ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hajduk Split

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by sat2 Tue 21 Aug - 17:36

https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/zoran-nizic-prekinuo-sutnju-bjelanovic-se-izivljavao-na-meni-unio-mi-se-u-lice-izvrijedao-me-i-osramotio-ispred-cijele-svlacionice/7743726/

Kad te netko prevari, zezne transfer života, a nakon toga odgovori 'Prodat ćemo te kad ispadnemo iz Europe, a ne kasnije od 31. kolovoza', ti ne vjeruješ što čuješ, ali kažeš u redu, obvežite se na to i to tako da mi od 1. rujna ponudite ugovor u skladu s onim što govorite da mislite o meni. E onda nastaje problem. Tu shvaćam da ću ponovno biti prevaren. Najbolji sam kad se radi o transferu, ali ne i kad se daju ugovori. Zašto je klubu problem obvezati se da ću imati plaću na razini najboljih i to tek ako se ne obistini obećanje da će me prodati?
Moja obitelj i ja prošli smo težak i najduži put. Zbog svoje obitelji dužan sam se ponašati odgovorno. Hajduk je moj klub, šutim, trpim i radim, ali ne dozvoljavam nakon svog tog truda da netko s mojim imenom pokriva svoje greške. Nikad nisam odbio igrati za Hajduk. Svog ugovora se držim i čim ozdravim, bit ću na raspolaganju treneru. Svoje mjesto u Hajduku, kao i kapetansku traku, zaslužio sam svojim radom i ne preskačući stepenice", stoji u Nižićevom pismu.

sat2

Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by sitting_bull Tue 21 Aug - 20:00

brzo su mu prozvani odgovorili što znači kako je pogodio u sridu.

jebiga, nižić nema meneđera pa nema niti podjele provizije.

bježi, nižiću!
bježi i spasi se, inače će te zajebavati kao i maloču. maloču nisu htjeli pustiti za milijun, a na kraju je otišao za 75.000€.
dobro, to je za 75.000€ više nego što su dobili za savvasa.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11146
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Tue 21 Aug - 20:18

maloca glupaca
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Tue 21 Aug - 20:19

75.000

takvi transferi su se pogadali prije 50 godina
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Tue 21 Aug - 20:21

vuksadinare wrote:nema tako dugo da sam dobio jednu poruku od jednog frenda koji istina bog ima razmislajnje na nivou ampera,ničea...tako on meni na fejsu napise..'jebote bog sto ti je tesko dati 100,200 kuna za claniranu hajduk iznad svega'..odgovorio sam volim vise hajduka od sebe ali ne i od svoje djece..ja trebam platiti vrtic maloj koji kosta mjesecno 300 kuna..moram financirati skolovanje malom..moram mu dati svaki dan 10,20 kuna za marendu..onaj koji nema djecu to en razumije a nemaju ni amper ni niče ni ovaj moj frend i zato kuze moj kurac...vidio bi ampera da ima dvoje djece jer bi mu hajduk bio vazniji od obitelji..
gdje se upisuje da uplatim 100kn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Tue 21 Aug - 21:36

sat2 wrote:https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/zoran-nizic-prekinuo-sutnju-bjelanovic-se-izivljavao-na-meni-unio-mi-se-u-lice-izvrijedao-me-i-osramotio-ispred-cijele-svlacionice/7743726/

Kad te netko prevari, zezne transfer života, a nakon toga odgovori 'Prodat ćemo te kad ispadnemo iz Europe, a ne kasnije od 31. kolovoza', ti ne vjeruješ što čuješ, ali kažeš u redu, obvežite se na to i to tako da mi od 1. rujna ponudite ugovor u skladu s onim što govorite da mislite o meni. E onda nastaje problem. Tu shvaćam da ću ponovno biti prevaren. Najbolji sam kad se radi o transferu, ali ne i kad se daju ugovori. Zašto je klubu problem obvezati se da ću imati plaću na razini najboljih i to tek ako se ne obistini obećanje da će me prodati?
Moja obitelj i ja prošli smo težak i najduži put. Zbog svoje obitelji dužan sam se ponašati odgovorno. Hajduk je moj klub, šutim, trpim i radim, ali ne dozvoljavam nakon svog tog truda da netko s mojim imenom pokriva svoje greške. Nikad nisam odbio igrati za Hajduk. Svog ugovora se držim i čim ozdravim, bit ću na raspolaganju treneru. Svoje mjesto u Hajduku, kao i kapetansku traku, zaslužio sam svojim radom i ne preskačući stepenice", stoji u Nižićevom pismu.
bjelanovic seljacina...sinovcicev covjek...cedo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Tue 21 Aug - 23:17

sat2 wrote:https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/zoran-nizic-prekinuo-sutnju-bjelanovic-se-izivljavao-na-meni-unio-mi-se-u-lice-izvrijedao-me-i-osramotio-ispred-cijele-svlacionice/7743726/

Kad te netko prevari, zezne transfer života, a nakon toga odgovori 'Prodat ćemo te kad ispadnemo iz Europe, a ne kasnije od 31. kolovoza', ti ne vjeruješ što čuješ, ali kažeš u redu, obvežite se na to i to tako da mi od 1. rujna ponudite ugovor u skladu s onim što govorite da mislite o meni. E onda nastaje problem. Tu shvaćam da ću ponovno biti prevaren. Najbolji sam kad se radi o transferu, ali ne i kad se daju ugovori. Zašto je klubu problem obvezati se da ću imati plaću na razini najboljih i to tek ako se ne obistini obećanje da će me prodati?
Moja obitelj i ja prošli smo težak i najduži put. Zbog svoje obitelji dužan sam se ponašati odgovorno. Hajduk je moj klub, šutim, trpim i radim, ali ne dozvoljavam nakon svog tog truda da netko s mojim imenom pokriva svoje greške. Nikad nisam odbio igrati za Hajduk. Svog ugovora se držim i čim ozdravim, bit ću na raspolaganju treneru. Svoje mjesto u Hajduku, kao i kapetansku traku, zaslužio sam svojim radom i ne preskačući stepenice", stoji u Nižićevom pismu.
Nisi komentira odgovor predsjednika? Bitna je samo jedna strana priče?

PRIOPĆENJE U POVODU MEDIJSKOG ISTUPA ZORANA NIŽIĆA
Duboko smo razočarani današnjim medijskim nastupom našeg igrača Zorana Nižića te ujedno i pokušajem manipulacije javnosti u cilju postizanja bolje pregovaračke pozicije u odlasku iz Kluba, jer je očigledno da je ovdje samo o tome riječ.

HNK Hajduk je cijelo ovo vrijeme izuzetno uvažavao Zorana i gotovo svakodnevno komunicira s njim s ciljem pronalaženja rješenja koje bi bilo prihvatljivo za njega i Klub, maksimalno ga štiteći u javnosti od samog početka događaja.

Međutim, moramo istaknuti nekoliko ključnih činjenica:

- Klub nije odbio ponudu za odlazak igrača, već je zatražio drugačije vremenske rokove zbog Nižićeve kvalitete te važnosti kao lidera i kapetana momčadi prije utakmica koje su od velikog značaja u ovom dijelu sezone. Da se udovolji igraču Klub je bio spreman istog trenutka potpisati ugovor s najkasnijim datumom realizacije transfera 31. kolovoza, čak i bez obzira na mogući ulazak u grupnu fazu Europske lige, na što zainteresirani klub nije pristao. Nažalost, zbog navedenog razloga uvjeti transfera nisu bili dogovoreni, a to se sve događalo prije europske utakmice sa Slavijom u Sofiji. I tek nakon toga kreću zdravstveni problemi koje je Zoran naveo u svom istupu.

- Neovisno o transferu, a u nastojanju da ga zadržimo u Klubu i samim time motiviramo, ponuđeni su mu više nego dvostruko bolji financijski uvjeti od postojećeg ugovora što je igrač i dalje smatrao nedovoljnim.

- Tijekom komunikacije igrač je u više navrata instruiran od „dobronamjernih savjetnika“. Komunicirao je da nije spreman igrati i kao razlog toga je navodio situaciju vezanu uz transfer o čemu Klub ima i pisane dokaze.

Sve se to događalo prije sastanka s igračima uoči prve utakmice 3. pretkola Europske lige protiv momčadi FCSB, a koji je na koncu kulminirao oduzimanjem kapetanske vrpce. Na spomenutom je sastanku u svlačionici, a na kojem su sudjelovali svi igrači, stručni stožer, predsjednik Uprave i sportski direktor, unatoč činjenici da je bio u normalnom trenažnom procesu, ispred svih sudionika sastanka izjavio da nije spreman igrati i kapetanski voditi momčad u susretu protiv FCSB.

Indikativno je da se istup događa u trenutku kada Klub nije odobrio posljednja nerealna traženja igrača za novi ugovor. HNK Hajduk, u ovom rezultatski zahtjevnom trenutku prve momčadi, treba igrače koji su se spremni 100 posto podrediti Klubu i sportskom uspjehu, a ne gledati svoje sitne interese napadajući djelatnike Kluba koji odgovorno i požrtvovno rade svoj posao. Ne želimo ulaziti u daljnje polemike s igračem preko medija te ćemo i dalje konstruktivno tražiti rješenje koje je prihvatljivo i Nižiću i Klubu.

Jasmin Huljaj
predsjednik Uprave HNK Hajduk

https://hajduk.hr/vijest/priopcenje-u-povodu-medijskog-istupa-zorana-nizica/10586

Nižić su krivo savjetovali, zaigrao je na krivu kartu. Pokušao je s ovim priopćenjem, iako je klub do sada šutio i pokušavao zadržati sve unutar 4 zida. No Nižića je uhvatila nervoza, izašao s priopćenjem i završio u drugoj momčadi. Sad neka tamo odlučuje kad je spreman kad ne. Mogao je možda otići nakon 31.08 ili imati više nego duplo bolji ugovor nego što ima do sad i ostati kao kapetan Hajduka, sad nek igra za B momčad s postojećim ugovorom. Glupa odluka, na kraju gube svi. To što je on eventualno usmeno dogovarao neke stvari s bivšim predsjednikom i SD, e to je isključivo njegov problem. Takve stvari se definiraju ugovorom.

I da, da on zaista ima tih zdrastvenih problema sve ovo vrijeme, onda ne bi trener pričao da se ne osjeća spremnim. I demantirao bi sam igrač ODMAH, a ne tek sad. Kad je uvidio što je napravio, išao je na sve i ništa, dobio ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Tue 21 Aug - 23:33

S obzirom da neke stavke financijskog izvješća HNK Hajduk š.d.d. za 2017. godinu nisu najjasnije Štimcu, nepreostaje nam ništa nego da mu to slikovito pojasnimo.

Trošak transfera u današnjem transparentnom Hajduku ti je novac koji je plaćen od strane kupca Hajduku a završi u konačnici kod igrača, posrednika ili kluba odakle je došao sukladno ugovorima.

Potpuno jasno nam je da je tebi potpuno suludo to prikazat u izvješću kad si ti to radia tako da bi na račun Hajduka doša samo mali dio novaca a ostalo sebi u džep van svih knjiga bi pospremia.

Kako novac nebi proša preko računa, onda ne bi postoja ni trošak transfera ❤️ veliki si ekonomist!

:hail :hail :hail :roflrofl :roflrofl :roflrofl

Kakvo šamaranje smrada. 

Za koliko je smrad proda dva ponajveća dragulja proizvedena u nogometnoj školi Hajduka zadnjih 25 godina (Srna, preko 130 nastupa za A reprezentaciju Hrvatske, kapetan reprezentacije, Pletikosa-preko 110 nastupa za A reprezentaciju Hrvatske)?

ZVIŽDAČICA U HAJDUKU

Košta: Na prodaji Srne i Pletikose nestalo je 3,2 milijuna dolara!


https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/kosta-na-prodaji-srne-i-pletikose-nestalo-je-3-2-milijuna-dolara-20120305

Kad te napadaju tipovi poput Štimca i Keruma, e onda je sve jasno!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Wed 22 Aug - 0:12

isključivi krivac wrote:Kad te napadaju tipovi poput Štimca i Keruma, e onda je sve jasno!
To znaju i Svetina i Zekan i ‘hajdukovac od rodženja’, al nema veze, sad im se lipo uklapa u priču pa su im i oni dostojni i relevantni...
To ti je diskutiranje na forumu in a nutshell...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Wed 22 Aug - 0:55

fridrih_niche wrote:
isključivi krivac wrote:Kad te napadaju tipovi poput Štimca i Keruma, e onda je sve jasno!
To znaju i Svetina i Zekan i ‘hajdukovac od rodženja’, al nema veze, sad im se lipo uklapa u priču pa su im i oni dostojni i relevantni...
To ti je diskutiranje na forumu in a nutshell...
;)
Naravno da će spomenuti stati na stranu tipova poput Štimac, Kerum (sudjelovali u devastiranju i uništavanju Hajduka). Ni ne očekujem ništa drugo od njih, oni su najmanji problem.

Kad se postavlja tko je kriv za trenutnu situaciju u klubu, krivi su svi po malo (netko više, netko manje). Krivi su i navijači zbog one situacije s Kosom. Ja se slažem da je on trebao otići, ali kao što sam tada pisao postoji način i postoji trenutak. Sve to skupa je ispalo loše i štetno za klub. Kriva je i struka u Hajduku, krivo je ponašanje nekih igrača, kriv je i NO-a kluba i to najviše, krivi su svi članovi koji su birali još više oni koji nisu birali, a još više oni veliki navijači koji nisu ni članovi.
No NO-a će biti boljih i lošijih, klub će se voditi bolje i lošije, samo nadam se nikad više onako kako su ga vodili političari, ravno u propast.

Kritika za NH isto stoji ako je argumentirana, sigurno da neke stvari mogu bolje i drugačije, ko što sam model nije savršen, ali može funkcionirati što je isto dokazano. No toliko laži i neistina na račun NH čitamo iz dana u dan, lažnih optužbi svakojakih znanih i ne znanih pojedinaca, to je pomalo nevjerojatno. 

I dok u državi vlada histerija oko nemoći, potrebe za korjenitim promjenama, borbi protiv svega što su nam od naših svetinja napravili - podcjenjivačko i posprdno ismijavanje upravo jedne takve borbe i ljudi koji ju vode za plemenit cilj pokazuje koliko smo kao društvo srozani. - komentar Bojan Islamovic

Sve je rekao. Ja bi nadodao da je cijeli projekt i ideja NH o narodnom Hajduku gdje ČLANOVI biraju NO kluba odlična ideja u definitivno krivoj državi i krivom okruženju. Takvo nešto teško prolazi u ovoj državi gdje vrijede neke sasvim druge i drugačije vrijednosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 7:59

..smijesno...ako je nizic taj bez kojeg hajduk ne moze onda smo stvarno jadni klub.....drugo....slazem se u necemu sa amperom..u skidanju kosa tj gotovo pa pucistickom metodom..a ni danas vidljivi dokazi za kojeg su teretirili kosa nisu dostupni...hajduk ej mozda najbolji primjer ili ejdan od najboljih primjera prema onoj poslovci..'daj covjeku fotelju da se vidi tko ej i koliko vrijedi'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 8:01

...a kronicni problem i to visegodisnji u hajduku je da se ne zan garditi momcad..i kao sto je tu netko napisao...oni prodaju igrace a nemaju alternativu za prodanog igraca...sto reci na to onda..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 8:02

zasto ljuljaj nije prihvatio ostavke kopica i bjelanovica?..ako netko nudi ostavke znaci da taj ili ti vise ne zele to raditi u klubu...da vise nisu to to...i da smatraju da ne mogu vise puno za klub,momcad napraviti..diletatntski potez zuljaja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Wed 22 Aug - 9:33

vuksadinare wrote:zasto ljuljaj nije prihvatio ostavke kopica i bjelanovica?

Zato što će nakon njihovih ostavki vrlo skoro doći red i na njega odnosno njegovu ostavku. Ovako želi ostaviti dojam da je, makar postoje neki problemi, u konačnici ipak sve pod kontrolom. Druga je priča što je svakome sa imalo pameti jasno da nije, daleko od toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 9:42

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:zasto ljuljaj nije prihvatio ostavke kopica i bjelanovica?

Zato što će nakon njihovih ostavki vrlo skoro doći red i na njega odnosno njegovu ostavku. Ovako želi ostaviti dojam da je, makar postoje neki problemi, u konačnici ipak sve pod kontrolom. Druga je priča što je svakome sa imalo pameti jasno da nije, daleko od toga.
..dobro on ej dosao poslije kopica i bjelanovica....likovi su ponudili sotavke jer su znali da ej kupus ili su ga ostavili..dakle da misle da nesto dobro rade ne bi ponudili ostavke ili da nisu krivci...a ovaj ih ostavio..'evo sad ce oni samo sto nisu sve popraviti'....vjerujem d je kopicu svega preko glave...i takav vise nije koristan klubu..a bjelanovic isto tako...nista posebno nije ucinio a najmanje u dovođenju pojacanja ili 'pojacanja'...diletantski obavljen posao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 9:43

oa ljuljaj moze sad izvisiti...no pitanje je kakav je ugovor sa njim..koja ej cifra ne isplati li ga se zbog odstete supirati...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 10:04

po anketama rilov&company sve nepopularniji.....jebote sve 'mamicevci'.. :)..ovakve 'znalce' iz NH ni majka ne rađa...neviđena potraznja za takvim 'znalcima' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Guest Wed 22 Aug - 10:32

[PRIOPĆENJE]


Udruga Naš Hajduk izbore za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. obavit će 15. prosinca 2018. godine. U sljedećem razdoblju će se raspisati poziv za sve koji se žele kandidirati, a Udruga će, kao i u prethodna dva, osigurati provođenje izbora po najvišim standardima

NH

Evo,izbori za NO kluba održat će se ranije nego je to bilo predviđeno. Prilika za sve navijače, "navijače" s foruma, fejsa,ulice da demokratski biraju ljude za novi saziv NO-a, da možda potaknu neke osobe koje odgovaraju uvjetima natječaja da se kandidiraju. Ako su svi ti veliki navija i "navijači" uopće članovi kluba.
Od članovi koliko Hajduk ima, vidit ćemo koliko će iskoristiti pravo glasa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 10:37

isključivi krivac wrote:

[PRIOPĆENJE]




Udruga Naš Hajduk izbore za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. obavit će 15. prosinca 2018. godine. U sljedećem razdoblju će se raspisati poziv za sve koji se žele kandidirati, a Udruga će, kao i u prethodna dva, osigurati provođenje izbora po najvišim standardima

NH

Evo,izbori za NO kluba održat će se ranije nego je to bilo predviđeno. Prilika za sve navijače, "navijače" s foruma, fejsa,ulice da demokratski biraju ljude za novi saziv NO-a, da možda potaknu neke osobe koje odgovaraju uvjetima natječaja da se kandidiraju. Ako su svi ti veliki navija i "navijači" uopće članovi kluba.
Od članovi koliko Hajduk ima, vidit ćemo koliko će iskoristiti pravo glasa.
evo ja se javjam na natjecaj..dionicar sam...hocu dogodine hajduka u ligi prvaka...zelim pet ljudi u upravnom odboru kompletno...cistacicu i oruzara...svi ostali na tribine.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by vuksadinare Wed 22 Aug - 12:17

Malo poznato ili slabije je poznato da s ena danasnji dan odigrala jedna bitka na cestovnoj komunikaciji Sisak-Sunja u selu Brđani...Posto ej tih dana neprijatelj intenzivno napadao hrvatska sela i gradove..a narocito ej to bilo izrazeno na podrucju Banovine kao tada jednom od najtezih kriznih zarista u Hrvatskoj.Neprijatelj an tom podrucju ocito je smataro da ej doslo vrijeme da svoje snage vis epomakne prema Sisku tj Capragu predgrađu Siska i time dovede sam Sisak i to podrucje u nepovoljan polozaj..također neprijatelj je smatrao da bi se mogle poduzeti jos jace ofanzivne akcije prema Sunji koja je na jedan nacin smetala velikosrpskim planerima na tom podrucju.Tako da je u drugoj polovici kolovoza 1991 neprijatelj na tom podrucju ojacao postojece agresorske snage dovođenjem oko 250 pripadnika iz razlicitih srpskih paravojnih formacija koje su u to vrijeme postojale na Banovini.Ipak najbrojnija je bila  paravojna skupina 'kaline' iz Komogovine kojoj je zapovjedao ratni zlocinac Stevo Borojevic Gadafi.Kako sam rekao oni su dosli sa prostora obliznje Komogovine te Hrvatske Kostajnice.Uz pripadnike postrojbe dosla je jedna grupa zloglasnih Šiltova iz Gline te kao pojacanje ejdan odred lokalnog TO-a sa prostora Petrinje.na tom prostoru prije dolaska ove grupacije bila su dva voda lokalnog TO-a sve ukupno brojnosti oko 300 ljudi...sa dolaskom ovih paravojnih psotrojbi na prostor Brđana i tog dijela Banovine broj se popeo na respektabilnu brojku od oko 600 pripadnika srpskih paravojnih postrojbi na tom dijelu.Nasuprot agresorskim snagama nalazio se sisacki 57.bataljon.zng-a(kasnije nazvan Marijan Celjak po poginulom zapovjedniku koji je bio sudionik ove bitke),jedna satnija 2 gardijske brigade 'gromovi',mup,pripadnici lokalne NZ(narodne zastite) i ensto civila dragovoljaca sa vlastitim naoruzanjem..uglavnom brojka branitelja na ovom podrucju kretala se od 200 do 300...te postrojbe su bile razmjestene u Capragu-Crncu-Gornje Komarevo,...dakle jugoistocno od siska...srpske snage su se nalazili u nekoliko obliznjih srpskih sela a zapovjednistvo agresorskih snaga je smjesteno u Brđanima..dakle brojka oko 600 terorista u blizini Siska uz to sto su posjedovali minobacace,brdske topove,protuzrakoplovne topove i desetak oklopnih transportera predstavljalo je veliku opasnost za Caprag i taj dio garda kao i za sam Sisak.Odluceno je u glavnom stozeru u Sisku da se izvede nekakva napadacka  akcija da bi oslabili pritisak na Caprag i Komarevo a samim time i na Sisak te pokusali potisnuti agresora dublje u prostor Banovine prema Zrinskoj gori ili Samarici istovremeno također da s epokusa deblokirati cestovni pravac Sisak-Sunja i na tom prostoru uspostavi zajednicka obrambena linija.Iz smjera Sunje je trebala napasti jedna postrojba mup-a i satnija lokalnog zng-a...dakle sve zajedno u napadackoj akciji branitelsjke snage su brojale oko 400 ljudi sto ej opet bilo manje ljudi nego agresora...dan za napad ej odobran 22.8.1991 kada nije bilo nekih vecih napadackih akcija agresora po Banovini.Akcija je trebala poceti oko 5 sati ujutro...kao pomoc braniteljima upucena su i dva oklopna vozila iz Siska...Iz smjera Siska određena su dva pravca napada iz smjera Crnca prema Blinjskom Kutu i iz smjera Gornjeg Komareva orema Bestrmi Kinjackoj...treci napad je vodio iz smjera Graduse posavske kod Sunje prema Trnjanima.Hrvatske snage su uspjele u prvom udaru iznenaditi neprijatelja pa vec oko pola sest ujutro gardisti 2 gardijske brigade ulaze u Blinjski kut a pripadnici 57.samostalnog bataljuna zng-a u selo Bestrmu.Tu ne nailaze na neki veci otpor osim sto je otpor pruzen iz nekih kuca i ponekog polozaja van sela ali energicnom akcijom ti otpori su slomljeni a agresori prisiljeni na bijeg ostavljajuci svoje mrtve i ranjene.Istovremeno hrvatskim snagama iz smjera Sunje niej bas sve teklo po loju pa ih je neprijatelj zadrzao u napredovanju na pocetku sela Trnjana tukuci nase snage minobacacima i rucnim bacacima.Nakon dvosatne borbe ipak hrvatske snage uspiijevaju pdo svoju kontrolu staviti 2/3 sela inace selo je branila grupa iz paravojne skupine 'Šilt' i lokalni teritorijalci.Pripadnici " gardijske brigade i 57 bataljuna relativno brzo su napredovali prema Brđanima i Čakalima i sve je izgledalo da ce se vec u popodnevnim satima osloboditi cestovna komunikacija ili bar staviti pod kontrolu hrvatskih snaga Sisak-Sunja.No neprijatelju stize pojacanje iz smjera Hrvatske Kostajnice gdje na podrucje Brđana dolazi skupina oko 100 teritorijalaca i pripadnika paravojne skupine 'Komagovina'  sto mijenja odnos snaga na prostoru sela Brđani i Čakale u korist neprijatelja a istovremeno iz Blinjske grede neprijatelj pojacava minobacacku i topnicku vatru po hrvatskim snagama sto uzrokuje prve zrtve u redovima gardista gdje od tog napada petorica gardista bivaju ranjeni..ipak malo pomalo gardisti uz borbu se priblizavaju Brđanima u kojem je dobro ukopan neprijatelj i djeluje sa teskim strojnicama i snajperima po nasim snagama..neprijatelj je ubacio i svjeze snage i razvila se ogorcena borba na prilazima u selo Brđane.Tu gine pet gardista 2 gardijske brigade a 17 ih biva ranjeno zbog vecih gubitaka morali su privremeno zaustaviti napad ali se nisu povukli.Ipak nadmocniji neprijatelj ubacuje svjeze snage i uspijeva potisnuti gardiste iz Brđana prema Bestrmi i Blinjskom kutu a istovremeno pojacavaju se i minobacacki napadi na nase snage u nemogucnosti da izvuku mrtve suborce njihova tijela ostaju na popristu bitke gdje su kasniej razmjenjena za tijela ubijenih terorista.Istovremeno tzv.JNA je zaprijetila izlaskom iz petrinjskih vojarni oklopnih vozila ako hrvatske snage ne obustave napade a iznad nasih snaga su prelijetali i neprijatelsjki zrakoplovi i zbog opasnosti sukoba sa jna gdje bi imali puno vecih gubitaka nase snage su se povukle na pocetne polozaje.Ipak ta akcija kojom se nije uspjela deblokirati cestovna komunikacija Sisak-Sunja pokazala je agresoru da su iako slabije hrvatske snage sposobne da izvedu i napadacke akcije i zadaju ozbiljne gubitke neprijatelju te je na jedan nacin dala vremena Sisku da se ozbiljnije pripremi za obranu na tom prostoru od agresora.Hrvatske snage su imale u toj akciji pet puginulih preko trideset ranjenih dok je neprijatelj po procjenama imao preko dvadeset mrtvih i duplo vise ranjenih...neprijatelju je unisteno jedno borbeno oklopno vozilo dok je u agresorske ruke pao jedno hrvatsko oklopno vozilo...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by kic Wed 22 Aug - 12:27


Hajduk Split - Page 8 Fb_img16
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hajduk Split - Page 8 Empty Re: Hajduk Split

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum