ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Građani bijesni na Poštu

Go down

Građani bijesni na Poštu Empty Građani bijesni na Poštu

Post by debotoijusto 21/7/2018, 19:20

NAKON što smo objavili tekst o tome kako poštari sa sobom više uopće ne nose pakete čija je poštarina već plaćena, nego samo ostave žutu cedulju i odu, na mail su nam stigle brojne druge pritužbe građana.

"Izlazim iz stana i vidim poštara kako mi trpa obavijest u sandučić. Požurim prema njemu i kažem da ću primiti paketić (čekam sunčane naočale teške cca 100 grama), a on će meni mrtav-hladan: 'Ja vam to ne nosim!'" kazala nam je čitateljica.

U takvim situacijama građanima ne preostaje ništa drugo nego da paket pokupe u poštanskom uredu, i to tek dan kasnije. To mnogim građanima stvara neprilike, a na raspolaganju imaju samo pet dana za preuzimanje pošiljke.

No Hrvatska pošta se, u odgovoru na upit koji smo im poslali, pozvala na članak vlastitog pravilnika tako da ispadne da ne rade baš ništa krivo.

"Pravilnikom o obavljanju univerzalne usluge propisana su i odstupanja od uručenja pošiljki na adresi primatelja. Člankom 34. pravilnika između ostalog je propisano da se pod uručenjem poštanske pošiljke na kućnu adresu ili u prostore svake fizičke ili pravne osobe smatra ubacivanje obavijesti o prispijeću pošiljke u kućni kovčežić ili skupni kovčežić za pošiljke koje zbog svojih dimenzija ili oblika nije moguće ubaciti u kućni ili skupni kovčežić", piše u odgovoru Hrvatske pošte.

Iz toga se može iščitati da oni, pritom se pozivajući na vlastiti pravilnik, pakete ne nose niti ih pokušavaju dostaviti jer unaprijed procijene da ne stanu u poštanski sandučić. No kako unaprijed mogu znati koliko je velik nečiji poštanski sandučić?

Istovremeno ignoriraju drugi članak svog pravilnika u kojem se navodi da se žuti papirić ostavlja tek ako se, nakon što se utvrdi da se pošiljka ne može ubaciti u sandučić, nije mogla uručiti osobno primatelju.

Nakon članka o tome da poštari više ni ne nose pakete, nego samo papirnate obavijesti za preuzimanje pošiljki, naš su mail preplavila slična iskustva bijesnih građana.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Građani bijesni na Poštu Empty Re: Građani bijesni na Poštu

Post by debotoijusto 21/7/2018, 19:24

bijesne reakcije gradjana na poveznici B-)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/gradjani-bijesni-na-postu-pljackaju-nas-uhljebi-i-paraziti/2009075.aspx

tjedno imam 2h gubitka , skromna procjena , zbog poste a ni ostali nisu bolji
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Građani bijesni na Poštu Empty Re: Građani bijesni na Poštu

Post by veber 21/7/2018, 19:24

a, da popušiš eri? ili on tebi?

osim bandića ionako nitko ne koristi poštu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Građani bijesni na Poštu Empty Re: Građani bijesni na Poštu

Post by debotoijusto 21/7/2018, 19:32

veber wrote:a, da popušiš eri? ili on tebi?

osim bandića ionako nitko ne koristi poštu.

ne zanima me tvoj sukob s @erom , kratak je zivot ;)
ne koristim ni ja ali koriste oni koji mi salju nesto njih treba educirat
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Građani bijesni na Poštu Empty Re: Građani bijesni na Poštu

Post by veber 21/7/2018, 19:56

poštu, finu i sl. treba ukinut

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Građani bijesni na Poštu Empty Re: Građani bijesni na Poštu

Post by Guest 21/7/2018, 20:47

tja..recimo DHL fura paketne isporuke kombijima autima..nece vajda postar vuci prikolicu na faradu,doduse elektricnom..postoje servisi za isporuku paketnih posiljki i koristite njih..
ne razumijem cemu buka..
paket kad saljem doli staroj materi,predam u poshti i za tri radna dana je dole doma..dokumenti,drzavna posta,dopisi i ostala papirologija ide sa poshtarima..
sve funkcionira perfektno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Građani bijesni na Poštu Empty Re: Građani bijesni na Poštu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum