ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wtf Đakovo

Go down

Wtf Đakovo Empty Wtf Đakovo

Post by kic 15/9/2018, 03:15


Sredinom srpnja je nekoliko tvrtki i institucija u Hrvatskoj dobilo lažne mailove u kojima ih se traži da na inozemni račun uplate veće iznose. Mnogi su u mailu prepoznali varku. Ne i djelatnici Grada Đakova. Pročelnik za financije je 9. srpnja dobio mail u kojem gradonačelnik Mario Mandarić od njega traži da izvrši hitnu uplatu na bankovni račun naveden u mailu. Ne sumnjajući ništa, pročelnik je s računa Grada prebacio traženi iznos od oko, kako doznajemo, 50.000 eura na navedeni račun gotovo odmah i transakcija je provedena. - Naš je službenik doveden u zabludu na način da je na temelju lažnog maila isplatio iznos koji ne možemo točno navesti zbog istrage. Utvrdili smo nedvojbenu pogrešku službenika koji je realizirao isplatu, a da prethodno nije obavio nužne provjere. Grad Đakovo oštećen je za taj iznos. Sve smo odmah prijavili policiji i državnom odvjetništvu te nam je rečeno da rade izvide i istražne radnje na međunarodnoj razini - rekao je gradonačelnik Mandarić. Dodaje kako ne zna hoće li im novac ikad biti vraćen. - Ne radi se o hakerskom upadu, nego je netko baš napravio lažni mail s mojim imenom tako da je našem djelatniku kao ime pošiljatelja maila stajalo moje ime. Vidjevši moje ime, a kako u tom trenutku nisam bio u uredu, vjerovao je da sam mu ja to poslao i postupio je po naputku koji se u mailu tražio. Čudi me što me pročelnik nije nazvao da provjeri. Niti je to naša propisana procedura niti je praksa da se dopisujemo mailom i šaljemo takve naloge. Žao mi je što je nasjeo na tu prijevaru, trebao je znati prepoznati lažni mail - dodaje Mandarić koji je protiv pročelnika pokrenuo stegovni postupak zbog povrede službene dužnosti. Inače, pročelnik je financijski stručnjak koji već 30 godina radi u Gradu Đakovo te je iznimno točan i pedantan. No informatički su hakeri dobro odradili posao. Mail je bio dobro sročen, na hrvatskom jeziku, bez gramatičkih pogrešaka ili nestručnog prijevoda. Sadržavao je formu službenog dopisa. U njemu je, kao svrha uplate, bila navedena “pružena usluga Gradu Đakovu” i uz to napisano ime John Smith, vjerojatno lažno, i inozemni bankovni račun koji je, kako je naknadno utvrđeno, s područja Velike Britanije. Tražena je isplata u eurima. - Da se dogodila prijevara, saznao sam navečer, kad mi je na mail stigla potvrda plaćanja koju mi je službenik poslao. Nisam imao pojma o čemu se radi, nazvao sam ga, sve smo pogledali, shvatili da se radi o obmani i odmah obavijestili policiju. Zvali smo odmah i banku da se transakcija stopira, ali novac je već bio prebačen - zaključuje Mandarić. Grad Đakovo je podnio prijavu protiv nepoznatog počinitelja.

https://m.24sata.hr/news/kakva-bruka-grad-akovo-dao-prevarantu-cak-50-000-eura-590402
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Wtf Đakovo Empty Re: Wtf Đakovo

Post by kic 15/9/2018, 03:17


kakvi hakeri majketi mile..

ovaj sluzbenik napravi uplatu bez bilo kakve provjere, ko da svaki dan barata s 50 keka.. new york djakovo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Wtf Đakovo Empty Re: Wtf Đakovo

Post by debotoijusto 15/9/2018, 08:42

 Inače, pročelnik je financijski stručnjak koji već 30 godina radi u Gradu Đakovo te je iznimno točan i pedantan.

"podanicki mentalitet" uzgajan godinama , gubitak se namiri iz proracuna i jos jedan autobus napusti HR
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Wtf Đakovo Empty Re: Wtf Đakovo

Post by AssadNaPodmornici 15/9/2018, 09:42

50000 eura u vukijebini Đakovo nije mala stvar.. Za iscijediti toliko para iz sirotinje u toj vukojebini, trebalo je nabiti toliko poreza da je napunilo pun autobus mordor čardak sirotinje prema Bavarskoj... A onda je uhljeb jednim klikom proslijedio lovu nigerijskom princu.. Mogu se kladiti da je porijeklom preko granice

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Wtf Đakovo Empty Re: Wtf Đakovo

Post by AssadNaPodmornici 15/9/2018, 09:43

Nigerijski princ delozirao pun bus hrvata put njemačke

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Wtf Đakovo Empty Re: Wtf Đakovo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum