ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abenologija

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 08:59

mativka wrote:
Većina okreće glavu od problema sve dok taj problem ne dotakne i njih.


Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 4/1/2019, 09:06

Rabarbara wrote:
aben wrote:

kakovo postavljeno pitanje? nis vidi nikakovo pitanje.
riječ je o moralnoj zavrzlami i odgovornosti koju ćemo prišiti ljudima nakon neke pizdarije. primjer s nafton se ne rozlikuje od adapaevolvedinog čina, ili  indeksovog čina sa severininin sekson. svi nismo u iston šugu, ako se ne snimoš dokle se jebeš, niko nika ne će objoviti tvoju sliku seksa. ako ne šalješ svoje slike na internet, niko nika ne će objoviti tvoju sliku.
Pojednostavio si stvari do kraja.
Jesmo, u istom smo šugu. Jel pišeš na forumu? Koristiš li računalo i internet? Zašto misliš da si ti nedodirljiv za razliku od drugih? Jer se ne snimaš dok se jebeš?
Snimati te mogu dok spavaš. Snimati te mogu i za vrijeme seksa, a da nisi svjestan toga. 
Ne moraš poslati slike na net da bi bile objavljene. Može ti provaliti u računalo.
Možda takva snimka nije nešto što bi te dirnulo, ali svatko ima svoju bolnu točku. Maliciozan kreten ti je može pogoditi na osnovu nekoliko tisuća postova koje si ostavio tu. 
.
A zamislite situaciju budući se nalazimo u ovom dobu tehnološkog napretka ovakvu: otvoriš prozor na kući da se prozrači a neki zlonamjernik ti s dronom podvali neku kamericu i iz toga može proizaći svašta. Od krađa, silovanja, big brothera za poremećene na dark webu itd.
Postoji li razlika između ovog slučaja ili slučaja upadanja u računalo?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 4/1/2019, 09:13

Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Većina okreće glavu od problema sve dok taj problem ne dotakne i njih.

Strašno!
Je li problem zapravo u tome što većina ne želi pomoći/ ne vidi "siromašnog" čovjeka?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by aben 4/1/2019, 09:21

mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Većina okreće glavu od problema sve dok taj problem ne dotakne i njih.

Strašno!
Je li problem zapravo u tome što većina ne želi pomoći/ ne vidi "siromašnog" čovjeka?

jer je siromaštvo znak.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 09:21

metilda wrote:možda ste za palačinke?

Abenologija - Page 21 Palacinci1-crop

Ja cu si uzeti dvije, hvala.. :)

Inace, obozavam jesti samo njihovo tijesto, tako da nije problem akp ponestane marmelade, sira, "eurokrema".

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 4/1/2019, 09:25

aben wrote:
mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Većina okreće glavu od problema sve dok taj problem ne dotakne i njih.

Strašno!
Je li problem zapravo u tome što većina ne želi pomoći/ ne vidi "siromašnog" čovjeka?

jer je siromaštvo znak.
Znak čega....slabosti?
Zarazne bolesti?
Lijenosti?
Ili pak državne politike?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 09:28

Trenutno ne znam o cemu pisete, na kakvu se "aferu" referirate, ali znam da se svaki put, kad se povedu teme o vlastitoj odgovornosti, moralnom djelovanju i tome slicno, uvijek izvlace neki zvucni primjeri, uobicajeno ekstremni.. Dosadno. Vecina ljudi nikada nije dozivjela brojne hipotetske situacije, ali sudjeluje u "obicnim", " svakidasnjim" gdje redovito vlastita odgovornost i moralno promisljanje - zakazuje. Jer su uobicajene, svakidasnje, gotovo nezamjetne. Situacije.


Last edited by Ithildin on 4/1/2019, 09:29; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 09:29

mativka wrote:
A zamislite situaciju budući se nalazimo u ovom dobu tehnološkog napretka ovakvu: otvoriš prozor na kući da se prozrači a neki zlonamjernik ti s dronom podvali neku kamericu i iz toga može proizaći svašta. Od krađa, silovanja, big brothera za poremećene na dark webu itd.
Postoji li razlika između ovog slučaja ili slučaja upadanja u računalo?
Razlika je u načinu, ali je namjera i djelo jednako neprihvatljivo.
Kopati po osobnom računalu ili mobitelu je jednako kao staviti ruku u džep ili ući u stan i pretraživati ladice i ormare.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 09:33

Ithildin wrote:Trenutno ne znam o cemu pisete, na kakvu se "aferu" referirate, ali znam da se svaki put, kad se povedu teme o vlastitoj odgovornosti, moralnom djelovanju i tome slicno, uvijek izvlace neki zvucni primjeri, uobicajeno ekstremni.. Dosadno. Vecina ljudi nikada nije dozivjela brojne hipotetske situacije, ali sudjeluje u "obicnim", " svakidasnjim" gdje redovito vlastita odgovornost i moralno promisljanje - zakazuje. Jer su uobicajene, svakidasnje, gotovo nezamjetne. Situacije.
Pišemo o tome kako se ponaša okolina kad nekom provale u osobno računalo s namjerom da se osobu diskreditira ili joj se nanese neko veće zlo. 
Trebaju li promatrači reagirati, smijati se, ignorirati, upozoriti itd?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 09:51

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Većina okreće glavu od problema sve dok taj problem ne dotakne i njih.

Strašno!
Je li problem zapravo u tome što većina ne želi pomoći/ ne vidi "siromašnog" čovjeka?

jer je siromaštvo znak.
Znak čega....slabosti?
Zarazne bolesti?
Lijenosti?
Ili pak državne politike?
Problem nije u siromaštvu, njega je bilo i bit će ga uvijek, ali nisu uvijek bile ovakve reakcije na osobu koja treba pomoć. Barem ja pamtim neka drugačija vremena. 

Problem je u tome što nitko više ne gleda čovjeka kao živo biće vrijedno pažnje i brige, nego se vrijednost čovjeka određuje njegovim materijalnim statusom.

Tako smo mi odgojeni, tako odgajamo svoju djecu, tako ih uči škola, okolina, mediji...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 10:41

Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:Trenutno ne znam o cemu pisete, na kakvu se "aferu" referirate, ali znam da se svaki put, kad se povedu teme o vlastitoj odgovornosti, moralnom djelovanju i tome slicno, uvijek izvlace neki zvucni primjeri, uobicajeno ekstremni.. Dosadno. Vecina ljudi nikada nije dozivjela brojne hipotetske situacije, ali sudjeluje u "obicnim", " svakidasnjim" gdje redovito vlastita odgovornost i moralno promisljanje - zakazuje. Jer su uobicajene, svakidasnje, gotovo nezamjetne. Situacije.
Pišemo o tome kako se ponaša okolina kad nekom provale u osobno računalo s namjerom da se osobu diskreditira ili joj se nanese neko veće zlo. 
Trebaju li promatrači reagirati, smijati se, ignorirati, upozoriti itd?

Ovako postavljena situacija ne ostavlja mjesta dvojbi pa ovisno o nasem utjecaju, odnosno ulozi, razlicito cemo reagirati.. Kao admin neke stranice imam veceg utjecaja pa time i siri raspon djelovanja za ublazavanje ili sprjecavanje slicnih situacija. Kao korisnik neke drustvene mreze mogu upozoriti, ignorirati (odnosno, ne proslijediti dalje) itd. Smijanje naravno, nije primjerena reakcija. Nego, zadrzala bih se na "ignoriranju" i povukla bih paralelu s onime sto sam napisala u prethodnom kpmentaru. Sto s daleko benignijim situacijama, recimo, virtualnog poznanstva u kojem imamo info o odredjenom virtualnom poznaniku (bilo da nam je on otkrio neke pojedinosti o sebi ili smo ih doznali od strane trece osobe). Sto radimo s njima? Vrlo svakodnevna situacija na kojoj mnogi "padaju".. Zelim istaknuti aspekt druzenja koji se akumulira pa kad izbije neko zesce sranje, tada rijetko volimo uperiti prstice u sebe same, ne?

O tome govorim kad spominjem da mi je puna kapa tog moraliziranja oko reakcija ljudi u nekim ekstremnijim primjerima jer svaka situacija zahtijeva moralnu budnost.

P. S.

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/OldSchoolCool/comments/9e5gbt/robin_williams_offering_a_toilet_roll_to_the/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 4/1/2019, 12:46

Ithildin wrote:
metilda wrote:možda ste za palačinke?

Abenologija - Page 21 Palacinci1-crop

Ja cu si uzeti dvije, hvala.. :)

Inace, obozavam jesti samo njihovo tijesto, tako da nije problem akp ponestane marmelade, sira, "eurokrema".


:))

a taman sam pomislila da sam ih džaba ispekla :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by aben 4/1/2019, 14:12

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Većina okreće glavu od problema sve dok taj problem ne dotakne i njih.

Strašno!
Je li problem zapravo u tome što većina ne želi pomoći/ ne vidi "siromašnog" čovjeka?

jer je siromaštvo znak.
Znak čega....slabosti?
Zarazne bolesti?
Lijenosti?
Ili pak državne politike?

henok govori da bog ne mari da si siromah, da ti je roba stora, izderena ili gruba, as long ako je čista- jer je voda besplatna. siromašćina otkriovo loš karakter, a loš krakter je opasan. zoč bi ti jo pomogo, ako si ne želiš pomoći sun sebi? zoč si šoprak? zoč piješ? hodi ti u kurac, znoš.

s druge strone, čisti čovik, obrijun, uredan, signaliziro okolini da ni opasan, da zno kako se uklopiti. eto, puko mu je slipo črivo, i tribo mu pomoći, šjor, da vas povezin u hitnu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 08:01

metilda wrote:
Ithildin wrote:
metilda wrote:možda ste za palačinke?

Abenologija - Page 21 Palacinci1-crop

Ja cu si uzeti dvije, hvala.. :)

Inace, obozavam jesti samo njihovo tijesto, tako da nije problem akp ponestane marmelade, sira, "eurokrema".


:))

a taman sam pomislila da sam ih džaba ispekla :)

Dobro jutro!

Samo sam ti iz pristojnosti uzela dvije. Inace bih otela citav tanjur. :)

Otkad si promjenila avatar, nekako si mi draza. :D Strasno volim njegovog oca. Jako si nalikuju. Fizicki, vokalno, nazalost i u nekim drugim aspektima.

Jedna za pocetak dana..

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 09:39

Ithildin wrote:

Ovako postavljena situacija ne ostavlja mjesta dvojbi pa ovisno o nasem utjecaju, odnosno ulozi, razlicito cemo reagirati.. Kao admin neke stranice imam veceg utjecaja pa time i siri raspon djelovanja za ublazavanje ili sprjecavanje slicnih situacija. Kao korisnik neke drustvene mreze mogu upozoriti, ignorirati (odnosno, ne proslijediti dalje) itd. Smijanje naravno, nije primjerena reakcija. Nego, zadrzala bih se na "ignoriranju" i povukla bih paralelu s onime sto sam napisala u prethodnom kpmentaru. Sto s daleko benignijim situacijama, recimo, virtualnog poznanstva u kojem imamo info o odredjenom virtualnom poznaniku (bilo da nam je on otkrio neke pojedinosti o sebi ili smo ih doznali od strane trece osobe). Sto radimo s njima? Vrlo svakodnevna situacija na kojoj mnogi "padaju".. Zelim istaknuti aspekt druzenja koji se akumulira pa kad izbije neko zesce sranje, tada rijetko volimo uperiti prstice u sebe same, ne?

O tome govorim kad spominjem da mi je puna kapa tog moraliziranja oko reakcija ljudi u nekim ekstremnijim primjerima jer svaka situacija zahtijeva moralnu budnost.

P. S.

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/OldSchoolCool/comments/9e5gbt/robin_williams_offering_a_toilet_roll_to_the/
Ne radimo ništa, privatno je privatno, a forum je forum. Zašto bi bilo što trebali raditi s tim informacijama? I u RL čujemo sve i svašta pa ne prenosimo dalje. Barem ne bi trebali, jel' :)

Padaju svi,možda ne na krupnim stvarima, ali na sitnicama da. Ali to je ljudski. Međutim pasti se može jednom. Upozoriš, toleriraš. Padne li drugi put, zarežiš i već znaš da imaš posla s labilnom osobom, spreman si i na puno gore. Ukoliko se padne treći put, onda to nije pad, nego nešto sasvim drugo. Tad se više ništa ne govori, samo reagiraš. 

Kad izbije sranje zbog privatnih druženja, odgovornost je obostrana. takve stvari se trebaju riješiti izvan foruma, ali nekad je to nemoguće, osim ako ne ugasiš profil. Ovisi s kim imaš posla. Naravno, nisu odgovorni u istim omjerima, ali čak i napadnuti ima dio krivice u cijeloj priči. 
Ako ništa njegova loša prosudba odabira osoba za druženje, neoprez, otvorenost, naivnost, sve je to dovelo do neugodnog ishoda, ali to ne znači da mu ne treba pomoći kad se dogodi sranje. On je već samim napadom dovoljno kažnjen za svoje propuste i nema svrhe u tom trenutku podmetati mu pod nos i to da je sam dao doprinos takvoj situaciji. Kasnije će i sam to shvatiti. Barem većina shvati. Tu vrijedi pravilo, pomozi ili šuti. Sve drugo je doljevanje ulja na vatru.

Treba li pri tom javno uperiti prstiće u samog sebe kad si sudionik takvih sukoba? Ne znam. Ukoliko osoba misli da mu posipanje pepelom treba (a nekima treba), neka ih upire, ukoliko ne neka šuti.  Okolina je ionako već zauzela određeni stav i to im ne znači ništa, odnosno neće popraviti njihovu konačnu sliku cijelog incidenta. 
Sve su to varijacije na temu, već viđeno i ne smeta mi. Jedino što ne trpim je kad netko stalno cvili, traži hektolitre sućuti i slijedećih milijun godina napominje kako je bio žrtva, bla bla.

Eto, to ti je moj stav. :)

P.S.
Robin je ok. Ali ima još jedna inačica gdje mislilac prihvaća papir. :D
Ako je nađem stavit ću kao avatar. Abenologija - Page 21 2634474203
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 09:53

aben wrote:

henok govori da bog ne mari da si siromah,  da ti je roba stora, izderena ili gruba, as long ako je čista- jer je voda besplatna. siromašćina otkriovo loš karakter, a loš krakter je opasan. zoč bi ti jo pomogo, ako si ne želiš pomoći sun sebi? zoč si šoprak? zoč piješ? hodi ti u kurac, znoš.

s druge strone, čisti čovik, obrijun, uredan, signaliziro okolini da ni opasan, da zno kako se uklopiti. eto, puko mu je slipo črivo, i tribo mu pomoći, šjor, da vas povezin u hitnu?
Iz gornjeg teksta se može napraviti Abend-ova poslanica. Ili 10 Abend-ovih zapovijedi.

1. Sirotinja si je sama kriva što nema novaca.
2. Sirotinja je prljava.
3. Siromašni ljudi imaju loš karakter.
4. Siromasi su opasni. (vidi stavku 3.)
5. Siromah si ne želi pomoći. A mogao bi.
6. Siromah je šoprak
7. Siromah pije. Puno pije. Zato je siromah.
8. Čovik koji ima para je čist, a čisti ljudi nisu opasni.
9. Zna se uklopiti, sirotinja ne zna
10. Čoviku s parama treba spasiti život, treba zvati hitnu, a sirotinji ne.

Zaključak: zapravo je na svijetu jako puno Abend-a.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 09:54

Metka, ne mogu jesti palačinke, to su UH. Zabranila mi je Noor dok ne smršavim  bom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 10:31

Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:

Ovako postavljena situacija ne ostavlja mjesta dvojbi pa ovisno o nasem utjecaju, odnosno ulozi, razlicito cemo reagirati.. Kao admin neke stranice imam veceg utjecaja pa time i siri raspon djelovanja za ublazavanje ili sprjecavanje slicnih situacija. Kao korisnik neke drustvene mreze mogu upozoriti, ignorirati (odnosno, ne proslijediti dalje) itd. Smijanje naravno, nije primjerena reakcija. Nego, zadrzala bih se na "ignoriranju" i povukla bih paralelu s onime sto sam napisala u prethodnom kpmentaru. Sto s daleko benignijim situacijama, recimo, virtualnog poznanstva u kojem imamo info o odredjenom virtualnom poznaniku (bilo da nam je on otkrio neke pojedinosti o sebi ili smo ih doznali od strane trece osobe). Sto radimo s njima? Vrlo svakodnevna situacija na kojoj mnogi "padaju".. Zelim istaknuti aspekt druzenja koji se akumulira pa kad izbije neko zesce sranje, tada rijetko volimo uperiti prstice u sebe same, ne?

O tome govorim kad spominjem da mi je puna kapa tog moraliziranja oko reakcija ljudi u nekim ekstremnijim primjerima jer svaka situacija zahtijeva moralnu budnost.

P. S.

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/OldSchoolCool/comments/9e5gbt/robin_williams_offering_a_toilet_roll_to_the/
Ne radimo ništa, privatno je privatno, a forum je forum. Zašto bi bilo što trebali raditi s tim informacijama? I u RL čujemo sve i svašta pa ne prenosimo dalje. Barem ne bi trebali, jel' :)

Padaju svi,možda ne na krupnim stvarima, ali na sitnicama da. Ali to je ljudski. Međutim pasti se može jednom. Upozoriš, toleriraš. Padne li drugi put, zarežiš i već znaš da imaš posla s labilnom osobom, spreman si i na puno gore. Ukoliko se padne treći put, onda to nije pad, nego nešto sasvim drugo. Tad se više ništa ne govori, samo reagiraš. 

Kad izbije sranje zbog privatnih druženja, odgovornost je obostrana. takve stvari se trebaju riješiti izvan foruma, ali nekad je to nemoguće, osim ako ne ugasiš profil. Ovisi s kim imaš posla. Naravno, nisu odgovorni u istim omjerima, ali čak i napadnuti ima dio krivice u cijeloj priči. 
Ako ništa njegova loša prosudba odabira osoba za druženje, neoprez, otvorenost, naivnost, sve je to dovelo do neugodnog ishoda, ali to ne znači da mu ne treba pomoći kad se dogodi sranje. On je već samim napadom dovoljno kažnjen za svoje propuste i nema svrhe u tom trenutku podmetati mu pod nos i to da je sam dao doprinos takvoj situaciji. Kasnije će i sam to shvatiti. Barem većina shvati. Tu vrijedi pravilo, pomozi ili šuti. Sve drugo je doljevanje ulja na vatru.

Treba li pri tom javno uperiti prstiće u samog sebe kad si sudionik takvih sukoba? Ne znam. Ukoliko osoba misli da mu posipanje pepelom treba (a nekima treba), neka ih upire, ukoliko ne neka šuti.  Okolina je ionako već zauzela određeni stav i to im ne znači ništa, odnosno neće popraviti njihovu konačnu sliku cijelog incidenta. 
Sve su to varijacije na temu, već viđeno i ne smeta mi. Jedino što ne trpim je kad netko stalno cvili, traži hektolitre sućuti i slijedećih milijun godina napominje kako je bio žrtva, bla bla.

Eto, to ti je moj stav. :)

P.S.
Robin je ok. Ali ima još jedna inačica gdje mislilac prihvaća papir. :D
Ako je nađem stavit ću kao avatar. Abenologija - Page 21 2634474203

Mislim da je virtuala, drustvene mreze, bas posebna prica i ljudi se ponasaju poprilicno bezbrizno kad su online. Ako uzmemo forum za primjer, avatari i nickovi nisu neki veo kojim se stitimo od zluradnika ili "obicne ljudske naravi". Ovo je javno mjesto, a ne neciji dnevni boravak u koji pripustamo osobe za koje odlucimo da su okej. Tko se zeli podruziti s forumasima i izvan ove artificijelne okoline, super, ali treba uzeti u obzir da vise nije anoniman i da " obicna ljudska narav" nije ono na sto je racunao/la. Isto vrijedi i za spajanje ostalih drustvenih mreza. Pripustis li samo jednog forumasa ondje, ne moraju ostali forumasi imati hakersko umijece da bi dosli do tvojeg identiteta, fotki i ostalog. Pritom.ne mislim na "radio Milevu", vec " obicnu ljudsku znatizelju" i premrezenost mreze svih mreza.

Dakle, suvisno mi je raspravljati o "otkrivanju informacija" i njihovom raspacavanju jednom kad si online. Prije ili kasnije svi dolazimo na tapetu zbog "obicne ljudske naravi".

Znaci li to da ne treba reagirati, upozoravati itd.? Ne. Vec jednostavno poci od cinjenice da ne postoji nesto takvo kao anonimnost u danasnjem drustvu. I da svako pokretanje jezika, ili prstica, nekog potencionalno dovodi u opasnost. Baby steps, je l'.

Robin i Mislioc dobar je performans o modernom komuniciranju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 10:37

Rabarbara wrote:
aben wrote:

henok govori da bog ne mari da si siromah,  da ti je roba stora, izderena ili gruba, as long ako je čista- jer je voda besplatna. siromašćina otkriovo loš karakter, a loš krakter je opasan. zoč bi ti jo pomogo, ako si ne želiš pomoći sun sebi? zoč si šoprak? zoč piješ? hodi ti u kurac, znoš.

s druge strone, čisti čovik, obrijun, uredan, signaliziro okolini da ni opasan, da zno kako se uklopiti. eto, puko mu je slipo črivo, i tribo mu pomoći, šjor, da vas povezin u hitnu?
Iz gornjeg teksta se može napraviti Abend-ova poslanica. Ili 10 Abend-ovih zapovijedi.

1. Sirotinja si je sama kriva što nema novaca.
2. Sirotinja je prljava.
3. Siromašni ljudi imaju loš karakter.
4. Siromasi su opasni. (vidi stavku 3.)
5. Siromah si ne želi pomoći. A mogao bi.
6. Siromah je šoprak
7. Siromah pije. Puno pije. Zato je siromah.
8. Čovik koji ima para je čist, a čisti ljudi nisu opasni.
9. Zna se uklopiti, sirotinja ne zna
10. Čoviku s parama treba spasiti život, treba zvati hitnu, a sirotinji ne.

Zaključak: zapravo je na svijetu jako puno Abend-a.

Meni nije bilo jasno prepricava li on razmisljanja "henoka" ili je to njegov stav.

Ako je ovo potonje, bas mi dodje gust citirati tvoje i Mativkino komentiranje o njegovim vrlinama. :D Racionalan, dobar drug, prekrasan, sto ono jos bijase? : ))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 10:47

Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:

Ne radimo ništa, privatno je privatno, a forum je forum. Zašto bi bilo što trebali raditi s tim informacijama? I u RL čujemo sve i svašta pa ne prenosimo dalje. Barem ne bi trebali, jel' :)

Padaju svi,možda ne na krupnim stvarima, ali na sitnicama da. Ali to je ljudski. Međutim pasti se može jednom. Upozoriš, toleriraš. Padne li drugi put, zarežiš i već znaš da imaš posla s labilnom osobom, spreman si i na puno gore. Ukoliko se padne treći put, onda to nije pad, nego nešto sasvim drugo. Tad se više ništa ne govori, samo reagiraš. 

Kad izbije sranje zbog privatnih druženja, odgovornost je obostrana. takve stvari se trebaju riješiti izvan foruma, ali nekad je to nemoguće, osim ako ne ugasiš profil. Ovisi s kim imaš posla. Naravno, nisu odgovorni u istim omjerima, ali čak i napadnuti ima dio krivice u cijeloj priči. 
Ako ništa njegova loša prosudba odabira osoba za druženje, neoprez, otvorenost, naivnost, sve je to dovelo do neugodnog ishoda, ali to ne znači da mu ne treba pomoći kad se dogodi sranje. On je već samim napadom dovoljno kažnjen za svoje propuste i nema svrhe u tom trenutku podmetati mu pod nos i to da je sam dao doprinos takvoj situaciji. Kasnije će i sam to shvatiti. Barem većina shvati. Tu vrijedi pravilo, pomozi ili šuti. Sve drugo je doljevanje ulja na vatru.

Treba li pri tom javno uperiti prstiće u samog sebe kad si sudionik takvih sukoba? Ne znam. Ukoliko osoba misli da mu posipanje pepelom treba (a nekima treba), neka ih upire, ukoliko ne neka šuti.  Okolina je ionako već zauzela određeni stav i to im ne znači ništa, odnosno neće popraviti njihovu konačnu sliku cijelog incidenta. 
Sve su to varijacije na temu, već viđeno i ne smeta mi. Jedino što ne trpim je kad netko stalno cvili, traži hektolitre sućuti i slijedećih milijun godina napominje kako je bio žrtva, bla bla.

Eto, to ti je moj stav. :)

P.S.
Robin je ok. Ali ima još jedna inačica gdje mislilac prihvaća papir. :D
Ako je nađem stavit ću kao avatar. Abenologija - Page 21 2634474203

Mislim da je virtuala, drustvene mreze, bas posebna prica i ljudi se ponasaju poprilicno bezbrizno kad su online. Ako uzmemo forum za primjer, avatari i nickovi nisu neki veo kojim se stitimo od zluradnika ili "obicne ljudske naravi". Ovo je javno mjesto, a ne neciji dnevni boravak u koji pripustamo osobe za koje odlucimo da su okej. Tko se zeli podruziti s forumasima i izvan ove artificijelne okoline, super, ali treba uzeti u obzir da vise nije anoniman i da " obicna ljudska narav" nije ono na sto je racunao/la. Isto vrijedi i za spajanje ostalih drustvenih mreza. Pripustis li samo jednog forumasa ondje, ne moraju ostali forumasi imati hakersko umijece da bi dosli  do tvojeg identiteta, fotki i ostalog. Pritom.ne mislim na "radio Milevu", vec " obicnu ljudsku znatizelju" i premrezenost mreze svih mreza.

Dakle, suvisno mi je raspravljati o "otkrivanju informacija" i njihovom raspacavanju jednom kad si online. Prije ili kasnije svi dolazimo na tapetu zbog "obicne ljudske naravi".

Znaci li to da ne treba reagirati, upozoravati itd.? Ne. Vec jednostavno poci od cinjenice da ne postoji nesto takvo kao anonimnost u danasnjem drustvu. I da svako pokretanje jezika, ili prstica, nekog potencionalno dovodi u opasnost. Baby steps, je l'.

Robin i Mislioc dobar je performans o modernom komuniciranju.
Potpisujem cijeli tekst. Naivno je misliti da smo anonimni na netu, jer ćemo prije ili kasnije doći na red. Nismo anonimni ni u susjedstvu, bez obzira što možda ne komuniciramo ni s kim. :)

Ljudi znaju puno o svojim suradnicima, susjedima, Možda se ne druže, ali čuju kad prolaze hodnikom, ljeti kroz otvorene prozore, balkone, sreću se u liftu. 
S godinama se upoznaju nečije navike, vide se promjene, na bolje ili lošije. Znaju, šute i gledaju svoja posla.
Ali ako netko nekog napadne ili recimo stavi na stup srama (oglasna daska), pokuša mu nauditi javno ga sramoteći, mislim da je više nego u redu da susjedi reagiraju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 5/1/2019, 10:55

Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:

henok govori da bog ne mari da si siromah,  da ti je roba stora, izderena ili gruba, as long ako je čista- jer je voda besplatna. siromašćina otkriovo loš karakter, a loš krakter je opasan. zoč bi ti jo pomogo, ako si ne želiš pomoći sun sebi? zoč si šoprak? zoč piješ? hodi ti u kurac, znoš.

s druge strone, čisti čovik, obrijun, uredan, signaliziro okolini da ni opasan, da zno kako se uklopiti. eto, puko mu je slipo črivo, i tribo mu pomoći, šjor, da vas povezin u hitnu?
Iz gornjeg teksta se može napraviti Abend-ova poslanica. Ili 10 Abend-ovih zapovijedi.

1. Sirotinja si je sama kriva što nema novaca.
2. Sirotinja je prljava.
3. Siromašni ljudi imaju loš karakter.
4. Siromasi su opasni. (vidi stavku 3.)
5. Siromah si ne želi pomoći. A mogao bi.
6. Siromah je šoprak
7. Siromah pije. Puno pije. Zato je siromah.
8. Čovik koji ima para je čist, a čisti ljudi nisu opasni.
9. Zna se uklopiti, sirotinja ne zna
10. Čoviku s parama treba spasiti život, treba zvati hitnu, a sirotinji ne.

Zaključak: zapravo je na svijetu jako puno Abend-a.

Meni nije bilo jasno prepricava li on razmisljanja "henoka" ili je to njegov stav.

Ako je ovo potonje, bas mi dodje gust citirati tvoje i Mativkino komentiranje o njegovim vrlinama. :D Racionalan, dobar drug, prekrasan, sto ono jos bijase? : ))
Ne miješaj mene i Mativku. 
Nije isto njeno i moje mišljenje. 
Ja nisam rekla da je prekrasan. Rekla sam da me podsjeća na grubu maslinovu koru (rašpa) da je racionalan, bez empatije i emocija.

Aseksualan je, pa samim time može biti dobar drug, jer se s te strane ne osjećamo ugroženim.

Vjerujem da govori ono što misli, bez glumatanja onih koji imaju namjeru uvukći se pod kiklju.


Što ne znači da mi se uvijek sviđa ono što pročitam, a pogotovo ne da se slažem s njegovim stavovima. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 21 Empty Re: Abenologija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum