ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by RayMabus 17/1/2019, 16:22

Spremt se spremte

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/srbija-uvodi-vojnu-obuku-za-srednjoskolce
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by vuksadinare 17/1/2019, 16:44

Zasto uvodi? :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by Regoč 17/1/2019, 18:20

Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.

_________________
Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by catabbath 17/1/2019, 18:29

Valjda za one koji ne uspiju zbrisati u Njemačku.

_________________
Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12391
2015-08-22


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by vuksadinare 17/1/2019, 18:32

Regoč wrote:Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.
..i kaja...obozavam ih.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by Regoč 17/1/2019, 18:48

vuksadinare wrote:
Regoč wrote:Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.
..i kaja...obozavam ih.. :)
Oni kao da su se jučer pojavili pa se svemu čude.

_________________
Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by Hektorović 17/1/2019, 19:31

RayMabus wrote:Spremt se spremte

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/srbija-uvodi-vojnu-obuku-za-srednjoskolce

Kakva vojna obuka, ovo je neki PR i osnovni info od 4 sata godišnje...




Učenici srednjih škola u Srbiji u drugom polugodištu će imati dva sata nastave posvećene obrani, civilnoj zaštiti i reagiranju tokom prirodnih katastrofa i elementarnih nepogoda, piše Politika.
Pozivajući se na izvore iz Ministarstva prosvjete, koje je uputilo dopis svim srednjim školama, list je naveo da neće biti uveden novi predmet.
Naloženo je da se tokom jedne školske godine, na ukupno četiri sata - dva u prvom i dva u drugom polugodištu, fakultativno obradi 11 tema i to na satu razredne nastave.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by Hektorović 17/1/2019, 19:32

Regoč wrote:Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.

Pa kakva je to vojna obuka od godišnje 4 sata pričanja priča :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by RayMabus 17/1/2019, 19:39

Evo opširnije

https://www.google.com/amp/s/www.telegraf.rs/amp/vesti/srbija/3024540-u-skole-se-vraca-vojna-nastava-11-tema-je-u-programu-a-predlozeno-je-i-da-deca-uce-da-pucaju-iz-puske

Ovako nešto san ja predlaga za Hrvatsku pošto je nekako najoptimalnije rješenje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by Regoč 17/1/2019, 19:44

Hektorović wrote:
Regoč wrote:Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.

Pa kakva je to vojna obuka od godišnje 4 sata pričanja priča :D
Predvojnička obuka.

_________________
Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by veber 17/1/2019, 19:48

Regoč wrote:Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.
naravno ti buš kao i ero na prvu crtu bojišnice.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by Hektorović 17/1/2019, 19:49

veber wrote:
Regoč wrote:Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.
naravno ti buš kao i ero na prvu crtu bojišnice.


:D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by veber 17/1/2019, 19:49

vuksadinare wrote:
Regoč wrote:Čemu to? Kažu Ringo, Epi i Veber da neće biti rata.
..i kaja...obozavam ih.. :)
od svih navedenih, kaya je najbolja.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by vuksadinare 17/1/2019, 19:55

Ovo je miroljubiv cin ko kaze suprotno srbomrzac i protvnik mira,prijateljstva i buducnosti :) ...inace svi se zgrazamo kad afrikanci daju oruzje djeci...dajemo im epitete divljaci,fanatici...jbg nisu svi kao srbi koji daju oruzje djeci iz puke ljubavi i dobrokomsijskih odnosa...naravno i neizbjezne buducnosti...gledajmo u buducnost i dajmo djeci oruzje :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by veber 17/1/2019, 20:03

vuksadinare wrote:Ovo je miroljubiv cin ko kaze suprotno srbomrzac i protvnik mira,prijateljstva i buducnosti :) ...inace svi se zgrazamo kad afrikanci daju oruzje djeci...dajemo im epitete divljaci,fanatici...jbg nisu svi kao srbi koji daju oruzje djeci iz puke ljubavi i dobrokomsijskih odnosa...naravno i neizbjezne buducnosti...gledajmo u buducnost i dajmo djeci oruzje :D
imaš disonancu. malo bi ratovao, malo bi širio mir.
ja sam kao svaki dobri ljevičar kćeri za 15i ročkas poklonio W pp0,22. iza kuće smo vježbali gađanje, prošle godine kada je bila u gardalandu zavila je u crno tipa sa zračnicom jer je poskidala sve mete. spušila je prvih tri ojra dok nije skuila kamo nosi puška.

neka zečina veličine čovjeka je bila glavna nagrada. jedva sam ga zgural u auto.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by vuksadinare 17/1/2019, 20:06

veber wrote:
vuksadinare wrote:Ovo je miroljubiv cin ko kaze suprotno srbomrzac i protvnik mira,prijateljstva i buducnosti :) ...inace svi se zgrazamo kad afrikanci daju oruzje djeci...dajemo im epitete divljaci,fanatici...jbg nisu svi kao srbi koji daju oruzje djeci iz puke ljubavi i dobrokomsijskih odnosa...naravno i neizbjezne buducnosti...gledajmo u buducnost i dajmo djeci oruzje :D
imaš disonancu. malo bi ratovao, malo bi širio mir.
ja sam kao svaki dobri ljevičar kćeri za 15i ročkas poklonio W pp0,22. iza kuće smo vježbali gađanje, prošle godine kada je bila u gardalandu zavila je u crno tipa sa zračnicom jer je poskidala sve mete. spušila je prvih tri ojra dok nije skuila kamo nosi puška.

neka zečina veličine čovjeka je bila glavna nagrada. jedva sam ga zgural u auto.
bravo za tebe sto si kceri omogucio da ide u gardaland..i putuje svijetom..i sto si joj i pusku omogucio..naravno kad dobro zaradjujes. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by veber 17/1/2019, 20:11

e, vuče, vuče

w 0,22 je pištolj. ne puška. ide 6+1.


i ne zarađujem nikaj kada sam 14i mjesec nezaposlen.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by vuksadinare 17/1/2019, 20:16

veber wrote:e, vuče, vuče

w 0,22 je pištolj. ne puška. ide 6+1.


i ne zarađujem nikaj kada sam 14i mjesec nezaposlen.
pa sto nisi na bausteli u austriji?...jebote ja sve mislim vani radis..jos ce ispasti da i vili ne radi :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by veber 17/1/2019, 20:34

vuksadinare wrote:
veber wrote:e, vuče, vuče

w 0,22 je pištolj. ne puška. ide 6+1.


i ne zarađujem nikaj kada sam 14i mjesec nezaposlen.
pa sto nisi na bausteli u austriji?...jebote ja sve mislim vani radis..jos ce ispasti da i vili ne radi :)
ja spadam u mali broj rvata koji ne moraju radit, nedavno sam odjebao bmw.
i u svom neradu i lijenosti i nedamise, zaradim više nego ti u vrtiću. u biti spizdim više.

..ali dobio sam nemoralnu ponudu koja i moju lijenost je pobudila. tako da bum vjerovatno u veljači postao zaposlenik jedne njemačke firme ili bum u NY do ivane.
Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Ivana_17
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by veber 17/1/2019, 20:37

a bauštela je rezervirana za sančose i ekipu s niim iq.
prosječan hrvat zarađuje u njemčiji cca 2000€ ako je oženjen. ako ima dijete ide nu još 196€ od države, a bolje firme još isplaćuju bonuse.

bauštela je za erine. cca 8 netto ako je u razredu 3

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce Empty Re: Srbija uvodi vojnu obuku za srednjoškolce

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum