ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by Hektorović 24/10/2018, 21:17

[size=30]MIGRANTSKA KRIZA - Policija pomjerila migrante, ima povrijeđenih (FOTO)[/size]

Grupa migranata, njih oko 200 u blizini graničnog prelaza Maljevac, probilo je policijski kordon i nalazi se na mostu koji iz BiH vodi ka graničnom prelazu u Hrvatskoj. Oni su na graničnom prelazu Velika Kladuša-Maljevac kamenjem, granama i drugim predmetima gađali pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova Hrvatske, na šta je policija uzvratila suzavcem.





20.53 - Policija je večeras intervenisala na Graničnom prelazu Maljevac, pomjerivši veću grupu migranata dalje od prelaza. Tom prilikom povrijeđeno je nekoliko osoba, javlja N1. Na terenu je i vozilo hitne pomoći.

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... 128399
Migranti dočekuju noć na granici (Foto: Avaz)

19.35 - Avaz javlja da je izbio sukob među migrantima i da je jedan od njih naoružan nožem. Stanje na granici je dramatično.
19.15 - Tri migranta zadobila su lakše povrede u današnjem sukobu sa policijom na graničnom prelazu Maljevac, a među povrijeđenima je i dijete od pet godina, potvrđeno je za Kliks u Domu zdravlja Velika Kladuša. Podsjećamo, migranti su se danas, u namjeri da pređu granicu, sukobili sa hrvatskom policijom.
19.12 - Na GP Maljevac stiglo još stotinak migranata iz Velike Kladuše.

18.27 - Kako je za Avaz potvrđeno iz policije, grupa od stotinu migranata stiže iz Velike Kladuše, tako da će ih na graničnom prelazu Maljevac biti više od 350.
18.21 - Granični prelaz biće osposobljeni za saobraćaj, potvrđeno je za N1 iz Granične policije BiH. Do sada nije bilo primjene sile, a pregovori idu u smjeru da se migranti vrate na lokacije odakle su došli, kako ne bi bilo primjene sile.
18.18 - Migranti koji su u poslijepodnevnim časovima vozom krenuli prema Bihaću biće vraćeni u Sarajevo.
17.56 - Stotinak migranata na granici sa Hrvatskom napravilo je kamp na "ničijoj zemlji". Podigli su šatore i naložili vatru. Nešto prije mraka, službenici hrvatskog MUP-a bacili su suzavac prema migrantima koji su ih gađali kamenjem, granama...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by Hektorović 24/10/2018, 21:17

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by Hektorović 24/10/2018, 21:19

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by RayMabus 24/10/2018, 21:22

A pa šta ću in ja
RayMabus
RayMabus

Posts : 176117
2014-04-11


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by kic 24/10/2018, 21:27


samo ih suzavcem -
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by Leviathan2 24/10/2018, 21:31

:aw

dramaticne scene
a jebemti snimak sa dramaticnim bljeskanjem rotirki :)

_________________
BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by kic 24/10/2018, 21:50


moja bojazan je da ih s bosanske strane ne naoružaju, pa ako neki od naših policajaca nastrada da bi moglo eskalirati, tako da treba vojsku držati u pripravnosti stvarno-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by RayMabus 24/10/2018, 21:54

Vojska se nebavi izbjeglicama, imaš specijalnu policiju koja je ko vojska, helikopteri, oklopna vozila, snajperi i tako te stvari
RayMabus
RayMabus

Posts : 176117
2014-04-11


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by dzango 24/10/2018, 21:54

Ja ne znam za koga da navijam.

_________________
BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by RayMabus 24/10/2018, 21:56

dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.
Ha ha a bar to nije teško  , uvik kontra pandurije
RayMabus
RayMabus

Posts : 176117
2014-04-11


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by epikur37 24/10/2018, 21:58

Otisli su specijalci na granicu
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by crvenkasti 24/10/2018, 22:02

dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.

Među imigrantima možda ima i Srba. Ne znaš ...

Za svaki slučaj, bolje ih je ne pustiti da uđu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by dzango 24/10/2018, 22:09

crvenkasti wrote:
dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.

Među imigrantima možda ima i Srba. Ne znaš ...

Za svaki slučaj, bolje ih je ne pustiti da uđu.
Možda ima i Šiptara.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by dzango 24/10/2018, 22:10

RayMabus wrote:
dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.
Ha ha a bar to nije teško  , uvik kontra pandurije
A možda i među pandurima ima Šiptara. Mada mu dođe na isto.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by crvenkasti 24/10/2018, 22:10

dzango wrote:
crvenkasti wrote:
dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.

Među imigrantima možda ima i Srba. Ne znaš ...

Za svaki slučaj, bolje ih je ne pustiti da uđu.
Možda ima i Šiptara.

Šiptari su Hrvati, oni mogu ući.


Last edited by crvenkasti on 24/10/2018, 22:12; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by T. 24/10/2018, 22:10

crvenkasti wrote:
dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.

Među imigrantima možda ima i Srba
. Ne znaš ...

Za svaki slučaj, bolje ih je ne pustiti da uđu.
Sve redom u peć,  za svaki slučaj...
T.
T.

Posts : 17126
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by crvenkasti 24/10/2018, 22:13

T. wrote:
crvenkasti wrote:
dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.

Među imigrantima možda ima i Srba
. Ne znaš ...

Za svaki slučaj, bolje ih je ne pustiti da uđu.
Sve redom u peć,  za svaki slučaj...

Samo Srbe i Židove. Muslimani su naši.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by Hektorović 24/10/2018, 22:34

ESKALACIJA MIGRANTSKE KRIZE Gdje si sada Mektiću, bruko ministarska!
Mektićeva osnovna kvalifikacija je bila da je podoban bošnjačkoj političkoj eliti u Sarajevu, odnosno da je, kako se već dulje vremena posprdno naziva u medijskim i političkim kuloarima, "odani Bakirov Srbin".
Kad je MUP Hercegovačko-neretvanske županije zaustavio autobuse natrpane ilegalnim migrantima koje je bošnjačka politička elita odlučila "pomesti" iz Sarajeva da ne bodu oči turskom predsjedniku Erdoganu, koji je tad održavao svoj predizborni skup u Sarajevu, ministar (ne)sigurnosti BiH Dragan Mektić na sva zvona je vikao o državnom udaru koji provodi policija HNŽ-a.
Danas, kad već tjednima traje migrantska kriza u Bihaću, Cazinu i Velikoj Kladuši, kad se vraćaju vlakovi i autobusi s migrantima natrag u Sarajevo, Mektiću ni traga ni glasa.  Doduše, izdao je danas neko priopćenje u kojem govori o potrebi zdravstvene zaštite migranata, o njihovoj registraciji itd.
No, kad je MUP HNŽ to isto želio uraditi pri ulasku migranata na područje ove županije, onda je digao hala-buku da se događa nekakav državni udar.
Dragan Mektić primjer je svega onoga što je pogrešno s ovom državom. Kad jedan takav lik može dogurati ministarske dužnosti, i to ni manje ni više nego državnog ministra sigurnosti, tek onda postaje potpuno jasno u kakvom jadu i bijedi tavori Bosna i Hercegovina.
I što je još najgore, svojevremeno, dok je trebalo „udarati“ po Hrvatima, bio nje glavna zvijezda bošnjačkih medija – nije silazio s ekrana N1, Al Jazeere, FTV-a, TV1 i drugih.
Mektićeva osnovna kvalifikacija je bila da je podoban bošnjačkoj političkoj eliti u Sarajevu, odnosno da je, kako se već dulje vremena posprdno naziva u medijskim i političkim kuloarima, "odani Bakirov Srbin".
I to je upravo bila Mektićeva misija u posljednje četiri godine - podrivati Republiku Srpsku u prvom redu, a u drugom, ako zatreba, zagalamiti i na Hrvate. Istovremeno, bošnjačka elita ga je koristila i za podrivanje pravosudnog sistema u zemlji. Sjetimo se samo kako je glavnu tužiteljicu Tužiteljstva BiH Ružicu Jukić u programu SDA-ove Ferderalne televizije nazvao "bruko pravosudna". To je ta razina dijaloga kojoj je dorastao Mektić – obično seosko vrijeđanje.
Ali sada kad je na naplatu došao sav javašluk bošnjačkih elita, i to upravo preko leđa bošnjačkoga naroda koji dominantno danas naseljava Krajinu, Mektić se ušutio, jednako kao i njegovi šefovi iz SDA.
Migrantska kriza u BiH će samo dalje eskalirati. Nema nikakve šanse da priliv migranata bude zaustavljen i ovo što danas gledamo u Krajini uskoro bismo mogli početi gledati širom Federacije BiH uz granicu s Hrvatskom.
Sada treba očekivati da SDA-ova mašinerija krene slati migrante u županije u kojima mahom žive Hrvati. Nemojmo se iznenaditi ako sutra stotine migranata osvanu u Livnu, Tomislavgradu, Grahovu, Posušju, Grudama, Ljubuškom, Čitluku, Mostaru, Čapljini pa čak i Stocu.
Srećom, Mektićevi dani su odbrojeni (iako i u tehničkom mandatu stigne napraviti još podosta štete državi BiH), srpski narod je prozreo njegovu nekompetenciju i činjenicu da podriva Republiku Srpsku u interesu bošnjačkih elita.
Stoga je i cijeli Savez za promjene, posebno SDS, žestoko kažnjen na ovim izborima.
No, šteta je već učinjena, a Mektić ni za što neće odgovarati. On je svoju misiju ispunio: u BiH je pustio tisuće osoba za koje ne znamo ni tko su, ni što su, ni odakle dolaze, ni kamo idu.
Migranti će u sljedećim mjesecima sigurno ostati tema koja će dalje nastaviti radikalizirati bosanskohercegovačke javnosti.
Mektić će u međuvremenu otići negdje u zavjetrinu i uživati u plodovima vlastitoga javašluka.
J. Gudelj / Dnevnik.ba
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by AssadNaPodmornici 24/10/2018, 23:17

T. wrote:
crvenkasti wrote:
dzango wrote:Ja ne znam za koga da navijam.

Među imigrantima možda ima i Srba
. Ne znaš ...

Za svaki slučaj, bolje ih je ne pustiti da uđu.
Sve redom u peć,  za svaki slučaj...
sve uredno u pećnicu a allah će prepoznati svoje
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20974
2018-06-14


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by Hektorović 25/10/2018, 01:02

Autobusi u kojima se nalaze migranti koji su danas vraćeni iz Bihaća, stigli su na plato ispred bivše kasarne Ušivak u Hadžićima, javlja televizija "N1".

Na platou ispred bivše kasarne prisutne su snage specijalne policije, ali i veliki broj novinarskih ekipa.
Kako je ranije rekla portparol MUP-a USK Snežana Galić, iz Bihaća su prema Hadžićima krenula tri autobusa.
"N1" javlja da je desetak migranata odmah po dolasku u kasarnu Ušivak napustilo taj prostor i otišlo u nepoznatom pravcu, a pretpostavlja se da im je namjera ponovo potražiti način za odlazak iz BiH, odnosno prelazak na teritoriju Hrvatske.
Osoblje prihvatnog centra u Hadžićima upozorilo je migrante da se ne mogu vratiti ovdje ukoliko odluče otići.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom... Empty Re: BiH izgubila kontrolu nad migrantskom krizom...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum