ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sve prema pravilima struke

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Sve prema pravilima struke Empty Sve prema pravilima struke

Post by kic 8/13/2018, 10:46


https://www.index.hr/vijesti/clanak/kujundzicevo-ministarstvo-o-smrti-mladica-sve-je-bilo-po-pravilima/2017173.aspx
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by kic 8/13/2018, 10:47


JUTROS oko 10 sati iz MInistarstva zdravstva stiglo je kratko priopćenje u kojemu su komentirali smrt mladića jučer u Zaprešiću.

Svojim priopćenjem pokazali su koliko njima vrijedi taj mladi život. Samo par birokatskih rečenica.

"Poštovani,

Prigodom smrti mladog pacijenta u Zaprešiću, Ministarstvo zdravstva je odmah uputilo Zdravstvenu inspekciju u Zaprešić o čemu će naknadno dostaviti izvješće.

Prema preliminarnim informacijama iz Zavoda za hitnu medicinu sve je učinjeno sukladno pravilima struke.

Ovim putem izražavamo sućut obitelji umrlog.

S poštovanjem,

Ministarstvo zdravstva", stoji u priopćenju povodom smrti mladića koja je u šoku ostavila cijeli grad, ali i šire.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by kic 8/13/2018, 10:47


Podsjetimo, jučer je u Zaprešiću umro 18-godišnji mladić kojem je pozlilo na ulici. Prolaznici su ga očajnički pokušavali oživjeti, a on im je umirao pred očima. Kad je hitna pomoć napokon stigla, u njoj nije bilo liječnika. Došla je nakon 12 minuta, iako je inače udaljena nekoliko stotina metara od mjesta događaja. U njoj su bili vozač i medicinska sestra.

Drugo vozilo stiglo je iz udaljenog Jastrebarskog. Međutim, bilo je prekasno. Mladić je preminuo, a zatim je njegovo tijelo, prema riječima svjedoka, satima ležalo na cesti.

Smrt mladića u Zaprešiću najgori slučaj dosad

"Umro mi je na rukama. Pao je na pod, došlo je dvoje ljudi, zvali su hitnu i došli po mene da dođem pomoći. Kad sam stigao, dečko je bio ljubičast, u stanju šoka, ali je davao znakove života. Imao je puls, još je bilo šanse. Žena do mene je nazvala hitnu po drugi put. Hitna je udaljena nekoliko stotina metara, ali je došla za 12 minuta. Dvaput su je zvali u tih 12 minuta. Dolazi i moj prijatelj, vičem mu da mladić umire. Došao je s kombijem, viknuo sam da ga mi vozimo. Ne možemo čekati jer umire", prepričao je za Index jučerašnju tragediju Damirom P, čovjek kojem je nesretni mladić umro na rukama.

"Dolazi hitna i ne zna što će s njim. Nema doktora. Pitam gdje je doktor, oni kažu kako ga nema. U Samoboru je. Zovu centralu i mole da dođe neka nova hitna. Nemaju defibrilator, nemaju ništa. Dva zavoja imaju. Došla je medicinska sestra i vozač. Doktor je u Samoboru, govorim im da mi umire dečko na rukama, a oni dolaze s vozačem i sestrom. Na rukama mi umire, nema pulsa. O čemu mi pričamo? Dolazi i druga hitna iz Jaske nakon desetak, petnaest minuta. Ne znam gdje su oni bili, je li im bilo usput, ne znam", nastavlja Damir P.

Razumljivo, potpuno je ogorčen cijelom jučerašnjom situacijom.

"Kako ću ja objasniti njegovom ocu da mu nisam uspio spasiti dijete? Ja nisam doktor. Medicinska sestra je slučajno naletjela na nas, rekla nam je kako je sestra i kako će nam pomoći. Mi stišćemo prsa, masiramo ih, a ona ulijeće. Random žena s ulice. A oni iz hitne nas gledaju. Uključili su se tek nakon dvije minute. Za to vrijeme je ta žena, kraljica, cijelo vrijeme upuhivala zrak, ona je heroj. Ne znam kako se zove, prvi put sam je vidio", rekao je Zaprešićanin koji je do zadnjega pokušao spasiti 18-godišnjeg mladića.

"Koliko vrijedi život? Da se radilo o nekom njihovom, helikopteri bi letjeli. NASA bi ih dolazila spašavati. Koliko vrijedi život mog sina? Nek netko bude frajer i nek mi u lice kaže koliko vrijedi život mog djeteta. Recite mi samo koliko vrijedi život vašeg djeteta, ministre? Nemate za plaću doktora? Kažete da nemate za plaću doktora? Koliko vrijede ljudski životi? Sad su napravili trg za 15 milijuna kuna u Zaprešiću? Vrijedi li ljudski život toliko? Ne znam gdje je empatija. Gdje su oni koji nas vode? Gdje je granica? Kako ću reći ocu da nisam mogao spasiti njegovo dijete, zadnji otkucaji su mu bili pod mojim prstima, a nije moje da ga spašavam. Nemam više srca, nemam duše, uzeli su sve iz mene", ispričao je u dahu čovjek koji je jučer pokušao odraditi posao Hitne medicinske pomoći u razgovoru za Index.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by AssadNaPodmornici 8/13/2018, 10:51

Država trenutno ima natječaje raspisane za par stotina uhljeba ovoga trena.. Dnevno 10-20 uhljeba se zapošljava na razini države na poslovima lupanja pečata, dok u isto vrijeme država ne želi zaposliti doktore  vjerojatno jer nisu članovi HDZa i ne donose domoljubima glasove kao neki uhljeb koji će donijeti 4-5glasova svojim zaposlenjem ...ovaj načelnik u zaprešiću je sam zaposlio hrpu svoje rodbine da lupaju pečate i uzeo sebi auto od pola milijuna kuna.. A za još dva doktora, "nema se para"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by L'âme 8/13/2018, 10:51

Naravno da nije učinjeno.
Trebaju roditelji tužit bolnicu.
Puno tužbi bolnice gube, ali to ne izlazi u javnost.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by AssadNaPodmornici 8/13/2018, 10:53

Nadam se da roditelji nisu glasovali za HDZ ako jesu , nemaju se šta buniti.. Glasovali su za uhljebljivsnje i nove limuzine a za štednju prema doktorima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Noor 8/13/2018, 10:56

znači, bahati liječnik je, prema pravilima struke, crkao doma na kauču, jer mu onaj u hitnoj baš i nije ugodan

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:00

u Austriji i Njemačkoj liječnik nikad ne putuje sa Hitnom službom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by L'âme 8/13/2018, 11:05

U SAD-u ne putuje. Vidimo u filmovima. No, imaju one obučene bolničare.

Zgodan taj Kant. :redface1

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by kaya 8/13/2018, 11:08

kic wrote:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/kujundzicevo-ministarstvo-o-smrti-mladica-sve-je-bilo-po-pravilima/2017173.aspx
Pa je, po hr pravilima je bilo.
A pravilo im je da nemaju doktore jer su vani, studenti ljece pardon uče na hrvatskim pacijentima u bolnicama a u kolima hitne nema doktora. Hitna se vozi bezveze i osoblje je kao da sjednem ja u nju obuceno za pomoć . Vozač i bezveze netko , neka sestra. Dakle oni su taksi a ne pomoć.
Ja sam ih zvala prije koju godinu čisto zbog voznje u ležećem stanju zbog osobe koja je vidno imala infarkt , dok su došli osoba je vec bila operirana a oni su nazvali za par sati da su na adresi.
Pošalješ ih u kurac i ideš dalje, kakva tužba.
U sred Zagreba jel, nisam bila na Korčuli ..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by kaya 8/13/2018, 11:10

impotentni um wrote:u Austriji i Njemačkoj liječnik nikad ne putuje sa Hitnom službom
Ne? A sto vozač oživljava ?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Noor 8/13/2018, 11:12

impotentni um wrote:u Austriji i Njemačkoj liječnik nikad ne putuje sa Hitnom službom
istina, dočekuje ih na ulazu hitne, ali oni imaju drugačiji sustav...timovi medicinskog osoblja hitne su obučeni za samostalnu obradu unesrećenog do trenutka kada ga preuzima liječnik hitne medicine, a uz to imaju i svu potrebnu opremu
a i ne spavaju na radnom mjestu.


Last edited by Noor on 8/13/2018, 11:19; edited 1 time in total
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:15

kaja wrote:
impotentni um wrote:u Austriji i Njemačkoj liječnik nikad ne putuje sa Hitnom službom
Ne? A sto vozač oživljava ?

Možda motor vozila hitne, ako baš crkne?
Ljude oživljavaju medicinski tehničari osposobljeni za reanimaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:18

kaja wrote:
impotentni um wrote:u Austriji i Njemačkoj liječnik nikad ne putuje sa Hitnom službom
Ne? A sto vozač oživljava ?
imaju tzv. para-liječnike

https://en.wikipedia.org/wiki/Paramedic

tj. nemaš što previše raditi kod hitne intervencije, dovoljan je tečaj za to

bezveze je slati liječnike u kolima Hitne, a onda ih nedostaje u bolnicama gdje mogu stvarno nešto učiniti

Hitna služba je jako ograničena u mogućnostima pomoći pacijentu, mogu zaustaviti krvarenje i takve stvari
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:20

impotentni um wrote:
Hitna služba je jako ograničena u mogućnostima pomoći pacijentu, mogu zaustaviti krvarenje i takve stvari

Bez problema obave i reanimaciju, ali naravno da za takav slučaj moraju imati defibrilator, što ovi u Zaprešiću nisu imali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:25

Speare Shaker wrote:
Bez problema obave i reanimaciju, ali naravno da za takav slučaj moraju imati defibrilator, što ovi u Zaprešiću nisu imali.

defibrilator je za srčanu aritmiju, a ne za oživljavanje kako to prikazuju na TVu

ovaj u Zaprešiću, prema opisanim simptomima se ugušio, ljubičast i medicinska sestra mu je upuhivala zrak u pluća


ako ne diše, kako će mu pomoći elektrošoker za srce?

jer pomaže na TVu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Noor 8/13/2018, 11:30

impotentni um wrote:
Speare Shaker wrote:
Bez problema obave i reanimaciju, ali naravno da za takav slučaj moraju imati defibrilator, što ovi u Zaprešiću nisu imali.

defibrilator je za srčanu aritmiju, a ne za oživljavanje kako to prikazuju na TVu

ovaj u Zaprešiću, prema opisanim simptomima se ugušio, ljubičast i medicinska sestra mu je upuhivala zrak u pluća


ako ne diše, kako će mu pomoći elektrošoker za srce?

jer pomaže na TVu?

:facepalm

oživljavanje ili reanimacija podrazumijeva masažu srca i umjetno disanje, te upotrebu automatskog vanjskog defibrilatora

Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:34

Noor wrote:
impotentni um wrote:
Speare Shaker wrote:
Bez problema obave i reanimaciju, ali naravno da za takav slučaj moraju imati defibrilator, što ovi u Zaprešiću nisu imali.

defibrilator je za srčanu aritmiju, a ne za oživljavanje kako to prikazuju na TVu

ovaj u Zaprešiću, prema opisanim simptomima se ugušio, ljubičast i medicinska sestra mu je upuhivala zrak u pluća


ako ne diše, kako će mu pomoći elektrošoker za srce?

jer pomaže na TVu?

:facepalm

oživljavanje ili reanimacija podrazumijeva masažu srca i umjetno disanje, te upotrebu automatskog vanjskog defibrilatora

kic wrote:dečko je bio ljubičast, u stanju šoka, ali je davao znakove života. Imao je puls

kad je ljubičast, to znači da ga treba strest strujom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:46

As devices that can quickly produce dramatic improvements in patient health, defibrillators are often depicted in movies, television, video games and other fictional media. Their function, however, is often exaggerated, with the defibrillator inducing a sudden, violent jerk or convulsion by the patient; in reality, although the muscles may contract, such dramatic patient presentation is rare. Similarly, medical providers are often depicted defibrillating patients with a "flat-line" ECG rhythm (also known as asystole). This is not normal medical practice, as the heart cannot be restarted by the defibrillator itself. Only the cardiac arrest rhythms ventricular fibrillation and pulseless ventricular tachycardia are normally defibrillated. The purpose of defibrillation is to depolarize the entire heart all at once so that it is synchronized, in the hope that it will resume beating normally. Someone who is already in asystole cannot be helped by electrical means, and usually needs urgent CPR and intravenous medication. There are also several heart rhythms that can be "shocked" when the patient is not in cardiac arrest, such as supraventricular tachycardia and ventricular tachycardia that produces a pulse; this more-complicated procedure is known as cardioversion, not defibrillation.

https://en.wikipedia.org/wiki/Defibrillation#Society_and_culture
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Guest 8/13/2018, 11:48

Adrenalin može spastiti srce

Davanje adrenalina (epinefrina) osobama sa srčanim zastojem tijekom pružanja hitne medicinske pomoći povećava trenutačno preživljavanje...

...kod osoba kojima je srce iznenada stalo, u većem broju slučajeva ponovno uspostavljena cirkulacija ako im je dana injekcija epinefrina

http://novilist.hr/Zivot-i-stil/Zdravlje-ljepota/Zdravlje/Adrenalin-moze-spastiti-srce-ali-ne-i-mozak


kad srce stane onda treba trest strujom, jer tako je u filmovima i serijama na TVu


Last edited by impotentni um on 8/13/2018, 11:50; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve prema pravilima struke Empty Re: Sve prema pravilima struke

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum