ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by epikur37 8/10/2018, 00:08

NAKON 23 sata čelni ljudi ppolitičkih opcija u BiH počeli su s obraćanjima medijima i građanima. Njihove izjave prenosimo s portala Klix.ba.
Milorad Dodik proglasio pobjedu u trci za člana Predsjedništva BiH
Predsjednik SNSD-a i aktualni predsjednik Republike Srpske večeras je u izbornom štabu svoje stranke proglasio izbornu pobjedu za mjesto člana Predsjedništva BiH.
"Od 85 posto prebrojanih glasova dobio sam 56 posto", rekao je Dodik i kazao da ni glasovi iz inozemstva ne mogu dati prednost Mladenu Ivaniću.
Dodik je kazao da će mu prioritet na funkciji člana Predsjedništva BiH biti položaj srpskog naroda i da će se tako i ponašati.
"Ne zanima me tko su izabrani članovi iz druga dva naroda. Ja kalkuliram s voljom naroda koji je meni dao podršku. U BiH ne postoji organ koji se bira na prostoru čitave BiH, pa tako ni Predsjedništvo koje se sastavlja od članova bošnjačkog, hrvatskog i srpskog naroda", izjavio je Dodik.
Poručio je da u Predsjedništvu BiH želi dobru komunikaciju i da se može napraviti napredak.
"U BiH se može napraviti napredak ako se budu jednako uvažavali svi, bez politike miješanja stranaca. U tom pogledu očekujem da ćemo ostvariti dobar rezultat i na pozicijama u NSRS i Parlamentu BiH", kazao je Dodik i dodao da očekuje pobjedu Željke Cvijanović za funkciju predsjednika Republike Srpske.
Komšić: Tu sam da služim svim građanima BiH
Željko Komšić je u obraćanju medijima iz izbornog štaba Demokratske fronte pozdravio sve građane BiH i čestitao svim kandidatima na ostvarenim rezultatima. Nije zvanično objavio pobjedu za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda, rekao je da će sačekati službene podatke Centralne izborne komisije.
"Kao budući član Predsjedništva BiH želim da znate da sam tu da služim svim građanima BiH, bez obzira na to da li su glasali za mene, protiv mene ili nisu nikako glasali. Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne. Isto važi i za ljude iz RS-a. Znam kakva je ovo obaveza i kakav teret preuzimam na sebe, trudit ću se da opravdam vaše povjerenje", kazao je Komšić.
Dodao je da očekuje rezultate slične onim iz 2014. godine.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
"Ne želimo ulaziti u neke matematičke koalicije, nego nas interesiraju konkretni koraci koji će dovesti do boljitka svih građana BiH", rekao je Komšić.
Kazao je da je apsolutno opredijeljen za svaki vid suradnje s Beogradom i Zagrebom, ali da se ne mogu tolerirati neke stvari koje su dosad tolerirane, a to je miješanje u unutrašnja pitanja BiH.
Prema rezultatima koje objavljuje štab SDA, Željko Komšić (DF) za člana Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda vodi sa 71,6 posto glasova (155.330), uz napomenu da nisu potpuni podaci iz određenih općina.
Čović razočaran

Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović održao je konferenciju za medije nakon prvih izbornih rezultata vidno razočaran činjenicom da su Bošnjaci masovno glasali za Željka Komšića.
Čović je na početku kazao da očekuje blizu 155.000 glasova i da je to više nego što je očekivao.
"Podrška je mnogo bolja nego što smo očekivali. Nadam se ukupnoj cifri od 155.000 glasova. Ako znamo koliko je naše biračko tijelo, želim se zahvaliti svima i preuzeti obavezu. Zajedništvo je rezultiralo dobro", kazao je Čović.
Ipak, vidno je razočaran glasovima Bošnjaka koji su, prema svemu sudeći, izabrali Željka Komšića za člana Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda.
"Ovo je poruka svima, hrvatski narod je poslao poruku da je konstitutivan i da je proeuropski. Žalosti me što bošnjaci to nisu razumjeli i što su se opredijelili drugačije. Mislio sam da to neće uraditi. Mi ćemo u hrvatskom glasačkom tijelu imati 80 posto. Ne mogu Bošnjaci Hrvatima birati legitimne predstavnike, to je put nazadovanja, to nije europski put. To je poruka i predstavnicima međunarodnih institucija. Trudili smo se da izmijenimo Izborni zakon. Sada se vidi kada je prevaga u rukama najmnogobrojnijeg naroda. Vjerujem da će među Bošnjacima biti razumijevanja, jer to nije dobro za bošnjački narod i BiH i to može izazvati neviđenu krizu. Svjesni smo te odgovornosti", poručio je Čović.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/prve-izjave-izetbegovic-i-komsic-slave-covic-razocaran/2028927.aspx
..........


i to je to :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by RayMabus 8/10/2018, 00:39

Pa čestitke Komšiću

Dobar je to ujko, puše na Srbe , blokira Hdz i evropski put NATO i EU 

Savršen za ovaj mandat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176412
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by Eroo 8/10/2018, 02:15

On nije ni predsjednik onih koji su ga birali. To je njegova tragedija. I onih koji su ga birali.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by Yehudim 8/10/2018, 02:53

Ti ima da ćutiš ...........to je tvoj precenik i gotovo.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by RayMabus 8/10/2018, 03:26

Yehudim wrote:Ti ima da ćutiš ...........to je tvoj precenik i gotovo.
lol!

Ero čuti bre
RayMabus
RayMabus

Posts : 176412
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by melkior 8/10/2018, 03:38

Ako ga ne ubiju, nek idu u kurac.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by RayMabus 8/10/2018, 03:42

Dobar je Komšić, ovi iz Bosne i Hercegovine masovno dolazili glasati na lokalnim izborima ovdje a ovdje nežive i sad im se odbilo od glavu 

Neka i dalje nastave podržavat Hdz i Pupovca
RayMabus
RayMabus

Posts : 176412
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by melkior 8/10/2018, 03:51

RayMabus wrote:Dobar je Komšić, ovi iz Bosne i Hercegovine masovno dolazili glasati na lokalnim izborima ovdje a ovdje nežive i sad im se odbilo od glavu 

Neka i dalje nastave podržavat Hdz i Pupovca
Pa da, nek idu u kurac, problem je što će se preseliti u RH i opet glasati za HDZ.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by RayMabus 8/10/2018, 03:55

melkior wrote:
RayMabus wrote:Dobar je Komšić, ovi iz Bosne i Hercegovine masovno dolazili glasati na lokalnim izborima ovdje a ovdje nežive i sad im se odbilo od glavu 

Neka i dalje nastave podržavat Hdz i Pupovca
Pa da, nek idu u kurac, problem je što će se preseliti u RH i opet glasati za HDZ.
Meni to nije problem ako će onda HDZ odustati od suradnje s Pupovcem koji je skupa sa tim Hercegovcima izbacio MOST iz vlade jer je MOST htio izbaciti lažno prijavljene Srbe i lažno prijavljene Hercegovce po adresama po Hrvatskoj da mogu glasati za HDZ na lokalnim izborima
RayMabus
RayMabus

Posts : 176412
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne Empty Re: Hrvatima u BiH želim poručiti da je naš ustavni sistem takav da sam ja opet na ovom mjestu, ja sam vaš predsjednik glasali vi za mene ili ne

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum