ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Sun 22 Jul - 22:46

kic wrote:


otrova imam, ali mislim da ga treba koristiti u pravom zivotu a ne ovdje, tako da se nikad nisam puhao virtualno, po mom vidjenju stvari, najticu ne mislim otrovati ni u primisli..

evo za nju, u zdravlje tvoje, niz grlo moje :wine





pillowfight

night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Sun 22 Jul - 22:55

mativka wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
night sky wrote:aben II....


laku noć

Čuj nje, aben II.  lol!
Pitaj abena, ako meni ne vjeruješ, kakve smo nas dvojica rasprave vodili na starom forumu, znalo je tu biti prilično negativnih stavova i emocija pa i pritajene žuči.
Ovdje smo u poziciji starih znanaca, povremeno i prijatelja  koji se međusobno uvažavaju i paze da ne pretjaraju sa ocjenom stavova druge strane čak i kada isti pređu neku granicu.

to je ona rekla kicu, da je aben 2, 
ča ni?


da.... pa mi nije jasno na temelju čega je zaključio da se odnosi na njega?.... ali ako mu je to tako bitno, OK može biti aben IIA.... valjda je sad hepi.... haha
Dobro vi,
a što nitko nije kao Mativka? :)


pa kad si oriđiđi ;).... ali ako baš hoćeš :D....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 22 Jul - 22:58

night sky wrote:
mativka wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:

Čuj nje, aben II.  lol!
Pitaj abena, ako meni ne vjeruješ, kakve smo nas dvojica rasprave vodili na starom forumu, znalo je tu biti prilično negativnih stavova i emocija pa i pritajene žuči.
Ovdje smo u poziciji starih znanaca, povremeno i prijatelja  koji se međusobno uvažavaju i paze da ne pretjaraju sa ocjenom stavova druge strane čak i kada isti pređu neku granicu.

to je ona rekla kicu, da je aben 2, 
ča ni?


da.... pa mi nije jasno na temelju čega je zaključio da se odnosi na njega?.... ali ako mu je to tako bitno, OK može biti aben IIA.... valjda je sad hepi.... haha
Dobro vi,
a što nitko nije kao Mativka? :)


pa kad si oriđiđi ;).... ali ako baš hoćeš :D....
Ljubim te Najtice,
no, ostaje pitanje.....a, jel u dobrom smislu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme Sun 22 Jul - 23:04

Ne tjeraj mak na konac, mate:-D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Sun 22 Jul - 23:04

pa naravno! :).........  za mativku......


Last edited by night sky on Sun 22 Jul - 23:08; edited 1 time in total
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 22 Jul - 23:07

Malkoc se ja šalim :)
Imate li vi neko kontroverzno pitanje, koje vam se vrzma po glavi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 22 Jul - 23:22

Imam ja, ajd:
Kako sačuvati život?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 22 Jul - 23:36

To se pitam svakoga dana.
Odgoovor jos nisam nasla.

Sto ti mislis mate?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 22 Jul - 23:48

Vjerojatno preživljavanjem :)
Radom, rekla bih :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme Sun 22 Jul - 23:50

Najtice, sto sa ovom velikom pomrcinom Mjeseca 27.7?
I navodno ce Mars biti neko vrijeme vrlo vidljiv na nebu.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Jul - 0:25

metilda wrote:jedva čekam abenovu filantropsku analizu :D
zapravo bi svaki zo se tribo izabrati kategoriju. 
jedun pu je jedun forumaš koristi velike riči, tipa "konzumacija iste" ali rečenično ustrojstvo mu je bilo katastrofalno. jo sun se izviko no nje, u smislu nered u rečenicami- nered u glovi, a na kraju je ispalo da je čovik bi glupav, i da uopće ni zno dobro govoriti. a, drugi pu sun se izviko na jednoga ki je stalno griši u pisanju, slično kako nightsky, a na kraju je ispalo da imo tumor, pa je jedva tipko na nekakovoj specijalnoj tipkovnici koja izgljedo ko harmonika. oću reći da ne moremo znati ki je iz druge strone dokle oni to somi ne učinu.

jo sun uhljeb i mizantrop- imun puno vrimena i ne volin ljude previše.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Jul - 0:28

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
night sky wrote:za abena I....okoliša? oprezan je.... pa sad u paru motate gordijski čvor....

oprezan?

jo mislin da je samo pretjerano pristojan, vjerojatno te štedi jer ithildin gljedo:)

jesmo se vratili na social desirability bias? :^^

znun da imoš dovoljno otrova u sebi, pa izlij malo... ča ti more biti..

i leto je nojbolje godišnje doba, ali ga valjo znati koristiti;
ujutro se valjo rano dignuti, i početi omoh roditi. ka ono sunce postane prejoko, kolo 10 uri, unda tribo još i jače roditi i to nojtežji posli, i to usuncu. u podne triba pojti isti, ali lagano, salote, šalše, tikvice..unda pojti leći 2,3 ure. ali ne mislin samo se izvoliti, nego kompletno, isvući se, i u postelju. unda popodne još i jače navoliti na poso, do večeri, a unda tek sesti i diviti se svojin djelima. usput tribo piti, puno. moja čaša je mola, od dvo deca, pa ih popijen 20, otprilike jedun de vina i tri dela radenske.
rezultat je da iako imun četrdeset godin, po sun na 82 kila, svaki mišić mi se poznivo, a mentalno sun još i jači,  spreman za novi rat sa srbima.

jedino, po potribi, u ov recept se more ubociti tuširanje, ali ni nužno...

stvarno svaka cast ako mozes toliko raditi na suncu, ja sam osjetljiviji jednostavno na tocak bljeskalicu gore na nebu jos od malih nogu, tako da ne mogu ni blizu biti marljiv kao mali mrav na ovom suncu..

otrova imam, ali mislim da ga treba koristiti u pravom zivotu a ne ovdje, tako da se nikad nisam puhao virtualno, po mom vidjenju stvari, najticu ne mislim otrovati ni u primisli..

evo za nju, u zdravlje tvoje, niz grlo moje :wine:
ni to toliko otrov koliko likarija;
kako ćeš je izličiti od tolikih miskoncepcija ako ne vako kako ti jo govorin?

i,
 ne, za majku božju, obrnuto; vode otrov, a u pravon životu budi dobar

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme Mon 23 Jul - 0:30

Netko je duhovit veceras, haha

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Jul - 0:31

mativka wrote:Ma, čovik će se još u stinu pretvoriti :)
Nedilje ti, jel zna uopće da je nedilja?!:)

stvarno nis zno, 
baš danas sun poslo zeta po svrdlo u kali, u željezariju,  
un je još gori omene

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Jul - 0:34

Fibica wrote:Ovo je tekst pjesme koju je pjevao Thompson i to, po vlastitu priznanju, ne jednom.

"Jasenovac i Gradiška Stara, to je kuća Maksovih mesara
Kroz Imotski kamioni žure, voze crnce Francetića Jure
U Čapljini klaonica bila, puno Srba Neretva nosila

Oj Neretvo teci niza stranu, nosi Srbe plavome Jadranu
Ko je moga zamisliti lani, da će Božić slavit partizani
Tko je reka, jeba li ga ćaća, da se Crna Legija ne vraća

Gospe sinjska ako si u stanju, uzmi Stipu a vrati nam Franju
Oj Račane jeba ti pas mater, i onome tko je glasa za te
Sjajna zvijezdo iznad Metkovića, pozdravi nam Antu Pavelića"
phoebebuffay, zno ki je ovo pivo?


Arise, children of the Fatherland
The day of glory has arrived
Against us tyranny's
Bloody banner is raised
Do you hear, in the countryside
The roar of those ferocious soldiers?
They're coming right into your arms
To cut the throats of your sons, your women!

To arms, citizens!
Form your battalions
Let's march, let's march
Let an impure blood
Water our furrows!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Jul - 0:36

mativka wrote:Imam ja, ajd:
Kako sačuvati život?
pa, nojveće šanse imoš ako biš se posvetila proučavanju ove bljute;

Turritopsis dohrnii, the immortal jellyfish, is a species of small, biologically immortal jellyfish found in the Mediterranean Sea and in the waters of Japan

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Jul - 6:40

night sky wrote:
Speare Shaker wrote:
night sky wrote:

kic, da li je to to?.... da....


a kako onda ako ne legalnim putem, dogovorom dviju država.... koja je druga opcija?....

Odmjeravanjem snaga na manje ili više svim poljima društvenog života, naravno. Natjecanjem za naklonost srca kako unutar društva tako i na međunarodnoj sceni.
Kako bi drugačije?
Vojna opcija je ovdje naravno na posljednjem  mjestu, ali se ne može isključiti u posebno neugodnim okolnostima, zato države uostalom izgrađuju svoje obrambene sustave, jer bi inače iste predstavljale nepotreban trošak i traćenje ljudskih i drugih resursa. Nitko normalan i odgovoran ne želi živjeti u zajednici koja nema ama baš nikakve garancije sigurnosti i koja u tom smislu ovisi o stanju neurotičnosti svojih susjeda ili udaljenijih igrača na međunarodnoj sceni.




sporan je u cijeloj toj gunguli od prepiska jedino m.p.. netko tko konstantno poziva na ustaštvo ne može biti uzor, ni primjer ničeg dobrog pa da ne znam kakve stihove sklepa i ne znam kakve božanstvene budnice svom porijeklu opjeva.... ili sam ja iznimka kad tako mislim? može biti....

Boldano je naravno notorna laž i ulatzi u kategoriju djelovanja domaćih političkih i sličnih snaga koji se okupljaju oko određenih političkih agendi, a kojima je cilj neprestano pronalaziti "ustaše" po Hrvatskoj i među Hrvatima u BiH u cilju opće difamacije Hrvatske o kojoj sam također govorio. Politički pa i duhovni predvodnici takve prljave difamacijske kampanje se nalaze u Srbiji i oličeni su ne samo u liku predsjednika Srbije i njegovih ministara Vulina i Dačića nego i u enormnom broju intelektualaca okupljenih oko SANU, a o medijima pod njihovim utjecajem da i ne govorim.
Upravo je dirljivo gledati njihovu suradnju sa hrvatskim dupeglavcima i notornim idiotima koji također kao svoju primarnu parapolitičku aktivnost imaju potragu za ustašama u Hrvatskoj očito nesvjesni da takva aktivnost neće naći na dobar odjek niti u Hrvatskoj, a još manje u inozemstvu, naročito nakon titule viceprvaka svijeta u skladu sa onom sada već poznatom: France won the cup, Croatia won hearts.
Jedino što se na taj način može postići je vlastito legitimiranje kao notornih političkih štetočina i delegitimiranje u očima većine stanovnika kao privlačne političke opcije kojoj treba dati svoj glas na izborima, ali pravo im i budi, bolje nisu niti zaslužili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Jul - 6:44

aben wrote:
Fibica wrote:Ovo je tekst pjesme koju je pjevao Thompson i to, po vlastitu priznanju, ne jednom.

"Jasenovac i Gradiška Stara, to je kuća Maksovih mesara
Kroz Imotski kamioni žure, voze crnce Francetića Jure
U Čapljini klaonica bila, puno Srba Neretva nosila

Oj Neretvo teci niza stranu, nosi Srbe plavome Jadranu
Ko je moga zamisliti lani, da će Božić slavit partizani
Tko je reka, jeba li ga ćaća, da se Crna Legija ne vraća

Gospe sinjska ako si u stanju, uzmi Stipu a vrati nam Franju
Oj Račane jeba ti pas mater, i onome tko je glasa za te
Sjajna zvijezdo iznad Metkovića, pozdravi nam Antu Pavelića"
phoebebuffay, zno ki je ovo pivo?


Arise, children of the Fatherland
The day of glory has arrived
Against us tyranny's
Bloody banner is raised
Do you hear, in the countryside
The roar of those ferocious soldiers?
They're coming right into your arms
To cut the throats of your sons, your women!

To arms, citizens!
Form your battalions
Let's march, let's march
Let an impure blood
Water our furrows!

Svašta i ti pitaš, naravno da ne zna. 
I ne samo da je pjevao nego se ta pjesma i danas vrlo legalno, emotivno i gorljivo pjeva s vremena na vrijeme u prigodnim prilikama od strane pristalica natapanja svojih plodnih polja nečistom krvlju njihovih neprijatelja.
I onda se neki pozivaju na navodno fašističko naslijeđe u pjesmama MPT-a. Pih!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Jul - 6:58

Speare Shaker wrote:
night sky wrote:
Speare Shaker wrote:
night sky wrote:

kic, da li je to to?.... da....


a kako onda ako ne legalnim putem, dogovorom dviju država.... koja je druga opcija?....

Odmjeravanjem snaga na manje ili više svim poljima društvenog života, naravno. Natjecanjem za naklonost srca kako unutar društva tako i na međunarodnoj sceni.
Kako bi drugačije?
Vojna opcija je ovdje naravno na posljednjem  mjestu, ali se ne može isključiti u posebno neugodnim okolnostima, zato države uostalom izgrađuju svoje obrambene sustave, jer bi inače iste predstavljale nepotreban trošak i traćenje ljudskih i drugih resursa. Nitko normalan i odgovoran ne želi živjeti u zajednici koja nema ama baš nikakve garancije sigurnosti i koja u tom smislu ovisi o stanju neurotičnosti svojih susjeda ili udaljenijih igrača na međunarodnoj sceni.




sporan je u cijeloj toj gunguli od prepiska jedino m.p.. netko tko konstantno poziva na ustaštvo ne može biti uzor, ni primjer ničeg dobrog pa da ne znam kakve stihove sklepa i ne znam kakve božanstvene budnice svom porijeklu opjeva.... ili sam ja iznimka kad tako mislim? može biti....

Boldano je naravno notorna laž i ulatzi u kategoriju djelovanja domaćih političkih i sličnih snaga koji se okupljaju oko određenih političkih agendi, a kojima je cilj neprestano pronalaziti "ustaše" po Hrvatskoj i među Hrvatima u BiH u cilju opće difamacije Hrvatske o kojoj sam također govorio. Politički pa i duhovni predvodnici takve prljave difamacijske kampanje se nalaze u Srbiji i oličeni su ne samo u liku predsjednika Srbije i njegovih ministara Vulina i Dačića nego i u enormnom broju intelektualaca okupljenih oko SANU, a o medijima pod njihovim utjecajem da i ne govorim.
Upravo je dirljivo gledati njihovu suradnju sa hrvatskim dupeglavcima i notornim idiotima koji također kao svoju primarnu parapolitičku aktivnost imaju potragu za ustašama u Hrvatskoj očito nesvjesni da takva aktivnost neće naći na dobar odjek niti u Hrvatskoj, a još manje u inozemstvu, naročito nakon titule viceprvaka svijeta u skladu sa onom sada već poznatom: France won the cup, Croatia won hearts.
Jedino što se na taj način može postići je vlastito legitimiranje kao notornih političkih štetočina i delegitimiranje u očima većine stanovnika kao privlačne političke opcije kojoj treba dati svoj glas na izborima, ali pravo im i budi, bolje nisu niti zaslužili.

Što se tiče MPT-a, on je svakako kontroverzan pjevač, ali od svih pjesama koje je u bilo kojoj prilici pjevao samo Jasenovac i Gradišta Stara imaju jasna obilježja veličanja fašizma. No, to je samo jedna pjesma koju je on snismio u posebnim okolnostima i nikada nije zabilježeno da ju je kasnije izvan tih okolnosti izvodio u živo bilo gdje u Hrvatskoj. Za inozemstvo ne znam, ali za sada nisam vidio odnosno čuo dokaze u tom smislu.
Mnogima je kontroverzan i pozdrav ZDS, ali koji se ne nalazi u njegovim pjesmama u kojima nema ni traga veličanja fašizma kako to neki dupeglavci i/ili lažljivci neprestano ponavljaju nego prethodi njegovim nastupima.
Naravno, potpuno je legitimno ponavljati kako je spomenuti pozdrav fašistički, jer predstavlja jedan od simbola NDH i fašističkog ustaškog režima na čelu te države, kao što je uostalom posve legitimno i lagati kako bi se postigla neka korist ako laganje nije u direktnom sukobu sa zakonom, a u ovom slučaju nije.
No, kada govorimo o simbolima, ne znam zašto se namjerno ili slučajno previđa kako je Lijepa naša također bila himna i u NDH, da je kuna postojala kao službeno platežno sredstvo jedino za vrijeme NDH i da je to bio jedini vremenski period kada je Jugoslavenska Akademija Znanosti i Umjetnosti službeno promjenila naziv u Hrvatsku Akademiju Znanosti i Umjetnosti.
Dakle, po toj logici mi ne živimo u RH nego u NDH, odnosno RH je pravna sljednica NDH.
Međutim, tu postoji jedan sitan problem, a to je presuda Međunarodnog Suda Pravde u Haagu povodom međusobnih tužbi za genocid između RH i Srbije, pri čemu se srbijanska tužba temeljila na konstrukciji da je RH pravna nasljednica NDH što je sud ocjenio bespredmetnim i potpuno odbacio srbijansku tužbu. 
Dakle, to jednostavno nije istina, a sad si možemo postaviti poitanje kako je to moguće ako znamo sve ove činjenice koje sam nabrojao u vezi Lijepe naše, kune i HAZU? Da se o potpunoj legalnosti i zakonskoj opravdanosti spomenutog pozdrava ZDS i ne govori, jer zaboga, kako to da je u RH legalan jedan ustaški vojni pozdrav?
Da sad ne spominjem činjenicu kako je službeni pozdrav u NDH zapravo bio Za poglavnika i dom spremni, ali koga briga za činjenice kada se mi ovdje ionako zapravo bavimo vlastitom političkom propagandom i difamacijom Hrvatske, zar ne? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Jul - 7:16

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
night sky wrote:
Speare Shaker wrote:
night sky wrote:

kic, da li je to to?.... da....


a kako onda ako ne legalnim putem, dogovorom dviju država.... koja je druga opcija?....

Odmjeravanjem snaga na manje ili više svim poljima društvenog života, naravno. Natjecanjem za naklonost srca kako unutar društva tako i na međunarodnoj sceni.
Kako bi drugačije?
Vojna opcija je ovdje naravno na posljednjem  mjestu, ali se ne može isključiti u posebno neugodnim okolnostima, zato države uostalom izgrađuju svoje obrambene sustave, jer bi inače iste predstavljale nepotreban trošak i traćenje ljudskih i drugih resursa. Nitko normalan i odgovoran ne želi živjeti u zajednici koja nema ama baš nikakve garancije sigurnosti i koja u tom smislu ovisi o stanju neurotičnosti svojih susjeda ili udaljenijih igrača na međunarodnoj sceni.




sporan je u cijeloj toj gunguli od prepiska jedino m.p.. netko tko konstantno poziva na ustaštvo ne može biti uzor, ni primjer ničeg dobrog pa da ne znam kakve stihove sklepa i ne znam kakve božanstvene budnice svom porijeklu opjeva.... ili sam ja iznimka kad tako mislim? može biti....

Boldano je naravno notorna laž i ulatzi u kategoriju djelovanja domaćih političkih i sličnih snaga koji se okupljaju oko određenih političkih agendi, a kojima je cilj neprestano pronalaziti "ustaše" po Hrvatskoj i među Hrvatima u BiH u cilju opće difamacije Hrvatske o kojoj sam također govorio. Politički pa i duhovni predvodnici takve prljave difamacijske kampanje se nalaze u Srbiji i oličeni su ne samo u liku predsjednika Srbije i njegovih ministara Vulina i Dačića nego i u enormnom broju intelektualaca okupljenih oko SANU, a o medijima pod njihovim utjecajem da i ne govorim.
Upravo je dirljivo gledati njihovu suradnju sa hrvatskim dupeglavcima i notornim idiotima koji također kao svoju primarnu parapolitičku aktivnost imaju potragu za ustašama u Hrvatskoj očito nesvjesni da takva aktivnost neće naći na dobar odjek niti u Hrvatskoj, a još manje u inozemstvu, naročito nakon titule viceprvaka svijeta u skladu sa onom sada već poznatom: France won the cup, Croatia won hearts.
Jedino što se na taj način može postići je vlastito legitimiranje kao notornih političkih štetočina i delegitimiranje u očima većine stanovnika kao privlačne političke opcije kojoj treba dati svoj glas na izborima, ali pravo im i budi, bolje nisu niti zaslužili.

Što se tiče MPT-a, on je svakako kontroverzan pjevač, ali od svih pjesama koje je u bilo kojoj prilici pjevao samo Jasenovac i Gradišta Stara imaju jasna obilježja veličanja fašizma. No, to je samo jedna pjesma koju je on snismio u posebnim okolnostima i nikada nije zabilježeno da ju je kasnije izvan tih okolnosti izvodio u živo bilo gdje u Hrvatskoj. Za inozemstvo ne znam, ali za sada nisam vidio odnosno čuo dokaze u tom smislu.
Mnogima je kontroverzan i pozdrav ZDS, ali koji se ne nalazi u njegovim pjesmama u kojima nema ni traga veličanja fašizma kako to neki dupeglavci i/ili lažljivci neprestano ponavljaju nego prethodi njegovim nastupima.
Naravno, potpuno je legitimno ponavljati kako je spomenuti pozdrav fašistički, jer predstavlja jedan od simbola NDH i fašističkog ustaškog režima na čelu te države, kao što je uostalom posve legitimno i lagati kako bi se postigla neka korist ako laganje nije u direktnom sukobu sa zakonom, a u ovom slučaju nije.
No, kada govorimo o simbolima, ne znam zašto se namjerno ili slučajno previđa kako je Lijepa naša također bila himna i u NDH, da je kuna postojala kao službeno platežno sredstvo jedino za vrijeme NDH i da je to bio jedini vremenski period kada je Jugoslavenska Akademija Znanosti i Umjetnosti službeno promjenila naziv u Hrvatsku Akademiju Znanosti i Umjetnosti.
Dakle, po toj logici mi ne živimo u RH nego u NDH, odnosno RH je pravna sljednica NDH.
Međutim, tu postoji jedan sitan problem, a to je presuda Međunarodnog Suda Pravde u Haagu povodom međusobnih tužbi za genocid između RH i Srbije, pri čemu se srbijanska tužba temeljila na konstrukciji da je RH pravna nasljednica NDH što je sud ocjenio bespredmetnim i potpuno odbacio srbijansku tužbu. 
Dakle, to jednostavno nije istina, a sad si možemo postaviti poitanje kako je to moguće ako znamo sve ove činjenice koje sam nabrojao u vezi Lijepe naše, kune i HAZU? Da se o potpunoj legalnosti i zakonskoj opravdanosti spomenutog pozdrava ZDS i ne govori, jer zaboga, kako to da je u RH legalan jedan ustaški vojni pozdrav?
Da sad ne spominjem činjenicu kako je službeni pozdrav u NDH zapravo bio Za poglavnika i dom spremni, ali koga briga za činjenice kada se mi ovdje ionako zapravo bavimo vlastitom političkom propagandom i difamacijom Hrvatske, zar ne? :D

Sad si ovdje možemo postaviti pitanje kako je moguće da država nije zabranila jedan takav, jelte, notorni fašistički pozdrav kakav je ZDS.
Čak ni u vrijeme kada su premijeri bili Račan i Milanović.
Pa stvar je jednostavna, obojica su bili dovoljno pametni, za razliku od svojih brojnih političkih simpatizera, da shvate kako bi takav zakon pao pred Europskim sudom za ljudska prava u Strasbourgu kao što je pao mađarski zakon u slučaju Vajnai pred istim sudom što bi za političku opciju koja bi u RH gurala provođenje takvog zakona predstavljalo političku sramotu od koje se ne bi oporavili, jer bi ispalo da ne samo RH kako kakti ustaška država dopušta javnu upotrebu fašističkog pozdrava nego to čini i demokratska Europa odnosno preciznije Europski sud za ljudska prava, ni manje ni više.
Dalje, sad se ovdje može postaviti pitanje kako to da Njemačka zakonom zabranjuje javnu upotrebu simbola Hitlerove Njemačke poput Sieg heil pozdrava.
Stvari su opet puno jednostavnije nego se to uobičajeno misli.
Njemačka za to ima gospodarski interes!
Naime, cilj Njemačke je cijelu Europu napraviti ovisnom o svojoj izvoznoj industriji, a da bi se to postiglo neophodno je izgraditi i pažljivo njegovati imidž države koja se snažno ograđuje od Hitlerovih nastojanja pokoravanja cijele Europe silom, jer naravno nitko nije s Marsa pao pa da nema nikakvog sjećanja na rat koji se tom prilikom vodio.
I drugi razlog leži u tome da Njemačku u Europi nitko ne može natjerati na provođenje bilo kakvih odluka koje nisu u njenom interesu, a kamoli nekakvih možebitnih presuda Europskog suda za ljudska prava. Njemačka jednostavno u Europi rade što hoće i nitko joj ništa ne može, sve dok se drži određenog političkog okvira u koji spada i zakonska zabrana javne upotrebe nacističkih simbola što je doduše motivirano isključivo brigom za stvaranje pozitivnog njemačkog imidža u Europi, bar dok joj Njemačka ne zasjedne za vrat.
Dakle, sva se nastojanja u smislu neformalne zabrane (formalna bi ionako pala u Strasbourgu) javne uporabe ZDS u RH na kraju svode na politička odnosno pojedinih političara koje na tako nešto tjeraju njihovi koalicijski partneri, jer nemaju hrabrosti izaći pred narod na prijevremene izbore pa se radije drže podrške svojih aktualnih koalicijskih partnera, posebno onih među manjinskim zastupnicima u Saboru gdje su posebno aktivni zastupnici SDSS-a.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Jul - 8:16

ali, ali, tompson uopće ne zno pivati

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum