ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj

Go down

Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Empty Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj

Post by Hektorović 27/1/2019, 06:18

Legendarni producent i čelnik projekta „New Primitives" zapalio je Jugoslaviju kao menadžer Plavog orkestra. A onda je počeo rat, a mitovi i legende o Malkolmu dobijali su sumanute dimenzije, pa je u jednom trenutku delovalo skoro da je najveći medijski manipulator bivše Jugoslavije - doktor Gebels Radovana Karadžića, koji je uz to i smislio naziv "Republika Srpska"


"Reč je o događaju koji se desio na samom početku rata, jedne tople letnje večeri u jednom motelu na Palama. U razgovoru sa svojim prijateljima Dragoslavom Bokanom i Sonjom Karadžić došao sam na ideju da treba izbaciti naziv Bosna i Hercegovina iz imena naše srpske države u nastajanju. Predložio sam da se pridev srpska pretvori u imenicu po uzoru na Poljsku, Češku, Mađarsku, i da damo našoj državi ime Srpska. Moj predlog je naišao na odobravanje i odmah je došlo do nadogradnje. Bokan je počeo zagovarati monarhističko uređenje, da se buduća država nazove Kraljevina Srpska, dok je Sonja zagovarala republikansko uređenje. Dragoš Kalajić, koji je takođe podržao ovu ideju smatrao je da Srpska treba da bude kneževina, a da se Princ Tomislav Karađorđević postavi za kneza. Bili smo ugodno iznenađeni, Bokan, Sonja i ja, kojom brzinom je Skupština Srpske Republike Bosne i Hercegovine proglasila Republiku Srpsku."


Za Gorana Marića se prvi put čulo na samom početku pokreta „New Primitives" dok je "vodio" Elvisa J. Kurtovicha. Ubrzo su stizale vesti o legendarnom producentu, lovcu na talente, medijskom manipulatoru i sivoj eminenciji pokreta, koji je kao i drugi pripadnici - poput dr Karajlića ili pomenutog Džej Kurtovića - dobio alijas. Malkolm Muharem.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Empty Re: Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj

Post by vuksadinare 27/1/2019, 06:22

A Hrvatska... B-)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Empty Re: Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj

Post by Hektorović 27/1/2019, 06:29

vuksadinare wrote:A Hrvatska... B-)

A zanimljivo, zašto nije i Slovenačka, Makedonska, Crnogorska, Albanska?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Empty Re: Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj

Post by Regoč 27/1/2019, 11:09

Hektorović wrote:
vuksadinare wrote:A Hrvatska... B-)

A zanimljivo, zašto nije i Slovenačka, Makedonska, Crnogorska, Albanska?
Slovenija i Albanija su latinski, a Makedonija grčki nazivi. Crna Gora je po planini.

_________________
Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Empty Re: Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj

Post by Regoč 27/1/2019, 11:14

Sam naziv Srbska nije nikakva umotvorina rečenoga Gorana Marića, naziv Srbska rabili su Srbi u Sriemu, Bačkoj i Banatu kad su 1848. proglasili svoju državu i nazvali ju Vojvodovina (sic!) Srbska. U ovom slučaju ne radi se o zamjeni mjesta imenici i pridjevu jer je Srbska poimeničeni pridjev (kao Hrvatska), radi se o slavenskom nazivu za zemlju Srbah, nasuprot latinskoga naziva (Srbija).

_________________
Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj Empty Re: Malkolm Muharem: Ja sam dao ime Republici Srpskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum