ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Go down

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Empty BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Post by immortal Wed 1 Aug - 22:26

https://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/blokirani-hrvati-u-novoj-nevolji-od-sada-su-u-raljama-javnih-biljeznika-1201998/



383

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA PXL_230415_10492705-660x450
[size=12]Sanjin Strukic/PIXSELL


NACRT OVRŠNOG ZAKONA
[/size]
+AAA-
[size][size]

[size=38]BLOKIRANI HRVATI U NOVOJ NEVOLJI! Od sada su ‘u raljama’ javnih bilježnika[/size]

Autor: Dražen KatalinićSrijeda, 01. kolovoz 2018. u 20:36









[/size][/size]
Udruga Blokirani potpuno je razočarana prijedlogom nacrta novog ovršnog zakona, kojeg je u utorak predstavio ministar pravosuđa Dražen Bošnjaković, i kao članica radne skupine za izradu zakona neće staviti svoj potpis na predloženi nacrt – rekao je u izjavi za Dnevno.hr Mario Strinavić iz Udruge Blokirani.

Iako se ministar Bošnjaković slavodobitno hvalio da se predmeti ovrha iz domene javnih bilježnika vraćaju na sud, a javni bilježnici postaju povjerenici sudova, udruga Blokirani upozorava da Ministarstvo pravosuđa time ponovno izbjegava riješiti gorući problem postupka ovrhe u RH, a to je ukidanje svih posrednika između vjerovnika i dužnika – javnih bilježnika, odvjetničkih ureda i Fine – zbog čijih se izmišljenih naknada dug građana toliko povećava da postaje praktički neotplativ.

”Ovakvim prijedlogom zakona Ministarstvo pravosuđa želi neutralizirati presudu Europskog suda koji je presudio da javni bilježnici nisu i ne mogu biti sudovi niti obavljati sudske postupke na teritoriju cijele Europske unije. A sada će javni bilježnici u nas odraditi sav posao, a sudski vježbenik će na rješenje samo udariti pečat suda i ovrha postaje sudska. Davanjem ovlasti javnim bilježnicima Bošnjaković sud pretvara u poštansku ispostavu Javnobilježničke komore“, pojasnio je Strinavić zamke novog ovršnog zakona. Dodaje da je pri tom jako znakovito bilo i pismo Odvjetničke komore upućeno i Ministarstvu pravosuđa i radnoj skupini za izradu zakona u kojemu komora upozorava da se ne smije dozvoliti snižavanje odvjetničkih tarifa jer da bi se time narušila pravna sigurnost, ma što im to značilo, kaže Strinavić.

Ne samo da iz ovršnog postupka nisu izbačeni ni odvjetnici, također nepotrebni posrednici zbog čijih tarifa građanima raste dug, nego im je Vlada osigurala daljnje lukrativne poslove, navodi Strinavić, imenujući ih stečajnim povjerenicima u postupku stečaja potrošača.

”Iz svega je vidljivo da Ministarstvo pravosuđa i dalje štiti interesne skupine i želi zadržati posrednike u ovršnom postupku. Cilj ovog prijedloga je davanje ovlasti javnim bilježnicima, daljnji progon blokiranih iz Hrvatske i odricanje od zaštite jedine nekretnine, čime se Vlada hvalila prije godinu dana”, tvrde u udruzi Blokirani.

I najava uvođenja e-ovrha ne idu u cilju ubrzanja ovršnog postupka nego je osnovna namjera ravnomjerno raspoređivanje ovrha na sve javnobilježničke urede, upozoravaju Blokirani i postavljaju pitanje kupnje softvera za e-ovrhe. Premda je ministar Bošnjaković najavio da će za kupnju softvera aplicirati prema fondovima EU, činjenica je da je i Javnobilježnička komora izrazila spremnost za kupnju softvera, a ako joj se to i omogući, tada će se raditi o klasičnom sukobu interesa, zaključuju u udruzi Blokirani

immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Empty Re: BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Post by Leviathan2 Wed 1 Aug - 23:19

:aw

_________________
BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Empty Re: BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Post by Guest Wed 1 Aug - 23:26

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA 43283610
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Empty Re: BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Post by immortal Wed 1 Aug - 23:37

Leviathan2 wrote::aw
  :bash nema nista smijesno
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Empty Re: BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Post by Leviathan2 Thu 2 Aug - 0:48

mortal wrote:
Leviathan2 wrote::aw
  :bash nema nista smijesno
kako nema, ima ima
ima ona bosanska, kadija te tuzi, kadija ti sudi, to je i sa hrvatskom
ja ne kuzim ljude, stvarno
umjesto da su sretni sto im je blokiran racun i da pokazu drzavi srednjak, oni moljakaju drzavu
idijoti
eo sto meni fali, nemam racun u banci, penziju mi jednostavno doznacuju na postu, tj poslovnicu poste
simple
ne mogu mi ni po jednom zakonu direktno leci na pemziju, ne mogu mi ni po jednom zakonu leci na platnu listu (naime, radim iako sam u pemziji) a placu dobivam nalogom ili chekom, jel se sjecate chekova a :)
ne mogu mi nista
ama bas nista
zasto budale iz dnrh ne odu u neku drugu drzavu tipa austrija i otvore tekuci racun, ne trebaju imat boravak, ode i otvori racun, zdravo, u europi je danas jebeno jednostavno sa ibanima uplacivat lovu
recimo znam ih hrpu koji rade u austriji i lova im lijeze il hrvatskoj il madjarskoj il italiji
kad su nesposobni nek ih jebu

_________________
BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Empty Re: BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Post by immortal Thu 2 Aug - 12:01

:tu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA Empty Re: BLOKIRANI U RALJAMA JAVNIH BILJEZNIKA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum