ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko kršćani imaju bogova??

Page 19 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by aben 31/5/2014, 13:36

Hrvat, brate

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Guest 31/5/2014, 18:24

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Jesi li ti Grk ili Turčin?
Nijedno, i ne vidim kakve veze s bilo čim ima to pitanje. Ako je tvoja religija judaizam, moje pitanje je na mjestu.
On je prozelit!
Tko, Mad_Vlad? On je samo provokator, meni se čini, ili malo manje maštovit trol.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 31/5/2014, 18:25

aben wrote:Hrvat, brate
Je,,kao i ti,,ha ha
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 31/5/2014, 18:27

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Jesi li ti Grk ili Turčin?
Nijedno, i ne vidim kakve veze s bilo čim ima to pitanje. Ako je tvoja religija judaizam, moje pitanje je na mjestu.
On je prozelit!
Tko, Mad_Vlad? On je samo provokator, meni se čini, ili malo manje maštovit trol.
Ma ne,,tip je malo sjeban,,i to je to!Kao i ti!On se navukao na judaizam,ti na kešćanski okultizam,,eto!Ima nas svakakvih!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Guest 31/5/2014, 18:31

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Jesi li ti Grk ili Turčin?
Nijedno, i ne vidim kakve veze s bilo čim ima to pitanje. Ako je tvoja religija judaizam, moje pitanje je na mjestu.
On je prozelit!
Tko, Mad_Vlad? On je samo provokator, meni se čini, ili malo manje maštovit trol.
Ma ne,,tip je malo sjeban,,i to je to!Kao i ti!On se navukao na judaizam,ti na kešćanski okultizam,,eto!Ima nas svakakvih!
A ti protestant, pa da, baš nas svakakvih ima... :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 31/5/2014, 18:44

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Jesi li ti Grk ili Turčin?
Nijedno, i ne vidim kakve veze s bilo čim ima to pitanje. Ako je tvoja religija judaizam, moje pitanje je na mjestu.
On je prozelit!
Tko, Mad_Vlad? On je samo provokator, meni se čini, ili malo manje maštovit trol.
Ma ne,,tip je malo sjeban,,i to je to!Kao i ti!On se navukao na judaizam,ti na kešćanski okultizam,,eto!Ima nas svakakvih!
A ti protestant, pa da, baš nas svakakvih ima... :^0
Katolik,pravoslavac,protestant=kršćanin!
Gnostik=otpad od kršćanstva,bilo kog tipa!(mislim na sve tri grupacije)!
Od sedam milijarda ljudi na svijetu – koliko ih ima od 31. listopada ove godine – jedna je trećina kršćana. Statistički podaci govore da je kršćanstvo najveća svjetska religija kojoj pripada gotovo 33%, odnosno više od dvije milijarde svjetskoga stanovništva. Kršćana najviše ima u Sjedinjenim Američkim Državama – oko 224.457.000 vjernika (85%), Brazilu – 139.000.000 (93%) i Meksiku – 86.120.000 (99%). Što se kršćanskih denominacija o kojima pitate i njihovog broja tiče, prema nama raspoloživim informacijama, ima ih više od 41 tisuće. Tri su najveće: rimokatolici kojih ima više od milijarde i čine više od polovice kršćanske populacije, protestanti (u koje se ubrajaju evangelici, reformirani kršćani, anglikanci, baptisti, pentekostalci), oko 500 milijuna vjernika, te pravoslavni kršćani, oko 225 milijuna vjernika.
I tu i tamo se nađe neki  otpadnik,,,gnostik!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Guest 31/5/2014, 19:01

Protestanti su otpadnici od Katoličke crkve, hereza novijeg datuma. I to je to.  👽
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 31/5/2014, 19:17

von_Starhemberg wrote:Protestanti su otpadnici od Katoličke crkve, hereza novijeg datuma. I to je to.  👽
A vi gnostici ste otpadnici od Boga!I sad,,što je gore,,otpasti od Boga i Katoličke crkve (vi) ili samo otpasti od Katoličke crkve a od Boga ne?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Guest 31/5/2014, 19:25

Smaraš. I opet si nervozan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 31/5/2014, 19:33

von_Starhemberg wrote:Smaraš. I opet si nervozan.
Nimalo!
Uostalom,,kaj zato?To je tvoje pravo,,biti gnostik i smatrati Apostola Pavla lažovom!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Guest 31/5/2014, 19:38

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Smaraš. I opet si nervozan.
Nimalo!
Uostalom,,kaj zato?To je tvoje pravo,,biti gnostik i smatrati Apostola Pavla lažovom!
I tvoje biti protestant. Tako da u miru završimo ovo besmisleno prepiranje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 31/5/2014, 19:39

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Smaraš. I opet si nervozan.
Nimalo!
Uostalom,,kaj zato?To je tvoje pravo,,biti gnostik i smatrati Apostola Pavla lažovom!
I tvoje biti protestant. Tako da u miru završimo ovo besmisleno prepiranje...
Absolutly!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Trinity 31/5/2014, 19:41

Amen !
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by vuk-efendija 1/6/2014, 17:27

zanstr wrote:

3) Kako duh sveti uspjeva oploditi ženu bez penetracije?

Kako dva majmuna uspiju roditi čovjeka? Ili još bolje, kako dva majmuna mogu roditi i ženu tom čovjeku? Bez obzira na sablazan, dopuštam mogućnost penetracije svih sa svakim.  (ključ: Pitaj Darwina)
vuk-efendija
vuk-efendija

Posts : 58
2014-05-16


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Mad_Vlad 1/6/2014, 18:20

von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Jesi li ti Grk ili Turčin?
Nijedno, i ne vidim kakve veze s bilo čim ima to pitanje. Ako je tvoja religija judaizam, moje pitanje je na mjestu.
Pa eto, vidiš-kak ti nisi ni Grk ni Turčin tak i ja nisam ni Izraelac ni Židov. A pogoto ne provokator.
Želja mi je , kao i tebi valjda, normalno i argumentirano raspravljati o vlastitim uvjerenjima koja ovdje svi iznosimo.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by piramida4 6/9/2014, 20:01

Današnji Kršćani imaju najmanje 3 Boga.
Neki uz tu trojicu dodaju i Božicu.
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 6/9/2014, 23:36

piramida4 wrote:Današnji Kršćani imaju najmanje 3 Boga.
Neki uz tu trojicu dodaju i Božicu.
Ovim priznaš da ti nisi kršćanin!

Šta Biblija uči o trojstvu?

 
Najteža stvar o kršćanskom konceptu Trojstva je da ne postoji način da se ono adekvatno objasni. Trojstvo je pojam koji je bilo kojem ljudskom biću nemoguće potpuno shvatiti, a kamoli objasniti. Bog je neizmjerno veći nego što smo mi, pa prema tome ne bi trebalo da očekujemo da budemo u stanju da ga potpuno razumijemo. Biblija uči da je Otac Bog, da je Isus Bog i da je Duh Sveti Bog. Ona, također, uči da postoji samo jedan Bog. Iako mi možemo da razumijemo neke činjenice o odnosu pojedinih osoba Trojstva jedne prema drugoj, u osnovi, to je neshvatljivo ljudskom umu. Međutim, to ne znači da ono nije istinito ili da nije bazirano na učenjima Biblije.

Imaj na umu kada proučavaš ovu temu da riječ “Trojstvo” nije korištena u Pismu. To je termin koji se upotrebljava u pokušaju da se opiše trojedini Bog, činjenica da postoje 3 koegzistirajuće, jednako vječne osobe koje čine Boga. Treba razumjeti da to NIJE, ni na koji način, sugestija da postoje 3 Boga. Trojstvo je 1 Bog u 3 osobe. Nije ništa pogrešno u korištenju termina “Trojstvo”, čak iako ta riječ nije nađena u Bibliji. Kraće je reći riječ “Trojstvo”, nego “3 jednako vječne osobe koje istovremeno postoje i čine jednog Boga.” Ako to tebi predstavlja problem, imaj ovo na umu: ni riječ deda nije korištena u Bibliji. Ipak, mi znamo da su postojale dede u Bibliji. Abraham je bio Jakovov deda. Tako, nemoj da te termin “Trojstvo” sam po sebi sputava. Ono što je zaista važno je da pojam koji je PREDSTAVLJEN riječju “Trojstvo” ipak postoji u Pismu. Mimo ovog uvoda, daćemo biblijske stihove u diskusiji o Trojstvu.

1) Postoji jedan Bog: Ponovljeni zakon 6:4; 1.Korinćanima 8:4; Galaćanima 3:20; 1.Timoteju 2:5.

2) Trojstvo u sebi ima tri osobe: Postanak 1:1; 1:26; 3:22; 11:7; Izaija 6:8; 48:16; 61:1; Matej 3:16-17; 28:19; 2.Korinćanima 13:13. U odlomcima iz Starog Zavjeta, pomaže znanje Hebrejskog. U Postanku 1:1 korištena je množina imenice “Elohim”. U Postanku 1:26; 3:22; 11:7 i Izaija 6:8 je korištena množina zamjenice “mi”. To da “Elohim” i “mi” ukazuje na više od dvije osobe je NEUPITNO. U našem jeziku imamo samo dvije forme, jedninu i množinu. U Hebrejskom, postoje tri: jednina, dvojina i množina. Dvojina se odnosi SAMO na dvije stvari. U Hebrejskom, ta forma dvojine se koristi za stvari koje dolaze u paru, kao što su oči, uši i ruke. Riječ “Elohim” i zamjenica “mi” su u formi množine – definitivno više od dvoje – i mora se odnositi na troje ili više (Otac, Sin, Duh Sveti).

U Izaiji 48:16 i 61:1 Sin govori, dok upućuje na Oca i Duha Svetog. Uporedi Izaiju 61:1 sa Lukom 4:14-19 da vidiš da je to Sin koji govori. Matej 3:16-17 opisuje Isusovo krštenje. Ono što se vidi u ovom odlomku je da Bog Duh Sveti silazi na Boga Sina, dok Bog Otac proklamuje svoje zadovoljstvo Sinom. Matej 28:19 i 2.Korinćanima 13:13 su primjeri 3 zasebne osobe u Trojstvu.

3) Članovi Trojstva su odijeljeni jedan od drugog u nekoliko poglavlja: U Starom Zavjetu, “GOSPOD” se razlikuje od “Gospod” (Postanak 19:24; Hošea 1:4). “GOSPOD” ima “Sina” (Psalam 2:7, 12; Izreke 30:2-4). Duh se razlikuje od “GOSPODA” (Brojevi 27:18) i od “Boga” (Psalam 51:12-14). Bog Sin se razlikuje od Boga Oca (Psalam 45:7-8; Hebreji 1:8-9). U Novom Zavjetu, Ivanu 14:16-17, Isus govori Ocu o slanju Pomoćnika, Duha Svetog. To pokazuje da Isus nije sebe smatrao Ocem, ili Duhom Svetim. Uzmi u obzir također sva druga mjesta u Evanđeljima kada je Isus govorio Ocu. Da li je on govorio sebi? Ne. Govorio je drugoj osobi Trojstva – Ocu.

4) Svaka osoba Trojstva je Bog: Otac je Bog: Ivan 6:27; Rimljanima 1:7; 1.Petrova 1:2. Sin je Bog: Ivan 1:1, 14; Rimljanima 9:5; Kološanima 2:9; Hebrejima 1:8; 1.Ivanova 5:20. Sveti Duh je Bog: Djela 5:3-4; 1.Korinćanima 3:16 (Onaj koji prebiva unutar nekoga je Duh Sveti – Rimljanima 8:9; Ivan 14:16-17; Djela 2:1-4).

5) Podložnost unutar Trojstva: Pismo pokazuje da je Duh Sveti podložan Ocu i Sinu i da je Sin podložan Ocu. To je jedan unutrašnji odnos i ne poriče božanstvo nijedne osobe Trojstva. To je jednostavno područje koje naš ograničeni um ne može da shvati, vezano za neograničenog Boga. U vezi Sina, vidi: Luka 22:42; Ivan 5:36; Ivan 20:21; 1.Ivanova 4:14. U vezi Duha Svetog, vidi: Ivan 14:16; 14:26; 15:26; 16:7 i posebno Ivan 16:13-14.

6) Uloge pojedinih osoba Trojstva: Otac je prvobitni izvor ili uzrok: 1) univerzuma (1.Korinćanima 8:6; Otkrivenje 4:11); 2) božanskog otkrivenja (Otkrivenje1:1); 3) spasenja (Ivan 3:16-17); i 4) Isusovih ljudskih djela (Ivan 5:17; 14:10). Otac INICIRA sve od ovih stvari.

Sin je posrednik kroz kojeg Otac čini sljedeća djela: 1) stvaranje i održavanje svemira (1.Korinćanima 8:6; Ivan 1:3; Kološanima 1:16-17); 2) božansko otkrivenje (Ivan 1:1; Matej 11:27; Ivan 16:12-15; Otkrivenje 1:1); i 3) spasenje (2.Korinćanima 5:19; Matej 1:21; Ivan 4:42). Otac čini sve ove stvari kroz Sina, koji funkcioniše kao njegov agent.

Duh Sveti je sredstvo kroz kojeg Otac čini sljedeća djela: 1) stvaranje i održavanje svemira (Postanak 1:2; Job 26:13; Psalam 104:30); 2) božansko otkrivenje (Ivan 16:12.15; Efežanima 3:5; 2.Petrova 1:21); 3) spasenje (Ivan 3:6; Titu 3:5; 1.Petrova 1:2); i 4) Isusova djela (Izaija 61:1; Djela 10:38). Tako, Otac čini sva ta djela silom Duha Svetoga.

Nijedna od običnih ilustracija nije potpuno tačan opis Trojstva. Jaje (ili jabuka) nije dobro poređenje, jer su ljuska, bjelance i žumance njegovi dijelovi, ne jaje sama po sebi. Otac, Sin i Duh Sveti nisu dijelovi Boga, svaki od njih je Bog. Voda kao ilustracija je malo bolja, ali još uvijek neadekvatna opisu Trojsva. Tečnost, para i led su oblici vode. Otac, Sin i Duh Sveti nisu oblici Boga, svaki od njih je Bog. Dakle, dok nam ove ilustracije mogu da daju sliku Trojstva, ta slika nije u konačnici potpuna. Beskrajni Bog ne može biti potpuno opisan jednom ograničenom ilustracijom. Umjesto da se fokusiraš na Trojstvo, pokušaj se fokusirati na činjenicu Božije veličanstvenosti i beskrajno veće prirode nego što je tvoja. “O dubino bogatstva, mudrosti i znanja Božijega! Kako su nedokučive njegove odluke, i kako neistraživi njegovi putovi! ‘Tko je naime upoznao Gospodnju misao? Tko li mu je bio savjetnik?” (Rimljanima 11:33-34)
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by piramida4 7/9/2014, 00:02

Patriot_1 wrote:
piramida4 wrote:Današnji Kršćani imaju najmanje 3 Boga.
Neki uz tu trojicu dodaju i Božicu.
Ovim priznaš da ti nisi kršćanin!
TAKO JE
ja sigurno nisam današnji višebožački Kršćanin
_________________________________________
Ja sam prvenstveno JAHVISTA, zatim Isusovac,
pa tek onda PRVI BIBLIJSKI Kršćanin
_________________________________

TO što si prepisao su bajke bez dokaza
__________________________________

GDJE U BIBLIJI PIŠE – koji stih;
1.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Isus rekao – Ja sam Bog! - ?
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Isus rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
 6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Isus rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Bogočovjek, Bog u tijelu?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je Isus Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
----------------------------------------------------------------------------
 
Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje.
Jer to gornje je temelj tvoje vjere.
Ako ti  je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.
 
ALI – ako nema takovih stihova – onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – neBiblijski.


piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 7/9/2014, 08:23

piramida4 wrote:
Patriot_1 wrote:
piramida4 wrote:Današnji Kršćani imaju najmanje 3 Boga.
Neki uz tu trojicu dodaju i Božicu.
Ovim priznaš da ti nisi kršćanin!
TAKO JE
ja sigurno nisam današnji višebožački Kršćanin
_________________________________________
Ja sam prvenstveno JAHVISTA, zatim Isusovac,
pa tek onda PRVI BIBLIJSKI Kršćanin
_________________________________

TO što si prepisao su bajke bez dokaza
__________________________________

GDJE U BIBLIJI PIŠE – koji stih;
1.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Isus rekao – Ja sam Bog! - ?
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Isus rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
 6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Isus rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Bogočovjek, Bog u tijelu?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je Isus Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
----------------------------------------------------------------------------
 
Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje.
Jer to gornje je temelj tvoje vjere.
Ako ti  je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.
 
ALI – ako nema takovih stihova – onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – neBiblijski.


Isus reče Filipu"Tko je vidio mene,vidio je i Oca,ja i otac jedno smo!"

Iv 14,6-14
6Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni. 7Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." 8Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" 9Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? 10Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. 11Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni.

Nije li Toma rekao Isusu "Gospod moj i Bog moj",,ne piše li to u Bibliji?
Ne piše li ovo u Bibliji:"Ivan 1:1 kaže da “Riječ bijaše Bog.” Ivan 1:14 kaže, “Riječ je tijelom postala”. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu.
U Hebrejima 1:8, Otac kaže o Isusu, “Za Sina, naprotiv, veli: ‘Prijestolje tvoje, Bože,postoji vječno’ i: ‘Žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.’”

Pojavila se doista milost Božja, spasiteljica svih ljudi;
Titu 2,12odgojila nas da se odreknemo bezbožnosti i svjetovnih požuda te razumno, pravedno i pobožno živimo u sadašnjem svijetu,
Titu 2,13iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by piramida4 7/9/2014, 21:11

Možeš ili - NE možeš odgovoriti pitanje po pitanje?

GDJE U BIBLIJI PIŠE – koji stih;
1. 
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Isus rekao – Ja sam Bog! - ?
2. 
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Isus rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5. 
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da se ljudi 
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
 6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi 
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Isus rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Bogočovjek, Bog u tijelu?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je Isus Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?


Last edited by piramida4 on 7/9/2014, 21:33; edited 1 time in total
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Patriot_1 7/9/2014, 21:22

piramida4 wrote:Možeš ili - NE možeš odgovoriti pitanje po pitanje?

GDJE U BIBLIJI PIŠE – koji stih;
1. 
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Isus rekao – Ja sam Bog! - ?
2. 
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Isus rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5. 
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da se ljudi 
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
 6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi 
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Isus rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Bogočovjek, Bog u tijelu?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je Isus Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
Znači da Apostoli Toma , Ivan i Pavo lažu kad kažu da je Isus Bog?
Duha Svetog u Starom Zavjetu nema,Isusa nema (bar ne fizički među ljudima,dakle ograničimo se na Novi Zavjet,,,gdje u Novom Jahve kaže "Ja sam Bog"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko kršćani imaju bogova?? - Page 19 Empty Re: Koliko kršćani imaju bogova??

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum