ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Throw a commie from the chopper

Page 21 of 33 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 33  Next

Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest 6/11/2018, 00:19

prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
samo ti sanjaj, lijepo je sanjat
samo moze bit problem ako sanjas otvorenih ociju  :D
ne brini, nemam takav problem bar sto se ovoga tice. Od ovdje nas raspisanih i rascvrkutanih jedino drug komunist marcel ima najveci problem s tim koliko vidim... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
ma meni zanimljiv taj nekakav zenski optimizam 
I prije sam nailazio na slicne stvari pa nako malo bockam I pravim se argentinac  :D
ma ok, i ja kad bockam pravim se marsovac, ali eto, ako nista drugo evo vec 19 stranica nasroljano na topiku, a ti meni da neznam sroljit... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
al mogu ti rec da se ne slazemo nikako
ti si svjetlo a ja tama  :D
svi smo mi svjetlo, to sto ti svoje skrivas ne znaci da ga nema... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f609  

a sad se vec pogubih od tih svih silnih upisa, ne mogu sve ni pohvatat vise... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602

Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus 6/11/2018, 00:19

epikur37 wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
kriza 2008. je isto tako ekonomski fenomen, radi se o pucanju balona nastalog na visoko špekulativnom tržištu, što je dobro poznata stvar, i posljedice pucanja su bile vrlo predvidive i mjerljive.

Jedini je problem da je kriza iznenadila praktički sve svjetski ugledne ekonomiste i malo je tko točno predvidio njene domete, a sudeći po onome što si ti tada prepun optimističkih predviđanja oko zbivanja na financijskim tržištima i seljenju proizvodnje materijalnih dobara u Kinu (jer je tamo cijena radne snage bila jako povoljna o odnosu na zapad) pisao na starom forumu...

Oh sjećamo se marcovog sprdanaj s kinezima, nije prošlo ni 10 godina  :)

sprdanja? Ja sam uvijek tvrdio da je kina budućnost. Danas je kina sadašnjost, zemlja budućnosti je definitivno vijetnam.

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 6/11/2018, 00:20

marcellus wrote:
epikur37 wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
kriza 2008. je isto tako ekonomski fenomen, radi se o pucanju balona nastalog na visoko špekulativnom tržištu, što je dobro poznata stvar, i posljedice pucanja su bile vrlo predvidive i mjerljive.

Jedini je problem da je kriza iznenadila praktički sve svjetski ugledne ekonomiste i malo je tko točno predvidio njene domete, a sudeći po onome što si ti tada prepun optimističkih predviđanja oko zbivanja na financijskim tržištima i seljenju proizvodnje materijalnih dobara u Kinu (jer je tamo cijena radne snage bila jako povoljna o odnosu na zapad) pisao na starom forumu...

Oh sjećamo se marcovog sprdanaj s kinezima, nije prošlo ni 10 godina  :)

sprdanja? Ja sam uvijek tvrdio da je kina budućnost. Danas je kina sadašnjost, zemlja budućnosti je definitivno vijetnam.

je da nisam ovdje predugo....

Ono "glupi kinezi će šiti patike za šaku riže, oni nikad neće biti cvilizacija koja može biti konkuretnta i tako...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by prckov 6/11/2018, 00:21

Leteca Pegla wrote:
epikur37 wrote:
Leteca Pegla wrote:
epikur37 wrote:
Leteca Pegla wrote:
pa je, sta mislis kako su ljudi odredili na koji nacin jabuka pada sa grane i  koja je zakonitost iza toga negoli empirijskim mjerenjima?

Empirijsko odredjivanje gravitacijskog ubrzanja, i danas ti se radi na vjezbama u svim fakultetima gdje imas fiziku i vjezbe iz fizike!


Pa i jedno i drugo je emirijski.

Samo jabuka će uvijek pasti s grane ali jedna Koraljka će ujutro u sred Zagreba uzeti čaj.
i? poanta? To sta ti ne vidis atomsku i subatomsku interakciju cestica nego samo njihovu rezultantnu silu pa ti se cini da nije isto
usporedjujes jednu jedinku, i njeno uvjetno nepredvidljivo ponasnaje dakle neku tamo koraljku, sa cijelim sustavom koji dovodi do gravitacije i prema tome predvidljivog i repetitivnog makro ucinka. To ne znaci da ti ovaj fizikalni sustav nije empirijski, samo da ga ti ne mozes empirijski i izmjerit na nivou cestice kao sto mozes koraljku... confused


Ovako, prcko nije ambiciozan u razgovoru a ti si definitivno žensko.
da je prcko mucao ko mucak, ne bi nikad pogodili sami od sebe aj priznaj... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
ma sutio bi ja ali posto je sve uzrocno-posljedicno izaslo samo od sebe radi nekog leptira u brazilu  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 6/11/2018, 00:21

Sad vijetnam...bokte ...gori si od Fukuyame :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by aben 6/11/2018, 00:21

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Za krize se zna da izbijaju ciklički u uvjetima relativno slobodnih tržišta s frekvencijom od desetak godina, znači iduća kriza je blizu, mi ne znamo kad će se dogoditi ali možemo reći da je izuzetno velika vjerojatnost da se dogodi unutar iduće dvije do tri godine.

Zaista ne znam odakle ti boldani zaključak, jer to jednostavno nije istina, a siguran sam da ne znaš ni ti.
Također sa punim pouzdanjem mogu ustvrditi da slijedeća velika kriza tipa one iz 2008. neće izbiti za 2 ili 3 godine, a vjerojatno niti za slijedećih 10. Zasigurno će izbiti, ali ekonomskim metodama nije moguće točno predvidjeti kad (zato se ekonomija sa puno poiuzdanja ne može smatrati ozbiljnom znanošću), a za nadati je se da svijet neće izaći iz te krize na način kako se to dogodilo sa SAD-om i njihovom velikom krizom iz 1929. godine (siguarn sam da znaš kako se to zapravo dogodilo).


a, je li ti znoš?

i isto misliš da jandroković tribo imati say u određivanju poštene ploće?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus 6/11/2018, 00:23

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

ozbiljna se znanost ne bavi predviđanjima, jer se predviđanja uvijek u manjoj ili većoj mjeri temelje na pretpostavkama, a pretostavke su majka svih zajeba.

Muke ti Gospodinove...
De se malo vrati ne temeljne postavke filozofije znanosti, jer ovakav tip rasprave ne vodi baš nikamo.

čuj ja kad pročitam "znanstvenici predviđaju" zatvorim članak i odem na idući

kad su znanstvenici išta točno predvidjeli što se tiče budućeg razvoja?

ekonomija ti može prilično točno reći što moraš uraditi s cijenom onog što prodaješ da bi maksimizirao dobit ili minimizirao gubitak, ali ti nitko ne može jamčiti da ćeš za deset godina još uvijek biti u poslu jer ekonomija, naročito globalna, ovisi o bezbroj parametara čije je buduće kretanje teško predvidjeti.

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by prckov 6/11/2018, 00:24

Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
ne brini, nemam takav problem bar sto se ovoga tice. Od ovdje nas raspisanih i rascvrkutanih jedino drug komunist marcel ima najveci problem s tim koliko vidim... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
ma meni zanimljiv taj nekakav zenski optimizam 
I prije sam nailazio na slicne stvari pa nako malo bockam I pravim se argentinac  :D
ma ok, i ja kad bockam pravim se marsovac, ali eto, ako nista drugo evo vec 19 stranica nasroljano na topiku, a ti meni da neznam sroljit... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
al mogu ti rec da se ne slazemo nikako
ti si svjetlo a ja tama  :D
svi smo mi svjetlo, to sto ti svoje skrivas ne znaci da ga nema... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f609  

a sad se vec pogubih od tih svih silnih upisa, ne mogu sve ni pohvatat vise... Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
simbolicno
;)
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus 6/11/2018, 00:24

kao što ti uostalom i atomska znanost može prilično točno reći kako moraš proračunati atomsku centralu, ali ti nitko ne može jamčiti da neće završit ko fukushima. To nije do znanosti, ni do tehnologije.

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest 6/11/2018, 00:24

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
kriza 2008. je isto tako ekonomski fenomen, radi se o pucanju balona nastalog na visoko špekulativnom tržištu, što je dobro poznata stvar, i posljedice pucanja su bile vrlo predvidive i mjerljive.

Jedini je problem da je kriza iznenadila praktički sve svjetski ugledne ekonomiste i malo je tko točno predvidio njene domete, a sudeći po onome što si ti tada prepun optimističkih predviđanja oko zbivanja na financijskim tržištima i seljenju proizvodnje materijalnih dobara u Kinu (jer je tamo cijena radne snage bila jako povoljna o odnosu na zapad) pisao na starom forumu...

kriza nije iznenadila previše nikog jer kako rekoh krize izbijaju ciklički, u pravilu dekadno, i tu nema ničeg čudnog

a predvidjeti ih je moguće koliko i erupcije vulkana. Kad se pojave prvi znakovi, obično je već kasno za evakuaciju. Uglavnom i tu znantvenici znaju da će vulkan eksplodirati, ali nitko ne zna točno kad i s kakvim razornim posljedicama.

to ne znači da seizmologija nije znanost.

Muke ti Gospodinove...
Kriza je ne samo iznenadila nego doslovce šokirala sve, ponajprije burze, uključujući tu i gomilu tzv. vrhunskih ekonomista od kojih niti jedan jedini nije uspio predvidjeti točno vrijeme kada bi mogla izbiti. Nisi to uspio ni ti, bezveze je da se sad vadiš na naknadnu pamet, jer je to prozirna igra.
Uspoređivati seizmologiju i ekonomiju je potpuno promašeno, jer o ekonomskim zbivanjima imamo jako puno podataka, za razliku od ponašanja vulkana oko kojih nam istih nasušno manjka pa je to glavni razlog zašto je praktički nemoguće točno predvidjeti njihovo ponašanje (na stranu činjenica prisustva zakonitosti nelinearne dinamike - zamah leptirovih krila... itd. na tom području).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest 6/11/2018, 00:28

marcellus wrote:kao što ti uostalom i atomska znanost može prilično točno reći kako moraš proračunati atomsku centralu, ali ti nitko ne može jamčiti da neće završit ko fukushima. To nije do znanosti, ni do tehnologije.

Zato što je djelovanje ljudskog faktora praktički nemoguće točno predvidjeti, i nema znanosti koja to može učiniti. No, to također ne može niti astrologija odnosno može puno manje uspješno pa se zato ljudi ipak radije oslanjaju na znanost koja hoćeš-nećeš daje bolja predviđanja.
Fizika se zapravo niti ne bavi takvim predviđanjima djelovanja ljudskog faktora pa je stvarno bezveze optuživati je da nije znanost zato jer točno ne predviđa njegove domete.


Last edited by Speare Shaker on 6/11/2018, 00:28; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest 6/11/2018, 00:28

prckov wrote:


ma sutio bi ja ali posto je sve uzrocno-posljedicno izaslo samo od sebe radi nekog leptira u brazilu  :D
aa jbg, mucak od leptira je kriv ne ti! Ajde dobis + za izgovor!  Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus 6/11/2018, 00:28

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
kriza 2008. je isto tako ekonomski fenomen, radi se o pucanju balona nastalog na visoko špekulativnom tržištu, što je dobro poznata stvar, i posljedice pucanja su bile vrlo predvidive i mjerljive.

Jedini je problem da je kriza iznenadila praktički sve svjetski ugledne ekonomiste i malo je tko točno predvidio njene domete, a sudeći po onome što si ti tada prepun optimističkih predviđanja oko zbivanja na financijskim tržištima i seljenju proizvodnje materijalnih dobara u Kinu (jer je tamo cijena radne snage bila jako povoljna o odnosu na zapad) pisao na starom forumu...

kriza nije iznenadila previše nikog jer kako rekoh krize izbijaju ciklički, u pravilu dekadno, i tu nema ničeg čudnog

a predvidjeti ih je moguće koliko i erupcije vulkana. Kad se pojave prvi znakovi, obično je već kasno za evakuaciju. Uglavnom i tu znantvenici znaju da će vulkan eksplodirati, ali nitko ne zna točno kad i s kakvim razornim posljedicama.

to ne znači da seizmologija nije znanost.

Muke ti Gospodinove...
Kriza je ne samo iznenadila nego doslovce šokirala sve, ponajprije burze, uključujući tu i gomilu tzv. vrhunskih ekonomista od kojih niti jedan jedini nije uspio predvidjeti točno vrijeme kada bi mogla izbiti. Nisi to uspio ni ti, bezveze je da se sad vadiš na naknadnu pamet, jer je to prozirna igra.
Uspoređivati seizmologiju i ekonomiju je potpuno promašeno, jer o ekonomskim zbivanjima imamo jako puno podataka, za razliku od ponašanja vulkana oko kojih nam istih nasušno manjka pa je to glavni razlog zašto je praktički nemoguće točno predvidjeti njihovo ponašanje (na stranu činjenica prisustva zakonitosti nelinearne dinamike - zamah leptirovih krila... itd. na tom području).

naprotiv, ponašanje vulkana je moguće egzaktno predvidjeti - teoretski, dok ponašanje tržišta nije moguće egzaktno predvidjeti jer zavisi od ponašanja ljudi na tržištu a ono nije posve predvidivo, a kod pojedinca je i posve nepredvidivo, niti je to cilj ekonomije kao znanosti, naprotiv ona će ti prva potvrditi da je nemoguće znanstveno procijeniti hoće li sutra dionice ove ili one tvrtke vrijediti jedan posto više ili manje: Onaj tko to može predvidjeti, taj se može obogatiti.

ekonomija se kao znanost jednostavno time ne bavi. Time se bave burzovni špekulanti.


Last edited by marcellus on 6/11/2018, 00:29; edited 1 time in total

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici 6/11/2018, 00:29

epikur37 wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
kriza 2008. je isto tako ekonomski fenomen, radi se o pucanju balona nastalog na visoko špekulativnom tržištu, što je dobro poznata stvar, i posljedice pucanja su bile vrlo predvidive i mjerljive.

Jedini je problem da je kriza iznenadila praktički sve svjetski ugledne ekonomiste i malo je tko točno predvidio njene domete, a sudeći po onome što si ti tada prepun optimističkih predviđanja oko zbivanja na financijskim tržištima i seljenju proizvodnje materijalnih dobara u Kinu (jer je tamo cijena radne snage bila jako povoljna o odnosu na zapad) pisao na starom forumu...

Oh sjećamo se marcovog sprdanaj s kinezima, nije prošlo ni 10 godina  :)

sprdanja? Ja sam uvijek tvrdio da je kina budućnost. Danas je kina sadašnjost, zemlja budućnosti je definitivno vijetnam.

je da nisam ovdje predugo....

Ono "glupi kinezi će šiti patike za šaku riže, oni nikad neće biti cvilizacija koja može biti konkuretnta i tako...
iskreno nesićam se tih marcovih postova, iskreno mislim da si ih umislio, ili ih je netko drugi napisao , tipa kserk pa ste to prepisali marcu.. 
"kao što ste meni prepisali da  assad-bježi-na-podmornici" a to ovaj as izjavio , .. jebiga da dolazite trijezni na forum nebi vam se priviđali postovi :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by immortal 6/11/2018, 00:31

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
tre wrote:komunizam i jeste nešto kao rak na tijelu kojega se treba isjeći  do zadnje stanice da bi tijelo preživjelo

kreni od Vlade RH-NDH pa Sabor isto a i do središnjice HDZ tamo imaš pun kurac komunista, udbaša...jel si se zato borio majku ti jebem.

A jel Tre kaže da treba krenut od negdje drugdje? Ja mislim da se on tu slaže.
treba krenuti što prije
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by aben 6/11/2018, 00:31

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:
Speare Shaker wrote:

Jedini je problem da je kriza iznenadila praktički sve svjetski ugledne ekonomiste i malo je tko točno predvidio njene domete, a sudeći po onome što si ti tada prepun optimističkih predviđanja oko zbivanja na financijskim tržištima i seljenju proizvodnje materijalnih dobara u Kinu (jer je tamo cijena radne snage bila jako povoljna o odnosu na zapad) pisao na starom forumu...

Oh sjećamo se marcovog sprdanaj s kinezima, nije prošlo ni 10 godina  :)

sprdanja? Ja sam uvijek tvrdio da je kina budućnost. Danas je kina sadašnjost, zemlja budućnosti je definitivno vijetnam.

je da nisam ovdje predugo....

Ono "glupi kinezi će šiti patike za šaku riže, oni nikad neće biti cvilizacija koja može biti konkuretnta i tako...
iskreno nesićam se tih marcovih postova, iskreno mislim da si ih umislio, ili ih je netko drugi napisao , tipa kserk pa ste to prepisali marcu.. 
"kao što ste meni prepisali da  assad-bježi-na-podmornici" a to ovaj as izjavio , .. jebiga da dolazite trijezni na forum nebi vam se priviđali postovi :D

ne moreš biti uhljeb i ne piti, jednostavno je to puno vrimena za biti bez posla


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 6/11/2018, 00:32

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:
Speare Shaker wrote:

Jedini je problem da je kriza iznenadila praktički sve svjetski ugledne ekonomiste i malo je tko točno predvidio njene domete, a sudeći po onome što si ti tada prepun optimističkih predviđanja oko zbivanja na financijskim tržištima i seljenju proizvodnje materijalnih dobara u Kinu (jer je tamo cijena radne snage bila jako povoljna o odnosu na zapad) pisao na starom forumu...

Oh sjećamo se marcovog sprdanaj s kinezima, nije prošlo ni 10 godina  :)

sprdanja? Ja sam uvijek tvrdio da je kina budućnost. Danas je kina sadašnjost, zemlja budućnosti je definitivno vijetnam.

je da nisam ovdje predugo....

Ono "glupi kinezi će šiti patike za šaku riže, oni nikad neće biti cvilizacija koja može biti konkuretnta i tako...
iskreno nesićam se tih marcovih postova, iskreno mislim da si ih umislio, ili ih je netko drugi napisao , tipa kserk pa ste to prepisali marcu.. 
"kao što ste meni prepisali da  assad-bježi-na-podmornici" a to ovaj as izjavio , .. jebiga da dolazite trijezni na forum nebi vam se priviđali postovi :D

Pa ovo za šaku riže je doslovce citat, a ovo drugo je parafraza.

A ako je on Fukuyama ti dođeš kao mali od kužine tipa ...Duhaček..nemam pojma :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici 6/11/2018, 00:32

zanimljivo već se krenulo u predviđanje iduće krize.. 
neki parametri krize su već tu.. tipa u USA je vladao najduži bull market(kada dionice rastu) u povjesti (kao 9godina zaredom ) ,

neke banke i financijske institucije predviđaju 2020godinu sa 50% šanse za sličnu financijsku krizu kao 2008 

inače lako može biti i Kina okidač nove krize, jer većina privatnog duga i hipotekarnih kredita se napuhuje u kini sada.. ali aj ti budi pametan. 

ali Kineska ekonomija je veličine AMeričke, i ako nastane kriza u Kini, osjetit će je cijeli svijet, kao što je osjetio USA krizu..

samo u USA je izašla iz krize 2010  , EU 2011 , a RH 2016 :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by prckov 6/11/2018, 00:32

Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:


ma sutio bi ja ali posto je sve uzrocno-posljedicno izaslo samo od sebe radi nekog leptira u brazilu  :D
aa jbg, mucak od leptira je kriv ne ti! Ajde dobis + za izgovor!  Throw a commie from the chopper - Page 21 1f602
ajd laku noc I pozdravi realnost za mene kad je vidis  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici 6/11/2018, 00:32

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:

Oh sjećamo se marcovog sprdanaj s kinezima, nije prošlo ni 10 godina  :)

sprdanja? Ja sam uvijek tvrdio da je kina budućnost. Danas je kina sadašnjost, zemlja budućnosti je definitivno vijetnam.

je da nisam ovdje predugo....

Ono "glupi kinezi će šiti patike za šaku riže, oni nikad neće biti cvilizacija koja može biti konkuretnta i tako...
iskreno nesićam se tih marcovih postova, iskreno mislim da si ih umislio, ili ih je netko drugi napisao , tipa kserk pa ste to prepisali marcu.. 
"kao što ste meni prepisali da  assad-bježi-na-podmornici" a to ovaj as izjavio , .. jebiga da dolazite trijezni na forum nebi vam se priviđali postovi :D

Pa ovo za šaku riže je doslovce citat, a ovo drugo je parafraza.

A ako je on Fukuyama ti dođeš kao mali od kužine tipa ...Duhaček..nemam pojma :D
tko je fukujama sada? još jedan marksist?
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus 6/11/2018, 00:33

naprotiv ja sam uvijek govorio da su se i japanu smijali kad sam bio klinac kako nemaju pojma i kako će uvijek biti sinonim za jeftinu tehničku robu, i kako su im se europljani smijali da samo kopipejstaju dizajn europskih auta i da nikad neće imat ništa svoje, i da rade za šaku riže.

pa su deset godina kasnije svi ostali iznenađeni, a dvadeset godina kasnije ih je japan sve prepišao... ok danas je japan generalno opet u kurcu

ali kvaka je da je kina bila drugi japan

a sad dolaze vijetnam, malezija, indonezija, koji će preuzeti mjesto proizvođača jeftine robe i tehnike dok će kinezi više biti usmjereni na dizajn, razvoj, financiranje, organizaciju proizvodnje.

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 21 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 21 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 33 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 33  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum