ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by dijagram 2/1/2019, 20:14

mortal wrote:branitelji su dosta pisali
jesu, najcesce lose
pogotovo prve koje su generali pisali
tasti kakvi jesu redovito su pljuckali na one druge

dijagram

Posts : 18699
2015-08-09


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by RayMabus 2/1/2019, 20:19

Htjedoh nešto napisati a neznam oću li pošto ja kao pripadnik klana zvanog Asthar komanda imam jednu primjedbu

Jergoviću srećo moja civilzacija počinje sa idejama
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by RayMabus 2/1/2019, 20:27

Koliko je jedna civilzacija bolja , uspješnija , naprednija  ? Evo sad ću ti ja objasnit znači ti tiskaš knjige a ja ću napravit imitaciju knjige koja je kopija knjige i onda otvoriš i unutra je bijelo i naručiš knjigu i tu se pojavljuje tekst i čitaš a kad oćeš okrenit stranicu stisneš nešto i tekst se mjenja tj iduća stranica

Dakle netiskam , nesječem Amazonu da dobijem papir , štedim prostor u stanu itd

I tebi je mjerilo broj tiskanih vidiš meni nije nego mi je mjerilo šta ?




Koliko je moja ideja bolja od......tvoje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by Guest 2/1/2019, 20:27

Ma Jergović opravdava svoj odlazak u Beograd i na ovaj način želi reći kako je došao u civilizaciju.
Je, ali u civilizaciju kiča prisutnog u svim porama života i kulture nasilja.
Ali očito nije zadovoljan pa nam na ovaj način pokušava pokazati koliko smo izgubili zato što on nije odabrao Zagreb i tako zapravo pokazao da nismo izgubili ništa nego zapravo dobili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by Guest 2/1/2019, 20:30

RayMabus wrote:
Jergoviću srećo moja civilzacija počinje sa idejama

Ideja je previše rudimentarna stvar, slično kao i informacija, da bi civilizacije imale svoje korijene u njima.
Civilizacija počinje s duhom, prvo individualnim, pa onda kolektivnim, a onda se na temeljima tog duha izgrađuje kultura i na njoj nastaje civilizacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by dijagram 2/1/2019, 20:31

Speare Shaker wrote:Ma Jergović opravdava svoj odlazak u Beograd i na ovaj način želi reći kako je došao u civilizaciju.
Je, ali u civilizaciju kiča prisutnog u svim porama života i kulture nasilja.
Ali očito nije zadovoljan pa nam na ovaj način pokušava pokazati koliko smo izgubili zato što on nije odabrao Zagreb i tako zapravo pokazao da nismo izgubili ništa nego zapravo dobili.
kad je stiga o zg pisao je o bascarsiji, tom pitomom mjestu dobrih ljudi sa dobrim turskim kolacima
neprestano eseji o tulumbama, baklavama, tufahijama
onda se maknuo u beges, negdje procitah pisao nesto o cetnistvu, sminkanje itd
iskompleksirano spadalo kao i onaj tomic
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18699
2015-08-09


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by RayMabus 2/1/2019, 20:32

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Jergoviću srećo moja civilzacija počinje sa idejama

Ideja je previše rudimentarna stvar, slično kao i informacija, da bi civilizacije imale svoje korijene u njima.
Civilizacija počinje s duhom, prvo individualnim, pa onda kolektivnim, a onda se na temeljima tog duha izgrađuje kultura i na njoj nastaje civilizacija.
Da no taj duh je mogao ostati u savani i žvakati travu i dalje ali nije a jel znaš zašto ?

E pa.rodila mu se neka ideja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by Guest 2/1/2019, 20:38

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Jergoviću srećo moja civilzacija počinje sa idejama

Ideja je previše rudimentarna stvar, slično kao i informacija, da bi civilizacije imale svoje korijene u njima.
Civilizacija počinje s duhom, prvo individualnim, pa onda kolektivnim, a onda se na temeljima tog duha izgrađuje kultura i na njoj nastaje civilizacija.
Da no taj duh je mogao ostati u savani i žvakati travu i dalje ali nije a jel znaš zašto ?

Ne možeš izgraditi civilizaciju u savani, to nitko nije uspio niti hoće. Možeš eventualno kulturu (Zulu nacija), ali je ipak osjetno niža razina.
Za ideje i informacije sam ti rekao koji je njihov domet. U temeljima svega nematerijalnog je informacija, u temeljima svakog duha je informacija, ali svaki duh ne vodi do neke opsežnije i snažnije kulture, a kamoli civilizacije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by RayMabus 2/1/2019, 20:43

Ideja nije informacija nego ovo :

Informacija + informacija = ideja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175845
2014-04-11


Back to top Go down

Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga - Page 2 Empty Re: Jergović: civilizacija počinje s pisanjem knjiga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum