ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by flumen Tue 16 Oct - 10:01

Nece nami Carigrad solit pamet

a eto, jedna od najvecih sekti u raspadu...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Šandor Winnetou Tue 16 Oct - 10:27

Očekivano, pravoslavne crkve su u pravilu političke i imperijalne organizacije prije svega i stoga ne čudi ovo što se među njima događa.

_________________
Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by flumen Tue 16 Oct - 11:33

ma zivo me zaboli za ukrajinu, nego sto nema priznanja za HPC?
trebalo bi dekretom zabranit SPC

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 Oct - 11:43

jel ovo dobro ili loše? neka dodikovi pravoslavic epi i rino pojasno.. meni nije jasno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by flumen Tue 16 Oct - 11:48

AssadNaPodmornici wrote:jel ovo dobro ili loše? neka dodikovi pravoslavic epi i rino pojasno.. meni nije jasno

to ti je super, jer se samim time otvaraju vrata i drugim narodima koji imaju pravoslavne vjernike proglasiti autokefalnost.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Guest Tue 16 Oct - 13:17

flumen wrote:Nece nami Carigrad solit pamet

a eto, jedna od najvecih sekti u raspadu...
vas raspad je bio i ostao neprevazidjen. 100godusnjem ratu koji
je proslavio hrvate. hrvatima
idu gradjanski ratovi, tu su
prvaci sveta. to su primetile
i svabe. mnogi svapski oficiri
opisali su brutalnost hr. vojske.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by omni Tue 16 Oct - 13:21

pizzon wrote:
flumen wrote:Nece nami Carigrad solit pamet

a eto, jedna od najvecih sekti u raspadu...
vas raspad je bio i ostao neprevazidjen. 100godusnjem ratu koji
je proslavio hrvate. hrvatima
idu gradjanski ratovi, tu su
prvaci sveta. to su primetile
i svabe. mnogi svapski oficiri
opisali su brutalnost hr. vojske.
Ti po obicaju ko maksim po diviziji. Lijepo ti stoji tvoja glupost mora se priznati. Cestitke onome tko te je obdario.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Guest Tue 16 Oct - 13:21

flumen wrote:ma zivo me zaboli za ukrajinu, nego sto nema priznanja za HPC?
trebalo bi dekretom zabranit SPC
treba zabraniti  hrvatskim
popovima pristup u kat.crkvama
na teritoriji srbije itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by RayMabus Tue 16 Oct - 13:22

AssadNaPodmornici wrote:jel ovo dobro ili loše? neka dodikovi pravoslavic epi i rino pojasno.. meni nije jasno
Za Crnu Goru odlična vijest, oni su i prije par stoljeća odjebali Rusiju i rekli da su kršćanstvo primili od Carigrada a ne od Moskve 

Mi smo katolička nacija tako da ono nije baš da nam je nama ko nama samima ovo nešto previše bitno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Eroo Tue 16 Oct - 13:28

Ko o čemu Irinej o jednom podijeljenom narodu. Njemu ništa ne znače ni referendumi, 
kao ni demokracija općenito. Hvali, na primjer, Vučića kad ga barem polovica Srba ne može ni smilit...Dijeli vlastiti narod, a drugi bi htio pripojiti. Shizofreno.
A-ha, tema...Krist nam nije ostavio u naslijeđe ništa što bi se zvalo "Srpska", "Ruska" i slično. Otkud pravo čovjeku da zabrani nekom drugom čovjeku da se moli u crkvi u kojoj se do jučer kao "ispravno" molio? Nevjerojatan bezobrazluk. Uostalom, taj čin je u osnovu antikršćanski. Temeljna kršćanska dužnost Crkve je širenje Evanđelja, a šta danas radi Ruska pravoslavna crkva? Sve, samo to ne.
Eroo
Eroo

Posts : 74396
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by omni Tue 16 Oct - 13:29

pizzon wrote:
flumen wrote:ma zivo me zaboli za ukrajinu, nego sto nema priznanja za HPC?
trebalo bi dekretom zabranit SPC
treba zabraniti  hrvatskim
popovima pristup u kat.crkvama
na teritoriji srbije itd
Sto cekas? :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by RayMabus Tue 16 Oct - 14:15

Neznam šta bi se tu moglo previše mijenjati bar kad su ovi prostori zapadno od Srbije dakle BiH, Hrvatska, Mađarska, Slovenija itd itd itd

Vatikan nije taj koji priznaje pravoslavne crkve nego carigradska patrijaršija i ta priča pa sad može se RPC nesviđat to ali šta im ja tu mogu a s druge strane SPC nije RPC bez obzira šta se one simpatišu međusobno tako da opet bez obzira na ovo opet sve ostaje isto 

Nevidim nešto posebno tu kad su ove nepravoslavne zemlje u pitanju tipa Hrvatska, BiH, Mađarska, Slovenija itd itd itd
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by flumen Tue 16 Oct - 14:21

RayMabus wrote:Neznam šta bi se tu moglo previše mijenjati bar kad su ovi prostori zapadno od Srbije dakle BiH, Hrvatska, Mađarska, Slovenija itd itd itd

Vatikan nije taj koji priznaje pravoslavne crkve nego carigradska patrijaršija i ta priča pa sad može se RPC nesviđat to ali šta im ja tu mogu a s druge strane SPC nije RPC bez obzira šta se one simpatišu međusobno tako da opet bez obzira na ovo opet sve ostaje isto 

Nevidim nešto posebno tu kad su ove nepravoslavne zemlje u pitanju tipa Hrvatska, BiH, Mađarska, Slovenija itd itd itd

pa stvar je u tome da se mnogi pravoslavci u Hrvatskoj ne smatraju Srbima po nacionalnom opredjeljenju. Stoga je inzistiranje na "Srpskoj" pravoslavnoj crkvi zastarjelo i ne izrazava volju svih pravoslavnih vjernika u nasoj zemlji.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by RayMabus Tue 16 Oct - 14:27

Pa imaš HPC u Hrvatskoj samo šta ima samo status grupe vjernika ,nije priznata ni od države ni od pravoslavnih crkava
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Ringo10 Tue 16 Oct - 14:34

Kojim Carigradom?

Taj Carigrad ne postoji od 1453.

A problem sa pravoslavljem je autokefalnost koja definira nacionalne crkve koje su onda u sluzbi nacionalistickih i drzavnih politika.

KAtolicka Crkva je nadnacionalna ali i tu je problem jer kad vitalni interesi neke katolicke nacije dodju u koliziju sa interesima vatikana, onda lokalna Crkva mora podrzati i sprovoditi volju VAtikana protivno interesima svoje pastve i svoga naroda.

Mi smo to u BiH iskusili u od rata u BiH pa do danas.

Dakle, srpski popovi recimo uvijek stoje na braniku nacionalnih i drzavnih interesa dok katolicke popine u Hrvata stoje na braniku Vatikana. A sad, hoce li se ti interesi poklopiti sa interesi9ma hrvatskog naroda, to je veliko pitanje.

A u povijesti se vrlo cesto nisu poklapali.

JA sam 1993 godine gorko zazalio sto Crkva u Hrvata nije autokefalna.

Sto se mene osobno tice, JEBO VATIKAN.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Ringo10 Tue 16 Oct - 14:35

RayMabus wrote:Pa imaš HPC u Hrvatskoj samo šta ima samo status grupe vjernika ,nije priznata ni od države ni od pravoslavnih crkava
Ma kakva HPC. Pravite budale od sebe.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Ringo10 Tue 16 Oct - 14:38

flumen wrote:
RayMabus wrote:Neznam šta bi se tu moglo previše mijenjati bar kad su ovi prostori zapadno od Srbije dakle BiH, Hrvatska, Mađarska, Slovenija itd itd itd

Vatikan nije taj koji priznaje pravoslavne crkve nego carigradska patrijaršija i ta priča pa sad može se RPC nesviđat to ali šta im ja tu mogu a s druge strane SPC nije RPC bez obzira šta se one simpatišu međusobno tako da opet bez obzira na ovo opet sve ostaje isto 

Nevidim nešto posebno tu kad su ove nepravoslavne zemlje u pitanju tipa Hrvatska, BiH, Mađarska, Slovenija itd itd itd

pa stvar je u tome da se mnogi pravoslavci u Hrvatskoj ne smatraju Srbima po nacionalnom opredjeljenju. Stoga je inzistiranje na "Srpskoj" pravoslavnoj crkvi zastarjelo i ne izrazava volju svih pravoslavnih vjernika u nasoj zemlji.
Ne smatraju se u tvojoj glupoj tintari.

Ne smiju da se deklariraju kao Srbi jer to u Hrvatskoj nije nimalo popularno i moze donijeti gomile problema obzirom na zestoko antsrpstvo u Hrvatskoj.

Iz slicnih razloga se u Srbiji neki Hrvati izjasnjavaju kao Bunjevci, ili u dijelovima BiH kao Bosnjaci katolicke vjere.

Smijesni ste sa tom HPC.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by RayMabus Tue 16 Oct - 14:40

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Pa imaš HPC u Hrvatskoj samo šta ima samo status grupe vjernika ,nije priznata ni od države ni od pravoslavnih crkava
Ma kakva HPC. Pravite budale od sebe.
Nepravimo mi ništa, nema veze s nama, pitaj Bugare, to oni prave da blokiraju SPC iz smjera zapada 

Nemamo mi s tim veze
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by vuksadinare Tue 16 Oct - 14:43

Ringo10 wrote:
flumen wrote:
RayMabus wrote:Neznam šta bi se tu moglo previše mijenjati bar kad su ovi prostori zapadno od Srbije dakle BiH, Hrvatska, Mađarska, Slovenija itd itd itd

Vatikan nije taj koji priznaje pravoslavne crkve nego carigradska patrijaršija i ta priča pa sad može se RPC nesviđat to ali šta im ja tu mogu a s druge strane SPC nije RPC bez obzira šta se one simpatišu međusobno tako da opet bez obzira na ovo opet sve ostaje isto 

Nevidim nešto posebno tu kad su ove nepravoslavne zemlje u pitanju tipa Hrvatska, BiH, Mađarska, Slovenija itd itd itd

pa stvar je u tome da se mnogi pravoslavci u Hrvatskoj ne smatraju Srbima po nacionalnom opredjeljenju. Stoga je inzistiranje na "Srpskoj" pravoslavnoj crkvi zastarjelo i ne izrazava volju svih pravoslavnih vjernika u nasoj zemlji.
Ne smatraju se u tvojoj glupoj tintari.

Ne smiju da se deklariraju kao Srbi jer to u Hrvatskoj nije nimalo popularno i moze donijeti gomile problema obzirom na zestoko antsrpstvo u Hrvatskoj.

Iz slicnih razloga se u Srbiji neki Hrvati izjasnjavaju kao Bunjevci, ili u dijelovima BiH kao Bosnjaci katolicke vjere.

Smijesni ste sa tom HPC.
ko kaze da se ne smiju..moj susjed dobojlija bosko otvoreno kaze d aje srbin i jso karta s nama i rostilja..popijemo rakiju ili gemist...ja ne znam ko ej njemu zamjerio ikad iz naseg drustva sto kaze za sebe da ej srbin...a ko bi mu zamjerio kad donese jedno 5,6 litara dobojske brlje i par kila odojka :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by vuksadinare Tue 16 Oct - 14:44

dobro nije idiot kao crvenkasti i njegov stari da su se kurcili u zagrebu priej rata pa sad pljucka kad su dobili po lampi..jbg pacijenata je uvijek bilo i bice :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom Empty Re: Ruska Pravoslavna crkva raskida ekumenu sa Carigradom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum