ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/2/2019, 10:48

melkijades wrote:
zanimljivo razgranati scenariji, ali koliko se sjećam bilo je: Bog je tako htio iz nekog svog razloga-

Znaci ovaj posljednji scenarij. :) U principu, ne znam trenutno sto na to odgovoriti.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/2/2019, 10:55


priličan salto u stavovima s obzirom da nije uvijek bio poznat da drži do religije, koliko znam..

shvaćam abenda da bi sve pustio na slobodni izbor ljudima, ali to svejedno ne briše upitnike u glavi, mislim da bi svatko proaktivno pokušao otkloniti zdravstvene probleme, sve drugo je ne znam.. ni za žalit?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/2/2019, 10:55

melkijades wrote:
122. Even if medical progress could be maintained without the rest of the technological system, it would by itself bring certain evils. Suppose for example that a cure for diabetes is discovered. People with a genetic tendency to diabetes will then be able to survive and reproduce as well as anyone else. Natural selection against genes for diabetes will cease and such genes will spread throughout the population. (This may be occurring to some extent already, since diabetes, while not curable, can be controlled through use of insulin.) The same thing will happen with many other diseases susceptibility to which is affected by genetic degradation of the population. The only solution will be some sort of eugenics program or extensive genetic engineering of human beings, so that man in the future will no longer be a creation of nature, or of chance, or of God (depending on your religious or philosophical opinions), but a manufactured product.
123. If you think that big government interferes in your life too much NOW, just wait till the government starts regulating the genetic constitution of your children. Such regulation will inevitably follow the introduction of genetic engineering of human beings, because the consequences of unregulated genetic engineering would be disastrous.
[19]
124. The usual response to such concerns is to talk about “medical ethics.” But a code of ethics would not serve to protect freedom in the face of medical progress; it would only make matters worse. A code of ethics applicable to genetic engineering would be in effect a means of regulating the genetic constitution of human beings. Somebody (probably the upper-middle class, mostly) would decide that such and such applications of genetic engineering were “ethical”. and others were not, so that in effect they would be imposing their own values on the genetic constitution of the population at large. Even if a code of ethics were chosen on a completely democratic basis, the majority would be imposing their own values on any minorities who might have a different idea of what constituted an “ethical” use of genetic engineering. The only code of ethics that would truly protect freedom would be one that prohibited ANY genetic engineering of human beings, and you can be sure that no such code will ever be applied in a technological society. No code that reduced genetic engineering to a minor role could stand up for long, because the temptation presented by the immense power of biotechnology would be irresistible, especially since to the majority of people many of its applications will seem obviously and unequivocally good (eliminating physical and mental diseases, giving people the abilities they need to get along in today’s world). Inevitably, genetic engineering will be used extensively, but only in ways consistent with the needs of the industrial-technological system. [20]

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/2/2019, 11:12


sad mi se gleda.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/2/2019, 11:17

Rabarbara wrote:

GMO hranu imamo pola stoljeća i nije se smanjila glad u svijetu. Niti neće, jer to i nije bio krajnji cilj GMO zajednice. 

Zapravo jest i to ne samo osjetno nego i bitno.
Druga je priča što nije iskorjenjena, a to se nikada neće ni dogoditi tako da se za cilj potpunog uklanjanja gladi u svijetu može slobodno reći da je preambiciozan i nerealan. Spada u kategoriju onih famoznih "world peace" izjava na takmičenjima za miss svijeta.
Krajni cilj GMO zajednice je profit i izbacivanje konkurencije u trci za profitom ako ne u potpunosti, a ono svakako u najvećoj mogućoj mjeri.
Krajnji cilj anti-GMO zajednice u smislu ne običnih ljudi koji se groze GMO tehnologije nego korporacija i država koje stoje iza njih je ovladavanje GMO tehnologijom koja će im omogućiti neslućeni profit, a u međuvremenu spriječavanje konkurenata koji su im odmakli u razvoju te tehnologije da ne prevladaju na svjetskom tržištu.
EU se načelno uglavnom protivila značajnijem širenju GMO-a na teritoriju unije, ali samo zato jer europske korporacije u tom smislu debelo zaostaju za Monsantom.
Priča će se okrenuti za 180 stupnjeva kada EU koropracije (BASF) nadoknade to zaostajanje ili kada jednostavno preuzmu Monsanto i tada će EU početi potpuno podržavati GMO zato jer je to u interesu njenih najvećih korporacija. Zapravo njemačkih, ali to je ionako manje više isto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/2/2019, 11:44

melkijades wrote:
zanimljivo razgranati scenariji, ali koliko se sjećam bilo je: Bog je tako htio iz nekog svog razloga-

koje super opravdanje...šta god napraviš napraviš zato jer je Bog tako htio iz nekog svog razloga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/2/2019, 14:43

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:

Da mu se dijete rodilo prijevremeno, bi li bio jednako dosljedan? Ne bi dopustio posebnu medicinsku skrb i inkubator?

Ionako ne vjerujem takvim izjavama. To je obicno ideolosko preseravanje.

irelevantno je bi li ki pokleko pod pritiskon. to samo govori o njegovon osobnon tresholdu. pitanje je je li nešto more biti okarakterizirono ko dobro, a ne je li čovik sposoban slijediti proklamirono dobro.

mislin, čemu pitanje je li nego dosljedan u nečemu? to je ko da smo žene pa govorimo o pojedinin ljudima, namesto o dogadjajima i idejama.


Okej, znaci, ti se pitas sto "to nesto" cini dobrim, odnosno losim? (Neposredna) korist i poboljsanje postojecih zivotnih uvjeta?

e, ali ne korist, nego dobro.



E, ali moje je pitanje bilo usmjereno prema tome moze li se "dobro" iscrpljivati kroz "korist". :) Smatra li se da je tehnologija (odnosno njeni zahvati) " dobra" tada kad je korisna, kada dolazi do povecanja kvalitete zivota?
Poklapanje dobra i koristi je slučajnost. 
Ipak, zahvat je nužno dobar jedino ako dovodi do povećavanja kvalitete života ali ota je konstrukcija otvorena, preširoka. 
Ako ubijemo jednog kriminalca da bi izbrisali glod u svitu, unda ot zahvat ne spada u tu konstrukciju jer ne dovodi do povećavanja kvalitete života kriminalca

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/2/2019, 14:54

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:Ako sam dobro shvatila, ovaj primjer s Gnjusom (nazivam ga tako zbog avatara glumca koji se pojavljivao u jednoj humor. seriji - nije Drzavnik novog kova), odnosno njegovo opiranje amniocentezi ili testu NIFTY za Downov sindrom, trebao je posluziti kao primjer naseg gotovo nagonskog opiranja GMO hrani koja bi, kao, u buducnosti (ili vec sada) mogla rijesiti problem gladi.


šenica je prvo imala 14 kromosoma, a unda čovikovon rukon 42. danas ih imo pitojboga koliko u sto iljod vrsti.
mene je ota moderna šenica skoro možda gustala života, i jo sun je izboci iz prehrane kompletno, ali ne morin reći da ni nahronila svit- kad je.

svaki put kad čovik za sime ostavi veći kumpir, un se mišo u pirodni (ako čovika ne brojimo pod prirodu) tijek, gmo ni drukčiji. ali marcellusov primjer ide za otin da pokože da je u svakon trenu čovik dovoljno moćan da reče jo dalje ne grin. njegova procjena za opasnost po dite od zahvata preteže "opasnost" da dite bude down, i sasvim legitimno i nesocijalistički optiro out, ko ča sun jo optiro out iz šenice.

U redu, tako postavljena situacija zvuci smisleno. Ali pod pretpostavkom neinvazivnih metoda utvrdjivanja Down sindroma, kako bi se pojasnilo njegovo nepristajanje na njih? Mislim da je u tome poanta ove spomenute price..

Mozda je Gnjus deontolog pa smatra da je zivot (bilo kakav i bilo ciji) vrijednost po sebi.. Mozda smatra da takav zivot nastaje vec samim zacecem pa bez obzira na kvalitetu zivota, zivot/bice u nastanku mora se iznijeti i postovati.

Mozda su, pak, njegovi razlozi drugacije (konsenkvencionalisticke) naravi i vise idu ka "slippery slopeu", odnosno uvjerenju da ako dopustimo prekid trudnoce kod poremecaja i hendikepa, ubrzo bi se nasli u buducnosti u kojoj interveniramo genetskom manipulacijom, ne samo na bolesti, vec i na oblikovanje djetetovog buduceg zivota izabiruci njegov izgled, talente, tenperament itd.

A mozda su njegovi razlozi vise opcenite naravi, tipa, ne vidimo siru sliku i ne znamo sto nam takvo dijete (nama ili covjecanstvu u cjelini) moze dobroga donijeti.. Mozda ce se takve " slabosti", odredjene prirodne mutacije, u buducnosti pokazati kao kljucne za opstanak covjecanstva. Ne znam, nagadjam sad, jer nisam pratila izvornu raspravu.
Neinvazivne metode su no brainer ljudima ki imaju snogu ubiti svoje dite.  

Ne znomo njegove razloge, ali jo ne vidin nišće loše u genetskon manipuliranju, dofin ako je riječ o koloru očiju. 
Mi biromo svoje žene i muži, već to je genetaki inženjering.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/2/2019, 14:56

melkijades wrote:
priličan salto u stavovima s obzirom da nije uvijek bio poznat da drži do religije, koliko znam..

shvaćam abenda da bi sve pustio na slobodni izbor ljudima, ali to svejedno ne briše upitnike u glavi, mislim da bi svatko proaktivno pokušao otkloniti zdravstvene probleme, sve drugo je ne znam..  ni za žalit?
Ali ne postoji otklanjanje downa, 
Moreš samo ne čekati da ti projdu dvodesete, its your best chance

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/2/2019, 14:58

Gnječ wrote:
melkijades wrote:
zanimljivo razgranati scenariji, ali koliko se sjećam bilo je: Bog je tako htio iz nekog svog razloga-

koje super opravdanje...šta god napraviš napraviš zato jer je Bog tako htio iz nekog svog razloga.
Ali ve, 
to je opravdanje da odluku kojon će ti, po nightsky, biti težji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/2/2019, 15:15

aben wrote:

Mi biromo svoje žene i muži, već to je genetaki inženjering.

Nije, ako izostaje direktno zadiranje u genetski ustroj.
To je samo umjetna selekcija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/2/2019, 15:37

aben wrote:
Gnječ wrote:
melkijades wrote:
zanimljivo razgranati scenariji, ali koliko se sjećam bilo je: Bog je tako htio iz nekog svog razloga-

koje super opravdanje...šta god napraviš napraviš zato jer je Bog tako htio iz nekog svog razloga.
Ali ve, 
to je opravdanje da odluku kojon će ti, po nightsky, biti težji.

ajd u kurac ti i tvoje proto-čakavsko klinasto pismo ja te ništa ne razumijem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 5/2/2019, 15:52

Maggie19 wrote:A, amniocenteza?


mislim da je za dawn danas potrebna samo krvna pretraga,nifty test, cime se amniocenteza moze izbjeci.... no,uvijek ce postojati te rizicne skupine kojima se ista predlaze, ne bez razloga.

.....ma, sve je to tesko ali sam za to da se tako vazne stvari ipak ne mogu prepustiti slucaju, u smislu-pa sto bude nek bude,ako postoji mogucnost izbora. svima su uvijek puna usta kako covjek sam odlucuje o svojoj sudbini....pa eto,odlucuje,jel....

ipak je to buduci covjek i shodno tome nekakva odgovornost onoha tko ga donosi na svijet.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 5/2/2019, 15:58

Rabarbara wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:

irelevantno je bi li ki pokleko pod pritiskon. to samo govori o njegovon osobnon tresholdu. pitanje je je li nešto more biti okarakterizirono ko dobro, a ne je li čovik sposoban slijediti proklamirono dobro.

mislin, čemu pitanje je li nego dosljedan u nečemu? to je ko da smo žene pa govorimo o pojedinin ljudima, namesto o dogadjajima i idejama.



uvijek je inyetesantno,uzbudljivo iznositi sto bi i kako bi ,dok se sam me nades u takvoj situaciji.....a on se sigurno nece nikada jer nije zena!  u takvim situacijama 90% tereta pada na njema leda,da ne spominjem porod etc. a i fucka mu se kakav ce zivot imati takvo dijete.....licemjetan tip,i jos k tome kukavica......

tako da, slozit cu se,na pola,nevazno je....... a dobro ce bit kada je steta manja ili je nema.....u ovom slucaju manja nego da na svijet donese nekog tko ce zivot provesti u patnji.....


ostatak....po starom....bla,bla bla.....konkretne stvari a ne igrarije......

to nemo nikakove veze sa spolon i ne iznosi se ča bi i kako bi, nego ča je dobro i kako bi bilo dobro. padanje posljedica na čigovu škinu je druga tema, iako bi valjalo reći da je procjena o padanju na škinu žene u iznosu od 90 posto pretjerana, a točnije iznosi oko 50 posto. ali o tomu više ako tema srene u ot smjer.

život jest patnja, i vako i nako.


mislim da ima,itekako.... oslanjam na stvarno, konkretno......nositi bice xa koje znas da ce mu u zivotu biti stosta uskraceno,donijeti gs na svijet i biti iz njega non-stop,ponekad i izgibiti sebe u svemu tome.....je strasno.ono sto vidim oko sebe je da zamalo 99% zena ostaje kod kuce sa takvom djecom.prema tome ds, ima veze sa spolom itekako ali ne kazem fa muskatac ne osjeca ,ne brine,eyc.samo ne direktno kao zena.


da....patnja. samo..... za nekog veca a za nekog manja. u koju bi ti skupinu? tsmo gdje je manjajel?.....kao i svi .samo sto neki nemaju tj.mozda nekada nisu imali izbora,prepusteni sudbini....danad covjek preuzimaa odgovornost jer ima mogucnosti ,znonost mu je omogucila.ne kazem da je ona uvijek sdobrom namjerom,u ovom slucaju da.u stvari cesto je sebicna ili jako nepravedna..i bez obzira mislili mi da upravljamo svojim zivotima ili ne,u nekom trenutku treba donijeti odluku jer nece netko drugi zovjeti zovot takvog djeteta....

a dobro.....dobro je uvijek kada ima manje patnje,muke.....osim ako se uziva u mucenistvu ili ne razmislja puno....o stvarnosti u prvom licu.
Ima još nešto što bi svaki roditelj ili onaj tko to namjerava biti, trebao pomisliti - što će biti s potomcima, koji nisu u stanju samostalno preživjeti, nakon smrti roditelja? Imamo li pravo očekivati od drugih da preuzmu obveze naših moralnih i/ili etičkih odluka?

Neka pitaju roditelje takve djece čega ih je najviše strah.



naravno, takoder jedna od vaznih stvari o kojoj bi bilo pozeljno razmisljati......to je osoba koja se nikada nece u potpunosti moci pobrinuti za sebe.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 5/2/2019, 16:07

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:

to nemo nikakove veze sa spolon i ne iznosi se ča bi i kako bi, nego ča je dobro i kako bi bilo dobro. padanje posljedica na čigovu škinu je druga tema, iako bi valjalo reći da je procjena o padanju na škinu žene u iznosu od 90 posto pretjerana, a točnije iznosi oko 50 posto. ali o tomu više ako tema srene u ot smjer.

život jest patnja, i vako i nako.


mislim da ima,itekako.... oslanjam na stvarno, konkretno......nositi bice xa koje znas da ce mu u zivotu biti stosta uskraceno,donijeti gs na svijet i biti iz njega non-stop,ponekad i izgibiti sebe u svemu tome.....je strasno.ono sto vidim oko sebe je da zamalo 99% zena ostaje kod kuce sa takvom djecom.prema tome ds, ima veze sa spolom itekako ali ne kazem fa muskatac ne osjeca ,ne brine,eyc.samo ne direktno kao zena.



ali moja mati je mene nosila znajući da ću se mučiti celi život i da će mi puno toga biti uskroćeno. čak i jo za svoje dite to mislin, iako će mu se preliti dosta vridnosti stvorene radon mene i mojih predkov, da će se mučiti.
s druge strone, jo sun rodi s puno downovaca. neke obitelji su se raspale- a nis sigur jel to glovni uzrok- ali borami znun i ljude ki temeljito guštaju i u takovoj dici.

svaki put kad muž i žena odluču da ne će načiniti pretragu koja će ih potencijalno dovesti u situaciju di će odlučivati o životu i smrti svoga diteta, a ča ih dovede u situaciju da imaju downa, to pado na škinu otoga muža i žene u omjeru 50-50. fizička odrednica, ki di ostaje je irelevantna.



prvi ulomak su sada vec tvoje poznate igrice pa cu samo reci da biti roden sa hendikepom,bolescu ne moze biti isti kao u onoga bez..... 

ljudi,roditelji buduci ,su uglavnom egoisti.....tockica :).


ovo sa gustanjem smayram pomslo sik osobinom....ali sto sad, sve je to za ljudee,jel....
Kakove igrice?

Naravski da život ne more isti s hendikepon i bez hendikepa. A odluka da živimo bez bendikepa more rezultirati hendikepon.

Sick? Guštanjw u svon ditetu je sick osobina?
:)


tvoje igrice.......jer zasto bi neko pozelio nekakav hendikep,otezavajucu okolnost.....zivot jr sam po sebi spetljan.....hm,jedino ako si zelis nap.slomiti nogu bi zivot oplemenio iskustvom istog.....


gust? teska rijec za takvo stanje.....u stvari, vuce na perverziju.....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/2/2019, 16:18

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Mi biromo svoje žene i muži, već to je genetaki inženjering.

Nije, ako izostaje direktno zadiranje u genetski ustroj.
To je samo umjetna selekcija.
Misliš prirodna?
Ma dobro nije inženjering, nego genetska modifikacija

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 5/2/2019, 16:19

Gnječ wrote:
melkijades wrote:
zanimljivo razgranati scenariji, ali koliko se sjećam bilo je: Bog je tako htio iz nekog svog razloga-

koje super opravdanje...šta god napraviš napraviš zato jer je Bog tako htio iz 


odgovornost po potrebi.....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/2/2019, 16:23

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Mi biromo svoje žene i muži, već to je genetaki inženjering.

Nije, ako izostaje direktno zadiranje u genetski ustroj.
To je samo umjetna selekcija.
Misliš prirodna?

Ne, baš umjetna. Lako je naći definiciju. Čim se čovjek petlja u odabir prirode na bilo koji način, onda nije posve prirodna. Ili bolje rečeno nije posve spontana jer je po meni ionako prirodno sve što je u skladu sa nekim zakonima i pravilima prirode, ali to je već neka druga tema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/2/2019, 16:25

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:


mislim da ima,itekako.... oslanjam na stvarno, konkretno......nositi bice xa koje znas da ce mu u zivotu biti stosta uskraceno,donijeti gs na svijet i biti iz njega non-stop,ponekad i izgibiti sebe u svemu tome.....je strasno.ono sto vidim oko sebe je da zamalo 99% zena ostaje kod kuce sa takvom djecom.prema tome ds, ima veze sa spolom itekako ali ne kazem fa muskatac ne osjeca ,ne brine,eyc.samo ne direktno kao zena.



ali moja mati je mene nosila znajući da ću se mučiti celi život i da će mi puno toga biti uskroćeno. čak i jo za svoje dite to mislin, iako će mu se preliti dosta vridnosti stvorene radon mene i mojih predkov, da će se mučiti.
s druge strone, jo sun rodi s puno downovaca. neke obitelji su se raspale- a nis sigur jel to glovni uzrok- ali borami znun i ljude ki temeljito guštaju i u takovoj dici.

svaki put kad muž i žena odluču da ne će načiniti pretragu koja će ih potencijalno dovesti u situaciju di će odlučivati o životu i smrti svoga diteta, a ča ih dovede u situaciju da imaju downa, to pado na škinu otoga muža i žene u omjeru 50-50. fizička odrednica, ki di ostaje je irelevantna.



prvi ulomak su sada vec tvoje poznate igrice pa cu samo reci da biti roden sa hendikepom,bolescu ne moze biti isti kao u onoga bez..... 

ljudi,roditelji buduci ,su uglavnom egoisti.....tockica :).


ovo sa gustanjem smayram pomslo sik osobinom....ali sto sad, sve je to za ljudee,jel....
Kakove igrice?

Naravski da život ne more isti s hendikepon i bez hendikepa. A odluka da živimo bez bendikepa more rezultirati hendikepon.

Sick? Guštanjw u svon ditetu je sick osobina?
:)


tvoje igrice.......jer zasto bi neko pozelio nekakav hendikep,otezavajucu okolnost.....zivot jr sam po sebi spetljan.....hm,jedino ako si zelis nap.slomiti nogu bi zivot oplemenio iskustvom istog.....


gust? teska rijec za takvo stanje.....u stvari, vuce na perverziju.....
Ne pitun čigove, nego kakove?

Niko ne želi hendikep, nego ga more dobiti željon da ga ne dobije.

Da, guśt. Jo sun msi da je to notorno za downovce.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/2/2019, 16:31

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Mi biromo svoje žene i muži, već to je genetaki inženjering.

Nije, ako izostaje direktno zadiranje u genetski ustroj.
To je samo umjetna selekcija.
Misliš prirodna?

Ne, baš umjetna. Lako je naći definiciju. Čim se čovjek petlja u odabir prirode na bilo koji način, onda nije posve prirodna. Ili bolje rečeno nije posve spontana jer je po meni ionako prirodno sve što je u skladu sa nekim zakonima i pravilima prirode, ali to je već neka druga tema.
Ispada da čovik ni prirodan.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 5/2/2019, 16:32

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:

ali moja mati je mene nosila znajući da ću se mučiti celi život i da će mi puno toga biti uskroćeno. čak i jo za svoje dite to mislin, iako će mu se preliti dosta vridnosti stvorene radon mene i mojih predkov, da će se mučiti.
s druge strone, jo sun rodi s puno downovaca. neke obitelji su se raspale- a nis sigur jel to glovni uzrok- ali borami znun i ljude ki temeljito guštaju i u takovoj dici.

svaki put kad muž i žena odluču da ne će načiniti pretragu koja će ih potencijalno dovesti u situaciju di će odlučivati o životu i smrti svoga diteta, a ča ih dovede u situaciju da imaju downa, to pado na škinu otoga muža i žene u omjeru 50-50. fizička odrednica, ki di ostaje je irelevantna.



prvi ulomak su sada vec tvoje poznate igrice pa cu samo reci da biti roden sa hendikepom,bolescu ne moze biti isti kao u onoga bez..... 

ljudi,roditelji buduci ,su uglavnom egoisti.....tockica :).


ovo sa gustanjem smayram pomslo sik osobinom....ali sto sad, sve je to za ljudee,jel....
Kakove igrice?

Naravski da život ne more isti s hendikepon i bez hendikepa. A odluka da živimo bez bendikepa more rezultirati hendikepon.

Sick? Guštanjw u svon ditetu je sick osobina?
:)


tvoje igrice.......jer zasto bi neko pozelio nekakav hendikep,otezavajucu okolnost.....zivot jr sam po sebi spetljan.....hm,jedino ako si zelis nap.slomiti nogu bi zivot oplemenio iskustvom istog.....


gust? teska rijec za takvo stanje.....u stvari, vuce na perverziju.....
Ne pitun čigove, nego kakove?

Niko ne želi hendikep, nego ga more dobiti željon da ga ne dobije.

Da, guśt. Jo sun msi da je to notorno za downovce.



:D..... komicar.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 12 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum