ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 15:22

aben wrote:
ne zun ča je demper,
nego bager. ako ikad buden bogat, uzesti ću polovnog bobcata...
pa oti kamion..to je demper

dobro strojevi zarade, da

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 15:24

aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
kako misliš spavaća soba, pa ča će mi spavaća soba?

jo sun misli da mi nacrtote jedno deset kvadrati, unutra neka se nacrto wc i nišće više. unda isotin načinite elektrolrojekt, statički, vodni, kanalizacijski, dobijen uporabnu i ostalo ću ilegalno.

zoč tako ne bi išlo?
zato jer se zna što obiteljska kuća sadrži...u projektu se mora napisat i broj članova, znači, ako imaš 4 člana, nemreš imat jednu sobu od 2 m2

a daj aben, ne zajebaji :D
mrtov - ozbiljan.
pa kolika je minimalna kuća za jednu osobu?

ovo su ključne stvori. mislin da je na momu području kubik komunalne 200 kun, ki bi to ploti, ča ti je...

nije propisano brojkom :)

200kn? affraid užas, ali čuj me...kod svake dogradnje plaćaš te nove kubike, nema veze ako imaš uporabnu...
malo je zahvata na postojećoj kući za koji ti ne treba dozvola...a svako povećanje volumena iziskuje i dodatne kubike koje trebaš platiti

kod mene je 24 kn/m3
jebiga, ti si u selendri.

jo ne zun je li pišin nerazumljivo ili si ti čardak od glove do pete;
meni tribo dozvola samo radi struje, a unda bi jo ilegalno učini ostatak kuće. meni državne dozvole ne tribaju.
na žalost sistem je tako uređen da ti trebaju
gore sam ti objasnila da bez građevinske i uporabne nećeš moći dobiti osobnu
moreš i bez nje? :D

daleko sam ja od čardaka, nemaš pojma :D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/8/2018, 15:39

Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
sve se dozna..ugljan je  mali :)
je, ali jo živin u grodu:)
evo, recimo smetlari ne znaju da postojin, pa ne ploćun smeće. 
fašisti: 0
aben: 1
a vodu?
uve sun vodu, ali imun svoju bušotinu
šta tvoj grad ne prisiljava na priključivanje na javni vodovod?
inače to rade...ako je mreža izgrađena
možda, ali jo ne pitun nikakove dozvole.
premda, morun pofoliti vodovod. ko njih ti je ko na pijaci;
-dobar dun, jo bi vodu. 
- a, di?
-ve, vode.
-1800 kun!
-može, fola!
tako sun je jo dobi. njanci me nisu pitali jes li vlosnik te parcele, ča i nis:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/8/2018, 15:40

Noor wrote:
aben wrote:
ne zun ča je demper,
nego bager. ako ikad buden bogat, uzesti ću polovnog bobcata...
pa oti kamion..to je demper

dobro strojevi zarade, da
aan..

ne bi jo rodi išnjin ( pa već rekoh da sun bogat)
nego bi se igro:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/8/2018, 15:46

Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
zato jer se zna što obiteljska kuća sadrži...u projektu se mora napisat i broj članova, znači, ako imaš 4 člana, nemreš imat jednu sobu od 2 m2

a daj aben, ne zajebaji :D:
mrtov - ozbiljan.
pa kolika je minimalna kuća za jednu osobu?

ovo su ključne stvori. mislin da je na momu području kubik komunalne 200 kun, ki bi to ploti, ča ti je...

nije propisano brojkom :)

200kn? :affraid: užas, ali čuj me...kod svake dogradnje plaćaš te nove kubike, nema veze ako imaš uporabnu...
malo je zahvata na postojećoj kući za koji ti ne treba dozvola...a svako povećanje volumena iziskuje i dodatne kubike koje trebaš platiti

kod mene je 24 kn/m3
jebiga, ti si u selendri.

jo ne zun je li pišin nerazumljivo ili si ti čardak od glove do pete;
meni tribo dozvola samo radi struje, a unda bi jo ilegalno učini ostatak kuće. meni državne dozvole ne tribaju.
na žalost sistem je tako uređen da ti trebaju
gore sam ti objasnila da bez građevinske i uporabne nećeš moći dobiti osobnu
moreš i bez nje? :D:

daleko sam ja od čardaka, nemaš pojma :D:
kako me unda ne razumiš, ako nisi čardak?

osobna mi je ionako na kuću koj nika nis živi. ni ova kuća di sun sa nemo uporabnu, ni dozvolu, ni nikakovi papiri. ča će meni njihove dozvole...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 15:51

aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
zoč to misliš?
jo sun meštar za drivo, gips, struju i vodu,
ostalo se krpan
i vodu? a super :)
a odvodnju?
to je još lakše
false!
to je samo mantra, jer vodu (pod tlakom) moreš natirat kud želiš, ali gravitaciju ne možeš ukrotiti :)
jo ne projektirun kanalizaciju u grodu,

nego samo od kuće do crne jame i slivne do puta. mislin da mi ni tribalo ni dvi ure da to uredin

Svejedno. Treba i to znati inače bi ti se moglo dogoditi da plivaš u... sadržajima cijevi iz odvodnje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 15:52

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
Noor wrote:bolje da si sa masom za izravnavanje podova, nju moreš od šuba zalit taj centimetar, a ljepilo max sloj 4 mm
sve to znaš i sam, al eto..da ne morem jamrat da me ne bendaš, jel? :D

majko mila koja si ti stručnjakinja za gradnju..
meni bi trebalo preurediti garažu za stare dane da ne moram prolazit skaline...
moš mi pomoć?  B-)

a, prvo moraš pitat čardak dozvolu

Preurediti, a ne izgraditi novu.
čardak išće da ishodi dozvolu,

obavezno, ili nisi domoljub

Za svako preuređenje ti nije neophodna dozvola. Dapače. I nije to nikakav test domoljubnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 15:53

aben wrote:
Noor wrote:o
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
to je još lakše
false!
to je samo mantra, jer vodu (pod tlakom) moreš natirat kud želiš, ali gravitaciju ne možeš ukrotiti :)

Problem je i vrtloženje zbog prevelikog nagiba pa se khm materija nakuplja u cijevima i tako. Ako rade amateri koji ne znaju kakav treba biti nagib, ili ako kvazi majstori odrade posao šlampavo.
točno, zato postoje minimalni, ali i maksimalni preporučljivi ili dozvoljeni padovi nivelete cijevi, a u proračune se uzima i njena hrapavost,, kao i visina ispunjenosti...
kod projektiranja i izvođenja sustava odvodnje se znanje očituje u balansiranju između geodetskih visina polazne i završne točke neke dionice i padova cijevi, koji moraju biti odabrani na način da zadovolji funkcionalnost i da se na ispravan način svlada visinska razlika između te dvije točke...
ako se na tu dionicu bočno priključuju još i kakve grane, čije izvođenje mora također zadovoljiti sve navedeno, onda je jasno da to nije ni približno lako kao potegnuti tlačnu cijev, namontirati 2-3 koljena i ventila i otvoriti slavinu :)
je postoji neka dozvola koju tribun ishoditi, atest, neki pečat...hkm..mrrpf..pff...bahahaha

Za ovo ne, jer je riječ o tehničkom standardu, a ne sadržaju nekog zakona.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 15:56

aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
je, ali jo živin u grodu:)
evo, recimo smetlari ne znaju da postojin, pa ne ploćun smeće. 
fašisti: 0
aben: 1
a vodu?
uve sun vodu, ali imun svoju bušotinu
šta tvoj grad ne prisiljava na priključivanje na javni vodovod?
inače to rade...ako je mreža izgrađena
možda, ali jo ne pitun nikakove dozvole.
premda, morun pofoliti vodovod. ko njih ti je ko na pijaci;
-dobar dun, jo bi vodu. 
- a, di?
-ve, vode.
-1800 kun!
-može, fola!
tako sun je jo dobi. njanci me nisu pitali jes li vlosnik te parcele, ča i nis:)
njanci ne pitaju ni tu...
al, to zato jer priključak ne rade oni, nego onaj tko ga treba, a njima paše...prvo im platiš 1800 kn, a onda i potrošnju svaki mjesec

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 15:57

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
ako se na tu dionicu bočno priključuju još i kakve grane, čije izvođenje mora također zadovoljiti sve navedeno, onda je jasno da to nije ni približno lako kao potegnuti tlačnu cijev, namontirati 2-3 koljena i ventila i otvoriti slavinu :)

Jedino na što kod vode zapravo treba posebno obratiti pažnju je da nigdje ne curi ili čak niti ne kapi (i da se opasnost od toga ne pojavi s vremenom - smrzavanje cijevi u vanjskim zidovima tijekom zime) inače s vremenom propadne zid. :)

smrzavanje? 
misliš ono ko kad ti konobar donese čašu vode, a unutro plivo nešto prozirno?

Otprilike. Doduše, vi blizu mora slabo imate takvih problema, ali se svejedno dogode s vremena na vrijeme. Već u zaleđu Dalmacije zime konstantno znaju biti dosta neugodne, a kamoli u kontinentalnom dijelu zemlje gdje se o tim stvarima jednostavno mora voditi računa inače imaš poplavu u kući ili stanu ako su vodovodne cijevi smještene u neki od vanjskih zidova, posebno u one sjeverne, a blage zime sa najnižim temperaturama iznad nule se jako rijetko događaju.


Last edited by Speare Shaker on 16/8/2018, 15:58; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 15:58

aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
mrtov - ozbiljan.
pa kolika je minimalna kuća za jednu osobu?

ovo su ključne stvori. mislin da je na momu području kubik komunalne 200 kun, ki bi to ploti, ča ti je...

nije propisano brojkom :)

200kn? affraid užas, ali čuj me...kod svake dogradnje plaćaš te nove kubike, nema veze ako imaš uporabnu...
malo je zahvata na postojećoj kući za koji ti ne treba dozvola...a svako povećanje volumena iziskuje i dodatne kubike koje trebaš platiti

kod mene je 24 kn/m3
jebiga, ti si u selendri.

jo ne zun je li pišin nerazumljivo ili si ti čardak od glove do pete;
meni tribo dozvola samo radi struje, a unda bi jo ilegalno učini ostatak kuće. meni državne dozvole ne tribaju.
na žalost sistem je tako uređen da ti trebaju
gore sam ti objasnila da bez građevinske i uporabne nećeš moći dobiti osobnu
moreš i bez nje? :D

daleko sam ja od čardaka, nemaš pojma :D
kako me unda ne razumiš, ako nisi čardak?

osobna mi je ionako na kuću koj nika nis živi. ni ova kuća di sun sa nemo uporabnu, ni dozvolu, ni nikakovi papiri. ča će meni njihove dozvole...
čekaj dok završi legalizacija...hehehehe
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 16:00

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
i vodu? a super :)
a odvodnju?
to je još lakše
false!
to je samo mantra, jer vodu (pod tlakom) moreš natirat kud želiš, ali gravitaciju ne možeš ukrotiti :)
jo ne projektirun kanalizaciju u grodu,

nego samo od kuće do crne jame i slivne do puta. mislin da mi ni tribalo ni dvi ure da to uredin

Svejedno. Treba i to znati inače bi ti se moglo dogoditi da plivaš u... sadržajima cijevi iz odvodnje.
ae, malo jača kiša i eto ti ga na :)
uspor zna bit gadna stvar
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 16:00

aben wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
ako se na tu dionicu bočno priključuju još i kakve grane, čije izvođenje mora također zadovoljiti sve navedeno, onda je jasno da to nije ni približno lako kao potegnuti tlačnu cijev, namontirati 2-3 koljena i ventila i otvoriti slavinu :)

Jedino na što kod vode zapravo treba posebno obratiti pažnju je da nigdje ne curi ili čak niti ne kapi (i da se opasnost od toga ne pojavi s vremenom - smrzavanje cijevi u vanjskim zidovima tijekom zime) inače s vremenom propadne zid. :)
danas se kod PPR cijevi samom tehnikom spajanja cijevi i elemenata (polifuzijsko varenje polipropilena) postiže homogenost spoja i njegova vodonepropusnost. naravno treba se držati uputa proizvođača i poštivati neophodne parametre (temperatura, vrijeme trajanja postupka varenja).

što se tiče zaštite od smrzavanja, danas je, u smislu uštede energije, zakonska obveza postavljanje toplinske fasade, koja pri prosječnim zimskim temperaturama štiti i cijevi u zidu (kod ektremnih hladnoća to ipak nije dovoljno, pogotovo u zidovima orijentiranim na sjever, ili podovima koju su neposredno iznad prolaza-haustora).
u svim ostalim slučajevima, cijevi u vanjskim zidovima se oblače u izolacijske polietilenske cijevi...ili u protivnom se izlažu riziku smrzavanja i pucanja
ahahaha, zakonska obaveza, pa jo ću se izraniti:))

Ma to su sve krivi fašisti iz Bruxellesa i njihove EU. Zakonska obaveza toplinske izolacije zbog uštede energije - pih! Ne daju poštenom čovjeku niti da rasipa svoj novac kako hoće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 16:03

aben wrote:
fašisti: 0
aben: 1

Ti si anti-fašist? :)

:p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 16:04

Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
to je još lakše
false!
to je samo mantra, jer vodu (pod tlakom) moreš natirat kud želiš, ali gravitaciju ne možeš ukrotiti :)
jo ne projektirun kanalizaciju u grodu,

nego samo od kuće do crne jame i slivne do puta. mislin da mi ni tribalo ni dvi ure da to uredin

Svejedno. Treba i to znati inače bi ti se moglo dogoditi da plivaš u... sadržajima cijevi iz odvodnje.
ae, malo jača kiša i eto ti ga na :)
uspor zna bit gadna stvar

A e. Dovoljno je staviti cijev premalog profila i eto belaja. Da se o ostalim detaljima o kojim treba voditi računa niti ne govori.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 16:05

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
ako se na tu dionicu bočno priključuju još i kakve grane, čije izvođenje mora također zadovoljiti sve navedeno, onda je jasno da to nije ni približno lako kao potegnuti tlačnu cijev, namontirati 2-3 koljena i ventila i otvoriti slavinu :)

Jedino na što kod vode zapravo treba posebno obratiti pažnju je da nigdje ne curi ili čak niti ne kapi (i da se opasnost od toga ne pojavi s vremenom - smrzavanje cijevi u vanjskim zidovima tijekom zime) inače s vremenom propadne zid. :)
danas se kod PPR cijevi samom tehnikom spajanja cijevi i elemenata (polifuzijsko varenje polipropilena) postiže homogenost spoja i njegova vodonepropusnost. naravno treba se držati uputa proizvođača i poštivati neophodne parametre (temperatura, vrijeme trajanja postupka varenja).

što se tiče zaštite od smrzavanja, danas je, u smislu uštede energije, zakonska obveza postavljanje toplinske fasade, koja pri prosječnim zimskim temperaturama štiti i cijevi u zidu (kod ektremnih hladnoća to ipak nije dovoljno, pogotovo u zidovima orijentiranim na sjever, ili podovima koju su neposredno iznad prolaza-haustora).
u svim ostalim slučajevima, cijevi u vanjskim zidovima se oblače u izolacijske polietilenske cijevi...ili u protivnom se izlažu riziku smrzavanja i pucanja
ahahaha, zakonska obaveza, pa jo ću se izraniti:))

Ma to su sve krivi fašisti iz Bruxellesa i njihove EU. Zakonska obaveza toplinske izolacije zbog uštede energije - pih! Ne daju poštenom čovjeku niti da rasipa svoj novac kako hoće.
još to što rasipa svoj novac, koga briga, ali crpi i troši novu energiju, koja se mogla iskoristiti za nešto drugo
razina svijesti im nije još do tog nivoa došla, misle da za njih energije ima dovoljno...druge tko šiša :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 16:07

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
fašisti: 0
aben: 1

Ti si anti-fašist? :)

:p
:D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 16:09

Noor wrote:

što se tiče zaštite od smrzavanja, danas je, u smislu uštede energije, zakonska obveza postavljanje toplinske fasade, koja pri prosječnim zimskim temperaturama štiti i cijevi u zidu (kod ektremnih hladnoća to ipak nije dovoljno, pogotovo u zidovima orijentiranim na sjever, ili podovima koju su neposredno iznad prolaza-haustora).

Ako me pamćenje iz priča majstora ne vara, za neke naše prosječne vremenske uvjete je dovoljna izolacija od 8 cm stiropora ili kamene vune, što znači da je uz neki faktor sigurnosti optimalna vrijednost 10 cm. Naravno da može i veća debljina, ali onda cijena ipak osjetno raste.
E sad, kod ekstremnih hladnoća je potrebna i veća debljina, ali to kod nas valjda vrijedi samo u Lici i Gorskom Kotaru, a u ostalom kontinentalnom dijelu zemlje baš i ne.


Last edited by Speare Shaker on 16/8/2018, 16:11; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/8/2018, 16:09

Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:

Jedino na što kod vode zapravo treba posebno obratiti pažnju je da nigdje ne curi ili čak niti ne kapi (i da se opasnost od toga ne pojavi s vremenom - smrzavanje cijevi u vanjskim zidovima tijekom zime) inače s vremenom propadne zid. :)
danas se kod PPR cijevi samom tehnikom spajanja cijevi i elemenata (polifuzijsko varenje polipropilena) postiže homogenost spoja i njegova vodonepropusnost. naravno treba se držati uputa proizvođača i poštivati neophodne parametre (temperatura, vrijeme trajanja postupka varenja).

što se tiče zaštite od smrzavanja, danas je, u smislu uštede energije, zakonska obveza postavljanje toplinske fasade, koja pri prosječnim zimskim temperaturama štiti i cijevi u zidu (kod ektremnih hladnoća to ipak nije dovoljno, pogotovo u zidovima orijentiranim na sjever, ili podovima koju su neposredno iznad prolaza-haustora).
u svim ostalim slučajevima, cijevi u vanjskim zidovima se oblače u izolacijske polietilenske cijevi...ili u protivnom se izlažu riziku smrzavanja i pucanja
ahahaha, zakonska obaveza, pa jo ću se izraniti:))

Ma to su sve krivi fašisti iz Bruxellesa i njihove EU. Zakonska obaveza toplinske izolacije zbog uštede energije - pih! Ne daju poštenom čovjeku niti da rasipa svoj novac kako hoće.
još to što rasipa svoj novac, koga briga, ali crpi i troši novu energiju, koja se mogla iskoristiti za nešto drugo
razina svijesti im nije još do tog nivoa došla, misle da za njih energije ima dovoljno...druge tko šiša :)


A e. Što ti je anti-fašistička pamet. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 16:20

Speare Shaker wrote:
Noor wrote:

što se tiče zaštite od smrzavanja, danas je, u smislu uštede energije, zakonska obveza postavljanje toplinske fasade, koja pri prosječnim zimskim temperaturama štiti i cijevi u zidu (kod ektremnih hladnoća to ipak nije dovoljno, pogotovo u zidovima orijentiranim na sjever, ili podovima koju su neposredno iznad prolaza-haustora).

Ako me pamćenje iz priča majstora ne vara, za neke naše prosječne vremenske uvjete je dovoljna izolacija od 8 cm stiropora ili kamene vune, što znači da je uz neki faktor sigurnosti optimalna vrijednost 10 cm. Naravno da može i veća debljina, ali onda cijena naravno osjetno raste.
E sad, kod ekstremnih hladnoća je potrebna i veća debljina, ali to kod nas valjda vrijedi samo u Lici i Gorskom Kotaru, a u ostalom kontinentalnom dijelu zemlje baš i ne.
tako je vrijedilo prije, točno...8-10cm čisto dovoljno za ugodan boravak unutra
e, ali sada su se, zbog uštede energije i njene racionalne raspodjele, propisi promijenili i vidim da su zahtjevi fizike zgrade, za vanjski zid, otišli na 12, 14 ..čak 16 cm.
krovne konstrukcije čak 20 cm
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 16/8/2018, 16:23

Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
danas se kod PPR cijevi samom tehnikom spajanja cijevi i elemenata (polifuzijsko varenje polipropilena) postiže homogenost spoja i njegova vodonepropusnost. naravno treba se držati uputa proizvođača i poštivati neophodne parametre (temperatura, vrijeme trajanja postupka varenja).

što se tiče zaštite od smrzavanja, danas je, u smislu uštede energije, zakonska obveza postavljanje toplinske fasade, koja pri prosječnim zimskim temperaturama štiti i cijevi u zidu (kod ektremnih hladnoća to ipak nije dovoljno, pogotovo u zidovima orijentiranim na sjever, ili podovima koju su neposredno iznad prolaza-haustora).
u svim ostalim slučajevima, cijevi u vanjskim zidovima se oblače u izolacijske polietilenske cijevi...ili u protivnom se izlažu riziku smrzavanja i pucanja
ahahaha, zakonska obaveza, pa jo ću se izraniti:))

Ma to su sve krivi fašisti iz Bruxellesa i njihove EU. Zakonska obaveza toplinske izolacije zbog uštede energije - pih! Ne daju poštenom čovjeku niti da rasipa svoj novac kako hoće.
još to što rasipa svoj novac, koga briga, ali crpi i troši novu energiju, koja se mogla iskoristiti za nešto drugo
razina svijesti im nije još do tog nivoa došla, misle da za njih energije ima dovoljno...druge tko šiša :)


A e. Što ti je anti-fašistička pamet. :)
i nije to sve! :D
kuća bez toplinske zaštite je doslovno rupa bez dna...a aben je težak na novčaniku, to znamo :D pa se pitam kako to tako olako pušta kroz prste :)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum