ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by RayMabus 15/12/2018, 23:03

Uvozit ćemo iz Bosne i Srbije likare i boli nas kurac

Lečit će nas doktor Mileva

RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Guest 15/12/2018, 23:08

melkior wrote:
metilda wrote:
melkior wrote:
metilda wrote:
melkior wrote:
Evo, baš imam izvadak iz svoje platne liste za 11. mjesec pred sobom:
ukupni trošak rada 15.174,06 kn
doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju generacijske solidarnosti (I stup) 15% odnosno 1.458,90 kn
doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje (II stup) 5% odnosno 486,30 kn
Znači, sadašnjim penzionerima uplaćujem mjesečno 1.458,90 kn, a za moju mirovinu ostaje 486,30 kn. Lijepo.
Porez iz plaće 24% odnosno 955,39 kn
Doprinos za zdravstveno osiguranje 15% odnosno 1.458,90 kn
Doprinos za zapošljavanje 1,7% odnosno 165,34 kn
Ukupni trošak rada 15.174,06 kn
Ukupni neto 10.581,49 kn

Znači, država meni svaki mjesec uzme trećinu moje plaće. A kad trebam zdravstvenu uslugu, onda moram čekati u redu ili otići privatniku gdje ću platiti punu uslugu cijene.
A mirovina kurac. E pa hoću da mi se država skine s kurca.

ma super, plaća ti je tako mala da bi trebao otići u irsku gdje bi imao komplet besplatno zdravstvo i još k tomu tri puta veću plaću.. upisat ću se u aboridžine koliko su hrvati glupi  .. samo bez dopunskog plaćaš 110 kuna krevet dnevno a ostale usluge da i ne spominjem.. liječnici su potplaćeni i nemaju volje za radit ko ni ti.. e da im je tvoja plaća
Poslodavac mi plaća dodatno zdravstveno osiguranje. Ali moj poslodavac nije država, moj poslodavac je bolji od države. Ali i bolje mu je jer mu vrijedim više nego što me stvarno plaća. Kao korporativni pravnik zastupam poslodavca u sudskim sporovima milijunske vrijednosti i radim za fiksnu plaću, ne naplaćujem po radnji. Meni inženjeri iz Afganistana nisu konkurencija, ja hoću da mi se država skine s kurca jer pazim na svoje zdravlje, bavim se sportom, još sam dovoljno mlad i neću davati silne pare za neefikasno zdravstvo i potplaćene liječnike, da im čekam u redu tri mjeseca za bilo koji ozbiljniji zahvat, a ako odem na operaciju privatniku, iskeširat ću 15 000 kn. Ali na tu operaciju ću otić jednom u životu, i koštat će me moju jednu bruto plaću, a ovako ću svaki mjesec uplaćivati 1.450 kn x 12 mjeseci godišnje, bio zdrav ili cugao dvije pive dnevno i pušio tri kutije dnevno. Hoću svoje pare natrag, i znam da nisam jedini. 

odlično, traži ih jer si ti to zaslužio..
al bahatosti ko na ovom forumu se rijetko viđa..
a šta ako sutra otkriju da imaš  rak testisa koji metastazira pa moraš makar godinu dana primati kemoterapiju i na zračenje i mjeseci ležanja u bolnici.. sad mogu očekivati da ćeš reći kako ćeš se eutanazirati u švicarskoj - besplatno dakako
jutri još i pomislim da hrvati nisu tako glupi ali me tijekom dana razuvjere..
Zdravstvo je odavno trebalo privatizirati. To bi već riješilo i problem penzionera, odnosno za njih bi se već i priroda pobrinula. Socijalizam je lažna solidarnost.

 jadna tvoja majka kad čuje koga je rodila
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by RayMabus 15/12/2018, 23:11

Evo u Bosni razmišljaju da poskupe duvan , vidili ka i kod nas šemu , zdravstvo u kolapsu

http://ba.n1info.com/Vijesti/a248260/Koja-su-rjesenja-za-bh.-zdravstvo-u-kolapsu.html

Sirotinjo i Bogu si teška
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by aben 15/12/2018, 23:13

metilda wrote:
melkior wrote:
metilda wrote:
melkior wrote:
metilda wrote:

ma super, plaća ti je tako mala da bi trebao otići u irsku gdje bi imao komplet besplatno zdravstvo i još k tomu tri puta veću plaću.. upisat ću se u aboridžine koliko su hrvati glupi  .. samo bez dopunskog plaćaš 110 kuna krevet dnevno a ostale usluge da i ne spominjem.. liječnici su potplaćeni i nemaju volje za radit ko ni ti.. e da im je tvoja plaća
Poslodavac mi plaća dodatno zdravstveno osiguranje. Ali moj poslodavac nije država, moj poslodavac je bolji od države. Ali i bolje mu je jer mu vrijedim više nego što me stvarno plaća. Kao korporativni pravnik zastupam poslodavca u sudskim sporovima milijunske vrijednosti i radim za fiksnu plaću, ne naplaćujem po radnji. Meni inženjeri iz Afganistana nisu konkurencija, ja hoću da mi se država skine s kurca jer pazim na svoje zdravlje, bavim se sportom, još sam dovoljno mlad i neću davati silne pare za neefikasno zdravstvo i potplaćene liječnike, da im čekam u redu tri mjeseca za bilo koji ozbiljniji zahvat, a ako odem na operaciju privatniku, iskeširat ću 15 000 kn. Ali na tu operaciju ću otić jednom u životu, i koštat će me moju jednu bruto plaću, a ovako ću svaki mjesec uplaćivati 1.450 kn x 12 mjeseci godišnje, bio zdrav ili cugao dvije pive dnevno i pušio tri kutije dnevno. Hoću svoje pare natrag, i znam da nisam jedini. 

odlično, traži ih jer si ti to zaslužio..
al bahatosti ko na ovom forumu se rijetko viđa..
a šta ako sutra otkriju da imaš  rak testisa koji metastazira pa moraš makar godinu dana primati kemoterapiju i na zračenje i mjeseci ležanja u bolnici.. sad mogu očekivati da ćeš reći kako ćeš se eutanazirati u švicarskoj - besplatno dakako
jutri još i pomislim da hrvati nisu tako glupi ali me tijekom dana razuvjere..
Zdravstvo je odavno trebalo privatizirati. To bi već riješilo i problem penzionera, odnosno za njih bi se već i priroda pobrinula. Socijalizam je lažna solidarnost.

 jadna tvoja majka kad čuje koga je rodila

mati mu je jadna i vako i nako;

i ako čuje da joj sin želi da je priroda uzme sebi i ako padne na teret nepoznatih joj ljudi ki skrbu za nju at gun point

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by RayMabus 15/12/2018, 23:17

Melkior će popizdit kad čuje kome je Plenky dao 40 miljuna kuna


https://www.google.com/amp/s/amp.index.hr/article/2006113/vlada-daje-39-milijuna-nasih-kuna-za-zdravstvo-ali-ne-u-hrvatskoj-nego-u-bih
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by RayMabus 15/12/2018, 23:29

UN pomoč , pomoč inozemnim vladama, a bolje i u Mostar nego Afriku

Svake godine sto miljun kuna podilimo Africi i malo Bosni a sedam miljarda kuna nam zdravstvo u minusu

Glupi Evropljani krava muzara
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by RayMabus 15/12/2018, 23:39

Kujunđiću će letit glava s ramena ,ljudl čekaju red u kbc split po kiši,dica umiru u Metkoviću a on šalje 40 miljona kuna tih istih građana rodijaku u Hercegovinu da zamrače pare na opremi za bolnicu u Mostaru

Ma kriminalac obični
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by darth_vader 15/12/2018, 23:59

RayMabus wrote:Kujunđiću će letit glava s ramena ,ljudl čekaju red u kbc split po kiši,dica umiru u Metkoviću a on šalje 40 miljona kuna tih istih građana rodijaku u Hercegovinu da zamrače pare na opremi za bolnicu u Mostaru

Ma kriminalac obični


Naravno da je kriminalac... član zločinačke organizacije, lažni branitelj, pronevjeritelj...na stranu što je najnesposobniji ministar zdravstva do sada, a to je zbilja respektabilan rezultat u ovakvoj konkurenciji...uspio je sjebati čak i Vargu...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Eroo 16/12/2018, 00:38

Hrvatsko zdravstvo dobro kotira na svjetskoj ljestvici.
Mislim da je negdje oko 25 mjesta ili tako nešto.
Slovensko je na 13.-om mjestu i još uvijek imamo prmjedbe. 
Svugdje zdravstvo ima problema, jer nema se dovoljno love.
Imao sam slučaj da mi je gospođa imala neko snimanje pod žurno. 
Ulazimo u neke hodnike, nigdje nikoga, samo ja i gospođa mi.
čekamo uru dvije i konačno smo napravili snimanje...Izlazimo 
u čekaonicu, ali i dalje grobna tišina...nigdje nikoga.
Onda slušam na TV da se na to isto slikanje čeka i do godinu dana... :D
Jebiga, događa se...e, a onda su me dali podučiti da osiguravajuće
krije troškove samo toliko i toliko, jer su strojevi za slikanje skupi...
Malo zatim ministra javno progovori na TV: - Imate strojeve, u službi ste, slikajte..
I ministar nakon toga da ostavku. Bio je ministar zdravstva, reci i piši: 3 mjeseca. :)
Inače, svaka čast slovenskom zdravstvu, a posebno osoblju. Ne mogu vjerovati
da još uvijek postoje tako požrtvovani ljudi i za mali dohodak za ono šta sve čine... :tu

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74985
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Leviathan2 16/12/2018, 00:53

aben wrote:
Osoba wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Matija Babić


projekcija, Babić je lopov, prevarant, lažov... pa misli da su i svi ostali poput njega

slično razmišlja i aben

jo uopće ne mislin da je babić lopov, jo samo mislin da je jugosloven
sto ljudi razumiju upravljanje svojom svojinom,, ako nedas odmah si lopov
pu jebote
ovi porezi i djeljenje je ziva ciganija, i jos k tomu nasilna, ak nedas ima da ti silom uzmu
a ja nisam lud da dajem parazitima, nek rade i platicu im za njihov rad koji budem koristio
koja kurceva izdvajanja i porezi
ona shema, otmem ti 200 kuna pa ti onda kupim kilu secera i kilu soli i sendvic od parizera , jesam li lopov,
ajd zajebi 
ko budala nek placa, i takve treba iskoristavat

_________________
Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Eroo 16/12/2018, 00:57

Švedi, Norvežani, Njemci i Švicari uredno plaćaju porez. Jadni oni, baš su budale.... :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74985
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by RayMabus 16/12/2018, 01:00

U Sloveniji se isto medicinske sestre bune da im je mala plaća a non stop rade , dan noć

Bila nikidan reportaža pa slučajno znan
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by aben 16/12/2018, 01:05

Leviathan2 wrote:
aben wrote:
Osoba wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Matija Babić


projekcija, Babić je lopov, prevarant, lažov... pa misli da su i svi ostali poput njega

slično razmišlja i aben

jo uopće ne mislin da je babić lopov, jo samo mislin da je jugosloven
sto ljudi razumiju upravljanje svojom svojinom,, ako nedas odmah si lopov
pu jebote
ovi porezi i djeljenje je ziva ciganija, i jos k tomu nasilna, ak nedas ima da ti silom uzmu
a ja nisam lud da dajem parazitima, nek rade i platicu im za njihov rad koji budem koristio
koja kurceva izdvajanja i porezi
ona shema, otmem ti 200 kuna pa ti onda kupim kilu secera i kilu soli i sendvic od parizera , jesam li lopov,
ajd zajebi 
ko budala nek placa, i takve treba iskoristavat

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Leviathan2 16/12/2018, 01:07

melkior wrote:
metilda wrote:
melkior wrote:
metilda wrote:
melkior wrote:
Jedna masa i jedan zahtjev: ukidanje zdravstvenog osiguranja i vraćanje para na neto plaću.
od 82. radim u knjigovodstvu i zdravstveno nikad nije išlo na dohodak nego s rashodovne strane poduzeća, ili iz dohotka obrta ili poduzetnika. Neto plaća nema nikakve veze sa zdravstvenim.. ali ne razumijem koliko gluhi možete biti da ne čujete nešto što vam se sto puta kaže. zdravstveno je isključivo odnos države i poduzetnika.
Ali se knjiži kao moja bruto plaća koju ne vidim, osim računovodstveno. Hoću te pare na svoj račun.

te su pare tolike da bi mogao  njima obrisati dupe kad bi morao na ct ili mr
Evo, baš imam izvadak iz svoje platne liste za 11. mjesec pred sobom:
ukupni trošak rada 15.174,06 kn
doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju generacijske solidarnosti (I stup) 15% odnosno 1.458,90 kn
doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje (II stup) 5% odnosno 486,30 kn
Znači, sadašnjim penzionerima uplaćujem mjesečno 1.458,90 kn, a za moju mirovinu ostaje 486,30 kn. Lijepo.
Porez iz plaće 24% odnosno 955,39 kn
Doprinos za zdravstveno osiguranje 15% odnosno 1.458,90 kn
Doprinos za zapošljavanje 1,7% odnosno 165,34 kn
Ukupni trošak rada 15.174,06 kn
Ukupni neto 10.581,49 kn

Znači, država meni svaki mjesec uzme trećinu moje plaće. A kad trebam zdravstvenu uslugu, onda moram čekati u redu ili otići privatniku gdje ću platiti punu uslugu cijene.
A mirovina kurac. E pa hoću da mi se država skine s kurca.
auuu, ima se moze se, 
nemoj se ljutit al moram ti rec das lud
tolke pare davat zakurac
eo, ja prosli mjesec digao placu 6892,21 €
porez nula, doprinosi nula
istina da nisam redovni sljaker 
dodatno 12 000 eura za jedan poslic sa strane al to neide nigdje kroz papire, tako da i tu nula
penzija 3870 € ukupno, al to je iz razlicitih zemalja a oni nemaju uvida u ukupno primanje i opet nema placanja
a dok sam radio kao redovni zaposlenik uvijek sam radio za dogovorenu placu,  recimo, meni daj 20 maraka po satu a ona sranja koja otima drzava sam odluci kako ces placat
i uvijek funkcioniralo, i funkcionira jos uvijek,
bolimekurac za neke propisane place
na meni je ocu li radit za jedan euro ili za 20, a ne da radim za 30 a dobijem 10

_________________
Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Leviathan2 16/12/2018, 01:09

Eroo wrote:Švedi, Norvežani, Njemci i Švicari uredno plaćaju porez. Jadni oni, baš su budale.... :D
nek placaju, njihov problemplacao bih ga i ja kad bi taj porez bio 100% vracen kroz usluge i poboljsanje uvjeta zivota
eto ti jebena norveska, il svedska il svabija
otimaju sljakerima da bi nahranili jebene dzabalebare imigrante koji jos iz toga rade viceve

_________________
Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Eroo 16/12/2018, 01:15

Leviathan2 wrote:
Eroo wrote:Švedi, Norvežani, Njemci i Švicari uredno plaćaju porez. Jadni oni, baš su budale.... :D
nek placaju, njihov problemplacao bih ga i ja kad bi taj porez bio 100% vracen kroz usluge i poboljsanje uvjeta zivota
eto ti jebena norveska, il svedska il svabija
otimaju sljakerima da bi nahranili jebene dzabalebare imigrante koji jos iz toga rade viceve
Ti skoči na drugo područje, a ja sam nešto drugo imao u mislima.
Porez treba plaćati pošteno, meni to nikad nije predstavljalo problem.
Druga je stvar kako se taj novac troši...E, a i za to postoje "sredstva" prisile,
da ih sad ne nabrajam ovdje...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74985
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Leviathan2 16/12/2018, 01:17

Eroo wrote:
Leviathan2 wrote:
Eroo wrote:Švedi, Norvežani, Njemci i Švicari uredno plaćaju porez. Jadni oni, baš su budale.... :D
nek placaju, njihov problemplacao bih ga i ja kad bi taj porez bio 100% vracen kroz usluge i poboljsanje uvjeta zivota
eto ti jebena norveska, il svedska il svabija
otimaju sljakerima da bi nahranili jebene dzabalebare imigrante koji jos iz toga rade viceve
Ti skoči na drugo područje, a ja sam nešto drugo imao u mislima.
Porez treba plaćati pošteno, meni to nikad nije predstavljalo problem.
Druga je stvar kako se taj novac troši...E, a i za to postoje "sredstva" prisile,
da ih sad ne nabrajam ovdje...
pajdo moj, za sad od svih tih jebenih drzava koje si nabrojao i nisi nabrojao, svicarska trosi najracionalnije porez, no i oni su poceli opako zastranjivat
a sprijeciti trosenje tog novca na sranja i pizdarije te zamracivanje je praktiki nemoguca misija, treba jebacka rigoroznost ako vec nema svjesti i samoodgovornosti

_________________
Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Guest 16/12/2018, 01:20

melkior wrote:
metilda wrote:
melkior wrote:
metilda wrote:
melkior wrote:
Jedna masa i jedan zahtjev: ukidanje zdravstvenog osiguranja i vraćanje para na neto plaću.
od 82. radim u knjigovodstvu i zdravstveno nikad nije išlo na dohodak nego s rashodovne strane poduzeća, ili iz dohotka obrta ili poduzetnika. Neto plaća nema nikakve veze sa zdravstvenim.. ali ne razumijem koliko gluhi možete biti da ne čujete nešto što vam se sto puta kaže. zdravstveno je isključivo odnos države i poduzetnika.
Ali se knjiži kao moja bruto plaća koju ne vidim, osim računovodstveno. Hoću te pare na svoj račun.

te su pare tolike da bi mogao  njima obrisati dupe kad bi morao na ct ili mr
Evo, baš imam izvadak iz svoje platne liste za 11. mjesec pred sobom:
ukupni trošak rada 15.174,06 kn
doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju generacijske solidarnosti (I stup) 15% odnosno 1.458,90 kn
doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje (II stup) 5% odnosno 486,30 kn
Znači, sadašnjim penzionerima uplaćujem mjesečno 1.458,90 kn, a za moju mirovinu ostaje 486,30 kn. Lijepo.
Porez iz plaće 24% odnosno 955,39 kn
Doprinos za zdravstveno osiguranje 15% odnosno 1.458,90 kn
Doprinos za zapošljavanje 1,7% odnosno 165,34 kn
Ukupni trošak rada 15.174,06 kn
Ukupni neto 10.581,49 kn

Znači, država meni svaki mjesec uzme trećinu moje plaće. A kad trebam zdravstvenu uslugu, onda moram čekati u redu ili otići privatniku gdje ću platiti punu uslugu cijene.
A mirovina kurac. E pa hoću da mi se država skine s kurca.

ajd ti u svabiju..tu ti isto skine 30%,mozda i vise,ako bus imao vecu placu,no u klinikama stignes munjevito na seansu... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Guest 16/12/2018, 01:23

Leviathan2 wrote:
Eroo wrote:Švedi, Norvežani, Njemci i Švicari uredno plaćaju porez. Jadni oni, baš su budale.... :D
nek placaju, njihov problemplacao bih ga i ja kad bi taj porez bio 100% vracen kroz usluge i poboljsanje uvjeta zivota
eto ti jebena norveska, il svedska il svabija
otimaju sljakerima da bi nahranili jebene dzabalebare imigrante koji jos iz toga rade viceve
Cijenim da u svabiji tak ojeste...sto se tice zdravstvenog,uredno racunam i kad skuzam da sam dovoljno platio kroz obvezno i privatno,izmislim neki krc i narucim se na pretrage ili cisto nesto izmislim,samo da potrosim ono sto sam uplatio... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by RayMabus 16/12/2018, 01:24

pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:
Eroo wrote:Švedi, Norvežani, Njemci i Švicari uredno plaćaju porez. Jadni oni, baš su budale.... :D
nek placaju, njihov problemplacao bih ga i ja kad bi taj porez bio 100% vracen kroz usluge i poboljsanje uvjeta zivota
eto ti jebena norveska, il svedska il svabija
otimaju sljakerima da bi nahranili jebene dzabalebare imigrante koji jos iz toga rade viceve
Cijenim da u svabiji tak ojeste...sto se tice zdravstvenog,uredno racunam i kad skuzam da sam dovoljno platio kroz obvezno i privatno,izmislim neki krc i narucim se na pretrage ili cisto nesto izmislim,samo da potrosim ono sto sam uplatio... :cleanteeth
Mogu te ja bacit sa tarace , nemoraš ništa izmišljat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Guest 16/12/2018, 01:25

RayMabus wrote:
pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:
Eroo wrote:Švedi, Norvežani, Njemci i Švicari uredno plaćaju porez. Jadni oni, baš su budale.... :D
nek placaju, njihov problemplacao bih ga i ja kad bi taj porez bio 100% vracen kroz usluge i poboljsanje uvjeta zivota
eto ti jebena norveska, il svedska il svabija
otimaju sljakerima da bi nahranili jebene dzabalebare imigrante koji jos iz toga rade viceve
Cijenim da u svabiji tak ojeste...sto se tice zdravstvenog,uredno racunam i kad skuzam da sam dovoljno platio kroz obvezno i privatno,izmislim neki krc i narucim se na pretrage ili cisto nesto izmislim,samo da potrosim ono sto sam uplatio... :cleanteeth
Mogu te ja bacit sa tarace , nemoraš ništa izmišljat
ma slab si ti...ja sam ti malo zeska kategorija... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu - Page 6 Empty Re: Hrvatsko Zdravstvo ili zašto je Yugosloven Matija Babić u pravu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum