ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by ljubo1212 Mon 10 Sep - 18:12

Dalićevi će izabranici u utorak igrati protiv Španjolske u Elcheu, a iako se toga malo tko sjeća, Hrvatskoj ovo neće biti prvi nastup u tom južnom španjolskom gradu. U jeku Domovinskog rata, nekih mjesec dana nakon pada Vukovara, selekcija Hrvatske igrala je u Elcheu utakmicu protiv selekcije Španjolske i 2. lige.

– Bio je rat, iz naše zemlje dolazile su užasne vijesti, Vukovar je taman pao. Mi koji smo kruh tada zarađivali u Španjolskoj odlučili smo pomoći svojoj zemlji, konkretno djeci iz Vukovara. Ugostitelj Đuro Macan, koji je već tada bio jak ugostitelj u susjednom Alicanteu, sa mnom je došao na ideju da organiziramo utakmicu u Elcheu i sav prihod doniramo stradalim Vukovarcima. Kako je tada već dosta Hrvata igralo u Španjolskoj, poput Davora Šukera u Sevilli, Maura Ravnića, Janka Jankovića, Zorana Vulića, Predraga Jurića, Mladena Mladenovića... brzo smo okupili igrače. No, stigli su nam i igrači iz drugih zemalja. Tako je Vlado Kasalo stigao iz Mainza, Aljoša Asanović iz Cannesa... Znate, nije bilo lako tim igračima tražiti od klubova dopuštenje da igraju za zemlju koja još ne postoji. Ali, nijednog trenutka nisu se dvoumili. Aljoša mi je odmah rekao: “Baš me briga što će mi reći moji u Cannesu, ja sigurno dolazim”. Pazite, to je sve bilo dok naša država još nije bila međunarodno priznata, jer ta utakmica odigrala se uoči Božića 1991. godine – prisjetio se Bračun.

– Kada je jugoslavenska ambasada doznala što namjeravamo, napravila je veliki pritisak na španjolske institucije, no nas više nitko nije mogao spriječiti da utakmicu odigramo. Osim ljudi iz Elchea, koji su nam dali stadion, najveću ulogu u promociji te utakmice odigrao je legendarni komentator Jose Maria Garcia, koji je tada bio glavni na drugoj najjačoj španjolskoj televiziji Antena 3. Upoznao sam ga u Barceloni dok su nam kćeri zajedno trenirale tenis. Kada je čuo našu priču, odlučio nam je pomoći. Tako je osigurao da se utakmica uživo emitira na televiziji pa nas je gledalo 5-6 milijuna ljudi! Naravno, zato smo dobili i više novca od sponzora – prisjetio se Bračun.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/sport/zabranjena-utakmica-koju-su-suker-i-ostali-igrali-za-vukovar-a-jugoslavenska-ambasada-ih-zeljela-sprijeciti-1268713 - www.vecernji.hr
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by T. Mon 10 Sep - 20:43

Ako je istina, to mora biti zastava s povijesnim hrvatskim grbom... yes
Bruxelleski ćato na aparatimah... :thumbup1

_________________
Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Unname11
T.
T.

Posts : 17138
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by Guest Tue 11 Sep - 8:53

toliko bitna utakmica da se igrala u Elcheu... :lol:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by dzango Tue 11 Sep - 22:22

Ono kada Ljuba najavi utakmicu.

_________________
Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by Serbinho-3 Tue 11 Sep - 23:45

Kada Ljubo najavi utakmicu kao povijesnu, Hrvatska povijesno primi 6 komada...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by dzango Tue 11 Sep - 23:48

Šta je bilo sa onom šahovnicom? Hoće li da peva Tompson na dočeku?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by ljubo1212 Wed 12 Sep - 8:34

alo boranijo, izgubili smo mi i prvu tekmu, ali stvar je u vukovaru i šahovnici...
jedno obrazovno iako retoričko pitanje za vas, jeste odigrali kad kakvu tekmu za knin 95? 
ni ne trebate više, džaba bi krečili
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by Sora Wed 12 Sep - 8:37

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Img_3831

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by Serbinho-3 Wed 12 Sep - 10:34

ljubo1212 wrote:alo boranijo, izgubili smo mi i prvu tekmu, ali stvar je u vukovaru i šahovnici...
jedno obrazovno iako retoričko pitanje za vas, jeste odigrali kad kakvu tekmu za knin 95? 
ni ne trebate više, džaba bi krečili


Pa za koga ste odigrali 0:6, kladionice?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26487
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by dzango Wed 12 Sep - 15:05

ljubo1212 wrote:alo boranijo, izgubili smo mi i prvu tekmu, ali stvar je u vukovaru i šahovnici...
jedno obrazovno iako retoričko pitanje za vas, jeste odigrali kad kakvu tekmu za knin 95? 
ni ne trebate više, džaba bi krečili
Da vam mi uplatilmo neku kintu za još jednu šesticu? Vi potrošiti na šta hoćete. Kurve, hors, Vukovar, jebe nam se
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by Šandor Winnetou Wed 12 Sep - 15:10

stoka serbska ne može a da ne pršte kompleksi niti na ovakoj za njih beznačajnoj temi, jednostavno su kompleksi daleko jači i mora se pisati pa gdje god da puklo cheers

_________________
Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by ljubo1212 Wed 12 Sep - 17:52

dzango wrote:
ljubo1212 wrote:alo boranijo, izgubili smo mi i prvu tekmu, ali stvar je u vukovaru i šahovnici...
jedno obrazovno iako retoričko pitanje za vas, jeste odigrali kad kakvu tekmu za knin 95? 
ni ne trebate više, džaba bi krečili
Da vam mi uplatilmo neku kintu za još jednu šesticu? Vi potrošiti na šta hoćete. Kurve, hors, Vukovar, jebe nam se

odigraj na opciju kosovo je srbija, pa tek onda uplaćuj kintu za recimo dogodine u kninu...oparit ćeš se garant
a kurve u vukovaru, slabo ulaganje, ima nešto sitno, uglavnom u i oko srpskog konzulata, sve druge su izbjegle za mirne reaintegracije hrvatskog podunavlja
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by dzango Wed 12 Sep - 18:09

ljubo1212 wrote:
dzango wrote:
ljubo1212 wrote:alo boranijo, izgubili smo mi i prvu tekmu, ali stvar je u vukovaru i šahovnici...
jedno obrazovno iako retoričko pitanje za vas, jeste odigrali kad kakvu tekmu za knin 95? 
ni ne trebate više, džaba bi krečili
Da vam mi uplatilmo neku kintu za još jednu šesticu? Vi potrošiti na šta hoćete. Kurve, hors, Vukovar, jebe nam se

odigraj na opciju kosovo je srbija, pa tek onda uplaćuj kintu za recimo dogodine u kninu...oparit ćeš se garant
a kurve u vukovaru, slabo ulaganje, ima nešto sitno, uglavnom u i oko srpskog konzulata, sve druge su izbjegle za mirne reaintegracije hrvatskog podunavlja
Kako nema kurvi? A ovi što lupaju table za gajibu piva ništa? Ili ona udruženja branitelja što se bave srpskom estradom za penzije i razne prinadležnosti? Ili one udovice palih branitelja što se jebavaju okolo ali se ne udaju kako ne bi izgubile apanažu? Primaju li oni šest komada za veče pod šahovnicom?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by ljubo1212 Wed 12 Sep - 18:16

pišem polako, da možeš čitati s razumijevanjem, znači, kurve uglavnom izbjegle za mirne reintegracije, ovo malo što je ostalo u srpskom konzulatu u vukovaru nije vrijedno para..
nego, jel uplaćuješ na kosovo je srbija? onaj tamo tipuje na dogodine u prizrenu,
opet ste hrabri, a prije pižona ćete stići kontra, u mađarsku
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by dzango Wed 12 Sep - 18:33

ljubo1212 wrote:pišem polako, da možeš čitati s razumijevanjem, znači, kurve uglavnom izbjegle za mirne reintegracije, ovo malo što je ostalo u srpskom konzulatu u vukovaru nije vrijedno para..
nego, jel uplaćuješ na kosovo je srbija? onaj tamo tipuje na dogodine u prizrenu,
opet ste hrabri, a prije pižona ćete stići kontra, u mađarsku
Stariš. Sve fazone si ispucao u jednom postu i sad vrtiš ko Švaba tralala. Eno Rumuni neki dan pevali na JNA Kosovo je Srbija. Fin neki svet. Nisu kao Šiptari i Hrvati. Nego ti sledeći put opet najavi tekmu sa šahovnicom i ostalim sranjima da mi daš znak. Ja onda odmah trčim do kladionice da uplatim kombinaciju "ujke primaju pola tuceta bez vađenja".
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by Šandor Winnetou Wed 12 Sep - 19:12

dzango wrote:
ljubo1212 wrote:pišem polako, da možeš čitati s razumijevanjem, znači, kurve uglavnom izbjegle za mirne reintegracije, ovo malo što je ostalo u srpskom konzulatu u vukovaru nije vrijedno para..
nego, jel uplaćuješ na kosovo je srbija? onaj tamo tipuje na dogodine u prizrenu,
opet ste hrabri, a prije pižona ćete stići kontra, u mađarsku
Stariš. Sve fazone si ispucao u jednom postu i sad vrtiš ko Švaba tralala. Eno Rumuni neki dan pevali na JNA Kosovo je Srbija. Fin neki svet. Nisu kao Šiptari i Hrvati. Nego ti sledeći put opet najavi tekmu sa šahovnicom i ostalim sranjima da mi daš znak. Ja onda odmah trčim do kladionice da uplatim kombinaciju "ujke primaju pola tuceta bez vađenja".
:rofl
Prosto je nevjerojatno kiliko su glup :brukica

_________________
Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991 Empty Re: Sutra se u Elcheu vijori šahovnica koja je tamo već bila 1991

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum