ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski dnevnik forumaša

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 16/12/2018, 18:53

veber wrote:najkul mi je kada sve pobije i u biti od štrebera postane faca. ono sve živo zatuče i kasnije dolors malo zmlati, reda radi.

Nope.

Popizdio je kad je shvatio da je Dolores isprogramirana "lutkica" i da nista od onog sto su prozivjeli zajedno nije autenticno. Samo jos jedan u nizu narativa. Osim njegovih osjecaja prema njoj. Jos se neko vrijeme zadrzavao u njenoj blizini jer se nadao da ipak iza tih okica postoji samosvijest, no sve cemu je svjedocio upucivalo je na suprotno. Tada je i shvatio potencijal tog parka, mjesto na kojem mozes ciniti sve ono sto se ne usudjujes u stvarnom svijetu (zbog posljedica) , mjesto koje otkriva pravu ljudsku narav.

Medjutim, MiB  je vjerojatno tijekom godina shvatio jos nesto - ono sto je Ford ponavljao nekoliko puta tijekom sezone - da bol i patnja "bude" androide, cine ih samosvjesnima. Otud djelomicno pojasnjenje njegove okrutnosti prema Dolores. Zelio je da mu uzvrati, da izadje iz programiranog narativa.. Old story. Boy meets girl... :p

Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 19:07

violator wrote:
veber wrote:
violator wrote:Ne razumijem ovo za kadu. Trazis knjige koje te opustaju ili one koje ne mozes ispustiti iz ruke cak i kad moras u kupatilo?

GOT serija bavi se dijelom zbivanja iz knjiga i lisena je mnogih magijskih elemenata.. Knjige su mracnije, nemaju nekog neutralnog, sveznajuceg pripovjedaca. Uvijek se upoznajemo s tim svijetom iz "necije" perspektive pa moramo nagadjati i povezivati dogadjaje. Zapravo, uocavam sad vec neki obrazac kod tebe. :D Ne svidja ti se Westworld, a ni knjige iz serijala Pjesma vatre i leda. Sto im je zajednicko? ::D


hahahahha, baš si me nasmijala. idem u kadu s knjigom. i u bazen. muzika mi uvijek svira. prva knjiga je bila super. westworld mi je dosadan. kao što napisah prije, jako je sinusoidan. jedna epizoda super, druga zakurac. a martina sam čitao davno prije. imao je dobrih knjiga, recimo vjetrovito utočište. nisam rekao da mi se ne sviđa. razvodnjena je. blago rečeno. najkul mi je kada sve pobije i u biti od štrebera postane faca. ono sve živo zatuče i kasnije dolors malo zmlati, reda radi.
a recimo kada je film postao bolji je blade runner. to je tako mračan film koji se danas ne bi snimio. mračan, a na kraju ima "sretan" završetak. ili 2001a, kum i sl filmovi.

Aas, Vjetrovito utociste. :) Sjecam se da mi je bila dobra. Jedna djevojka je glavni lik, zar ne? Oni su nekakvi potomci davnih ljudskih svemirskih putnika koji su nesrecom naisli na taj planet i prisilno ostali na njemu.

Krila, nacinjena od materijala ostataka letjelica nasljedjuju se jer im koriste za komunikaciju (prenosenje poruka s jednog kraja planeta na drugi). :)

Zaboravih dosta toga. Citala sam to djelce u Monolithu (almanahu).
znači čitaš sf. da svijet na kamenu i samo letači održavaju međusone veze razbacanih kolonista, a dno je otrovno pa mogu živjet samo na planinama., ja imam negdje knjigu.

kaj veliš na hyperion. ili ga voliš ili ne čitaš. priča o sari mi je kao ocu traumatična. ako si čitala.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 19:11

violator wrote:
veber wrote:najkul mi je kada sve pobije i u biti od štrebera postane faca. ono sve živo zatuče i kasnije dolors malo zmlati, reda radi.

Nope.

Popizdio je kad je shvatio da je Dolores isprogramirana "lutkica" i da nista od onog sto su prozivjeli zajedno nije autenticno. Samo jos jedan u nizu narativa. Osim njegovih osjecaja prema njoj. Jos se neko vrijeme zadrzavao u njenoj blizini jer se nadao da ipak iza tih okica postoji samosvijest, no sve cemu je svjedocio upucivalo je na suprotno. Tada je i shvatio potencijal tog parka, mjesto na kojem mozes ciniti sve ono sto se ne usudjujes u stvarnom svijetu (zbog posljedica) , mjesto koje otkriva pravu ljudsku narav.

Medjutim, MiB  je vjerojatno tijekom godina shvatio jos nesto - ono sto je Ford ponavljao nekoliko puta tijekom sezone - da bol i patnja "bude" androide, cine ih samosvjesnima. Otud djelomicno pojasnjenje njegove okrutnosti prema Dolores. Zelio je da mu uzvrati, da izadje iz programiranog narativa.. Old story. Boy meets girl... :p
ali on je stvorio dolores kao i cijeli park. u biti sve završava u petlji gdje i on u biti postaje android. genetski stvoren. u biti ide prema tome da vječno živi. fim je bio puno bolji.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 16/12/2018, 19:41

veber wrote:
violator wrote:
veber wrote:
violator wrote:Ne razumijem ovo za kadu. Trazis knjige koje te opustaju ili one koje ne mozes ispustiti iz ruke cak i kad moras u kupatilo?

GOT serija bavi se dijelom zbivanja iz knjiga i lisena je mnogih magijskih elemenata.. Knjige su mracnije, nemaju nekog neutralnog, sveznajuceg pripovjedaca. Uvijek se upoznajemo s tim svijetom iz "necije" perspektive pa moramo nagadjati i povezivati dogadjaje. Zapravo, uocavam sad vec neki obrazac kod tebe. :D Ne svidja ti se Westworld, a ni knjige iz serijala Pjesma vatre i leda. Sto im je zajednicko? ::D


hahahahha, baš si me nasmijala. idem u kadu s knjigom. i u bazen. muzika mi uvijek svira. prva knjiga je bila super. westworld mi je dosadan. kao što napisah prije, jako je sinusoidan. jedna epizoda super, druga zakurac. a martina sam čitao davno prije. imao je dobrih knjiga, recimo vjetrovito utočište. nisam rekao da mi se ne sviđa. razvodnjena je. blago rečeno. najkul mi je kada sve pobije i u biti od štrebera postane faca. ono sve živo zatuče i kasnije dolors malo zmlati, reda radi.
a recimo kada je film postao bolji je blade runner. to je tako mračan film koji se danas ne bi snimio. mračan, a na kraju ima "sretan" završetak. ili 2001a, kum i sl filmovi.

Aas, Vjetrovito utociste. :) Sjecam se da mi je bila dobra. Jedna djevojka je glavni lik, zar ne? Oni su nekakvi potomci davnih ljudskih svemirskih putnika koji su nesrecom naisli na taj planet i prisilno ostali na njemu.

Krila, nacinjena od materijala ostataka letjelica nasljedjuju se jer im koriste za komunikaciju (prenosenje poruka s jednog kraja planeta na drugi). :)

Zaboravih dosta toga. Citala sam to djelce u Monolithu (almanahu).
znači čitaš sf. da svijet na kamenu i samo letači održavaju međusone veze razbacanih kolonista, a dno je otrovno pa mogu živjet samo na planinama., ja imam negdje knjigu.

kaj veliš na hyperion. ili ga voliš ili ne čitaš. priča o sari mi je kao ocu traumatična. ako si čitala.

Ne sjecam se otrovnog dna, ali ima smisla. Sjecam se beskrajne vode. :)

George R.R. Martina prvi put sam citala u Pjesmi sudnjeg dana, o nekom liku kojeg zaposjedne duh 60-ih.. :) Sjecam se scena u kojem ekstaticno svira elektricnu gitaru, iako ne zna svirati. Bila sam totalno opcinjena tim romanom. Svako poglavlje zapocinje citatom neke rock pjesme tog razdoblja. :)

Ima i odlicnu zbirku gorko gorkih prica Pjesma za Lyu od kojih mi je ta naslovna ostala u posebnom sjecanju. Taj covjek stvarno zna pisati.

Nismo li vec negdje spominjali Simmonsa? Bio je i Kic, Niche, komentirali smo Hyperion, sjecam se da te se dojmila ta prica o Sari. Zapela je u Vremenskim grobnicama kad su bile aktivne. Arheologinja, je l'?

Da, uz serijal o Dini, Hyperion me je ostavio bez daha.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 19:57

pa ti si moj tip. da sara je zapela u vremenskoj petlji. i da dina nenadjebiva, najbolji serijal. pogotovo arakis. a sada na tvoj nagvor gledam westworld. zanima me na drugu loptu. priča o sari mi je s roditeljstva jako teška, pogotovo ako se uživiš. i konzulova mi je dobra. ma u biti sve su odlične.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 16/12/2018, 20:06

veber wrote:
violator wrote:
veber wrote:najkul mi je kada sve pobije i u biti od štrebera postane faca. ono sve živo zatuče i kasnije dolors malo zmlati, reda radi.

Nope.

Popizdio je kad je shvatio da je Dolores isprogramirana "lutkica" i da nista od onog sto su prozivjeli zajedno nije autenticno. Samo jos jedan u nizu narativa. Osim njegovih osjecaja prema njoj. Jos se neko vrijeme zadrzavao u njenoj blizini jer se nadao da ipak iza tih okica postoji samosvijest, no sve cemu je svjedocio upucivalo je na suprotno. Tada je i shvatio potencijal tog parka, mjesto na kojem mozes ciniti sve ono sto se ne usudjujes u stvarnom svijetu (zbog posljedica) , mjesto koje otkriva pravu ljudsku narav.

Medjutim, MiB  je vjerojatno tijekom godina shvatio jos nesto - ono sto je Ford ponavljao nekoliko puta tijekom sezone - da bol i patnja "bude" androide, cine ih samosvjesnima. Otud djelomicno pojasnjenje njegove okrutnosti prema Dolores. Zelio je da mu uzvrati, da izadje iz programiranog narativa.. Old story. Boy meets girl... :p
ali on je stvorio dolores kao i cijeli park. u biti sve završava u petlji gdje i on u biti postaje android. genetski stvoren. u biti ide prema tome da vječno živi. fim je bio puno bolji.

Jesi li odgledao obje sezone? Serija se ipak razlikuje od filmova. Park su izgradili Arnold i Ford (Hopkins). MiB je, nakon fijaska s Dolores, uz nagovor tasta Delosa postao njegov glavni financijer jer je park bio pred zatvaranjem. I tako zapocinje MiB-ovo divljanje, odnosno, potraga za vlastitom pricom.

“Tell me, what were you hoping to find? To prove?” Emily asks him.

“That no system can tell me who I am. That I have a fucking choice,” the Man in Black responds.

“Yet here we are. Again,” she says.

“Again and again,” he mumbles back to her.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 20:14

ma odgledao, sada gledam opet. možda ne smijem gledat sve odjednom.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 21:02

možda sam bio nepravedan. pogledao dvije epizode. počeo gledat treću. znam da ću biti nekarakteran i da ću noćas odgledat obje sezone. imaš pravo. treba malo drugim očima gledat. ako nisi pročitala, pročitaj knjigu Digitalni ugljik od Richarda Morgana. i Silos, jer očito voliš SF od Hugh Howeya, baš dobra knjiga. a sada odoh do jutra westworld gledat.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 21:13

e. i ako nisam natipkao. vernon wings, jazbina na nebu i vatra na nebu. odlične knjige. a sada odoh dolores gledat.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 16/12/2018, 21:42

veber wrote:

ovo volim čut kada spustim krov
Kad čujen Albinonijev Adagio odma mi padne Jim Morrison na pamet...
I njegova Severed Garden...
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 21:51

zakaj morrison?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 21:53

fridrih_niche wrote:
veber wrote:

ovo volim čut kada spustim krov
Kad čujen Albinonijev Adagio odma mi padne Jim Morrison na pamet...
I njegova Severed Garden...
<3
a ponavljam se. 20 g razlike, a sličan ukus. i filmovi i muzika.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 16/12/2018, 21:54

veber wrote:možda sam bio nepravedan. pogledao dvije epizode. počeo gledat treću. znam da ću biti nekarakteran i da ću noćas odgledat obje sezone. imaš pravo. treba malo drugim očima gledat. ako nisi pročitala, pročitaj knjigu Digitalni ugljik od Richarda Morgana. i Silos, jer očito voliš SF od Hugh Howeya, baš dobra knjiga. a sada odoh do jutra westworld gledat.

Tnx!

Ma ne nagovaram te ni na sto, samo sam pokusala pojasniti zasto mi Westworld nije bio bezvezan. Gledala sam ga jednom tjedno pa sam stizala razmisljati o onome sto se desava. Postoji i zaseban topic o njemu u kojem smo Veg i ja komentirale vecinu epizoda. :)


https://www.ex-iskon-pleme.com/t13010-westworld
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 22:04

očito ukus sličan. ovo za knjige pogledaj. nastavljam :D čujemo se.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 16/12/2018, 22:41

Aquaman 7/10...

Niti jedan Marvelov ni DC comics film me nije bas odusevio evo.. 
Moj je htio ici pa sam popustila.


Izdvojit cu ipak infinity war radi masonskih elemenata, evo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 16/12/2018, 22:49

veber wrote:zakaj morrison?
Zbog Stonea i miksa Albinonija i Jimove poezije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 16/12/2018, 23:23

violator wrote:
veber wrote:možda sam bio nepravedan. pogledao dvije epizode. počeo gledat treću. znam da ću biti nekarakteran i da ću noćas odgledat obje sezone. imaš pravo. treba malo drugim očima gledat. ako nisi pročitala, pročitaj knjigu Digitalni ugljik od Richarda Morgana. i Silos, jer očito voliš SF od Hugh Howeya, baš dobra knjiga. a sada odoh do jutra westworld gledat.

Tnx!

Ma ne nagovaram te ni na sto, samo sam pokusala pojasniti zasto mi Westworld nije bio bezvezan. Gledala sam ga jednom tjedno pa sam stizala razmisljati o onome sto se desava. Postoji i zaseban topic o njemu u kojem smo Veg i ja komentirale vecinu epizoda. :)


https://www.ex-iskon-pleme.com/t13010-westworld
teta dam ti pristup cloud-u i niče ga ima, samo se ne sjeća. špgledao prvu sezonu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 17/12/2018, 05:08

naravno sve odgledao. odoh spat.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 17/12/2018, 05:11

mili bez repa cijelo vrijeme sa mnom uz pokoji mjauk. vrijeme nam je za krevet.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 17/12/2018, 05:29

istuširao se, bez knjige. u biti implicira da smo svi klonovi i androidi. idem mačke nahranit i nastavljamo raspravu u neko normalnije vrijeme. dobro jutro i laka mi noć.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by veber 17/12/2018, 08:15

poštar me probudio, sanjao west, moram ponovo pogledat zadnje dvije epizode. podsvjesno mi nekaj ne štima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum