ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by Eroo 12/1/2019, 00:24


  • Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  873x400


 Foto: Ured Predsjednika Srbije   Sa sastanka u Beogradu
0
PLANOVI Tokom posjete Beogradu
Premijer manjeg bh. entiteta najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini
Autor: RTRS


Premijer Republike Srpske Radovan Višković je sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem dogovorio izgradnju dvije hidroelektrane na Drini, Foča i Paunci, koje će graditi dvije elektreprivrede. Odluka će biti donesena na sjednici dvije Vlade u februaru.
Republika Srpska je jučer uputila javni poziv za izgradnju HE Dabar, a do kraja mjeseca i za Vuk Bijela, prenosi RTRS.
Predsjednik Adem Vuchiqi je, kaže Višković, prihvatio da se Srbija preko svojih preduzeća pojavi na tim tenderima, a njemu će, kaže, biti i više nego zadovoljstvo da Srbija dobije taj posao. Sa građevinskom sezonom počinje izgradnja puta od Кuzmina prema Rači i mosta na rijeci Savi, poručila je premijerka Ana Brnabić, dok je Višković zatražio da se postojeći granični prelaz, koji je relativno nov, ukomponuje u taj autoput.
"To treba da bude zajednički prelaz RS i Srbije. Čak je i predsjednik Adem Vuchiqi u jednom momentu izrazio spremnost da se Srbija uključi i pomogne Republici Srpskoj dijelom u izgradnji i autoputa od Rače prema Bijeljini. Mi ćemo svakako ovih dana voditi pregovore, tražiti kreditore, tražiti izvođače da krenemo u nastavak izgradnje autoputa od Doboja do Bijeljine, da u narednih par godina povežemo Banju Luku i Beograd autoputem", istakao je Višković.
Adem Vuchiqi je u saopštenju poželio mnogo uspjeha premijeru Republike Srpske i naveo da će Srbija, kao iskren partner, uvijek biti snažan oslonac RS.
"Srbija će uvijek, uz poštovanje Dejtonskog sporazuma, pomagati različite infrastrukturne i druge projekte u Republici Srpskoj, kao i zajednički rad na njegovanju naših kulturnih i duhovnih veza", naveo je on.

https://avaz.ba/vijesti/bih/448491/premijer-manjeg-bh-entiteta-najavio-da-ce-rs-i-srbija-zajedno-graditi-he-na-drini


Last edited by Eroo on 12/1/2019, 00:28; edited 1 time in total

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74937
2016-07-22


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by Eroo 12/1/2019, 00:26

Obratite pažnju, nepismena talibanska sirotinja umjesto "Republika Srpska" 
koristi neustavni naziv "Manji bh entitet". Mogu im pljunit pod prozor... :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74937
2016-07-22


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by epikur37 12/1/2019, 00:30

Čija je to rijeka? 

:D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by RayMabus 12/1/2019, 00:31

Baš me brige , ko da ću ja tamo zalazit , puca mi kurac
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by epikur37 12/1/2019, 00:32

RayMabus wrote:Baš me brige , ko da ću ja tamo zalazit , puca mi kurac

to je povijesni limes 

ZDS
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by RayMabus 12/1/2019, 00:35

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Baš me brige , ko da ću ja tamo zalazit , puca mi kurac

to je povijesni limes 

ZDS
To je samo hidrocentrala , nebitna mi je tema skroz
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by epikur37 12/1/2019, 00:42

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Baš me brige , ko da ću ja tamo zalazit , puca mi kurac

to je povijesni limes 

ZDS
To je samo hidrocentrala , nebitna mi je tema skroz

ako srbi grade s obije strane čije je rijeka...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by RayMabus 12/1/2019, 00:44

Znaš da nisam od tih priča

Nek rade šta oće samo nek kozojebe nepuštaju
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by epikur37 12/1/2019, 00:44

RayMabus wrote:Znaš da nisam od tih priča

Nek rade šta oće samo nek kozojebe nepuštaju
x
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by Guest 12/1/2019, 07:39

Eroo wrote:Obratite pažnju, nepismena talibanska sirotinja umjesto "Republika Srpska" 
koristi neustavni naziv "Manji bh entitet". Mogu im pljunit pod prozor... :D
muslimanski -
jamahirija i hriscanski manji :)
hrvati cuvaju turske " raketle " :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by Eroo 12/1/2019, 11:29

epikur37 wrote:Čija je to rijeka? 

:D

Lijeva je srpska, a desna srbijanska. Drugo pitanje? :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74937
2016-07-22


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by crvenkasti 12/1/2019, 11:42

Eroo wrote:
epikur37 wrote:Čija je to rijeka? 

:D

Lijeva je srpska, a desna srbijanska. Drugo pitanje? :D

Drina bi trebala biti granica između uljuđenih, kulturnih i naprednih europljana i zaostalih, zatucanih tursko-bizantskih ostataka primitiviizma i prljavštine.

Ako granice nema, to je užas. Sve će se pomiješati.
I mi ćemo postati kao i oni.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Premijer Republike Srpske  najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini  Empty Re: Premijer Republike Srpske najavio da će RS i Srbija zajedno graditi HE na Drini

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum