ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 7 Feb - 23:29

Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:jebemu mogli su stavit još manju sliku na rijekadanas.com no čopio sam im veću sliku sa servera.

Denkverbot - Page 17 Nlo-1024x576

Da, ova fotka je bas zanimljiva.. Snimka ovog Balkan UFO-a previse podsjeca na satelit. Posebno kad odjednom nestane. Tako i sateliti.. Nestanu, zapravo, udju u Zemljinu sjenu.

ISS, pak, dok se ravnomjerno krece, postaje sve sjajniji, a zatim blijedi.


nema druge fotke ovoj su smanjili veličinu tako da je i rezolucija slabija ali na stranicu su stavili sličicu thumbnail klikam na sličicu i ništa onda sam išao drugim putem do servera. ali da se to još izoštriti budem probao pa stavim.

Daj, molim te, provjeri usput je li ISS bila vidljiva 6. 02. nad Rijekom.. Meni se ne moze ucitati preko moba.


http://www.isstracker.com/historical

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 0:00

violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:jebemu mogli su stavit još manju sliku na rijekadanas.com no čopio sam im veću sliku sa servera.

Denkverbot - Page 17 Nlo-1024x576

Da, ova fotka je bas zanimljiva.. Snimka ovog Balkan UFO-a previse podsjeca na satelit. Posebno kad odjednom nestane. Tako i sateliti.. Nestanu, zapravo, udju u Zemljinu sjenu.

ISS, pak, dok se ravnomjerno krece, postaje sve sjajniji, a zatim blijedi.


nema druge fotke ovoj su smanjili veličinu tako da je i rezolucija slabija ali na stranicu su stavili sličicu thumbnail klikam na sličicu i ništa onda sam išao drugim putem do servera. ali da se to još izoštriti budem probao pa stavim.

Daj, molim te, provjeri usput je li ISS bila vidljiva 6. 02. nad Rijekom.. Meni se ne moze ucitati preko moba.


http://www.isstracker.com/historical

ne radi ni meni stranica je u kvaru: This page can't load Google Maps correctly.

našao sam drugi link:

iz pule se vidjela stanica sad ispod je link treba kliknut autolocate pa ti sama stranica odredi gdje si staviš datum unatrag i klik calculate ima help na stranici ako treba.

Wednesday 2019-02-06 13:07:10.68  •  Lunar close pass

ISS angular size: 40.28″; distance: 685.93 km
Angular separation: 2° 58′; azimuth: 174.3°; altitude: 34.1°
Center line distance: 60.10 km; visibility path width: 10.83 km

R.A.: 22h 27m; Dec: -10° 48′; parallactic angle: 5.0°
ISS velocity: 33.8 ′/s (angular); 6.74 km/s (transverse)
ISS velocity: -3.07 km/s (radial); 7.41 km/s (total);
Direction of motion relative to zenith: 69.3°
Moon angular size: 29.7′; 44.2 times larger than the ISS
Moon phase: 2.4%; angular separation from Sun: 17.8°
Sun altitude: 28.5°; the ISS will be illuminated

sutra će se vidjeti po tim kalkulacijama.

evo link

https://transit-finder.com


nešto podataka o stranici i autoru

https://petapixel.com/2016/01/26/iss-transit-finder-helps-you-shoot-photos-of-the-iss-against-the-sun-and-moon/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 0:18



I left my camera pointed at the sky for six hours and this is what I got


Denkverbot - Page 17 6RVHuNr

Polish photographer Bartosz Wojczyński pointed his camera straight at the north celestial pole and exposed his camera for a total of six hours. The photograph above is what resulted.

Wojczyński says he was photographing from the Teide Observatory on the Canary Islands, one of the world’s major observatories, from 8PM to 2AM.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor Fri 8 Feb - 8:19

violator wrote:
Noor wrote:
violator wrote:
Noor wrote:vjerujem mu kad kaze da je uzivo vidjeti ga bilo posve drugacije...
jos nisam, receno mi je sutra cu znati...ako bude moguce doci do podataka, tim vise sto ne znam tocan dan ni tocno vrijeme, pa ce pregled mozda potrajati
polako rekoh, nama se ne zuri ;)

Okej. :D

Cini li ti se kao kretanje satelita? :) Meni bas i ne.. Vidjela sam ih dosad poprilicno, a i kretanje ISS-a.
nisam nikada vidjela kretanje satelita, moram priznati...a ovo kretanje je pravocrtno i ujednačene brzine, sto god bilo..
moram priznati da sam ocekivala vise...fascinantniji su mi "oblak" i objekt nad morem

Sateliti se upravo tako i krecu. Polagano i pravocrtno. :) Zato sam i pomislila da je o njemu rijec. Medjunarodna svemirska postaja se "uzdize" nebeskim svodom, ravnomjerno, istom brzinom, ali obicno i najave da ce biti vidljiva na odredjenoj strani neba iznad tih i tih zemalja. (Slusam Andromedu utorkom na HR-u 2). Medjutim. :D Iako se na snimci ne vidi, objekt je previse blizu, vrlo sjajan i nesto mi je pomalo "off" kod njega da bih odmahnula rukom i rekla da je satelit..  

Je, "oblak" i onaj drugi objekt... Brrr. Nisam sretna. :D
nisam ni ja, mada se uvjeravam za to neće biti opravdanog razloga, osim straha od nepoznatog :P

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor Fri 8 Feb - 8:22

violator wrote:P. S. Vise nisam na X-u, a ako ti ondje i dalje navracas, posalji Pizdeciju snimku.. :) Mozda ni on ne zna sto mu se desava "pred nosom".
ako na mene misliš, ne navraćam više, jednom u 2 mjeseca letimično pregledam i to je sve :|

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor Fri 8 Feb - 8:43

Gnječ wrote:jebemu mogli su stavit još manju sliku na rijekadanas.com no čopio sam im veću sliku sa servera.

Denkverbot - Page 17 Nlo-1024x576

ako je objekt točno iznad "oblaka", čini se jako malen, a oblak djeluje kao da je nastao od kapljica mora, uzdignutih pod utjecajem nečega, jer se širi od površine mora prema gore

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Fri 8 Feb - 11:35

ispod i /ili iznad se nesto "kuha"........




bas neki dan citala o oumuamua......izgleda da su ipak uhvatili nekakav inteligentni ,recimo, signal....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Fri 8 Feb - 11:45

Gnječ wrote:

I left my camera pointed at the sky for six hours and this is what I got


Denkverbot - Page 17 6RVHuNr

Polish photographer Bartosz Wojczyński pointed his camera straight at the north celestial pole and exposed his camera for a total of six hours. The photograph above is what resulted.

Wojczyński says he was photographing from the Teide Observatory on the Canary Islands, one of the world’s major observatories, from 8PM to 2AM.



jos jedna inyeresantna snimka istog autora.....drito izmad vrha planine,bar tako izglefa.....


https://youtu.be/oFCuYFcoCrE
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 12:04

Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:jebemu mogli su stavit još manju sliku na rijekadanas.com no čopio sam im veću sliku sa servera.

Denkverbot - Page 17 Nlo-1024x576


Da, ova fotka je bas zanimljiva.. Snimka ovog Balkan UFO-a previse podsjeca na satelit. Posebno kad odjednom nestane. Tako i sateliti.. Nestanu, zapravo, udju u Zemljinu sjenu.

ISS, pak, dok se ravnomjerno krece, postaje sve sjajniji, a zatim blijedi.


nema druge fotke ovoj su smanjili veličinu tako da je i rezolucija slabija ali na stranicu su stavili sličicu thumbnail klikam na sličicu i ništa onda sam išao drugim putem do servera. ali da se to još izoštriti budem probao pa stavim.

Daj, molim te, provjeri usput je li ISS bila vidljiva 6. 02. nad Rijekom.. Meni se ne moze ucitati preko moba.


http://www.isstracker.com/historical

ne radi ni meni stranica je u kvaru: This page can't load Google Maps correctly.

našao sam drugi link:

iz pule se vidjela stanica sad ispod je link treba kliknut autolocate pa ti sama stranica odredi gdje si staviš datum unatrag i klik calculate ima help na stranici ako treba.

Wednesday 2019-02-06 13:07:10.68  •  Lunar close pass

ISS angular size: 40.28″; distance: 685.93 km
Angular separation: 2° 58′; azimuth: 174.3°; altitude: 34.1°
Center line distance: 60.10 km; visibility path width: 10.83 km

R.A.: 22h 27m; Dec: -10° 48′; parallactic angle: 5.0°
ISS velocity: 33.8 ′/s (angular); 6.74 km/s (transverse)
ISS velocity: -3.07 km/s (radial); 7.41 km/s (total);
Direction of motion relative to zenith: 69.3°
Moon angular size: 29.7′; 44.2 times larger than the ISS
Moon phase: 2.4%; angular separation from Sun: 17.8°
Sun altitude: 28.5°; the ISS will be illuminated

sutra će se vidjeti po tim kalkulacijama.

evo link

https://transit-finder.com


nešto podataka o stranici i autoru

https://petapixel.com/2016/01/26/iss-transit-finder-helps-you-shoot-photos-of-the-iss-against-the-sun-and-moon/

Gnjec, meni je ovo komplicirano. :p Ali vidjeh na jednom drugom trackeru da je ISS bila vidljiva iznad Pule 4. 02. i ponovno ce biti 20. 02. Za Ri nisam mogla naci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 12:08

Noor wrote:
violator wrote:
Noor wrote:
violator wrote:
Noor wrote:vjerujem mu kad kaze da je uzivo vidjeti ga bilo posve drugacije...
jos nisam, receno mi je sutra cu znati...ako bude moguce doci do podataka, tim vise sto ne znam tocan dan ni tocno vrijeme, pa ce pregled mozda potrajati
polako rekoh, nama se ne zuri ;)

Okej. :D

Cini li ti se kao kretanje satelita? :) Meni bas i ne.. Vidjela sam ih dosad poprilicno, a i kretanje ISS-a.
nisam nikada vidjela kretanje satelita, moram priznati...a ovo kretanje je pravocrtno i ujednačene brzine, sto god bilo..
moram priznati da sam ocekivala vise...fascinantniji su mi "oblak" i objekt nad morem

Sateliti se upravo tako i krecu. Polagano i pravocrtno. :) Zato sam i pomislila da je o njemu rijec. Medjunarodna svemirska postaja se "uzdize" nebeskim svodom, ravnomjerno, istom brzinom, ali obicno i najave da ce biti vidljiva na odredjenoj strani neba iznad tih i tih zemalja. (Slusam Andromedu utorkom na HR-u 2). Medjutim. :D Iako se na snimci ne vidi, objekt je previse blizu, vrlo sjajan i nesto mi je pomalo "off" kod njega da bih odmahnula rukom i rekla da je satelit..  

Je, "oblak" i onaj drugi objekt... Brrr. Nisam sretna. :D
nisam ni ja, mada se uvjeravam za to neće biti opravdanog razloga, osim straha od nepoznatog :P

Hej, hej. Pazi sad! Poslala sam snimku jednom astronomu i napisao mi je da je ovo sto je snimljeno nocu najvjerojatnije satelit koji nestaje jer ulazi u sjenu (dakle, na isto smo posumnjali), ALI da nema pojasnjenja za ovaj objekt snimljen danju osim nekog rijetkog meteo fenomena. :D Dakle, ovo iznad oblaka postaje prilicno zanimljivo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor Fri 8 Feb - 13:10

violator wrote:
Noor wrote:
violator wrote:
Noor wrote:
violator wrote:

Okej. :D

Cini li ti se kao kretanje satelita? :) Meni bas i ne.. Vidjela sam ih dosad poprilicno, a i kretanje ISS-a.
nisam nikada vidjela kretanje satelita, moram priznati...a ovo kretanje je pravocrtno i ujednačene brzine, sto god bilo..
moram priznati da sam ocekivala vise...fascinantniji su mi "oblak" i objekt nad morem

Sateliti se upravo tako i krecu. Polagano i pravocrtno. :) Zato sam i pomislila da je o njemu rijec. Medjunarodna svemirska postaja se "uzdize" nebeskim svodom, ravnomjerno, istom brzinom, ali obicno i najave da ce biti vidljiva na odredjenoj strani neba iznad tih i tih zemalja. (Slusam Andromedu utorkom na HR-u 2). Medjutim. :D Iako se na snimci ne vidi, objekt je previse blizu, vrlo sjajan i nesto mi je pomalo "off" kod njega da bih odmahnula rukom i rekla da je satelit..  

Je, "oblak" i onaj drugi objekt... Brrr. Nisam sretna. :D
nisam ni ja, mada se uvjeravam za to neće biti opravdanog razloga, osim straha od nepoznatog :P

Hej, hej. Pazi sad! Poslala sam snimku jednom astronomu i napisao mi je da je ovo sto je snimljeno nocu najvjerojatnije satelit koji nestaje jer ulazi u sjenu (dakle, na isto smo posumnjali), ALI da nema pojasnjenja za ovaj objekt snimljen danju osim nekog rijetkog meteo fenomena. :D Dakle, ovo iznad oblaka postaje prilicno zanimljivo. :)
pa eto, tako je i kod mene ta fotka pokupila puno veći interes nego snimka :)

Li, kad ćeš naći vremena, klikni na Release 27a  scratch
jest podugačko, ali nećeš stati, zato..uzmi si vremena :P
@Gnječ, i tebe će zanimati

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 14:20

violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:

Da, ova fotka je bas zanimljiva.. Snimka ovog Balkan UFO-a previse podsjeca na satelit. Posebno kad odjednom nestane. Tako i sateliti.. Nestanu, zapravo, udju u Zemljinu sjenu.

ISS, pak, dok se ravnomjerno krece, postaje sve sjajniji, a zatim blijedi.


nema druge fotke ovoj su smanjili veličinu tako da je i rezolucija slabija ali na stranicu su stavili sličicu thumbnail klikam na sličicu i ništa onda sam išao drugim putem do servera. ali da se to još izoštriti budem probao pa stavim.

Daj, molim te, provjeri usput je li ISS bila vidljiva 6. 02. nad Rijekom.. Meni se ne moze ucitati preko moba.


http://www.isstracker.com/historical

ne radi ni meni stranica je u kvaru: This page can't load Google Maps correctly.

našao sam drugi link:

iz pule se vidjela stanica sad ispod je link treba kliknut autolocate pa ti sama stranica odredi gdje si staviš datum unatrag i klik calculate ima help na stranici ako treba.

Wednesday 2019-02-06 13:07:10.68  •  Lunar close pass

ISS angular size: 40.28″; distance: 685.93 km
Angular separation: 2° 58′; azimuth: 174.3°; altitude: 34.1°
Center line distance: 60.10 km; visibility path width: 10.83 km

R.A.: 22h 27m; Dec: -10° 48′; parallactic angle: 5.0°
ISS velocity: 33.8 ′/s (angular); 6.74 km/s (transverse)
ISS velocity: -3.07 km/s (radial); 7.41 km/s (total);
Direction of motion relative to zenith: 69.3°
Moon angular size: 29.7′; 44.2 times larger than the ISS
Moon phase: 2.4%; angular separation from Sun: 17.8°
Sun altitude: 28.5°; the ISS will be illuminated

sutra će se vidjeti po tim kalkulacijama.

evo link

https://transit-finder.com


nešto podataka o stranici i autoru

https://petapixel.com/2016/01/26/iss-transit-finder-helps-you-shoot-photos-of-the-iss-against-the-sun-and-moon/

Gnjec, meni je ovo komplicirano. :p Ali vidjeh na jednom drugom trackeru da je ISS bila vidljiva iznad Pule 4. 02. i ponovno ce biti 20. 02. Za Ri nisam mogla naci...

nisam se ni ja snašao baš na prvi pogled ali onda si mislim tu stranicu je napravio onaj fotograf iz Poljske koju sam fotku iznad stavio ( skoro napisah poljski fotograf ) netko mu je ili je s nekim programerom napravio odličan software to je za fotografe dobar alat odmah ti izračuna gdje si i gdje moraš bit i postaviti fotić inklinacija i svašta nešto i točno vrijeme za fotografirati ISS.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 14:25

night sky wrote:
Gnječ wrote:

I left my camera pointed at the sky for six hours and this is what I got


Denkverbot - Page 17 6RVHuNr

Polish photographer Bartosz Wojczyński pointed his camera straight at the north celestial pole and exposed his camera for a total of six hours. The photograph above is what resulted.

Wojczyński says he was photographing from the Teide Observatory on the Canary Islands, one of the world’s major observatories, from 8PM to 2AM.



jos jedna inyeresantna snimka istog autora.....drito izmad vrha planine,bar tako izglefa.....


https://youtu.be/oFCuYFcoCrE

to je tvoje područje. hmmmm...fotografije su me potakle na razmišljanje...opet sam počeo dubinski razmišljat a to nije dobro...jebome bog što sam takav zašto nisam rođen bez pameti ko svi normalni ljudi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 15:04

Noor wrote:
Gnječ wrote:jebemu mogli su stavit još manju sliku na rijekadanas.com no čopio sam im veću sliku sa servera.

Denkverbot - Page 17 Nlo-1024x576

ako je objekt točno iznad "oblaka", čini se jako malen, a oblak djeluje kao da je nastao od kapljica mora, uzdignutih pod utjecajem nečega, jer se širi od površine mora prema gore

meni je u snu nešto palo na pamet i onda sam se probudio i skužim da sam ja to na fotografiji već vidio jednom i to dok sam bio u Opatiji u doba monsuna da tamo Opatija Rijeka imaju monsune tada kiša lije non stop po nekoliko dana a i više ono na refule sa stankama. udre pljusak i onda nema kiše 15 minuta, pol sata sat i onda opet udre pljusak i tako stalno. u jednoj pauzi između dva pljuska hodao sam onom šetnicom Franza Kaisera  i vidim na moru u riječkom zaljevu prema otocima isto ovo što je na fotki odjednom se to pojavilo neko vrijeme stajalo na mjestu i onda nestalo kako je i došlo.

sad postoje tri objašnjenja što bi to moglo biti:

1. to je prirodna pojava tornado samo ima više vrsta tornada neki se uopće ne vide osim onog dijela na dnu na površini zemlje ili mora.

2. to je onaj legendarni američki avion kojeg su ameri doslovno kopirali od rusa i koji slijeće i polijeće vertikalno ali kako ameri kažu  da je nevidljiv mi ga ne vidimo. onaj komadić što se na fotki vidi to je vjerojatno neki nesretnik ribar koji je tamo spuštao parangal u more. parangal ga je i spasio jer bi inače odletio priko Učke.

3. to je vanzemaljska letjelica NLO koja ima cloaking device znači nevidljiva je a ono što se vidi je komadić NLO-a.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 15:36

da ne zaboravim

4. poluotok Istra od Rijeke pa do Trsta je geološki dio jadranske tektonske ploče i nema veze sa balkanom i evropskom tektonskom pločom. pošto jadranska tektonska ploča koja se je davno odvojila od afričke tektonske ploče polako gura balkansku i evropsku ploču u pizdu materinu, na tom spoju sudaru dviju tektonskih ploča nastaju zanimljivi fenomeni neki se lako objasne na primjer potresi. nekim fenomenima treba puno duže razdoblje pa ih ljudi ne primjećuju na primjer balkanski jadranski otoci i aben ne bi postojali da nema Istre i jadranske tektonske ploče koja gura uzdiže to jebeno balkansko podmorje i stvara balkancima otoke. tako je nastala i Učka i Alpe uz pomoć afričke tektonske ploče u koju spada i Italija i mi svi skupa guramo na sjever Evropu i Balkan rotacijski u obrnutom smjeru kazaljke na satu. anticlockwise direction. tako da su potresi i u južnoj dalmaciji Dubrovnik i zaleđe. tamo je davno u neko doba dok još nisu došli rvati bilo frkovito bilo je vulkana i svašta nešto danas su ti vulkani ugasli ostalo ih je par vidljiv je otok Jabuka i Brusnik koji su krcati magnetitom pa je tamo plovidba nemoguća jer kompas ne funkcionira.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 16:39

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Fri 8 Feb - 17:27

Denkverbot - Page 17 Icon
Open Image…
Save Image
Open Image (using #TmpD/ia)…
Gnječ wrote:
night sky wrote:
Gnječ wrote:

I left my camera pointed at the sky for six hours and this is what I got


Denkverbot - Page 17 6RVHuNr

Polish photographer Bartosz Wojczyński pointed his camera straight at the north celestial pole and exposed his camera for a total of six hours. The photograph above is what resulted.

Wojczyński says he was photographing from the Teide Observatory on the Canary Islands, one of the world’s major observatories, from 8PM to 2AM.



jos jedna inyeresantna snimka istog autora.....drito izmad vrha planine,bar tako izglefa.....


https://youtu.be/oFCuYFcoCrE

to je tvoje područje. hmmmm...fotografije su me potakle na razmišljanje...opet sam počeo  dubinski razmišljat a to nije dobro...jebome bog što sam takav zašto nisam rođen bez pameti ko svi normalni ljudi?



teide je vulkanska planina a oblaci ovalnog oblika, kakav je na snimci, meteorolozi  nazivaju statičkim, formiraju se u troposferi iznad planina-špic, vulkana i piramida.... pa sad, bila to prirodna ili ne pojava, zbog svog neobičnog izgleda izaziva znatiželju.... kao da nešto skriva.....


oumuamua mi je s astrološke strane interesantan jer dolazi iz smjera vege, fiksna zvijezda na 15st. u sazviježdu lire, gdje se sada nalazi pluton-16 st.jarca, i aspektira sunce, mars, uran i neptun sa 17.10.17. kada je uočen....što bi prevedeno značilo, poradi urana,i djelomično neptuna, ipak se ne radi o običnom kamenu, već ima obilježja tehnologije zemljanima nepoznate-sunce opoz.uran.....i ta uloga koju pluton nosi-transformacija neće ništa ugodno donijeti ljudskoj vrsti jer se radi o teškim aspektima ranjavanja, patnje etc. tj. oumuamua-izvidnica ne donosi dobro.....




znaš onu o ljudima sa i bez pokućstva na gornjem katu?.... e p,a bolje imati gore nešto, nego biti prazan.... samo pazi da nije prenatrpano :D..... :).................
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Fri 8 Feb - 17:34

oumuamua..... a i znakovit osmjeh  a.l......kao do kaže, -znam više no što si misliti možete..... :D 


https://www.jutarnji.hr/life/znanost/ispovijest-vodeceg-astronoma-postavio-tezu-koja-je-uzdrmala-znanstveni-svijet-ovo-bi-moglo-biti-jedno-od-najvecih-otkrica-u-ljudskoj-povijesti/8269334/
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 8 Feb - 19:58

night sky wrote:



teide je vulkanska planina a oblaci ovalnog oblika, kakav je na snimci, meteorolozi  nazivaju statičkim, formiraju se u troposferi iznad planina-špic, vulkana i piramida.... pa sad, bila to prirodna ili ne pojava, zbog svog neobičnog izgleda izaziva znatiželju.... kao da nešto skriva.....



da. lenticular clouds

Denkverbot - Page 17 Lenticularlogo

Lenticular clouds, technically known as altocumulus standing lenticularis, are stationary lens-shaped clouds that form at high altitudes, normally aligned at right-angles to the wind direction.

Where stable moist air flows over a mountain or a range of mountains, a series of large-scale standing waves may form on the downwind side. Lenticular clouds sometimes form at the crests of these waves. Under certain conditions, long strings of lenticular clouds can form, creating a formation known as a wave cloud.

Power pilots tend to avoid flying near lenticular clouds because of the turbulence of the rotor systems that accompany them, but sailplane pilots actively seek them out. This is because the systems of atmospheric standing waves that cause "lennies" (as they are sometimes familiarly called) also involve large vertical air movements, and the precise location of the rising air mass is fairly easy to predict from the orientation of the clouds.

"Wave lift" of this kind is often very smooth and strong, and enables gliders to soar to remarkable altitudes and great distances. The current gliding world records for both distance (over 3,000km) and altitude (14,938m) were set using such lift.

Lenticular clouds have been mistaken for UFOs (or "visual cover" for UFOs) because these clouds have a characteristic lens appearance and smooth saucer-like shape.

Denkverbot - Page 17 Lenticularmtshasta1011

Denkverbot - Page 17 Lenticularmtshasta809

i još mnogo fotografija na linku:

http://www.crystalinks.com/lenticular.html

sve vrste oblaka raznih oblika fotografije:

Cloud index:

http://www.crystalinks.com/clouds.html

Clouds in Space:

http://www.crystalinks.com/spaceclouds.html

Planet Earth index:

http://www.crystalinks.com/PlanetEarth.html


Physical Sciences index:

http://www.crystalinks.com/physmet.html

Crystals index:

https://www.crystalinks.com/crystals.html

Unexplained Phenomena index:

https://www.crystalinks.com/phenos.html

Healing and Energy index:

https://www.crystalinks.com/healing.html

na stranici ima još more tema o svemu od fizike do metafizike o hrani o dijetama o astronomiji i astrologiji, numerologiji, egiptu, piramidama nlo tarot talismani sirius stonehenge sfinge itd.. nemogu sve nabrajat ima stvarno svega možete je slobodno staviti u favorite svatko će naći nešto zanimljivog za pročitati

link:

Alphabetical Directory:

http://www.crystalinks.com/directory.html

http://www.crystalinks.com/directory2.html



http://www.crystalinks.com/index.html



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Fri 8 Feb - 23:17

Gnječ wrote:
night sky wrote:



teide je vulkanska planina a oblaci ovalnog oblika, kakav je na snimci, meteorolozi  nazivaju statičkim, formiraju se u troposferi iznad planina-špic, vulkana i piramida.... pa sad, bila to prirodna ili ne pojava, zbog svog neobičnog izgleda izaziva znatiželju.... kao da nešto skriva.....



da. lenticular clouds

Denkverbot - Page 17 Lenticularlogo

Lenticular clouds, technically known as altocumulus standing lenticularis, are stationary lens-shaped clouds that form at high altitudes, normally aligned at right-angles to the wind direction.

Where stable moist air flows over a mountain or a range of mountains, a series of large-scale standing waves may form on the downwind side. Lenticular clouds sometimes form at the crests of these waves. Under certain conditions, long strings of lenticular clouds can form, creating a formation known as a wave cloud.

Power pilots tend to avoid flying near lenticular clouds because of the turbulence of the rotor systems that accompany them, but sailplane pilots actively seek them out. This is because the systems of atmospheric standing waves that cause "lennies" (as they are sometimes familiarly called) also involve large vertical air movements, and the precise location of the rising air mass is fairly easy to predict from the orientation of the clouds.

"Wave lift" of this kind is often very smooth and strong, and enables gliders to soar to remarkable altitudes and great distances. The current gliding world records for both distance (over 3,000km) and altitude (14,938m) were set using such lift.

Lenticular clouds have been mistaken for UFOs (or "visual cover" for UFOs) because these clouds have a characteristic lens appearance and smooth saucer-like shape.

Denkverbot - Page 17 Lenticularmtshasta1011

Denkverbot - Page 17 Lenticularmtshasta809

i još mnogo fotografija  na linku:

http://www.crystalinks.com/lenticular.html

sve vrste oblaka raznih oblika fotografije:

Cloud index:

http://www.crystalinks.com/clouds.html

Clouds in Space:

http://www.crystalinks.com/spaceclouds.html

Planet Earth index:

http://www.crystalinks.com/PlanetEarth.html


Physical Sciences index:

http://www.crystalinks.com/physmet.html

Crystals index:

https://www.crystalinks.com/crystals.html

Unexplained Phenomena index:

https://www.crystalinks.com/phenos.html

Healing and Energy index:

https://www.crystalinks.com/healing.html

na stranici ima još more tema o svemu od fizike do metafizike o hrani o dijetama o astronomiji i astrologiji, numerologiji, egiptu, piramidama nlo tarot talismani sirius stonehenge sfinge itd.. nemogu sve nabrajat ima stvarno svega  možete je slobodno staviti u favorite svatko će naći nešto zanimljivog za pročitati

link:

Alphabetical Directory:

http://www.crystalinks.com/directory.html

http://www.crystalinks.com/directory2.html



http://www.crystalinks.com/index.html






crystalinks  :tu....


glede oblaka laznih i stvarnih tj. nlo-a mogucih....sjecam se negdje ocetkom devedesetih,ljeto, kasno nocu na jugu prema nz se visoko na nebu pojavila crvenonarancasta svjetlost koja se sirila pa smanjivala do jedva vidljive tockice, i to je trajalo neko vrijeme,dosta dugo rekla bih.....u to vrijeme sam otkrila sitchina pa umislila kako moguce crveni planet izlazi iz ilegale ili tako nesto, znak nekakav :D ....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 9 Feb - 5:09


volim vas.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum