ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by dzango 1/30/2019, 13:47

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Sudija Žan-Klod Antoneti priprema oslobađajuću presudu ili znatno blažu od prvostepene za Radovana Karadžića i Ratka Mladića.
To je rekao Kristof Fluge, bivši sudija haškog tribunala i Međunarodnog rezidualnog mehanizma.
Splitska Slobodna Dalmacija piše da je Fluge pre nekog vremena demonstrativno podneo ostavku na sudijsku dužnost, navodeći da to nije učinio samo iz privatnih razloga. 

Splitski dnevnik podseća da je Fluge u intervjuu za nemački Cajt dozvolio da se, kako se navodi, naslute razlozi dubokog profesionalnog razočaranja nekim postupcima ove pravosudne institucije. 

Fluge je, navodi se, zgrožen činjenicom da bi, pored nedavne odluke Generalnog sekretara UN, koji vrlo iskusnom turskom sudiji nije produžio mandat samo zato jer ga Erdoganova vlada u Ankari smatra simpatizerom opozicionog pokreta Fetulaha Gulena, kao i mogućnošću da Karadžić i Mladić u drugom stepenu budu oslobođeni. 

Nemački sudija, naime, piše Slobodna Dalmacija, uvod u takav rasplet vidi u apsurdnoj odluci francuskog sudije Antonetija, koji je prihvatio zahtev Mladićeve i Karadžićeve odbrane i iz žalbenog postupka isključio sudije Teodora Merona i Kamela Ađijusa. 

Fluge smatra apsurdnim to što je nadležni sudija prihvatio tezu pristrasnosti kada je u revizijskim procesima Karadžiću i Mladiću udovoljio molbi njihovih advokata koji su tražili isključenje sudija Merona i Ađijusa iz drugostepene odluke i proglase pristranim, kako kaže, samo zato jer su već sudili u sličnim procesima. 

Kao ne manje važno napominje se da je Antoneti, za kojeg kažu da je kontroverzni francuski sudija, potpisao i oslobađajuću presudu lideru radikala Vojislavu Šešelju. 

Upitan da li mu je zamislivo da se, kako se navodi, "Karadžić i Mladić na kraju izvuku", Fluge je odgovorio da ništa nije nemoguće jer i na sudu rade ljudi koji čine greške. 

"Postoji izreka po kojoj ste pred sudom i na otvorenom moru u božim rukama", rekao je Fluge za Cajt i dodao da ga iz raznih udruženja žrtava rata na Balkanu stalo opsedaju i postavljaju mu zabrinuto pitanja hoće li Karadžić i Mladić na kraju biti oslobođeni". 

Inače, prvostepenom presudom Karadžić je u Hagu pre gotovo tri godine osuđen na 40 godina zatvora, a Mladiću je 2017. u istom sudu izrečena doživotna kazna zatvora. 

Strahovanje Flugea komentarisao je hrvatski advokat Anto Nobilo, koji ima iskustva sa haškim sudom, koji kaže da svaki rasplet u Mehanizmu haškog suda smatra mogućim, ali da mu se oslobađajuća presuda za Karadžića i Mladića ipak čini neverovatnom. 

"Ne samo zbog njihove krovne uloge u brojnim ratnim pokoljima, nego i zbog činjenice da su mnogi njihovi podređeni iz komandnog lanca već osuđeni na drakonske kazne", rekao je Nobilo za Slobodnu Dalmaciju.To je rekao Kristof Fluge, bivši sudija haškog tribunala i Međunarodnog rezidualnog mehanizma.

Splitska Slobodna Dalmacija piše da je Fluge pre nekog vremena demonstrativno podneo ostavku na sudijsku dužnost, navodeći da to nije učinio samo iz privatnih razloga. 

Splitski dnevnik podseća da je Fluge u intervjuu za nemački Cajt dozvolio da se, kako se navodi, naslute razlozi dubokog profesionalnog razočaranja nekim postupcima ove pravosudne institucije. 

Fluge je, navodi se, zgrožen činjenicom da bi, pored nedavne odluke Generalnog sekretara UN, koji vrlo iskusnom turskom sudiji nije produžio mandat samo zato jer ga Erdoganova vlada u Ankari smatra simpatizerom opozicionog pokreta Fetulaha Gulena, kao i mogućnošću da Karadžić i Mladić u drugom stepenu budu oslobođeni. 

Nemački sudija, naime, piše Slobodna Dalmacija, uvod u takav rasplet vidi u apsurdnoj odluci francuskog sudije Antonetija, koji je prihvatio zahtev Mladićeve i Karadžićeve odbrane i iz žalbenog postupka isključio sudije Teodora Merona i Kamela Ađijusa. 

Fluge smatra apsurdnim to što je nadležni sudija prihvatio tezu pristrasnosti kada je u revizijskim procesima Karadžiću i Mladiću udovoljio molbi njihovih advokata koji su tražili isključenje sudija Merona i Ađijusa iz drugostepene odluke i proglase pristranim, kako kaže, samo zato jer su već sudili u sličnim procesima. 

Kao ne manje važno napominje se da je Antoneti, za kojeg kažu da je kontroverzni francuski sudija, potpisao i oslobađajuću presudu lideru radikala Vojislavu Šešelju. 

Upitan da li mu je zamislivo da se, kako se navodi, "Karadžić i Mladić na kraju izvuku", Fluge je odgovorio da ništa nije nemoguće jer i na sudu rade ljudi koji čine greške. 

"Postoji izreka po kojoj ste pred sudom i na otvorenom moru u božim rukama", rekao je Fluge za Cajt i dodao da ga iz raznih udruženja žrtava rata na Balkanu stalo opsedaju i postavljaju mu zabrinuto pitanja hoće li Karadžić i Mladić na kraju biti oslobođeni". 

Inače, prvostepenom presudom Karadžić je u Hagu pre gotovo tri godine osuđen na 40 godina zatvora, a Mladiću je 2017. u istom sudu izrečena doživotna kazna zatvora. 

Strahovanje Flugea komentarisao je hrvatski advokat Anto Nobilo, koji ima iskustva sa haškim sudom, koji kaže da svaki rasplet u Mehanizmu haškog suda smatra mogućim, ali da mu se oslobađajuća presuda za Karadžića i Mladića ipak čini neverovatnom. 

"Ne samo zbog njihove krovne uloge u brojnim ratnim pokoljima, nego i zbog činjenice da su mnogi njihovi podređeni iz komandnog lanca već osuđeni na drakonske kazne", rekao je Nobilo za Slobodnu Dalmaciju.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by dzango 1/30/2019, 13:47

Užas, što bi rekao Crvenkasti.

_________________
"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Guest 1/30/2019, 14:00

uzas je sto su
zlocinci a la gotovina,
oric i sl. prosli ko nevini.
da ne nabrajam po spisku 
pripadajuce face. gotovina
mora da je znao sta se dogadja
na terenu sa civilima.
oric je posebna prica.
doduse, njofra je hrvatski cromwell,
on je posthumno okicen zlocinac u
UZP :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Eroo 1/30/2019, 14:24

Jebeno je za suce koji će morat vratit pare. :)

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75021
2016-07-22


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by omni 1/30/2019, 14:56

pizzon wrote:uzas je sto su
zlocinci a la gotovina,
oric i sl. prosli ko nevini.
da ne nabrajam po spisku 
pripadajuce face. gotovina
mora da je znao sta se dogadja
na terenu sa civilima.
oric je posebna prica.
doduse, njofra je hrvatski cromwell,
on je posthumno okicen zlocinac u
UZP :)
Gotovina je znao i kritizirao otvoreno, derao se na podredjene blago receno, sve snimljeno.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Ringo10 1/30/2019, 15:43

pizzon wrote:uzas je sto su
zlocinci a la gotovina,
oric i sl. prosli ko nevini.
da ne nabrajam po spisku 
pripadajuce face. gotovina
mora da je znao sta se dogadja
na terenu sa civilima.
oric je posebna prica.
doduse, njofra je hrvatski cromwell,
on je posthumno okicen zlocinac u
UZP :)
Gotovina nije niakkav zločinac za razliku od ova dva manijaka.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Yehudim 1/30/2019, 15:55

omni wrote:
pizzon wrote:uzas je sto su
zlocinci a la gotovina,
oric i sl. prosli ko nevini.
da ne nabrajam po spisku 
pripadajuce face. gotovina
mora da je znao sta se dogadja
na terenu sa civilima.
oric je posebna prica.
doduse, njofra je hrvatski cromwell,
on je posthumno okicen zlocinac u
UZP :)
Gotovina je znao i kritizirao otvoreno, derao se na podredjene blago receno, sve snimljeno.

  :tu

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by dzango 1/30/2019, 16:04

Eroo wrote:

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.
Ajde. A kako ste se nekada lepo pozivali na njega.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Guest 1/30/2019, 17:01

dzango wrote:
Eroo wrote:

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.
Ajde. A kako ste se nekada lepo pozivali na njega.
Mi Hrvati smo ti čudan narod. Pošetene i ispravne odluke suda podržavamo, a nepoštene i neispravne odluke suda s gnušanjem odbijamo kao realnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Guest 1/30/2019, 17:04

dzango wrote:
Eroo wrote:

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.
Ajde. A kako ste se nekada lepo pozivali na njega.

Ostadoste bez Kosova definitivno.  Ovo je klasični "demiđ kontrol" oliti skretanje kuršuma. Bit će malo mitinzi podrške ovim spodobama, malo parade....semenke, koštice,  sport za zubi....a u pozadini darivanje Šiptara.

Još se ne mogu načuditi kako ste onomad kao narod pristali na granične prijelaze i carinu s vlastitim teritorijem, na stranu to "izdaja" ovo-ono. Savršeno vas boli kurčina za Kosmet.  

Nego, ne može vas čovjek ni podržati, jer se ni sami ne borite za svoje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by vuksadinare 1/30/2019, 17:07

Pizdarije na vidiku..izgleda nekom to doista cilj..ako je...spremite se...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Eroo 1/30/2019, 17:17

dzango wrote:
Eroo wrote:

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.
Ajde. A kako ste se nekada lepo pozivali na njega.
Normalno. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75021
2016-07-22


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by dzango 1/30/2019, 19:21

cassanowa wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.
Ajde. A kako ste se nekada lepo pozivali na njega.
Mi Hrvati smo ti čudan narod. Pošetene i ispravne odluke suda podržavamo, a nepoštene i neispravne odluke suda s gnušanjem odbijamo kao realnost.
Neki to nazivaju dvoličnošću i kurvanjem. To oni zlonamerni. Zašto o jednoj stvari ne bi imao dva mišljenja i menjao ga od prilike do prilike. Baš bezveze.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by dzango 1/30/2019, 19:23

kofein wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.
Ajde. A kako ste se nekada lepo pozivali na njega.

Ostadoste bez Kosova definitivno.  Ovo je klasični "demiđ kontrol" oliti skretanje kuršuma. Bit će malo mitinzi podrške ovim spodobama, malo parade....semenke, koštice,  sport za zubi....a u pozadini darivanje Šiptara.

Još se ne mogu načuditi kako ste onomad kao narod pristali na granične prijelaze i carinu s vlastitim teritorijem, na stranu to "izdaja" ovo-ono. Savršeno vas boli kurčina za Kosmet.  

Nego, ne može vas čovjek ni podržati, jer se ni sami ne borite za svoje.
Nisi u toku. Šiptar je odustao od "svog rešenja". Sad čekamo novi spin.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by dzango 1/30/2019, 19:24

vuksadinare wrote:Pizdarije na vidiku..izgleda nekom to doista cilj..ako je...spremite se...
Spremte se spremte.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by vuksadinare 1/30/2019, 20:36

dzango wrote:
vuksadinare wrote:Pizdarije na vidiku..izgleda nekom to doista cilj..ako je...spremite se...
Spremte se spremte.
jbg..na to izgleda ne mozemo utjecati..vanjske sile :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Guest 1/30/2019, 21:31

jebiga
jedan francuski sudija u hagu
napravio nesto konkretno za srbiju,
realno ! prihvatio sugestije !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Guest 2/2/2019, 02:31

dzango wrote:
cassanowa wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:

Inače, ovaj sud je sam sebe obesmislio već poodavno.
Ajde. A kako ste se nekada lepo pozivali na njega.
Mi Hrvati smo ti čudan narod. Pošetene i ispravne odluke suda podržavamo, a nepoštene i neispravne odluke suda s gnušanjem odbijamo kao realnost.
Neki to nazivaju dvoličnošću i kurvanjem. To oni zlonamerni. Zašto o jednoj stvari ne bi imao dva mišljenja i menjao ga od prilike do prilike. Baš bezveze.
Pa mi ti o jednoj stvari imamo jedno mišljenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Guest 2/2/2019, 07:28

haski sud
politicka predstava
na pocetku svakog procesa
postoji konacna presuda
narod gleda predstavu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Serbinho-3 2/2/2019, 07:39

Žutu kucu zataškali.

Seljačka posla.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni" Empty Re: "Zgrožen sam, Karadžić i Mladić mogu da budu oslobođeni"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum