mu onako sročena fašistoidna izjava predstavlja vrhunac licemjerja.
Ustvari, Dodik i Čović su personifikacija za Srbe i Hrvate. Ako se njih ne istjera iz Federacije,
onda će se morati s njima dijeliti vlast. To je ta "graDŽanska BiH", koja
se nikada neće ostvariti. Huškanje bh Hrvata na Srbe u BiH više im ne prolazi.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 17:18

"Inače, nakon jučerašnjeg izbora delegata iz ZDK, koalicija SDA-HDZ u ovom kantonu izabrala je 12. HDZ-ovog delegata u Domu naroda, a to je Ivo Tadić.

Tako HDZ-ovi delegati u Klubu Hrvata imaju apsolutnu dominaciju, odnosno polugu za blokiranje bilo kakvih odluka, jer imaju 12 od ukupno 17 delegata koliko ih ima klub."


https://www.klix.ba/vijesti/bih/trenutna-slika-doma-naroda-da-li-ce-dodik-dobiti-svog-potpredsjednika-federacije-bih/190208005


__________________

Kako se samo usudili imati većinu u svom hr klubu. Di se pogriješilo? :D
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 17:47

Još samo malo pa će splahnuti i "priča" o Hercegovcima u ZG.  ;)
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 17:55

Sad pogledajte ovo, vi u Zagrebu:

"Kada je riječ o Klubu Srba, prema sadašnjoj projekciji, SDP će u ovom Klubu imati šest delegata, SNSD čak četiri, dva će doći iz Liberalne stranke, a po jedan iz SDA i HDZ-a BiH.?

______________________________________

6 od 17 predstavnika Srba u Domu naroda Federacije izabrali su Muslimani,
znači da Srbi ne mogu odlučivati o ničemu jer bi trebali imati svojih 12 predstavnika.
Ali tu uskaču Hrvati, na koje se Srbi mogu obratiti. 

U predsjedništvu je situacija obrnuta. Dodik je taj koji će štititi interese bh Hrvata ito
preko hr kluba Hrvata u Domu naroda. 

Sad je valjda jasnija odluka koaliranja "Dodik-Čović". Po talibansko, četnika i ustaše. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by prckov Fri 8 Feb - 18:08

Eroo wrote:Vlast se u Federaciji dijeli u skladu sa Ustavom (Aneks IV Daytonskog sporazuma),
tako da mu onako sročena fašistoidna izjava predstavlja vrhunac licemjerja.
Ustvari, Dodik i Čović su personifikacija za Srbe i Hrvate. Ako se njih ne istjera iz Federacije,
onda će se morati s njima dijeliti vlast. To je ta "graDŽanska BiH", koja
se nikada neće ostvariti. Huškanje bh Hrvata na Srbe u BiH više im ne prolazi.
ne prolazi ono odavno u bih
al prolazi u HR kod lijevih majmuna
prckov
prckov

Posts : 34073
2014-04-19


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Eroo Fri 8 Feb - 18:22

prckov wrote:
Eroo wrote:Vlast se u Federaciji dijeli u skladu sa Ustavom (Aneks IV Daytonskog sporazuma),
tako da mu onako sročena fašistoidna izjava predstavlja vrhunac licemjerja.
Ustvari, Dodik i Čović su personifikacija za Srbe i Hrvate. Ako se njih ne istjera iz Federacije,
onda će se morati s njima dijeliti vlast. To je ta "graDŽanska BiH", koja
se nikada neće ostvariti. Huškanje bh Hrvata na Srbe u BiH više im ne prolazi.
ne prolazi ono odavno u bih
al prolazi u HR kod lijevih majmuna

I kod nekih kvazi-desnih.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom Empty Re: Komšić za Oslobođenje: Ako BH blok ostane izvan vlasti, Dodik će sa Čovićem vladati Federacijom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum