ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abenologija

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 17:17

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

murray rothbard

eto, prodao ti je svoj proizvod.

nis sigur je li se zajebovoš ili ozbiljno tipkoš da mi je murray prodo svoj proizvod;

je li misliš da jo ne kupujen proizvode? je li misliš da jo tvrdin da ne kupujen proizvode?
kupujen proizvode. u četvrtak sun kupi tele dva mobitel, i dobi još jedun mobitel. budući da i take pride in not knowing common stuff, nauči sun izbjegavati televiziju, google oglase na stranicami, a kad mi youtube video prekine neka reklama, automatski se isključujen i samo se koncentrirun na odbrojavanje do nastavka videa. ota strategija me je zamalo gustala dobre ponude iz tele 2, jer principijelnin samoograničavanjen svog znanja o novin ponudama na tržištu očito gubin dobre prilike, ali s druge strone, dobivun nešto ča vrednujen još i više- slobodu od trošenja vrimena na razmišljanje na ono na ča mi je fokus prizvan izvunka. konkretno, ženin mobitel je bi manjkav. pošo sun istrožiti ča se nudi i brzo našo odgovore. to je fokus iznutro. unda sun segutra pošo u lidla po spizu, i obavezno pogljedun njihovu oglasnu ploču da vidin ča sljedeće imaju od parksidea i nisn mogo ne viti kako imaju skijaške jakete. prošlo mi je glovun kako su jeftine, i kako bi je možda mogo kup...a ne, nećeš razbojniče. niti je imoš di držati niti ti tribo jaketa za 5 dun godišnje. posuditi ćeš je kako svake godine i basta. to je fokus izvunka, i ni mi tribo. ni bilo teško odjebati impuls kupnje, ali potroši sun vrime, nepovratno. i zoto izbjegavan reklame. ali, bi li bi suglasan uništiti reklame altogether tako da buden slobodan od sadržaja na ki ne želin gubiti vrime? fuck no. jednostavno na to nemun pravo, takovo krojenje tujih života imo svoje ime, i počinje na f.

zašto bi se zezala, pa to je poanta cijele ove priče o reklamama.. ideje su na prodaju kao i hardware i software..
ti si od svih ideja s tržišta izabrao baš tu koju je ponudio murray rothbard..
i čemu sad životna ispovijest? jednostavno si kupio reklamu...
sad dalje ide nadogradnja o slobodi i uvjetima izbora i situacijama koje su te dovele baš do te odluke.. sad odmotavamo tvoj film unatrag..

pa ne morin verovati da ti, koja si sudjelovala u razgovoru od početka, moreš ko ono neki dun noor izreći toliko očitu stvor na nočin ko da ni bila očita i prije izricanja. normalno da mi je murray prodo ideju. ako ti misliš da je poanta ove priče o reklamami  to da neki ljudi nekin ljudima prodaju svoje proizvode, e pa ja...

a ja mogu vjerovati da si ti napravio salto mortale kao što napraviš svaki put u svakoj raspravi što mi uvijek bude komično.. sad se sjeti odakle smo počeli - od konzumerizma i tvoje tvrdnje da nitko ne može nikome nametnuti da kupi neki proizvod.. postoji i vrlo sličan konzumerizam ideja i spletom tvojih nama nepoznatih životnih okolnosti ti si kupio baš tu određenu .. je li ona bolja od neke druge uopće nije bitno.. bitno je da si je kupio na tržištu .. i da je tržište ideja vrlo slično tržištu stvari samo što je u posljedicama puno opasnije.. aben je nasjeo na reklamu.  :P

Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 17:22

metilda wrote:opet ti ode u fašizam.. je, fašizam je kad netko vilama ubode čovjeka koji je povrijedio "njegov" privatni posjed.. to je zadnji atom do kojega možeš ići ali ne želiš..
ti zapravo ovdje reklamiraš nasilje najgore vrste i to putem svog avatara.. srećom samo je jedna osoba pala na tu blagoglagoljivost.. i ne osjećaš nikakvu odgovornost ni za reklamu ni za izbor umorstva i nasilja.. 
ako je itko ovdje fašist onda si to ti...
uostalom odakle ti privatni posjed?

znak na mon avataru je samo donekle jasan. postoji čitav niz dodataka koji su usput budi rečeno prilično dobro definironi. skroćena verzija je da ne moreš vilami nabiti bilokojeg čovika na bilokojen posjedu. jeino čovika ki je preskoči veliku ogradu i ki ne želi ustuknuti pred vilami i vrotiti se izdokle je došo, pod uvjeton da se more kretati i sl.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 17:25

aben wrote:
metilda wrote:opet ti ode u fašizam.. je, fašizam je kad netko vilama ubode čovjeka koji je povrijedio "njegov" privatni posjed.. to je zadnji atom do kojega možeš ići ali ne želiš..
ti zapravo ovdje reklamiraš nasilje najgore vrste i to putem svog avatara.. srećom samo je jedna osoba pala na tu blagoglagoljivost.. i ne osjećaš nikakvu odgovornost ni za reklamu ni za izbor umorstva i nasilja.. 
ako je itko ovdje fašist onda si to ti...
uostalom odakle ti privatni posjed?

znak na mon avataru je samo donekle jasan. postoji čitav niz dodataka koji su usput budi rečeno prilično dobro definironi. skroćena verzija je da ne moreš vilami nabiti bilokojeg čovika na bilokojen posjedu. jeino čovika ki je preskoči veliku ogradu i ki ne želi ustuknuti pred vilami i vrotiti se izdokle je došo, pod uvjeton da se more kretati i sl.

ma ti s moja milica   :<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 17:30

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:

eto, prodao ti je svoj proizvod.

nis sigur je li se zajebovoš ili ozbiljno tipkoš da mi je murray prodo svoj proizvod;

je li misliš da jo ne kupujen proizvode? je li misliš da jo tvrdin da ne kupujen proizvode?
kupujen proizvode. u četvrtak sun kupi tele dva mobitel, i dobi još jedun mobitel. budući da i take pride in not knowing common stuff, nauči sun izbjegavati televiziju, google oglase na stranicami, a kad mi youtube video prekine neka reklama, automatski se isključujen i samo se koncentrirun na odbrojavanje do nastavka videa. ota strategija me je zamalo gustala dobre ponude iz tele 2, jer principijelnin samoograničavanjen svog znanja o novin ponudama na tržištu očito gubin dobre prilike, ali s druge strone, dobivun nešto ča vrednujen još i više- slobodu od trošenja vrimena na razmišljanje na ono na ča mi je fokus prizvan izvunka. konkretno, ženin mobitel je bi manjkav. pošo sun istrožiti ča se nudi i brzo našo odgovore. to je fokus iznutro. unda sun segutra pošo u lidla po spizu, i obavezno pogljedun njihovu oglasnu ploču da vidin ča sljedeće imaju od parksidea i nisn mogo ne viti kako imaju skijaške jakete. prošlo mi je glovun kako su jeftine, i kako bi je možda mogo kup...a ne, nećeš razbojniče. niti je imoš di držati niti ti tribo jaketa za 5 dun godišnje. posuditi ćeš je kako svake godine i basta. to je fokus izvunka, i ni mi tribo. ni bilo teško odjebati impuls kupnje, ali potroši sun vrime, nepovratno. i zoto izbjegavan reklame. ali, bi li bi suglasan uništiti reklame altogether tako da buden slobodan od sadržaja na ki ne želin gubiti vrime? fuck no. jednostavno na to nemun pravo, takovo krojenje tujih života imo svoje ime, i počinje na f.

zašto bi se zezala, pa to je poanta cijele ove priče o reklamama.. ideje su na prodaju kao i hardware i software..
ti si od svih ideja s tržišta izabrao baš tu koju je ponudio murray rothbard..
i čemu sad životna ispovijest? jednostavno si kupio reklamu...
sad dalje ide nadogradnja o slobodi i uvjetima izbora i situacijama koje su te dovele baš do te odluke.. sad odmotavamo tvoj film unatrag..

pa ne morin verovati da ti, koja si sudjelovala u razgovoru od početka, moreš ko ono neki dun noor izreći toliko očitu stvor na nočin ko da ni bila očita i prije izricanja. normalno da mi je murray prodo ideju. ako ti misliš da je poanta ove priče o reklamami  to da neki ljudi nekin ljudima prodaju svoje proizvode, e pa ja...

a ja mogu vjerovati da si ti napravio salto mortale kao što napraviš svaki put u svakoj raspravi što mi uvijek bude komično.. sad se sjeti odakle smo počeli - od konzumerizma i tvoje tvrdnje da nitko ne može nikome nametnuti da kupi neki proizvod.. postoji i vrlo sličan konzumerizam ideja i spletom tvojih nama nepoznatih životnih okolnosti ti si kupio baš tu određenu .. je li ona bolja od neke druge uopće nije bitno.. bitno je da si je kupio na tržištu .. i da je tržište ideja vrlo slično tržištu stvari samo što je u posljedicama puno opasnije.. aben je nasjeo na reklamu.  :P

mi imomo neku sakrivenu ali opaku komunikacijsku pogrješku;

jo se vrlodobro sićun izdokle smo počeli: niko nikomu ne more nametnuti da kupi njegov prozvod. i to je točno sa, ko ča je bilo točno unda. i zoto sun ti već postavi pitanje, je li misliš da jo ne kupujen proizvode? je li misliš da jo tvrdin da ne kupujen proizvode? je li ti tvrdiš da činjenica da sun joj kupi ideju na tržištu ideja nužno znoči da je ota ideja meni bila nametnuta, da sun je moro kupiti?

je li ti mene zajebovoš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 17:35

nu, naljutio se.. kao što smo zaključili iz nama nepoznatih tvojih misaonih i životnih predispozicija ti si između mase ideja izabrao baš tu jednu jedinu.. moro si je kupit baš kao što sam ja morala odbacit komunizam, socijalizam, neopaganizam i slične ideje na konzumerističkom tržištu  i izabrati katolicizam...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 17:43

metilda wrote:nu, naljutio se.. kao što smo zaključili iz nama nepoznatih tvojih misaonih i životnih predispozicija ti si između mase ideja izabrao baš tu jednu jedinu.. moro si je kupit baš kao što sam ja morala odbacit komunizam, socijalizam, neopaganizam i slične ideje na konzumerističkom tržištu  i izabrati katolicizam...


ali ako sun je moro kupiti, unda je nis izabro. moranje ubijo izabiranje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 17:46

aben wrote:
metilda wrote:nu, naljutio se.. kao što smo zaključili iz nama nepoznatih tvojih misaonih i životnih predispozicija ti si između mase ideja izabrao baš tu jednu jedinu.. moro si je kupit baš kao što sam ja morala odbacit komunizam, socijalizam, neopaganizam i slične ideje na konzumerističkom tržištu  i izabrati katolicizam...


ali ako sun je moro kupiti, unda je nis izabro.  moranje ubijo izabiranje.

o jesmo (govorim u množini da ti bude lakše  :P ) birali smo i kad smo našli ideju kompatibilnu s našim umom i duhom morali smo je kupiti.. pa tko bi kupio nešto što nije bit njegove biti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 17:55

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:nu, naljutio se.. kao što smo zaključili iz nama nepoznatih tvojih misaonih i životnih predispozicija ti si između mase ideja izabrao baš tu jednu jedinu.. moro si je kupit baš kao što sam ja morala odbacit komunizam, socijalizam, neopaganizam i slične ideje na konzumerističkom tržištu  i izabrati katolicizam...


ali ako sun je moro kupiti, unda je nis izabro.  moranje ubijo izabiranje.

o jesmo (govorim u množini da ti bude lakše  :P ) birali smo i kad smo našli ideju kompatibilnu s našim umom i duhom morali smo je kupiti.. pa tko bi kupio nešto što nije bit njegove biti..

ali nismo.
jo sun puno puti prečito knjigu koja me oduševila- nijenu nis kupi. puno knjig za ke verujen da bi me oduševile nis uopće prečito. puno puti sun vidi odlične patike, pa ih nis kupi. puno puti sun vidi odlično vino, cirkular, svašta- nišće nis uze.
to je ča se tiče moranja.

a ča se tiče pitanja  ki bi kupi ništo ča ni bit njegove biti, odgovor je pa mnogi ljudi. i unda ih to dovede do ispraznosti postojanja, pa unda počno govoriti protiv ponude, ko da je ponuda kriva ča su kupovali bezveze stvori ke in uopće ne dgovaraju.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 18:17

Metilda jesi poznavala onog djecaka koji je umro u metkovicu?

Mislim da si ga ti spomenula neki dan. Isao na hitnu radi temperature, poslali ga kuci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 18:24

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:nu, naljutio se.. kao što smo zaključili iz nama nepoznatih tvojih misaonih i životnih predispozicija ti si između mase ideja izabrao baš tu jednu jedinu.. moro si je kupit baš kao što sam ja morala odbacit komunizam, socijalizam, neopaganizam i slične ideje na konzumerističkom tržištu  i izabrati katolicizam...


ali ako sun je moro kupiti, unda je nis izabro.  moranje ubijo izabiranje.

o jesmo (govorim u množini da ti bude lakše  :P ) birali smo i kad smo našli ideju kompatibilnu s našim umom i duhom morali smo je kupiti.. pa tko bi kupio nešto što nije bit njegove biti..

ali nismo.
jo sun puno puti prečito knjigu koja me oduševila- nijenu nis kupi. puno knjig za ke verujen da bi me oduševile nis uopće prečito. puno puti sun vidi odlične patike, pa ih nis kupi. puno puti sun vidi odlično vino, cirkular, svašta- nišće nis uze.
to je ča se tiče moranja.

a ča se tiče pitanja  ki bi kupi ništo ča ni bit njegove biti, odgovor je pa mnogi ljudi. i unda ih to dovede do ispraznosti postojanja, pa unda počno govoriti protiv ponude, ko da je ponuda kriva ča su kupovali bezveze stvori ke in uopće ne dgovaraju.

ali jesmo...
zašto b morao imati knjigu koju si pročitao? dovoljno je da si je pročitao
zašto bi morao pročitati sve knjige koje bi te oduševile - nesavršen si i nemaš vremena za sve
zašto bi morao kupiit patike kao već ne hodaš bos tj. imaš patike
no u ovom dijelu nabrajaš samo stvari i to je konzumerizam kojim nas bombardiraju ovih dana

u konzumerizmu ideja je malo drugačije..
ljudi su prenesavršeni da bi spoznali sami sebe pa da bi uopće znali što je njihova bit..
onda kupuju sve što zvuči lijepo i primamljivo za sebeizgradnju i samopomoć
i kada to ne uspije onda su im krive knjige i autori..
ispričat ću ti jednu prispodobu iz evanđelja i time ću završiti jer sam danas puno radila pa sam umorna- priča je o bogatom čovjeku koji je saznao da na jednoj zemlji postoji predragocjen kamen, dragulj.. i prodao je sve svoje imanje da bi kupio tu zemlju..
dragulj je naravno simbol.. ali predstavlja bit toga čovjeka..
i sigurno se nikada nije razočarao što je to učinio..
a sad dobranoć moj lipi šjor aben.. moram malo odmoriti škinu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 18:30

Fibica wrote:Metilda jesi poznavala onog djecaka koji je umro u metkovicu?

Mislim da si ga ti spomenula neki dan. Isao na hitnu radi temperature, poslali ga kuci...
poznavala sam ga iz viđenja.. njegova obitelj uvijek sjedi dvije klupe ispred mene u crkvi na misi. imaju još dvoje mlađe djece.. tragedija...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 18:37

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:nu, naljutio se.. kao što smo zaključili iz nama nepoznatih tvojih misaonih i životnih predispozicija ti si između mase ideja izabrao baš tu jednu jedinu.. moro si je kupit baš kao što sam ja morala odbacit komunizam, socijalizam, neopaganizam i slične ideje na konzumerističkom tržištu  i izabrati katolicizam...


ali ako sun je moro kupiti, unda je nis izabro.  moranje ubijo izabiranje.

o jesmo (govorim u množini da ti bude lakše  :P ) birali smo i kad smo našli ideju kompatibilnu s našim umom i duhom morali smo je kupiti.. pa tko bi kupio nešto što nije bit njegove biti..

ali nismo.
jo sun puno puti prečito knjigu koja me oduševila- nijenu nis kupi. puno knjig za ke verujen da bi me oduševile nis uopće prečito. puno puti sun vidi odlične patike, pa ih nis kupi. puno puti sun vidi odlično vino, cirkular, svašta- nišće nis uze.
to je ča se tiče moranja.

a ča se tiče pitanja  ki bi kupi ništo ča ni bit njegove biti, odgovor je pa mnogi ljudi. i unda ih to dovede do ispraznosti postojanja, pa unda počno govoriti protiv ponude, ko da je ponuda kriva ča su kupovali bezveze stvori ke in uopće ne dgovaraju.

ali jesmo...
zašto b morao imati knjigu koju si pročitao? dovoljno je da si je pročitao
zašto bi morao pročitati sve knjige koje bi te oduševile - nesavršen si i nemaš vremena za sve
zašto bi morao kupiit patike kao već ne hodaš bos tj. imaš patike
no u ovom dijelu nabrajaš samo stvari i to je konzumerizam kojim nas bombardiraju ovih dana

u konzumerizmu ideja je malo drugačije..
ljudi su prenesavršeni da bi spoznali sami sebe pa da bi uopće znali što je njihova bit..
onda kupuju sve što zvuči lijepo i primamljivo za sebeizgradnju i samopomoć
i kada to ne uspije onda su im krive knjige i autori..
ispričat ću ti jednu prispodobu iz evanđelja i time ću završiti jer sam danas puno radila pa sam umorna- priča je o bogatom čovjeku koji je saznao da na jednoj zemlji postoji predragocjen kamen, dragulj.. i prodao je sve svoje imanje da bi kupio tu zemlju..
dragulj je naravno simbol.. ali predstavlja bit toga čovjeka..
i sigurno se nikada nije razočarao što je to učinio..
a sad dobranoć moj lipi šjor aben.. moram malo odmoriti škinu...

gljedoj, moranje ubijo biranje. ako moroš, unda ne biroš. plain and simple.


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Guest Sat 15 Dec - 18:40

metilda wrote:
Fibica wrote:Metilda jesi poznavala onog djecaka koji je umro u metkovicu?

Mislim da si ga ti spomenula neki dan. Isao na hitnu radi temperature, poslali ga kuci...
poznavala sam ga iz viđenja.. njegova obitelj uvijek sjedi dvije klupe ispred mene u crkvi na misi. imaju još dvoje mlađe djece.. tragedija...
Ne znam sto bih rekla.
Stravicno mi je to sve...


I cula sam da je onaj "daruvarac" pusten iz zatvora. Onaj muskarac koji je prebio u zadru mladu jednu curu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by mativka Sat 15 Dec - 19:16

.....i ne uvedi nas u napast.... :)
Zato ja sebi napravim spisak potrebnih stvari prije odlaska u kupnju.
Osim kada osjećam da sam se zaslužila neobavezno počastiti :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 19:35

mativka wrote:.....i ne uvedi nas u napast.... :)
Zato ja sebi napravim spisak potrebnih stvari prije odlaska u kupnju.
Osim kada osjećam da sam se zaslužila neobavezno počastiti :)
kože se da nika ne greš glodan u spizu. i, for one, ka sun glodan napunin kese za naisti tri čovika. i, ča, jes li jo odgovoran za exessive trošenje ili je odgovornost na heterotrofnosti?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 19:35

ili možda na supermarketu ki mi je prodo očito više nego ča morin poisti?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by mativka Sat 15 Dec - 20:02

aben wrote:
mativka wrote:.....i ne uvedi nas u napast.... :)
Zato ja sebi napravim spisak potrebnih stvari prije odlaska u kupnju.
Osim kada osjećam da sam se zaslužila neobavezno počastiti :)
kože se da nika ne greš glodan u spizu. i, for one, ka sun glodan napunin kese za naisti tri čovika. i, ča, jes li jo odgovoran za exessive trošenje ili je odgovornost na heterotrofnosti?
Iskreno,
meni nije jasna rasprava - uopće. Svi smo svjesni u kakvom društvu živimo - potrošačkom. Društvu u kome je dobit prioritet, društvu u kojem se cijene vještine prodaje, marketinga, prezentacije, društvu ponude i potražnje.
Bakice sa tržnice s vlastitim proizvodima izumiru....
A mi bi se trebali skrpiti s onoliko koliko imamo jer luxuz ipak košta :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by mativka Sat 15 Dec - 20:06

aben wrote:ili možda na supermarketu ki mi je prodo očito više nego ča morin poisti?
Bravo za supermarket! :)
No ono što mene zabrinjava kod tebe je: jebemu, pa jel ti sila pet godina posuđivati jaknu?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 20:28

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:.....i ne uvedi nas u napast.... :)
Zato ja sebi napravim spisak potrebnih stvari prije odlaska u kupnju.
Osim kada osjećam da sam se zaslužila neobavezno počastiti :)
kože se da nika ne greš glodan u spizu. i, for one, ka sun glodan napunin kese za naisti tri čovika. i, ča, jes li jo odgovoran za exessive trošenje ili je odgovornost na heterotrofnosti?
Iskreno,
meni nije jasna rasprava - uopće. Svi smo svjesni u kakvom društvu živimo - potrošačkom. Društvu u kome je dobit prioritet, društvu u kojem se cijene vještine prodaje, marketinga, prezentacije, društvu ponude i potražnje.
Bakice sa tržnice s vlastitim proizvodima izumiru....
A mi bi se trebali skrpiti s onoliko koliko imamo jer luxuz ipak košta :)

rasprava se vodi oko toga je li pojedinac odgovoran za proizvode koje kupi a nakon kojih se osićo prazno ili je za to kriva ponuda koja ga sili da kupi ote proizvode.


koja je alternativa potrošačkon društvu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by aben Sat 15 Dec - 20:29

mativka wrote:
aben wrote:ili možda na supermarketu ki mi je prodo očito više nego ča morin poisti?
Bravo za supermarket! :)
No ono što mene zabrinjava kod tebe je: jebemu, pa jel ti sila pet godina posuđivati jaknu?

ne razumin kko misliš sila? nemo prisiile, jo ga pitun, a un mi je do.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Noor Sat 15 Dec - 20:39

aben wrote:
metilda wrote:opet ti ode u fašizam.. je, fašizam je kad netko vilama ubode čovjeka koji je povrijedio "njegov" privatni posjed.. to je zadnji atom do kojega možeš ići ali ne želiš..
ti zapravo ovdje reklamiraš nasilje najgore vrste i to putem svog avatara.. srećom samo je jedna osoba pala na tu blagoglagoljivost.. i ne osjećaš nikakvu odgovornost ni za reklamu ni za izbor umorstva i nasilja.. 
ako je itko ovdje fašist onda si to ti...
uostalom odakle ti privatni posjed?

znak na mon avataru je samo donekle jasan. postoji čitav niz dodataka koji su usput budi rečeno prilično dobro definironi. skroćena verzija je da ne moreš vilami nabiti bilokojeg čovika na bilokojen posjedu. jeino čovika ki je preskoči veliku ogradu i ki ne želi ustuknuti pred vilami i vrotiti se izdokle je došo, pod uvjeton da se more kretati i sl.
oh, sweet jesus :facepalm
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Abenologija - Page 5 Empty Re: Abenologija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum